0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #160 -: Април 21, 2008, 09:22:30 am »
princess_nelli, стискам палци всичко да е наред.

Момичета, имате ли проблем с кървене на венците? Аз имах и като отидох при моя зъболекар за профилактичен преглед той ми препоръча да използвам сутрин и вечер вода за уста Lacalut activ и едно кремче за мазане на венците Gengigel. Още след първото намазване и вече нямаше никакво кървене. Та това кремче ми каза да го ползвам 3 дни сутрин и вечер, а след това на 2-3 дни по веднъж, а с водата за уста да си продължавам сутрин и вечер. Страшно съм доволна, вече си усещам венците по съвсем различен начин  :) Ако искате пробвайте.
А, забравих да спомена, че гелчето струва около 18 лв - 20 мл, но ще стигне за доста време.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #161 -: Април 21, 2008, 09:40:08 am »
martinela08 на мен за кървенето на венците зъболекаря ми препоръча  вода за уста Елудрил, но не забелязвам голям ефект засега. Ще пробвам твоето кремче.

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #162 -: Април 21, 2008, 09:43:02 am »
prinses_neliр, много се надявам нещата при теб да се оправят . Стискам палци всичко да е наред :crossfingers: :crossfingers:


Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #163 -: Април 21, 2008, 11:30:08 am »
Здравейте момичета!
prinses_neli, стискам палци всичко да е наред при теб и бързо, бързо да отминат притесненията ти.

Милина честита бременност! :P
За кървенето на венците аз използвах само паста Lacalut и чуствително ми се облекчи състоянието на венците. Нищо друго не използвах, т.к. съм голяма пъзла и ме е страх от лекарства по време на бременността.

Желая лек и приятен ден на всички!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #164 -: Април 21, 2008, 13:30:54 pm »
момичета ,какво може да се приема по време на бременност за остър гастрит? 8O :(
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #165 -: Април 21, 2008, 13:34:09 pm »
Ади, най-добре отиди на гастроентеролог. На мен ми изписаха Сукралфат за киселините, но в листовката пише, че става и за гастрит и язва. Не се отделя в плацентата.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #166 -: Април 21, 2008, 15:03:48 pm »
Ади, пробвай с ранитидин. аз от години страдам от гастрит, за сефте обаче повръщах от болка преди 3 седмици. според лекарката ми ранитидин може да се пие по време на бременност, разбира се без да се прекалява. най - важното - хранителен режим. ограничени количества храна и избягвай храните, които дразнят на стомаха. късмет!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #167 -: Април 21, 2008, 19:24:05 pm »
Ади, пробвай с ранитидин. аз от години страдам от гастрит, за сефте обаче повръщах от болка преди 3 седмици. според лекарката ми ранитидин може да се пие по време на бременност, разбира се без да се прекалява. най - важното - хранителен режим. ограничени количества храна и избягвай храните, които дразнят на стомаха. късмет!

Рнитидина е забранен за бременни. От С групата е чак. Може сама да провериш в сайта за лекарствата. Миналата седмица имах също случай лекарка алерголожка ми изписва лекарство и ми твърди че е безобидно за бременни и мога да го ползвам.Като си направих справка в посочения сайт, ми настръхна косата.Бяха изброени минимум 5 уродства които се получават при бебето.
А Ранитидина съм го проверявала там, защото аз пия лекарства от самото начало на бременноста си за киселините и рефлукса.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #168 -: Април 21, 2008, 20:27:14 pm »
Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #169 -: Април 21, 2008, 21:10:42 pm »
Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...

Страшно се радвам! И когато прегледът при грамотен лекар покаже, че всичко е наред - и точно така ще стане! - иди при онзи, който бърза да назначава аборти и му кажи, че ще го съдиш!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #170 -: Април 21, 2008, 21:17:44 pm »

mimi26,viketo,Pukanka  ,момичета благодаря ви за отговорите,......при мен не става въпрос за киселини от бременноста,а поради моята грешка ми се възпалила лигавицата на стомаха ,хранопровод, жлъчка ........ :(

Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...
БРАВО!!!!!!! :D :D :D
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #171 -: Април 21, 2008, 21:31:16 pm »
Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...
Нели много се радвам мила Брааавооооо!!! :D :bighug: от сега нататък само  с добри новини да ни радваш!!!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #172 -: Април 21, 2008, 21:33:39 pm »

mimi26,viketo,Pukanka  ,момичета благодаря ви за отговорите,......при мен не става въпрос за киселини от бременноста,а поради моята грешка ми се възпалила лигавицата на стомаха ,хранопровод, жлъчка ........ :(

Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...
БРАВО!!!!!!! :D :D :D

Ади,най-добре иди на лекар-гастроентеролог и не се мъчи, но провери лекарството като ти го изпише, защото и на лекарите явно не трябва да се вярв винаги. Сега лошото е че не могат и да те изследват хубаво. А аз горката съм за операция на стомаха  :( но понеже сега не може и ще търпя като грешен дявол още доста време.При мене няма как без лекарства в момента.Дано на бебо не му се отрази.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #173 -: Април 21, 2008, 21:49:54 pm »
при нас няма добър гастроентеролог :(,по принцип не ми е за първ път,и зная каква диагноза пак ще ми поставят,.....проблема е че не знам какво мога да пия в момента за да облекча нещата, :(.....утре ще се обадя на моята  лекарка
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #174 -: Април 21, 2008, 21:59:36 pm »
при нас няма добър гастроентеролог :(,по принцип не ми е за първ път,и зная каква диагноза пак ще ми поставят,.....проблема е че не знам какво мога да пия в момента за да облекча нещата, :(.....утре ще се обадя на моята  лекарка

Какви точно са оплакванията ти и от кога?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #175 -: Април 21, 2008, 22:06:10 pm »
при нас няма добър гастроентеролог :(,по принцип не ми е за първ път,и зная каква диагноза пак ще ми поставят,.....проблема е че не знам какво мога да пия в момента за да облекча нещата, :(.....утре ще се обадя на моята  лекарка

Какви точно са оплакванията ти и от кога?
имам стари заболявания,и вече близо 5 години съм на  определена диета ,но в събота си купи една консерва с риба,и много ме съмнява че соса е пържен,пак за мен това е абсолютен мор..... :(ще ми мине.....но трябва време....диета....
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #176 -: Април 21, 2008, 22:13:28 pm »
Нели, това  е супер.. :lol: , сега стискаме палци и да се отчетеш!!!
Целувки
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #177 -: Април 21, 2008, 22:15:12 pm »
Нели много се радвам за теб!
Ади оправяй се бързо!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #178 -: Април 21, 2008, 22:30:48 pm »
prinses_neli много се радвам за теб! :D
adi и ти бързо да се оправяш. На мен док ми каза, че за киселини мога да пия всичко, но явно при теб случая е друг, така че пази се!

Момичета, да си призная полудях от притеснение този уикенд. Появи се някакъв обрив по коремчето и краката и аз като чух, че пак имало епидемия и се ошашках яко, изчетох всички статии за варицелата и рубеолата и хем съм ги карала и двете и антитела имам, ама то страх...И сутринта на кожен, за щастие не е шарка, най-вероятно нещо ме е налазило като ходих до зоологическата градина на гребната миналата седмица. Та споделям това, за да се пазите от контакт със случайни животни, пък и с полянките явно трябва да се внимава.

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #179 -: Април 21, 2008, 22:32:35 pm »
Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...
Страхотна новина, стискам плаци за прегледа, утре беше, нали? и да пишеш какво е казал док!!!