0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
наличие на clue cells в цитонамазка?
« -: Април 09, 2008, 12:17:35 pm »
моля за съвет, преди месец в частна лаборатория си пуснах микробиология и беше чиста.онзи ден си направих цитонамазка и резултата е наличие на clue cells и много левкоцити и диагноза бактериален колпит.възможно ли е да не са се хванали тези неща на микрото и да започвам ли лечение или да си пусна още една микробиология.не намерих много инфо за clue cells,всякаква инфо ще ми е от полза.благодаря
*
Re: наличие на clue cells в цитонамазка?
« Отговор #1 -: Април 10, 2008, 07:26:49 am »
Здравей,това "clue cells" ми беше много познато и се рзрових из изследванията ми и открих,че когато ми е правена микробиология и директна микроскопия,при МБ не се изолира нищо,а при директната микроскопия(пиша ти дословно,защото не ми е много ясно)
Умерено сег.лев.
Липсват лактоб.Епит.
кл.Масово кокобак.G.
V.clue ceels 30


Написано е по този начин и с тези съкращения  :x.
Но тогава се лекувахме мисля само с Флажил.Аз -вагинално,приятелят ми -с орални таблетки.Мисля,че беше само това.Но ти се посъветвай с гинеколог!До колкото си спомням гинеколожката ми беше споменала,че не е страшно,но аз нямам представа какво е.
*
Re: наличие на clue cells в цитонамазка?
« Отговор #2 -: Април 10, 2008, 10:04:01 am »
благодаря ти за отговора.предписали ли са ми и на мен флажил, но се притеснявам щом на стандартната МБ това не се отчита, тази инфекция може да е от много отдавна.незнам какви изследвания вече да си пускам при редовните прегледи.на МБ виждат ли се левкоцити?вече да изисквам ли изрично тази директна микроскопия?
*
Re: наличие на clue cells в цитонамазка?
« Отговор #3 -: Април 10, 2008, 11:56:23 am »
Ох,незнам какво да ти кажа.Знам само,че тези неща не се откриват при МБ.
Микробиологиите винаги са ми били чисти.
Не се притеснявай,че не се открива в МБ,явно е така.Просто си слагай Флажил-а,както са ти го изписали :wink:(не поня дали не вървеше с нещо друго)Успех!