0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #20 -: Април 12, 2008, 11:19:12 am »
Нарастването на гърдите при мен беше в резултат на приема на естрогени(естрофем) след трансферите.   За съжаление това явление беше краткотрайно :lol:
Аз единственното което приемам е утрогестан вагинално и фраксипарин подкожно.Затова и предполагам,че този благоприятен страничен ефект се дължи на утрогестан :D
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #21 -: Април 13, 2008, 17:56:12 pm »
На мен утрогстан ми действа много зле - като го пих имах замайване и даже първият път припаднах на улицата, защото не знаех за този ефект. Бях направо като дрогирана. Пък като го слагах вагинално ми предизвиква алергична реакция по кожата. Затова си пия дуфастон и съм добре, въпреки, че го отричат за сметка на утрогестана. Не съм забелязала от тези препарати да ми нарастват гърдите или други странични реакции.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #22 -: Май 02, 2008, 21:04:01 pm »
Е да ви се оплача.Последният страничен ефект,който открих е жестоко окосмяване на бедрата.Там най-много съм имала по 7-8 заблудени косъмчета.А сега е... не се трае.Не знам какво да правя?Да му търся заместител ли?А някои от вас получава ли е окосмяване от приема му и ако да,то изчезнало след като е прекратен приема му?От друга страна не искам да ги бръсна,нито пък да правя кола маска -защото ме е страх :oops: от всичко в това състояние,а трябва да продължа с приема му поне още 8 месеца.Затова ви моля,давайте идея какво да правя
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #23 -: Май 02, 2008, 21:20:41 pm »
Е да ви се оплача.Последният страничен ефект,който открих е жестоко окосмяване на бедрата.Там най-много съм имала по 7-8 заблудени косъмчета.А сега е... не се трае.Не знам какво да правя?Да му търся заместител ли?А някои от вас получава ли е окосмяване от приема му и ако да,то изчезнало след като е прекратен приема му?От друга страна не искам да ги бръсна,нито пък да правя кола маска -защото ме е страх :oops: от всичко в това състояние,а трябва да продължа с приема му поне още 8 месеца.Затова ви моля,давайте идея какво да правя
При мен го нямаше този страничен ефект.
Защо ще го вземаш още 8 месеца 8O
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #24 -: Май 02, 2008, 21:58:35 pm »
Мпия, тя е бременна затова го приема, но и на мен не ми е ясно защо толкова дълго ще е .Илиана все пак питай док дакога да го приемаш.Лека и безпроблемна бременост ви желая и на двете !
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #25 -: Май 02, 2008, 22:00:48 pm »
Мпия, тя е бременна затова го приема, но и на мен не ми е ясно защо толкова дълго ще е .Илиана все пак питай док дакога да го приемаш.Лека и безпроблемна бременост ви желая и на двете !
Точно за това питам-на мен ми го спряха в 13г.с.
Знам че може и до 16г.с. да се взема но до края на бременноста не бях чувала.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #26 -: Май 02, 2008, 22:21:58 pm »
Е да ви се оплача.Последният страничен ефект,който открих е жестоко окосмяване на бедрата.Там най-много съм имала по 7-8 заблудени косъмчета.А сега е... не се трае.Не знам какво да правя?Да му търся заместител ли?А някои от вас получава ли е окосмяване от приема му и ако да,то изчезнало след като е прекратен приема му?От друга страна не искам да ги бръсна,нито пък да правя кола маска -защото ме е страх :oops: от всичко в това състояние,а трябва да продължа с приема му поне още 8 месеца.Затова ви моля,давайте идея какво да правя

Илияна, абсолютно те разбирам, страшна гадост е това! Вярно, че утрогестанът си е агресивен медикамент, но сигурна ли си, че е от него? Питам те, защото, откакто забременях, (скоро влизам в 3-ти месец) се случиха 3 неща - отслабнах доста, окосмих се даже и по лицето - нещо абсолютно нетипично за мен - и ми излезе зверско акне за първи път в живота! И това при положение, че (засега, да чукам на дърво) не приемам абсолютно никакви хормонални медикаменти. Акнето не ме питай как го лекувам, вече няколко седмици се боря и почти 100 % го надвих, обаче филиптотювският мустак си е там и го махам принудително. 

Та, какво казва твоят лекар по въпроса? Не ми се вярва да те държи на утрогестан до края на бременността. Или?   
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #27 -: Май 02, 2008, 22:26:48 pm »
Илиянас, нещо не си разбрала.Не може 8 месеца да ти е казал.
А да ви питам, от утрегестана не ви ли стана корема, тоест стомаха горе като раздут, разширен.
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #28 -: Май 03, 2008, 00:19:46 am »
Илиянас, нещо не си разбрала.Не може 8 месеца да ти е казал.
А да ви питам, от утрегестана не ви ли стана корема, тоест стомаха горе като раздут, разширен.
При мен да,но по скоро корема.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #29 -: Май 03, 2008, 10:39:56 am »
Ляне, окосмяването по-скоро може да е страничен ефект от стимулацията, а не от приема на утрогестан  :roll:
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #30 -: Май 03, 2008, 12:34:21 pm »
Ляне, окосмяването по-скоро може да е страничен ефект от стимулацията, а не от приема на утрогестан  :roll:
Да, и аз го забелязах. След стимулацията ходя по-често на кола маска. Мислех, че си внушавам, ама явно не е само при мен така.
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #31 -: Май 03, 2008, 17:56:47 pm »
ааааааааааааааа ето къде бил ключа от бараката
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #32 -: Май 03, 2008, 20:41:42 pm »
Ляне, окосмяването по-скоро може да е страничен ефект от стимулацията, а не от приема на утрогестан  :roll:
Много ми се иска това да е причината,но уви.Стимулацията ми приключи на 2 април ,а окосмяването започна към 24-25 април.
Отгоре на това корема ми нарастна и се отпусна и изглеждам като бременна в 4ти месец,при условие,че всеки ден ходя по 3-4 километра.На всеки 2-3 дена ми излиза по една гадна пъпка,кихам като помириша цветя или като усетя аромата на сапун с по-остър аромат.
А иначе си мисля,че ще ползвам утрогестана до края на бременността ,защото съм с проблем-висок пролактин и нисък прогестерон.Като приключих стимулацацията 2 дена на след започване приема на утрогестана,моя прогестерон беше много нисък -с 0,5 единици над долната граница.Не съм питала доктора ,но предполагам,че ще се възползвам от "услугите"на утрогестана още доста дълго време....
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #33 -: Май 03, 2008, 22:27:24 pm »
Ляне, то това е следствие и е нормално да се появи по късно окосмяването, а не веднага със стимулацията.
А относно утрогестона, мисля че е  грешно на своя глава да го приемаш продължително време, мисля, че няма да има полза, за вреди не знам.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #34 -: Май 13, 2008, 10:52:32 am »
Здравейте ,мили момичета!Бих искала да попитам нещо и се надявам да го обясдня правилно!
Аз съм с цикъл от 35 до 40 дни.Пиех дуфастон, от този месец пия утрогестан 2*1.Въпроса ми е след колко време след последното хапче трябва да ми дойде, защото когато пиех дуфастон ми идваше около третия ден след последния прием,а сега минаха 6 дни след утрогестана и още не ми е дошло.БТ днес падна така че не се надявам на бременност и затова искам да знам кога да чакам да дойде.
Съжалявам за объркания и дълъг пост, но и аз съм доста объркана вече  :(
Utrogestan и опити за бебе!
« Отговор #35 -: Януари 24, 2009, 20:02:49 pm »
Здравейте!някой можели да ме посъветва дали може докато пия утогестан и през това време да си правя опити за бебе?изписаха ми го за изместване на цикъла!мерси предварително :)
*

    sneki97

  • *
  • 36
  • това което не ме убива , ме прави по силна
Re: Utrogestan и опити за бебе!
« Отговор #36 -: Януари 24, 2009, 20:14:54 pm »
здравей,на мен ми го бяха предписали по времето когато правих ин витро и знам, че се пие и ниаколко месеца след това.Но нищо повече не мога да ти кажа,защото при мен беше несполучлив опита.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Utrogestan и опити за бебе!
« Отговор #37 -: Януари 24, 2009, 20:21:10 pm »
какво значи "за изместване на цикъла"? с каква цел го изместваш цикъла? звучи ми странно това нещо...

иначе, сам по себе си, утрогестанът се предписва на жени, които правят опити за забременяване. приема се във втората половина на цикъла и, ако се установи бременност, може да се продължи с лечението още няколко седмици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Utrogestan и опити за бебе!
« Отговор #38 -: Януари 24, 2009, 20:30:44 pm »
ИЗВИНЕТЕ НЕ СЕ ИЗРАЗИХ ПРАВИЛНО!АЗ СИ ОТИДОХ НА ПРЕГЛЕД ПРОФИЛАКТИЧЕН И ТОЙ МИ ГО ИЗПИСА ЗАЩОТО МИ СЕ БИЛ ИЗМЕСТИЛ ЦИКЪЛА!КАЗАДАГО ПИЯ 3 МЕСЕЦА ОТ 16 ДО 25 ДЕН!ПИТАМ ВИ ДАЛИ ИМА НЕЩО ОПАСНО ДОКАТО ГО ПИЯ ДА СИ ПРАВЯ ОПИТИ ЗА БЕБЕ!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Utrogestan и опити за бебе!
« Отговор #39 -: Януари 24, 2009, 20:45:45 pm »
Мисля че няма проблем даже при евентуална бременност ще бъде от полза.Успех