0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В сряда ми беше пункцията.В събота трансфера.На утрогестан вагинално съм от сряда.В неделя започна да ме боли десният яйчник.А вечерта имах леко гадене.В понеделник придърпващи болки в десният яйчник и гадене през целият ден.Вторник(днес)придърпващи болки в деснят яйчник(оттам са извадени 4 хубави яйцеклетки),болки в кръста и гадене от самото събуждане,едвам се насилих да хапна филийка с мед.
От гастрит не съм се оплаквала.За евентуална бременност и симптоми за мен е изключено да се говори толкова рано.Единственният причинител за мен си остава Утрогестана.Затова искам да ви попитам вие имали ли сте подобни реакции при приема му?
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #1 -: Април 08, 2008, 10:51:47 am »
Здравей,всичките ти болежки са нормални след пункция и трансфер.От утрогестана на мен ми се гадеше,спеше ми се през цялото време и киселини се получиха.Болки в кръста също имах,придърпване на яйчниците след пункцията.Не се притеснявай,нищо страшно :wink:Почивай си и пази ембриончетата :crossfingers:

*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #2 -: Април 08, 2008, 21:12:38 pm »
Аз вмомента съм на утрогестан вагинално,единствено ми се спи. Миналият месец пак бях на утрогестан и пак ми се спеше,но не ми се е гадило.Успех !
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #3 -: Април 08, 2008, 21:20:32 pm »
След пункция и трансфер и аз имах болки ниско в корема, придърпване, сънливост. Гадене - не. Но не съм свързвала тези симптоми с приема на утрогестан вагинално. По-скоро ги отдавах на пункцията и последвалата бременост.
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #4 -: Април 08, 2008, 21:49:30 pm »
Значи не само на мен ми се спи. Вече си мислех, че си въобразявам :-) Успокоих се!
 
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #5 -: Април 09, 2008, 00:37:54 am »
iliyanas , ако го слагаш вагинално, а то и така би трябвало да е, проблемите не са от него. След пункция и трансфер е така.Аз цели два месеца се мъчих като тебе.Все пак яйчниците ти в момента са около 10 см. ,хормоните до небесата и въобще всичко което си минала си е стрес и новост за тялото ти.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #6 -: Април 09, 2008, 07:58:21 am »
Благодаря ви момичета ,че взехте отношение по този въпрос.Аз ходих на лекар и ще ви споделя неговите мисли и моите "терзания".
 Слава богу преборих се с "бясната сънливост".По принцип организма ми се задоволява с 6-7 часа сън на денонощие,но за периода след трансфера до 2 дена след това спях по 15-16 часа дневно.Вчера следобеда имах много силни болки и в двата яйчника и отидох на гинеколог-изненадааа-бях пълна с кистички.А големината на яйчниците се бе променила драстично- от 7,4 на 11,2см за десен и от 6,5 на 9,8см за ляв яйчник.
А другото което ме смути-никога не съм имала гастрит.Но освен киселините от сутрин до около 1 следобед,снощи имах такива ужасни болки в корема и се беше надул и ми се гадеше,че имах чувството че щях да умра.Волю-неволю изпих 1 таблетка ношпа и всичко се оправи.
А отделно ставам и много "гостоприемна относно газове"-дори и нищо да не ям-корема ми се подуваааа-от областта на слънчевият сплит до доло.Питах гинката за това-отговори ми,че това е един вид борба на организма ми с последствията от стимулацията(нарастването на новите фоликули и пукането на някои от тях).
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #7 -: Април 09, 2008, 13:12:42 pm »
Аз се подувах така като ми сложат Прегнил.Ако получаваш киселини, си вземи Талцид.Това  с газоветее много неприятно.При мене трая 2 месеца
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #8 -: Април 10, 2008, 14:36:05 pm »
Искам да попитам и аз нещо. Предупреждавам, малко гадно ще опиша нещата.
Поставях 2х1 вагинално след ову. Цикълът ми се движи между 27-29 дни, продължава 4-5 дни. От към 22-23 ден започнака съвсем слаби леки болежки ниско долу - започнах и Нош - Па. Цикълът ми закъсня няколко дни, но ми се струваше рано да правя тест - страх ме беше да не видя  отрицателен резултат. На 31 ден започна леко и слабо зацапване - розово-кафява слуз. По съвет на док - увеличих дозата на 2х2. На ден 32 - зацапването се засили и стана тъмно кафяво към черно. Док каза - спирай лекарствата ако тестът е -. Правих вече тест резултатът - голям минус. Спрях утрогестана. Течението се засили и на 33 ден видях нещо странно върху превръзката. Нещо, приличащо на парче пилешка кожа, горе долу с размери 2 см х 3 см, в единия край почти безцветно, в другия алено червено. Следващите два дни течеше алено червена кръв, позацапа в розово още два дни и приключи. Док каза: понякога става така.
Това което не мога да разбера е:
Дали началото на цикъла се е забавило заради лекарството?
Какво е това, което е изпаднало от мен?
От както се помня - никога не съм виждала да тече само кръв - винаги е било по-скоро като слуз, този път беше, все едно от порязано. Защо беше така?
Пак повтарям, съжалявам за гадното описание, ама .....
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #9 -: Април 10, 2008, 14:41:06 pm »
Може би този месец си била с по-дебела лигавица и като се е олющила е изглеждала така.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #10 -: Април 10, 2008, 14:51:25 pm »
Е благодаря за скоростното отговаряне.
Пък дано нов месец, нов късмет.
Забравих само да опиша, че през цялото време си мерех БТ и дори в дена, когато спях утрогестана тя беше 37.3 - а уж преди цикъла пада под 37. И през цялата втора половина на месеца се движеше в рамките на 37,2 - 37,5, което си е нормално за мен. Но може би и заради него се е задържала толкова висока. Кой знае...?
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #11 -: Април 10, 2008, 14:52:54 pm »
Да, Утрогестана вдига температурата над 37 .
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #12 -: Април 10, 2008, 15:20:01 pm »
отново благодаря за бързата реакция
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #13 -: Април 11, 2008, 08:49:36 am »
А пикае ли ви се повече, извинявайте за въпроса, ама направо съм се побъркала да ставам нощем? И преди ми се е случвало понякога, но сега по два-три пъти ставам и не мога да спя нормално.
 
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #14 -: Април 11, 2008, 15:52:39 pm »
А пикае ли ви се повече, извинявайте за въпроса, ама направо съм се побъркала да ставам нощем? И преди ми се е случвало понякога, но сега по два-три пъти ставам и не мога да спя нормално.


След трансфера преди още да ми закъснее и да разбера че съм бременна, ставах по 5 пъти нощем, а през деня не съм ги броила.Не се траеше, но това трая не повече от 2-3 седмици. Сега ставам също нощем, но само по веднъж.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #15 -: Април 11, 2008, 20:01:55 pm »
А случайно да ви нарастват гърдите?
Аз съм много зле на това място,но след трансфера(беше преди 9 дена)свалих цели 3 килограма и в същото време наддадох в бюста 8O.Не са ми се втвърдили(както обикновенно става при бременните) ,но са нарастнали видимо.И ако утрогестана е "виновен" за това,възможно ли е след спиране на употребата му да настъпи обратен ефект?
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #16 -: Април 11, 2008, 20:16:39 pm »
Тука аз незнам.Другите момичета ще ти отговорят.При мене нито се надуха, нито пораснаха. Боляха ме само около седмица и това беше.
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #17 -: Април 11, 2008, 21:28:52 pm »
А пикае ли ви се повече, извинявайте за въпроса, ама направо съм се побъркала да ставам нощем? И преди ми се е случвало понякога, но сега по два-три пъти ставам и не мога да спя нормално.


След трансфера преди още да ми закъснее и да разбера че съм бременна, ставах по 5 пъти нощем, а през деня не съм ги броила.Не се траеше, но това трая не повече от 2-3 седмици. Сега ставам също нощем, но само по веднъж.

През деня сякаш по-изтрайвам, особено като има работа, но вечер преди да си легна, после поне два пъти и сутринта докато стана и веднага пак все едно, че съм изпила няколко литра течност. Мерси, Пуки :-) Надявам си, че си ОК!

За гърдите - не бих казала, че съм забелязала нещо конкретно, особено да са нараснали (не че имам кой знае каква нужда), пък хубаво би било да поотслабна, но за съжаление и това не е ставало с мен.
 
*
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #18 -: Април 11, 2008, 22:15:53 pm »
Гърдите не са ми мръднали, но корема ми е подут всеедно че всеки момент ще ми дойде.Така бях и на предишното пиемане на лекарството.
Re: Утрогестан и странични реакции?
« Отговор #19 -: Април 11, 2008, 22:51:38 pm »
От утрогестана ми ставаше гадно само когато нямах време да лежа сутрин половин час и се налагаше да го пия :(.  Но замайването продължаваше не повече от един час.  Нарастването на гърдите при мен беше в резултат на приема на естрогени(естрофем) след трансферите.   За съжаление това явление беше краткотрайно :lol: