0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #260 -: Април 12, 2008, 11:48:44 am »
Камето, оправи си сега, докато е време, нещата в НОИ, защото после ще имаш проблем и с майчинството. Както те посъветваха момичетата, със счетоводителката и преснимани платежни и декларации в НОИ и НАП. А за болничните, вече явно спазват новия срок, защото на мен сега ми преведоха първия болничен точно 2 седмици след като са го занесли от счетоводството на работа. Ако се просрочи, вероятно има проблем и по-добре да се обадите в счетоводството ви вместо да чакате.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #261 -: Април 12, 2008, 13:46:17 pm »
Здравейте,мили момичета!
maia,adi,mpia,pukanka,mimi26,благодаря на всички за разбирането и подкрепата ви!Незнам какво щях да правя без вас! :bighug:
tini,благодаря ти от сърце за професионалните съвети и помощ! :balk_602:Все още вярвам,че грешката е техническа,което ще се разбере още в понеделник.Имаме среща със счетито,която трябва да донесе копия от платежните или незнам какво точно,понеже е плащала по Интернет и отиваме в НАП да видим как така са подадени,а пък няма нищо...Та вчера от НАП са казали,че като видят тези копия от протоколи за плащане + копията от Обр.1 + някакъв образец L, за 3 часа всичко щяло да е изпратено в НОИ и нещата да се оправят.Дано наистина да стане толкова бързо и лесно,макар че хич не ми се вярва...Незнам дали ви казах,че в НОИ дори не се водя на работа в тази фирма,но иначе болничните са ми заведени-видях го с очите си???Извадих си ПИК,с който ще си проверявам нещата занапред.Цяла нощ сънувам всичките си лекари,при които ходя и всички ми отказват да ме прегледат-даже и тези от клиниката в която си ходя - ужас! :balk_144:И се събуждах постоянно и като заспя-пак същото...Най-лошото е,че на няколко пъти като се събудех и корема ми беше твърд...Направо съм полудяла,макар и да знам,че ще се оправи всичко и не е болка за умиране...но ето че подсъзнателно не ми излиза от акъла - мамка му :oops:,не искам да си тормозя и бебчето с тези простотии!!! :balk_149:Добре,че поне често ми се обажда и то с все по-силни ритничета.Всъщност не съм сигурна дали не ми беше ядосано вчера или просто искаше да ме успокои,но доста шаваше-имах чувството,че прави кълбета и салта в корема ми  :babyflips: Дано да не е било в знак на протест за нервите,с които го изтормозих... :balk_134:
Само се моля да ми е здрава малката душичка!!!  preggo
elma,радвам се,че нещата са се оправили!Стискам палци занапред всичко да е наред! :crossfingers:
Дай Боже на всички да си износим и да си родим здрави и щастливи бебенца на финала!!!
Благодаря още веднъж на всички за подкрепата!!! :thankyousign: :bighug: :bighug:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #262 -: Април 13, 2008, 09:33:37 am »
Здравейте мили момичета
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #263 -: Април 13, 2008, 09:42:16 am »
....ама този Enter много бързо го натискам :oops:

Та аз вече се отчетох в темичката за инсеминациите, ама и тук да се запиша.
Бременна съм от 1ва инсеминация при Д-р Стаменов. Инсето беше на 1ви март, и досега ми е все свита душата, защото за последните 3-4 седмици, какво ли не ми мина през главата.
През съмнения за извънматочна, бавно нарастващо ЧХГ, съмнения за спряло развитие, и сега на 09,04-чухме сърдечната дейност на бебо.
Не знам какво ще стане оттук нататък, защото малко изостава в размерите-би трябало да е някъде към 7с5д или 7с6д, а се движи около 7с1-3д.
Последният път ме гледа Д-р Сигридов-нали Стаменов го няма, та той каза, че според него всичко е наред, ама нещо не мога де се успокоя....
Толкова бях сигурна, че няма да стане от първия път, бях толкова неподготвена за положителния тест...., а сега направо не мога да си намеря място от притеснение.
Прегръдки и целувки от мен.. и ще се отчета как се развиват нещата
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #264 -: Април 13, 2008, 09:52:37 am »
Добре дошла  Fifilota
Не се претиснявай-това не е изоставане.
Бебчо после ще си навакса!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #265 -: Април 13, 2008, 10:23:45 am »
FIFILOTA честито и добре дошла в темичката! Лека бременност и по-малко притеснения!!!

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #266 -: Април 13, 2008, 11:18:39 am »
Fifilota-честито!!!!
Момичета днес ми е 22 ден от ЕТ  след положителен тест но като чели нямам никакви симптоми или по точно в началото до към 18-ти ден ми се гадеше,а сега нищо.Много ме е страх.Дори и гърдите ми не подсказват с нищо-т.е само отстрани леко ме наболяват.Има ли момичета които са били без симптоми по това време?
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #267 -: Април 13, 2008, 14:38:35 pm »
Фифилота, разминавания винаги ще има - особено в начална и напреднала бременност.
То си го пише и на снимките, че има разминаване...в напреднала дори не се касае за дни, а за седмици. Не се притеснявай излишно с това, важно е всичко останало да е наред.
marinalz, симптомите са нещо много относително (както и случая с мерките :) )
Като някакво правило е примерно да ти се гади или да повръщаш докъм 3тия месец.
Някои повръщат, някои не, дори не им се гади - хора всякакви :)
По-добре да нямаш неразположения и всичко да е наред, отколкото да се стремиш към такива, за да си мислиш че всичко е наред.....ама как го написах  :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #268 -: Април 13, 2008, 16:21:49 pm »
Добре дошла  Fifilota,желая ти леко бременеене! :DВобще не се притеснявай ,по-важното е че има сърдечна дейност и расте! :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #269 -: Април 13, 2008, 18:41:35 pm »
Аз около 8ма седмица изоставах малко, но сега пък сме с една седмица напред.Няма нищо обезпокоително.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #270 -: Април 13, 2008, 19:08:49 pm »
Marinalz,въобще не се притеснявай, миличка.Аз също нямах никакви симптоми,даже през първите 3 месеца съм повърнала само веднъж и въобще не ми е прилошавало.Дано и ти да си така! :lol:
Желая ти много спокойствие, за да се насладиш на щастието си!Успешна бременност и здраво бебенце,а защо не и две :wink:!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #271 -: Април 13, 2008, 19:14:47 pm »
Fifilota,честито! :P
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #272 -: Април 13, 2008, 21:43:51 pm »
Фифилота честито и от мен и лека бременност и на финала здраво бебче!!! :D
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #273 -: Април 13, 2008, 23:21:01 pm »
Честито Fifilota! :welcome_1:
Marinalz,не се притеснявай - при всеки е различно! :balk_602:
Желая ви от сърце спокойни  :cloud9:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #274 -: Април 14, 2008, 00:02:29 am »
Честито на ФИФИЛОТА! Цялата бременност е съпроводена с радост и тревоги, но колкото по-малко си мислиш лоши неща, толкова по-деобре за теб и бебо. Спокойсвтие му е майката.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #275 -: Април 14, 2008, 05:42:46 am »
Момичета я кажете наистина нормално ли е в моите седмици да не я усещам много често бебка, по скоро усещам я но всякаш леко си мърда или пък все едно се върти, много рядко има ритници и по усещащи се движения:). много ми е притеснено толкова ли да е кротка незнам...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #276 -: Април 14, 2008, 07:06:57 am »
sany мисля че е нормално, :Dмоята приятелка е в 28 -29 седмица и да ти кажа,и при нея беше така,до скоро усещаше лекичко бебето ,но вече от скоро и тя получава яки ритници! :lol: :lol: :lol:особенно в черния дроб :lol: :lol: :lol:индивидуално е...зависи до колко е спокойно бебето,зависи каде е плацента,на каде е обърнато...от тлъстинките на коремчето....от много неща,пак и когато порастне и мине вече 1 кг се усеща по-добре. :D
Моето слънце се обажда много често,но и то е така лекичко,потрперване,обърщане,рядко ритничета :D :D :D
вобще не се притеснявай и се наслаждавай на всеки изминал миг от тази прекрасна бременост :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #277 -: Април 14, 2008, 07:59:22 am »
Момичета я кажете наистина нормално ли е в моите седмици да не я усещам много често бебка, по скоро усещам я но всякаш леко си мърда или пък все едно се върти, много рядко има ритници и по усещащи се движения:). много ми е притеснено толкова ли да е кротка незнам...

Принципно е нормално. Аз доста често не усещах бебето да мърда и само се притеснявах, докато по време на УЗИ док каза, че детенцето прави салта едва ли не, пък аз нищо не усещах.
Не забравяй също, че спят през по-голяма част от времето. Докато ти се движиш, те са ок и не шават, защото се успокояват от подрусването. Но като легнеш и започват едни игри. :D Но ако се притесняваш, че не го усещаш, най-добре сподели притесненията си с лекаря, за да ги разсее.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #278 -: Април 14, 2008, 10:24:31 am »
Фифилота, честито!
Много лека и успешна бременност ти желая.

Мариналз, не търси симптоми, миличка.
И при мен нямаше такива. Започна да ми се гади в по- късен етап от бременността.

Сани, момичетата са ти го обяснили много добре.
Това как и колко усещаш бебо зависи от много неща.
Мисля, че нямаш основание да се притесняваш, но за всеки случай можеш да отидеш на преглед с УЗ, за да чуете сърчицето.

Хубава седмица, момичета и много усмивки! :bighug:
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #279 -: Април 14, 2008, 11:07:04 am »
Здравейте момичета!

Добре дошли на новите бременелки.
Лека и приятна бремнност им желая.
Elmа, радвам се за теб. Дано скоро съвсем станеш на крака :P
Момичета въпреки,че не съм в напреднала бременност, вечер , а и вече през деня получвам задушаване.
Снощи изобщо не можах да спя, ставах, разхождах се, повръщах.
На какво може да се дължи това?
Една от вероятните причини е маслото на Икаров според мен. Мажа се с него вечер и има една специфочна , задушлива миризма. Дали не е някаква алергична реакция от него?
Все пак не съм в толкова напреднала бременност бебето да ме задушава толкова отрано. Но пък това задушаване вече напира в голяма степен.
На всичкото отгоре пак ме нападнаха гъбичките в ушите.
Не се бяха появявали от години. Като си представя с какъв зор ги бях излекувала и колко лека смених.
Да ми препоръчате нещо безопасно при бременност за лечението им?
« Последна редакция: Април 14, 2008, 11:29:01 am от Stelliana »