0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #180 -: Април 09, 2008, 13:35:57 pm »
Благодаря ви момичета! С вас някак по-лесно минава времето и мечтата ни вече ми се струва по-реална  :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #181 -: Април 09, 2008, 13:54:35 pm »
Еlma, спокойно мила ,само си почивай ,пи си лекарства... всичко ще се оправи. :D :D :D
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #182 -: Април 09, 2008, 15:24:30 pm »
Елма,почивай си и слушай съветите на д-ра.
Всичко ще е наред.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #183 -: Април 09, 2008, 16:41:06 pm »
Алекс много съжалявам за случилотосе :( бъди силна и кураж миличка!!!
Елма почивай много,а за настинката осцилококцинум много лимони с мед и плодове не се притеснявай всичко ще се оправи трябва да си спокойна :wink:!!!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #184 -: Април 09, 2008, 17:57:43 pm »
Алекс много съжалявам за случилото се ... :bighug: кураж мила !!
Елма всичко ще е наред ти само си почивай!!
Мими параноята е неизлечима за такива като нас ... :lol:ама за киселините си слагай допълнителна възглавка за да спиш на по- високо виж за въздуха трябва да си намериш удобна позиция за спане (ако има такава  :lol:)и дано заспиш след това .
Със спането след 3 и аз се боря .....
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #185 -: Април 09, 2008, 18:37:24 pm »
Алекс, ти не прави ли някакви вливания заради Нк клетките и другите?Аз имам положителни резултати със същите показатели които пишеш и сега се стреснах доста.

Елма,аз два пъти имах отлепване и с ножпа, утрогестан и Прегнил се оправях.Естествено и с пълен покой и лежане. Аз имам много силна алергия с кашлица и тия отлепвания май от нея ми се получават.Не мога да вземам лекарства за алергията и си кашлям като луда.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #186 -: Април 09, 2008, 19:15:02 pm »
Пуканка, аз правих консултация с алерголог преди пункцията.

Началото на бременноста ми съвпадна с бума на полените и ходих пак
за да ми препоръча нещо да облекчи задуха и безбройните кихавици!
Единственното позвoлено медикаментозно средство по време на бременността
за алергията ми към полени и други "хвърчатки" беше Кузикром(Cusicrom)-шпрей за нос и Стеримар!
В обратна последователност промивам със Стеримара и пръскам шпрея,
имаше леко облекчение!

Но както пише под аватара на Мели
 :lol: "Уважаеми пациенти, моля не си обменяйте диагнозите "
така че, направи консултация с алерголог!

Аз приемах медикаменти и преди пункцията за да не направя реакция към упойката и нямах проблем.
За жалост преди раждането нямаше как,
защото стана неочаквано а не както бяхме планували!
Не успях да подготвя организма и имах проблем с упойката...
дали се дължеше на това нямам идея, но все пак имам съмнение!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #187 -: Април 09, 2008, 19:23:46 pm »
След две седмици имам час при алерголожката си ,дано ми изпише нещо. От както съм бременна съм си записала часа.Никакви компромиси не правятп  с часовете дори за бременни,а в такова сътояние смяната на лекарства не търпи отлагане.Сега като отида ще им направя забележка. Имам нетърпими моменти и понякога си позволявам да използвам инхалатора си Фликсотид и капки за нос Фликсоназе.За съжаления откакто съм бременна, нещо вече и те не ми действат.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #188 -: Април 09, 2008, 21:05:32 pm »
Момичета,кога горе долу спряхте Естроферма и Утрогестана?Аз пак забравих да питам доктора.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #189 -: Април 09, 2008, 21:19:38 pm »
Момичета,кога горе долу спряхте Естроферма и Утрогестана?Аз пак забравих да питам доктора.

Аз естрофем не съм пила,но утрогестана ми казаха да го слагам до 12та седмица, а след това още 4 седмици в намаляващи дози.До 16та седмица трябва да съм спряла и него и фолиевата.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #190 -: Април 09, 2008, 21:54:36 pm »
Момичета,кога горе долу спряхте Естроферма и Утрогестана?Аз пак забравих да питам доктора.
Мисми, най-добре питай док.,но на мен естрофема ми го спря след като им чухме сърчицата,а утрогестана в 12 г.с.,но най-добре се обади на док. и го питай!!!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #191 -: Април 09, 2008, 21:55:08 pm »
И аз спрях утрогестана в 12 г.с., а естроферм не съм пила.

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #192 -: Април 09, 2008, 22:28:05 pm »
Момичета, току що се връщам от прегледа при д-р Владимиров. Има отлепване :( Даде ми болничен за 7 дни, каза да не помръдвам от леглото, освен до тоалетната, разбира се :D и ми изписа една чанта лекарства - Магнерот, Утрогестан и Но шпа. В случай, че до два дни кървенето не е спряло започвам и Естроферм. Иначе бебчо си има пулс, Док каза, че засега няма нищо страшно, но много почивка и лежане си трябва :(
elma, щом бебчето е добре, всичко ще се оправи. И аз бях на същата терапия. Но шпа на инжекции. След като кървих цяла седмица д-р Владимиров ми изписа и антибиотик. За десетина дни общо кървенето спря. Няма да се притесняваш, лежането му е майката :wink:

Момичета, и аз бях при д-р Владимиров днес. За раждането ми препоръча д-р Благоева в "Тина Киркова" или д-р Диков в "Токуда". Аз като съм чела тук колко е ангажиран Диков и няма възможност много да обърне внимание, избрах Благоева. Някой раждал ли е при нея :? Дали постъпих добре?
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #193 -: Април 09, 2008, 23:47:17 pm »
Здравейте момичета :)
Приемете ме при вас, в 21 седмица съм и очакваме момиченце :)
Въпреки всички прегледи, снимки и растящия корем, ми е трудно да повярвам :)
На всички пожелавам лека и безпроблемна бременност  :bighug:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #194 -: Април 09, 2008, 23:54:53 pm »
Simba добре дошла в отбора на растящите кореми и честита ти розова панделка! Повярвай, това щастие се случва и на теб! Лека и спокойна бременност ти желая!

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #195 -: Април 10, 2008, 00:18:03 am »
Здравейте момичета :)
Приемете ме при вас, в 21 седмица съм и очакваме момиченце :)
Въпреки всички прегледи, снимки и растящия корем, ми е трудно да повярвам :)
На всички пожелавам лека и безпроблемна бременност  :bighug:

Добре дошла Симба,
честито и лека бременност ти желая! Повярвай на щастието си, заслужаваш го, както и всички момичета на Зачатие! :D
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #196 -: Април 10, 2008, 00:29:42 am »
Алекс, ти не прави ли някакви вливания заради Нк клетките и другите?Аз имам положителни резултати със същите показатели които пишеш и сега се стреснах доста.

Pukanka, не съм правила вливания, след като в София излязоха в норма, лекарят ми прецени, че няма нужда да правя. И много съжалявам, че след като забременях не си ги пуснах отново. Може би имаше шанс да се прдотврати миседа.
Много ви благодаря за милите думи и за подкрепата, която ми давате.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #197 -: Април 10, 2008, 01:12:06 am »
Simba добре дошла,да ти кажа нормално е да не можеш още да повярваш и аз съм така , важното е да се пазим и да сме спокойни ,а то като се роди бебо ще повярваме няма къде да ходим:)
 MIsmi аз спрях естрофема и утрогестана след 10 седмица, така ми каза док, но понеже не бях близо до него тогава . Иначе ми каза като чуеш сърцето и спирай всичко.
Аз да ви кажа за моя проблем оказа се че не е херпес което ме зарадва, но имам някаква бактерия която док каза че не била опасна, но все пак се опитахме да я лекуваме  с антибиотик който не подейства и сега с друг. Малко се притеснявам от приемането на толкова много антибиотици, но пия.Според вас опасно ли е?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #198 -: Април 10, 2008, 08:03:45 am »
Simba добре дошла в отбора на растящите кореми и честита ти розова панделка! :D :D :D
Мисми,при мен ми спряха лекарствата когато направих пълни 12 гс.но пак питай док :D
sany,аз си мисля че лекар е преценил,до колко е опасно,има антибиотици които стават при бременност(при кой лекар ходиш????.......по принцип не е хубаво да се приемат лекарства,но понякога се налага........дори и аз пих аугментин ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #199 -: Април 10, 2008, 09:05:26 am »
Момичета, и аз бях при д-р Владимиров днес. За раждането ми препоръча д-р Благоева в "Тина Киркова" или д-р Диков в "Токуда". Аз като съм чела тук колко е ангажиран Диков и няма възможност много да обърне внимание, избрах Благоева. Някой раждал ли е при нея :? Дали постъпих добре?

Привет Stivarip и двамата са добър избор.
Аз родих при д-р Диков, но д-р Благоева ме е преглеждала когато лятото клиниката беше в отпуск!
Сега след като родих, ходя също при нея!И съм с отлични впечатления!
При мен също стоеше този избор д-р Благоева която познавам, или д-р Диков за който само бях чела!
И избрах не самия лекар, а болницата.И в частност, неонатологията!
Незнам нищо за неонатологията в Св.София(Тина Киркова), тук може друга мама да се включи,
но за Токуда съм две ръце!Повтарям нещо което вече писах, раждането- лесно, трудно минава!
После бебето отива при неонатолозите! Това определи моя избор!
 yahoo_17Късмет каквото и решение да вземеш!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)