0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #100 -: Април 05, 2008, 23:15:58 pm »
Маринче, с това ЧХГ май трички ще са.Изчела съм всичко в Зачатие, ама толкова високо ЧХГ на 15ти ден не бях срещала. Честито.
Симптомите ти са нормални.Аз ги имах още на 4-5 дена след трансфера.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #101 -: Април 05, 2008, 23:19:57 pm »
При всеки е различно . На мен в началото също ми се гадеше , но не съм повръщала и много ми се спеше и много се уморявах . Не се притеснявай излишно,това всичко си е нормално през бременноста. А чхг-то ти е супер май ще е повече от едно бебе :wink:.Лека бременност ти желая. А и само да добавя че почти всички лоши симптоми през бремеността изчезват след 3-ти месец.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #102 -: Април 05, 2008, 23:28:59 pm »
Сани ми напомни да питам нещо.Момичета, помните ли в коя седмица спря да ви е лошо, да се уморявате лесно и въобще тия гадните страни на бременноста?
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #103 -: Април 06, 2008, 05:28:33 am »
При мен спряха към 14-та седмица. Особено кофти ми беше заради честото ориниране , но и то спря някъде там даже по-рано.
И аз да питам нещо ,може ли генитален херпес да ви се появи посредата на бременността при условие че никога не сте имали и при условие че не правите секс :oops: откакто сте бременни. От 1 седмица имам някакво образование и се шашнах много защото изглежда като такова?В понеделник съм на лекар но дотогава ще ми се пръсне сърцето...
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #104 -: Април 06, 2008, 05:49:40 am »
Добре дошли на новите бъдещи мами,да ви е
лека и безпроблемна бременноста!!! :D
По-малко притеснения и повече усмивки :D
Аз вече няма да казвам,че съм добре.Докато го казвах и...Днес на прегледа се оказа,че кръвотока не ми е наред.Опитвам се да не се шашкам,но и според размерите бебка е 980г.Много малка ми се струва.Какво ще кажете?
Док ме успокоява,че всичко е наред и ще го оправим,но аз се притесних...

Теоха, не се шашкай и аз съм така,няма страшно!И ще казваш че си добре и няма да се притесняваш.На мен като ми го каза док. и имаше рев една  седмица,после се взех в ръце и си казах,че всичко ще е наред,повече положителни мисли и емоции,много мечтания за бъдещото бебе и всичко ще е ок!!Сега си пия поредните хапченца,стомаха ми е на каша,обаче бебетата са добре и растат,момъка ни е 1 360, девойката 1 270, :D Док., каза че момченцето доста едричко върви,а момата ни е точно на седмиците.Не се притеснявай всичко ще е наред и никой няма да те остави,ако има нещо!!!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #105 -: Април 06, 2008, 09:37:16 am »
При мен ЧХГ на 16 ден беше 502 единици и бях с двуплодна бременост.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #106 -: Април 06, 2008, 10:02:47 am »
Мацки верно ли?Толкова хубаво ми стана от отговорите ви!!!!
На мен все ми се вижда недостатъчно това ЧХГ.
Странното е че понякога ми се гади сутрин,понякога вечер или през друго време на деня.Имам и леки болки ниско долу едни такива напомнящи....
Благодаря ви за отговорите-днес деня ми започна с усмивка,заради тях.Но всичко ще е ясно на 15-ти когато отида при док на преглед.!!!!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #107 -: Април 06, 2008, 10:04:43 am »
marinalz :welcome_1: Напълно са ти нормални симптомите. Не се притеснявай за това  :D
Момичета, помните ли в коя седмица спря да ви е лошо, да се уморявате лесно и въобще тия гадните страни на бременноста?
И при мен отшумяха към средата на 4 месец.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #108 -: Април 06, 2008, 10:10:11 am »
Здравейте и благодаря за посрещането :balk_64:!
Сега си пия поредните хапченца,стомаха ми е на каша,обаче бебетата са добре и растат,момъка ни е 1 360, девойката 1 270, :D Док., каза че момченцето доста едричко върви,а момата ни е точно на седмиците.
Страхотни бебоци да са ти живи и здрави!!!!!
Теоха защо се притесняваш толкова, бебчето си отговаря на седмиците по всички таблици които погледнах.Пожелавам ти много късмет и по-малко притеснения!
Между другото и ние бяхме на консултация в петък,и доки каза, че момата била вече 1650гр.,а главичката й 8,5см.Направо ме шашна!Това са си размери на бебе в 32-33г.с.!Притесних се ,обаче доки ме успокои, че зрелостта на плода била като за 30г.с. в която сме,просто явно сме си по-едрички!Всичко е добре,ама аз бях решила да си раждам нормално,а пък сега ме хвана страх!
Относно витамините първите месеци пиех Матерна, а после доки ми препоръча Пренатал(голямата опаковка 90т.) и сега съм на тях.Излизат даже по-евтини от другите към 40лв., но за 3м. и могат да се пият по време на кърмене.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #109 -: Април 06, 2008, 10:13:26 am »

Marinalz добре дошла! :lol:Всичко ще е наред.
Момичета, помните ли в коя седмица спря да ви е лошо, да се уморявате лесно и въобще тия гадните страни на бременноста?
При мен изчезнаха някъде към 17 г.с.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #110 -: Април 06, 2008, 11:28:24 am »
Добре дошли на всички нови мами. Леки 9 месеца до финала!

Момичета, помните ли в коя седмица спря да ви е лошо, да се уморявате лесно и въобще тия гадните страни на бременноста?
При мен изчезнаха към 14 г.с.

И аз да питам нещо ,може ли генитален херпес да ви се появи посредата на бременността при условие че никога не сте имали и при условие че не правите секс :oops: откакто сте бременни. От 1 седмица имам някакво образование и се шашнах много защото изглежда като такова?В понеделник съм на лекар но дотогава ще ми се пръсне сърцето...
За съжаление, може. На братовчедка ми и излезе. Не знам обаче какво се предприема :(
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #111 -: Април 06, 2008, 13:03:10 pm »
При мен ЧХГ на 10ден от ЕТ беше 274. А за симптомите е много индивидуално. Никога не ми се е гадело или да усещам напрежение в гърдите. Каквито и симптоми да има, те ще изчезнат по-натам. Важно е всичко с бебчо/бебетата да е наред!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #112 -: Април 06, 2008, 13:19:50 pm »

И аз да питам нещо ,може ли генитален херпес да ви се появи посредата на бременността при условие че никога не сте имали и при условие че не правите секс :oops: откакто сте бременни. От 1 седмица имам някакво образование и се шашнах много защото изглежда като такова?В понеделник съм на лекар но дотогава ще ми се пръсне сърцето...

Лекар трябва да види херпес ли е,но ми се струва че няма как без секс да ти се появи.Силнозаразен е и ако си се заразила преди време,щеше да избие веднага,понеже в началото е най-агресивен. Херпеса не се лекува, с годините ще се появява все по рядко, но когато раждаш,задължително трябва да става със секцио,защото е опасно за бебето, ако е нормално раждане.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #113 -: Април 06, 2008, 16:55:30 pm »
Да,сверих и аз себе си с всички възможни таблици от всички възможни източници.Много противоречиви тегла дават-навсякъде различно.Та затова се притесних,изхождайки от момичетата,които са бременни заедно с мен - в 27 седмица.Бебетата им  са все над 1 кг.
А за гаденето-при мен спря 3 месец,прилошаването и непонасянето на сладко и кафе мина 4 месец,хемероидите и запека изчезнаха 6 месец...Изобщо картинка. При всеки е малко различно. Докато мине единия симтпом и хоп!,другия чука на вратата.Сега съм с кървящи венци.Но това да е.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #114 -: Април 06, 2008, 17:29:18 pm »
Гаденето при мен изчезна към 12 с., тогава се повъзвърна и апетитът ми. Но и сега не може да се каже, че имам много голям апетит. Най-хубавото е, че от началото досега не ме влече изобщо към сладките и тестените неща.  :D Винаги съм си била една ламя за плодове, но сега просто не може да ми се навакса, средната ми доза на ден за ябълки е била досега към килограм, пропилян ми е денят, ако не изям толкова ябълки, а сега са двойно даже. Гадното е, че (не че се оплаквам) от няколко дена не ми стига въздухът от двете почти огромни бомби. Особено и със сутиен, направо се задушавам (затова вкъщи изобщо не го слагам). Някой друг има ли такъв проблем?!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #115 -: Април 06, 2008, 17:56:57 pm »
Та затова се притесних,изхождайки от момичетата,които са бременни заедно с мен - в 27 седмица.Бебетата им  са все над 1 кг.

Хич не се притеснявай за това. Някои бебета с раждат 2.500 кг., други 4.500 кг., така че няма как да няма разлика и във вътреутробното развитие. Важното е всичко да е наред с бебето, пък дребно или едро - каквото такова. :wink:  Александра се роди 2.600 кг. с планово секцио в първия ден на 39 седмица. Нито по време на бременността, нито след като се роди е имала някакви проблеми от това, че е дребничка. Спомням си и аз как се шашках, ако по някой показател от УЗИ изоставаше и лекарката все ме успокояваше, че както хората, така и бебетата са различни. :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #116 -: Април 06, 2008, 18:02:17 pm »
Леле,колко  лесно ми беше преди 13 години, когато само килограмите и обиколката на корема мереха.Други екстри нямаше :lol:.Даже видеозон.И си карах бременноста леко и безгрижно.А сега с куп изследвания и Узита само ни изкарват акъла,често излишно.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #117 -: Април 06, 2008, 18:46:22 pm »
Гадното е, че (не че се оплаквам) от няколко дена не ми стига въздухът от двете почти огромни бомби. Особено и със сутиен, направо се задушавам (затова вкъщи изобщо не го слагам). Някой друг има ли такъв проблем?!
Розичке, купи си голям сутиен и го носи колкото се може повече. Не бива да ходиш без сутиен, защото после ще съжаляваш. Поне така пише навсякъде, където дават съвети за бъдещи мами. Аз си имах размер C и преди, но сега все се дърпам и чеша и ми идва да ги пусна на воля :wink: Май ще се купуват палатки и толкоз :balk_170: :balk_170: После може да ги ползваме за къмпинг.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #118 -: Април 06, 2008, 19:33:50 pm »
Момичета, следете си редовно  кръвното налягане. Високото кръвно няма признаци, но е много опасно.

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #119 -: Април 06, 2008, 19:44:01 pm »
Гадното е, че (не че се оплаквам) от няколко дена не ми стига въздухът от двете почти огромни бомби. Особено и със сутиен, направо се задушавам (затова вкъщи изобщо не го слагам). Някой друг има ли такъв проблем?!
Розичке, купи си голям сутиен и го носи колкото се може повече. Не бива да ходиш без сутиен, защото после ще съжаляваш. Поне така пише навсякъде, където дават съвети за бъдещи мами. Аз си имах размер C и преди, но сега все се дърпам и чеша и ми идва да ги пусна на воля :wink: Май ще се купуват палатки и толкоз :balk_170: :balk_170: После може да ги ползваме за къмпинг.

Да си кажа и аз по този проблем с "големите бомби" направо ужас 8O :lol: май наистина ще ни трябват палатки  :lol: не се издържа аз вкъщи изобщо не нося сутиен само като излизам и голяма мъка :?ама какво да правим...... :wink: