0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #80 -: Април 05, 2008, 12:29:50 pm »
eliq в момента пия течните витамини на Хип, започнах да ги пия още от началото на бременността. По някое време бях минала на Центрум и сега пак Хип. На мен док ми даде една опаковка, още като установи бременността, но ти питай и своя д-р, чета че повечето момичета започват витамините по-късно.
А аз да питам имате ли проблеми с киселини? И какво взимате за облекчаване ? Снощи беше някъв ад :(

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #81 -: Април 05, 2008, 12:32:28 pm »
Мая, в началото на четвъртия месец аз имах киселини и ми ставаше лошо посреднощ. Едното бебе ми прегънало жлъчката и от това. Ходих на гастроентеролог и ми изпсаха Сукралфат. Помогна ми за седмица пиене. Сега мога да го пия при нужда, но не ми се е наложило. Сподели с твоя лекар, за да може да ти даде направление за гастроентеролог.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #82 -: Април 05, 2008, 13:15:13 pm »
Мими той при мен беб4о е станал но съм в 3 месец
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #83 -: Април 05, 2008, 13:18:44 pm »
А защо не си казала (или аз не съм разбрала  :oops:) и нямаш лентичка  :D Честито, леки оставащи месеци ти желая! Тогава можеш да почнеш центрум матерна. Вътре има всички необходими витамини.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #84 -: Април 05, 2008, 13:41:02 pm »
Здравейте :bighug:!Досега не съм писала във вашите теми,но ми стана интересно това което обсъждате за феталната морфология.Преди време съм имала две неуспешни бременности за гоямо съжаление,но в момента съм бременна в 30г.с. и се надявам този път всичко да приключи успешно за мен и бебка!Преди да забременея с мъжа ми сме ходили на две консултации в Национална ген. лаборатория при проф.Кременски,който ни състави програма за допълнителните прегледите които се извършват по време на бременност и те бяха:
11-13г.с.-ранна фетална морфология
15-17г.с.-Био химичен скрининг
18-22г.с.-фетална морфология(вече пълна на всички вътрешни органи)
Ще се радвам да обменяме инфо и пожелавам леко бременеене на всички мами :balk_602:!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #85 -: Април 05, 2008, 14:03:19 pm »
mimi26 мерси за инфото, ще питам док следващия път.
Ksenia, eliq  Честито и добре дошли в темичката! Лека и безпроблемна бременност до края!
« Последна редакция: Април 05, 2008, 14:08:30 pm от maia_st »

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #86 -: Април 05, 2008, 15:39:21 pm »
 Напоследък изобщо нямам време и не мога редовно да ви 4ета но много се радвам 4е имаме нови попълнения в теми4ката на които им 4еститя и им пожелавам прекрасни девет месеца!!! :D
 Що се однася до нас с бебо сме добре много мърдаме 4ак доо късни доби  :D явно ще сме по нощния живот!!! :lol: Прегръщам ви вси4ки :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #87 -: Април 05, 2008, 16:05:53 pm »
Мая, за киселините моята лекарка ми изписа талцид (за дъвчене)и много ми помага.
За витамините - не съм пила нищо освен фолиевата киселина.

Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #88 -: Април 05, 2008, 16:12:27 pm »
Бъдещи мами -кажете ми какви витамини пиете .Аз си пия фолиева киселина ,но се 4удя да почвам ли и някакви комбинирани витамини

Елия, пий центрум матерна. На мен ми понасяха добре. Пила съм също течните витамини на Хип, както и едни български О'мами. Но нито Хип, нито О'мами ми понасяха - много лошо ми ставаше от тях - киселини, оригвания, повръщане. Но при всеки е индивидуално. Аз от втори месец та и до сега ги пия, защото се препоръчват и за кърмачки.
Ти поне си в тоя бранш :wink:, защо нас питаш?

Теб кой те следи?

П.П. Ивземи си сложе една лентичка, че да е ясно. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #89 -: Април 05, 2008, 16:23:22 pm »
Съгласна съм с мнението на Милена-аз пиех Центрум Матерна до самото раждане. Те дори са и за кърмачки. Но аз не съм ги пила след раждането насам. Добре дошли на всички нови бременелки. Леки и безоблачни 9 месеца и прекрасен финал.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #90 -: Април 05, 2008, 16:33:36 pm »
За лентичката незнам как става.Колкото до витамините засега само за фолиева киселина ми казаха но сега като отида във Варна ще питам.Мненията са противоположни за тези витамини.Пък и някои масно разтворими не са за бременни.Следи ме Тодоров в Русе .Но един път месечно си ходя във Варна при Ковачев
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #91 -: Април 05, 2008, 16:40:12 pm »
Здравейте,
Присъединявам се и аз към бременеещите. Вече съм в почти 8 седмица, във вторник чухме сърдечните тонове, имам си и снимка:))
Чудя се и аз какво да правя с тези изследвания консултации и т.н. Предпочитам д-р Владимиров да си ме следи до края, но като чета явно ще трябва да се запиша и някъде другаде. Да имате инфо за Шейново, че ми е най-близо?
Лека бременност на всички и прекрасни бебоци
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #92 -: Април 05, 2008, 16:44:54 pm »
Елия, прочети тук как се слага лентичка в подписа.


Добре дошли на Ксения и Викси:D
Пожелавам ви много леки 9 месеца и прекрасни бебчета на финала!
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #93 -: Април 05, 2008, 17:26:27 pm »
 :welcome3: на новите бременелки
vixi, в Шейново ЖК май е платена. Може да се обадиш да питаш. Няма смисъл, при условие, че ше си плащаш при д-р Владимиров, да платиш 300-400 лв. и за ЖК.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #94 -: Април 05, 2008, 17:56:12 pm »
Добре дошли на новите бременелки-Vixi, Ksenia i Eliq!

Eliq,
не се притеснявай за витамините, аз до момента не пия никакви.
А за тях съм питала и д-р Владимиров и на ЖК, дали не е нужно да започвам някакви, но те не ми препоръчаха.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #95 -: Април 05, 2008, 18:13:01 pm »
Съгласна съм с мнението на Милена-аз пиех Центрум Матерна до самото раждане. Те дори са и за кърмачки. Но аз не съм ги пила след раждането насам. Добре дошли на всички нови бременелки. Леки и безоблачни 9 месеца и прекрасен финал.
И аз пия същите витамини Центрум матерна от О"мами ми ставаше много зле не ми понесоха нещо :? но при всеки е различно трябва да се пробва :wink:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #96 -: Април 05, 2008, 18:19:20 pm »
Ох колко се радвам на новите бъдещи мами! :welcome_1: и на трите. Лека бременност и щастлив финал. За витаминете аз пия от 6-та гест.седмица Центрум матерна. За сега ми понасят добре. За феталната морфолгия: първата правих в 13 седм. и 3 дни, втората в 18 седмица и сега ми предстои още 1 в 22-ра и 1-2 дни. Всичките са при Д-р Васил Даскалов, Клиника Медикус Алфа, Пловдив. От есента на 2007г. той има страхотен 4-де ехограф и по принцип е много добър специалист. Специално за феталната морфолгия е специализирал в Гърция и Холандия. Невярвам да откаже на някой да направи фетална, заради запълнен график. Така че ако някоя от вас има нужда може смело да му се обади.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #97 -: Април 05, 2008, 19:49:28 pm »
Добре дошли на новите мами!Лека и безпроблемна бременност им желая и да гушнат най-хубавите бебчета накрая!
Аз вече няма да казвам,че съм добре.Докато го казвах и...Днес на прегледа се оказа,че кръвотока не ми е наред.Опитвам се да не се шашкам,но и според размерите бебка е 980г.Много малка ми се струва.Какво ще кажете?
Док ме успокоява,че всичко е наред и ще го оправим,но аз се притесних...
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #98 -: Април 05, 2008, 20:32:04 pm »
Май даже сте дебелички за седмицата си.Прочети по-долу. :D

Седмица 26

През тази седмица бебето започва да мига. Оформят се ретините на очите. Развива се гръбначния стълб – въпреки че на дължина той е колкото дланта на възрастен човек, той има нормална структура. Формира се мозъчната дейност управляваща зрението и слуха. Бебето вече реагира на допир и светлина – ако осветите корема си бебето завърта глава в посока към светлината. Бебето е около 36 сантиметра и тежи 760 грама.   
Седмица 27

Мозъкът на бебето продължава да се развива динамично. Не забравяйте да му говорите, да му четете и да му пускате музика. Реакцията на звуков дразнител вече е по силна, тъй като е завършило формирането на нервните окончания в ушите. Белите дробове продължават да се развиват – бебето се подготвя за дишането на въздух. Бебето е 37 сантиметра и около 880 грама.   
Седмица 28

Косата на бебето расте. Очите са напълно оформени. Бебето придобива закръглена форма поради увеличението на мускулатурата, костите и подкожните мазнини. Белите дробове вече са готови за дишане. Бебето е около 38 сантиметра и тежи над 1 килограм.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #99 -: Април 05, 2008, 23:07:49 pm »
Момичета как протичат при вас симптомите на бременност в първите седмици?
Ще ви кажа за мен- 15-ти ден от трансфера (чхг-555,6-как ви се струва)- гади ми се ужасно,боли ме стомах т.е. високо горе,и непрекъснато ми се спи.
Понякога си мисля че не е нормално....Но все още гаденето не е с повръщане.
При вас как е?