0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #120 -: Април 14, 2008, 15:53:33 pm »
И втората ми хидротубация мина :balk_69:
Коментирахме следващите стъпки-ще започнем с фоликуметрия и евентуално инсеминация.
Браво миличка. Стъпка по стъпка ще се наредят нещата.
Ха дано ни разбиеш с една успешна инсеминация. :lol:
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #121 -: Април 14, 2008, 16:00:45 pm »
Здравейте момичета,
и аз съм една от пациентките на д-р Бойчев, тази седмица трябва да се обадя за да си запиша част за цветна снимки и след това вече ще решим какво ще правим по - нататък!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #122 -: Април 14, 2008, 16:11:12 pm »
Здравейте!CREAM много се радвам, че нащата при теб вървят добре.Приветствам те за изключителната амбиция и желание за успех с които си заредена.Искренно ти пожелавам да постигнеш мечтата си. И ти и всички ние!!!  :blowingdust:


Kalimera,понеже доколкото разбирам с теб сме с еднакви заболявания би ли ми разказала как протича лечението при теб след лапароскопията(фенестрацията).Колко дупки са ти правили на яйчниците,при лапарото изчистват ли самите кисти, сега приемаш ли някакви медикаменти и т.н. Ще се радвам да се запозная с по-вече подробности ако имаш възможност да ми отделиш време разбира се. :wink:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #123 -: Април 14, 2008, 16:21:36 pm »
 :welcome_1: изида в отбора на пациентките на д-р Бойчев,пожелавам ти всичко да мине добре с цветната снимка и да не ти се налага да предминаваш по нашите изпитания.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #124 -: Април 14, 2008, 16:34:20 pm »
Здравейте момичета,
и аз съм една от пациентките на д-р Бойчев, тази седмица трябва да се обадя за да си запиша част за цветна снимки и след това вече ще решим какво ще правим по - нататък!
Здравей Изи,добре дошла при нас!
Правила ли си други изследвания /хормони, спермограма/?
И да се обадиш след ЦС! Може да я направиш с упойка, ако искаш /аз предпочетох така/.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #125 -: Април 14, 2008, 16:38:27 pm »
cream пак няма да може да се засечем,аз ще ходя в сряда на хидро  :?.Ти утре пак ли това ще правиш,при теб колко хидротубации ти назначи?
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #126 -: Април 14, 2008, 16:48:57 pm »
Благодаря Ви момичета за топлото послещане!
Имам поликистоза и извършена лапароскопия с фенестрация преди 4 години.От година и половина правим опити за бебче.При д- р Бойчев започнах да ходя края на миналата година, като първо направихме хормоналните изследвания и спермограмата/тук всичко е наред/!Не ми прави цветна снимка, защото реши да разчита на протокола от лапароскопията, където е отбелязано, че са проходими.Започнахме стимулация с клостил, но за съжаление не реагирам и лигавицата е много тънка.Каза, че вече задължително трябва да направим цветната снимка за да почнем стимулацията с по - скъпи лекарства!Това е от мен засега!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #127 -: Април 14, 2008, 17:49:13 pm »
cream пак няма да може да се засечем,аз ще ходя в сряда на хидро  :?.Ти утре пак ли това ще правиш,при теб колко хидротубации ти назначи?
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ така се надявах да се видим утре :balk_83:
На мен ми назначи три хидротубации и утре ми е последната!
За съжаление фоликуметрия и евентуално инсе ще правим другия месец, защото тази овулация я изтървахме-беше по време на лапарото :balk_133:.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #128 -: Април 14, 2008, 18:18:31 pm »
Започнахме стимулация с клостил, но за съжаление не реагирам и лигавицата е много тънка.Каза, че вече задължително трябва да направим цветната снимка за да почнем стимулацията с по - скъпи лекарства!Това е от мен засега!
ох изида напълно те разбирам. И при мен клостила много ми изтъняваше лигавицата затова пробвахме стимулация с фостимон. Обаче те са сравнително много по-скъпи и е по-добре да сте сигурни в проходимостта на тръбите.Иначе финансово не е оправдано да давате пари за лекарства ако има и малко съмнение за тръбите. Успех и пиши след ЦС.

Kalimera,понеже доколкото разбирам с теб сме с еднакви заболявания би ли ми разказала как протича лечението при теб след лапароскопията(фенестрацията).Колко дупки са ти правили на яйчниците,при лапарото изчистват ли самите кисти, сега приемаш ли някакви медикаменти и т.н. Ще се радвам да се запозная с по-вече подробности ако имаш възможност да ми отделиш време разбира се. :wink:
Вивал моята диагноза е първична липса на цикъл от ПКЯ. Така че може и да има разлика в лечението но....все пак незнам колко дупки точно ми е направил но на лапароскопията ми са махнати голяма част от кистите. След операцията 2 месеца приемах само вит.Е и фолиева киселина и чакахме цикъл, които пак не си дойде ии се наложи отново да го поддържам с утрогестан.Сега 8 месеца след операцията отново все си слагам утрогестан за да ми е редовен МЦ  :(.
След това пробвахме 2 инсеминации, но правех само по 1 фоликул, които си се пукаше когато искаше,но не и на време затова и инсеминациите бяха неуспешни. Абе голям зор видя док. Затова ни ориентира към инвитро. Края на месеца сме в София да видим дали тябва да правим още нещо. Това се сещам да ти разкажа ако има нещо друго питай.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #129 -: Април 14, 2008, 18:21:03 pm »
Да допълня че в момента кистите още не са възвърнали и засега яйчниците ми са добре.
А до инвитро се стигна защото без лекарства изобщо нямам нито цикъл,нито овулация.
При теб май е по-добре положението вивал :D
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #130 -: Април 14, 2008, 20:26:27 pm »
Kalimera благодаря ти за изчерпателният отговор.Не знам дали ми е по-добро положението.По принцип и на мен цикълът ми не е особено редовен.Преди да започна да ходя по лекари ми идваше сравнително редовно, но пак се случваше да пропусне някой месец.После лекарката ми препоръча стимулация с клостил уж да се пооправят нещата.Кой ме би по главата да го пия без направена снимка на тръбите незнам,но след вторият месец ми закъсня с 60дни :(Тя уж се виждаше нещо, което не може да определи изчаквахме да мине време(вече си мислех, че най-после се е случило чудото)и накрая на вагинален видеозон се видя лигавица дебела 2.5см и нищо друго.Предизвика ми цикъл с примолут нор а аз и казах, че не виждам смисъл да пия повече такъв силен хормон.Между другото след това по мое настояване и казах да пуснем хормони и се оказа, че прогестеронът ми е нищожен.След това ми изписа дуфастон,който да регулира прогестерона.Пих го два месеца през,които бях отличник-идваше ми м/у 26-28ден.Последваха два месеца през, които ми идваше на 20ден,но много по-оскъдно.После реших да спра всичко включително и ходенето при нея.Започнах да търся по-специална помощ, с приятеля ми мислехме да ходим в София, но една позната ми разказа за д-р Бойчев и така стигнах до тук.На прегледа ми каза,че имам два варианта или лапароскопия(при, която ще ми провери и тръбите)или от 6-8месеца да пия стимулиращи лекарства, но като чу, че стимулацията ми е била без резултат ми каза, че няма смисъл да се губи време.И така се реших.........незнам какво ще става, страх ме е естествено и от резутата и от въздействието на операцията като цяло върху организма ми,но трябва да се направи нещо иначе може никога да нямам детенце :balk_145:По принцип знаеш ли инвитрото какви шансове дава обяснил ли ти е док?И благодаря за подкрепата ое веднъж :)
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #131 -: Април 14, 2008, 20:45:48 pm »
ЕЕЕхх съжелявам вивал че си попаднала на такава лекарка. Ами че то като се пие клостилбегит се прави фоликулометрия т.к. даже и да има фоликул не се знае дали ще се пукне(при мен без прегнил работата не ставаше). И това забавяне на цикъла с 60 дни е странна работа. и как ти ще настояваш за изследване на хоромните, нали от това се започва!?
Док.ми обясни, че с инвитрото шанса е най-голям от останалите методи.
Ами наистина ако искате в скоро време бебенце по-добре да започнете със серизони неща: с лапароскопията,  а тя дава доста отговори.
Аз съм доста изнежен човек,но всичко мина добре без никакви усложнения. Нямаше никакви болки, просто си починах 2 седмици :). Не се притеснявай а си дай спокойствие. Аз съм приела съдбата и си знам че трябва да извървя някакъв път и затова от нищо не се страхувам(поне за сега). Проблема ми е че съм нетърпелива ама и с това ще се справя. :) Питай за всичко тук, без да се притесняваш.
Май доста голяма група се оформихте от Русе.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #132 -: Април 14, 2008, 20:53:19 pm »
А
трябва да се направи нещо иначе може никога да нямам детенце :balk_145:

Да не съм те видяла да пишеш такива неща!! :wink:
Надежда винаги има.
А ти от къде си?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #133 -: Април 14, 2008, 21:42:18 pm »
vival не се страхувай от лапарото,бъди с положителни мисли и знай,че това е верния път към мечтите ти.Ако не се оперирааш имаш ли други варианти за решаване на проблема,ако имаш пробвай с тях,ако не не се страхувй и смело напред  :),ние сме с теб и стискаме  :crossfingers: всичко да е о.к  :bighug:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #134 -: Април 15, 2008, 18:07:51 pm »
Цитат на: polja в април 13, 2008, 07:24:20
Неса ми махали нищо имам 2 тръби едната тотално запушена , а едната почти пропуска но нещо в края от към яйчника се е позапушила.Док. каза да не спираме с опитите можело и да стане нещо но аз несе надявам.А аз питах за 2 лапароскопия но док.каза ,че няма смисъл.Незнам вече какво да правя и незнам дали напълно да се доверя на моя лекар.

Поли,ти си точно като мен.Едната ми тръба е напълно запушена /даже сега при лапарото док изобщо не се е занимавал с нея/,а другата пропуска,ама много трудно.
Когато ми назначиха лапарото,аз се консултирах с още двама гинеколози.Тези двама плюс моя д-р Бойчев бяха на мнение,че при започване на процедура по инвитро е по-добре да нямаш тръби.Така,че при мен ако сега не се получи ще правя най-вероятно второ лапаро.
Ти защо не пробваш да намериш време и да чуеш мнението на Бойчев?
 
 
 


Ако вече знам какво да направя, и при кого да отида.Но за сега тъй като ми предстои местене в друг град,чакане на протоколи от каса и евентоално започване на инвитро ще позабавя темпото , а после ще го решаваме на ново от къде да започнем.Но дай боже не стигна до там да решавам при кого да отивам ,а да е станало бебчето от първия път.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #135 -: Април 16, 2008, 10:54:21 am »
Ако вече знам какво да направя, и при кого да отида.Но за сега тъй като ми предстои местене в друг град,чакане на протоколи от каса и евентоално започване на инвитро ще позабавя темпото , а после ще го решаваме на ново от къде да започнем.Но дай боже не стигна до там да решавам при кого да отивам ,а да е станало бебчето от първия път.
Пожелавам ти от все сърце да стане бебенцето,докато си уреждате другите неща!
Аз тези дни ще си подам документите в касата и ще чакам............
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #136 -: Април 16, 2008, 10:57:51 am »
Забравих да напиша,че и третата хидротубация мина :balk_177:
Този път си поспах и нищо не ме боля!
Viva1 при теб как мина?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #137 -: Април 16, 2008, 11:14:38 am »
Забравих да напиша,че и третата хидротубация мина :balk_177:
Този път си поспах и нищо не ме боля!
Viva1 при теб как мина?
Аз тъкмо сега се връщам от там.Да ви кажа боля ме,точно като много болезнен цикъл,чак краката ми трепереха накрая,още ми е малко омагьосано,но се надявм до след обед да се оправя.Утре пак съм там,дано да не ме боли толкова колкото днес.Доктора каза че много добре вървяла течноста,че добре били нещата  :)Ще видим какво ще стане накрая,след толкова мъки  8O.Вече като чуя болница и ми става лошо  :balk_154:
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #138 -: Април 16, 2008, 12:10:57 pm »
Браво вива  :balk_47:
Хайде по-скоро още добри новини!!!
« Последна редакция: Април 16, 2008, 12:19:28 pm от kalimera »
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #139 -: Април 16, 2008, 14:49:47 pm »
Аз тъкмо сега се връщам от там.Да ви кажа боля ме,точно като много болезнен цикъл,чак краката ми трепереха накрая,още ми е малко омагьосано,но се надявм до след обед да се оправя.Утре пак съм там,дано да не ме боли толкова колкото днес.Доктора каза че много добре вървяла течноста,че добре били нещата  :)Ще видим какво ще стане накрая,след толкова мъки  8O.Вече като чуя болница и ми става лошо  :balk_154:
:balk_47: Утре няма да те боли толкова,ще видиш! Радвам се,че док се е изказал обнадеждаващо. Честно казано това е прекрасно даже, защото означава, че наистина шансовете са доста добри. Имам предвид, че той не обича да дава напразни надежди и на мен ми каза, че нищо не може да каже със сигурност и че не трябва да спирам с подготовката на документите за инвитро. Така че, Vivi4ka, радвай се, зареди се с положетелни емоции и наблегнете на  :bed:
В болницата ли беше или в клиниката?