0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Въпросчета
« -: Март 26, 2008, 10:43:04 am »
Момичета, изследвали ли сте в Плевен тромбоцитни агрегати или нещо такова беше? Незнам дали правилно съм го написала, но е свързано с това да се определи конкретната доза на фраксипарина след пункцията. Имате ли представа за колко време излиза резултата? Не искам да притеснявам доц. Конова, дадох кръв на 14-ти март!!! Благодаря!!!


Re: Въпросчета
« Отговор #1 -: Март 26, 2008, 10:47:02 am »
Чаках 10 дена,но го правих в София.Успех!
<a
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпросчета
« Отговор #2 -: Март 26, 2008, 10:49:36 am »
vladyhka, мерси!!! Би ли споделила резултатът и предписаната доза съответно каква беше?


Re: Въпросчета
« Отговор #3 -: Март 26, 2008, 10:51:55 am »
 Изследвала съм Тромбоцитно-Левкоцитни агрегати(PLA) с флоуцитометричен анализ в Плевен. Резултатите излзоха за 2 седмици.
Re: Въпросчета
« Отговор #4 -: Март 26, 2008, 10:53:19 am »
Резултата ми е добър,но след трансфера пак си бих фраксипарин по 0.3
<a
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпросчета
« Отговор #5 -: Март 26, 2008, 11:10:58 am »
Мерси, момичета!!! :P


Re: Въпросчета
« Отговор #6 -: Март 26, 2008, 15:00:31 pm »
Аз правих това изследване в Плевен. Дадох кръв на 04.03. и на 09.03. резултата беше готов, но чакаме и изследването за тромбофилията да излезе тези дни, за да съпостави резултатите и определи терапията.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпросчета
« Отговор #7 -: Март 26, 2008, 16:25:22 pm »
Благодаря, адашче!!! :wink: Май ще сме заедно с теб този път!!!


Re: Въпросчета
« Отговор #8 -: Март 26, 2008, 17:57:57 pm »
Изследвала съм Тромбоцитно-Левкоцитни агрегати(PLA) с флоуцитометричен анализ в Плевен. Резултатите излзоха за 2 седмици.

Брей, това пък не го бях чувала 8O Аз си мислих, че с хемостаза на кръвта се преценяват дозите. Какви  са тия изследвания по-точно и как по тях регулират фраксипарина?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпросчета
« Отговор #9 -: Март 26, 2008, 22:16:43 pm »
Еми на мен ми е предписано редуване на фракси с аспирин и според това какъв е резултата на  изследването и на още един фактор /ако не се лъжа 3G или нещо такова/ ще се прецени дали няма да мина всекидневно на фрасксипарин. За сега PLA са нормално завишени, а другото още не знаем.
Също така не знам дали няма да се вземе под внимание и от колко ще е фраксипарина 0.3, 0.6 и т.н.
Изследването правих в Плевен, не си спомням за колко точно ми стана готово, но беше бързо.
Re: Въпросчета
« Отговор #10 -: Март 26, 2008, 23:40:54 pm »
Изследвала съм Тромбоцитно-Левкоцитни агрегати(PLA) с флоуцитометричен анализ в Плевен. Резултатите излзоха за 2 седмици.

Брей, това пък не го бях чувала 8O Аз си мислих, че с хемостаза на кръвта се преценяват дозите. Какви  са тия изследвания по-точно и как по тях регулират фраксипарина?
Тромбофилията е причина за възникване на артериални или венозни тромбози по време на бременност с последваща загуба на плода и сонтанни аборти в различен срок на бременността. За да се намали честотата на спонтанните аборти, дължащи се на тромбоза на плацентарните съдове, е необходимо да се определят механизмите, които водят до повишена съсирваемост на кръвта. Един от основните фактори са тромбоцитите – елементи на кръвта, които участват във формиране на тромби. В центъра е въведен метод, чрез който се установява повишена активност и агрегация на тромбоцитите. Резултатите от изследването дават насока за терапия по време на следваща бременност.

Подходящи за изследване са жени със:

1. Един или повече спонтанни аборти или мъртво раждане;
2. Установени антифосфолипидни антитела;
3. Установени генетични фактори за тромбофилия;
4. Установена комбинация от двете;
5. Без установени причини за спонтанен аборт.

Могат да бъдат изследвани бременни жени, както и жени, които планират бременност, но не са бременни в момента на изследването
 Ето това пише за изследването в сайта на КИРМ. Как определят дозата не знам , но аз съм с " умерено повишени" и ще бия , след положителен тест, фраксипарин 0,3 през ден до 7 дена преди термин и аспирин протект всекидневно също до 7 дена преди термин
Re: Въпросчета
« Отговор #11 -: Март 27, 2008, 08:10:35 am »
само искам да добавя, че на мен ми обясниха, че това изследване на тробоцитно-левкоцитните агрегации не е свързано с тромбофилията, т.е. може да нямаш мутации при ДНК изследването за тромбофилия, но може да имаш завишени стойности при тромбоцитните агрегации и пак да се наложи терапия. Изследването е безплатно, но трябва да се направи там на  място.
*
Re: Въпросчета
« Отговор #12 -: Март 27, 2008, 12:13:41 pm »
само искам да добавя, че на мен ми обясниха, че това изследване на тробоцитно-левкоцитните агрегации не е свързано с тромбофилията, т.е. може да нямаш мутации при ДНК изследването за тромбофилия, но може да имаш завишени стойности при тромбоцитните агрегации и пак да се наложи терапия. Изследването е безплатно, но трябва да се направи там на  място.

Аз съм точно такъв случай. Имам мутация само в MTHFR, но от това изследване излезна, че съм с повишени PLA. Аз съм на фракси от 0,6 мл. всеки ден, но и заради АФА. Резутата ми излезна за 4 дни.
Re: Въпросчета
« Отговор #13 -: Март 27, 2008, 13:00:01 pm »
Благодаря ви много за информацията! Аз съм на фраксипарин 0.3 всеки ден и мислих с ПКК с хемостаза да следим какво става, хубаво ли е според вас да се поинтересувам и за това изследване PLA? Днес съм на хематолог, ще го питам и него.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпросчета
« Отговор #14 -: Март 28, 2008, 11:25:49 am »
Фреши, следи си тромбоцитите в ПКК. Добре е да са около 200.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпросчета
« Отговор #15 -: Март 28, 2008, 21:18:22 pm »
Момичета, днес писах на доц. Конова дали са ми готови изследванията за тромбофилия, че ще започвам на 2 блокажа за втори опит. Тя ми писа, че още не са готови някои показатели от панела, но пък ми изпрати резултата от тромбоцитните агрегации: 2.27%при реф. стойности N<1.0%,1.0 - 2.0% умерено повишени, > 2% значително повишени. Повишен ми е  и анти-бета2-гликопротеин І антитела - 1.3 като нормата е до 0.8. Писа ми че със сигурност ще има терапия, но ще изчака и показателите за тромбофилия, за да каже каква точно. Доста се притесних. Ако някой има повече опит да ми даде инфо. Ще съм много благодарна
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпросчета
« Отговор #16 -: Март 28, 2008, 21:22:18 pm »
 Теди, и на мен доц. Конова днес ми изпрати изследването за тромбоцитно- левкоцитните агрегати. Моят резултат е 1.66, умерено повишени, но нямаше коментар към резултатът, та аз и написах нов имейл за определяне на съответната терапия спрямо резултатите!!!
 Надявам се скоро и аз да имам яснота по въпроса!!!


Re: Въпросчета
« Отговор #17 -: Март 31, 2008, 19:54:24 pm »
Уайт, тромбоцитите са ми 314 преди фраксито и сега 233 - има ли връзка? 8O

Говорих с хематолога, нискомолекулярният хепарин не променял или много трудно променял показателите от хемостазата (фибриноген, АРТТ, протромбиново време) - лоша работа, не може по тях да се следи дозата, излиза. Най показателно според него било РТТ 8O Май ще пращам кръв до плевен за тези агрегати, нали става със серум по куриер?
Благодаря ти, Бени!







Re: Въпросчета
« Отговор #18 -: Март 31, 2008, 20:27:56 pm »
Цитат
Май ще пращам кръв до плевен за тези агрегати, нали става със серум по куриер?

Точно за тези агрегати трябва там, на място да ти вземат кръвта. Не може и със специално контейнерче както при тромбофилията. Хубавото е, че изследването е безплатно. Остава пътя до Плевен.
Re: Въпросчета
« Отговор #19 -: Март 31, 2008, 20:34:47 pm »
Момичета, положението загрубява при мен. Днес доц. Конова ми се обади да отида в Плевен за консултация с генетик, че от изследванията ми за тромбофилия е излязла метация на фактор-V-Лайден. Това обяснявало повишените стойности при тромбоцитните агрегати и в комбинацията с повишените анти-бета2-гликопротеин І антитела давало обяснение за аборта. Така че сега ме чака терапия с фраксипарин и вливания някакви /предполагам имуновенин/. Ако има някой по-компетентен в тези проблеми, моля пишете.
Благодаря