0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #280 -: Март 17, 2008, 18:44:54 pm »
Пуканка, по принцип е нормално, всичко да е под контрол.
Някой мислил е по темата за стволовите клетки.Говорих с док, но той каза, че е адски рано да мисля за това.Как мислите - дали не е поредната машина за пари, или си заслужава. :ask:

Аз съм мислила и ще замразим такива.По-добре да ги имаме излишно,отколкото някой ден да ни потрябват а да нямаме и да ни тежи на съвеста че е имало начини,а ние сме спестили някой лев.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #281 -: Март 17, 2008, 18:57:12 pm »
Пуканка, точно за това питам.И при нас не е въпроса във парите.Това което ме разколеба и ме накара да задам въпросай е, че лекар - доцент, на чието мнение много държа и на който много вярвам ми каза - цитирам "Стела, защо предизвикваш съдбата?От толкова години се занимавам с тези неща, и мисля, че това е просто машина за пари.Разбира се избора е твой".Но това означава, че трябва да си размърдам дебелото Д.до София, защото съм н провинцията и да проуча нещата.Четох за СВ.Лазар.Ти имаш ли повече инфо за това.


*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #282 -: Март 17, 2008, 18:58:16 pm »
За стволовите клетки - още не сме решили. Мъжът ми има натрапчивата идея, че по този начин предизвикваш съдбата и наистина може да ти се случи някой проблем. Аз виждам само положителни неща, но още не сме стигнали до консенсус. Пък и има време :wink:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #283 -: Март 17, 2008, 19:05:20 pm »
Пуканка, точно за това питам.И при нас не е въпроса във парите.Това което ме разколеба и ме накара да задам въпросай е, че лекар - доцент, на чието мнение много държа и на който много вярвам ми каза - цитирам "Стела, защо предизвикваш съдбата?От толкова години се занимавам с тези неща, и мисля, че това е просто машина за пари.Разбира се избора е твой".Но това означава, че трябва да си размърдам дебелото Д.до София, защото съм н провинцията и да проуча нещата.Четох за СВ.Лазар.Ти имаш ли повече инфо за това.

Аз съм от Варна и ще раждам в Майчин дом,където вземат  стволовите клетки. Твоя лекар е прав,че това със стволовите клетки е машина за пари,ама то кое не е? На 6 месеца трябва да плащам по 800 лв. за 6 замразени ембриончета. За стволовите клетки ще е 3000 за 15 години.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #284 -: Март 17, 2008, 19:07:42 pm »
Пуканка,  ама 3000 еднократно ли, или на година по толкова?


*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #285 -: Март 17, 2008, 19:08:47 pm »
Пуканка,  ама 3000 еднократно ли, или на година по толкова?

еднократно. :wink:
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #286 -: Март 17, 2008, 19:11:02 pm »
Стана ми интересно.Зная, че по време на раждането, се вземат - ств.клетки, след като се отреже пъпната връв.А тогава нещо плаща ли се за вземането на клетките или е включено в цената.


*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #287 -: Март 17, 2008, 19:16:39 pm »
В София в Шейново, комшийката плати 2 400 и й казаха за 20 год.
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #288 -: Март 17, 2008, 22:00:03 pm »
Ние сме твърдо ЗА стволовите клетки. За сега сме се ориентирали към SMART CELLS в Лондон се съхраняват клетките, излиза 2350 евро (с теста за съвместимост) за 25г. за едно бебе. Аз приемам това като един вид застраховка, поне за мен е немислимо да плащаме застраховка на колите си по 2000-3000л.на година, а за децата си да не дам по 5000л. за 25г..Ако парите не са проблем няма място за колебания. Сигурна съм че ако беше безплатно всички щяха да се възползват от тази възможност. А това с предизвикване на съдбата ми звучи някак си смешно :wink:

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #289 -: Март 18, 2008, 09:43:52 am »
mimi26 и на мен ми препоръчаха д-р Георгиев от АГ за раждането. Дори ходя при него на частно да ми следи бременността. Чувам добри отзиви за него.

А по отношение на стволовите клетки и на мен ми се иска, но хайде като наближи и като се върне мъжа ми може да пообсъдим нещата. Естествено,че и цената е притеснителна за мен, но пък става въпрос за здраве и живот.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #290 -: Март 18, 2008, 11:45:50 am »
Искам да попитам момичета на фраксипарин дали им се зачервява кожата, където си слагат инжекциите. При мен е една като леко подута и зачервена и много ме сърби и то само там, където е червеното.
Аз нямам зачервяване на кожата, а направо синини и става на бучки. Много ми помага реванол на крем, който разнася бучките. До скоро биех фраксито само на ръцете, но лекарката каза, че може и в корема да се бие. Голямо облекчение! Вече не ме боли така. Само не знам до кога ще го бия...

Ади, аз също страдам от запек и какво ли не пробвах, но най-много ми помагат разходки! Горещо ти препоръчвам движение поне 30 мин и резултатът е изумителен.  :balk_48:

Момичета, аз вчера вечерта усетих за първи път младежа  :balk_46: Беше нещо като рибка в аквариум. Само в ляво се появи. По-скоро усетих вълни, отколкото ритане в буквалния смисъл. Не съм го усещала повече, чакам пак да се появи...

По-малко грижи и прекрасни емоции на всички през тази седмица пожелавам от сърце!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #291 -: Март 18, 2008, 12:24:48 pm »
Стелиана, понеже има двама Георгиев в АГ, да не говориш за този с брадичката?
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #292 -: Март 18, 2008, 13:13:42 pm »
Стелиана, понеже има двама Георгиев в АГ, да не говориш за този с брадичката?

Май да.
Частния му кабинет е на ул.Ивайло.
Препоръчаха ми го горещо.Или той или д-р Николов.
Имаш ли отзиви за д-р Георгиев?
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #293 -: Март 18, 2008, 13:23:03 pm »
Бижу, поздравления за новото усещане :D С нетърпение очаквам този момент, защото си мисля, че тогава вече ще се поуспокоя малко. Сега е такова неведение, че от време на време психясвам дали всичко е наред.
За фраксито да ти кажа не само синки, не бучки, а направо плочки имам (както ми беше казала Уайт  :wink: ) Ще пробвам този реванол, дано и при мен ги разнесе по-бързо, че в ръцете много повече ме боли :( (питах д-р Владимиров в събота и той ми каза да редувам корема с ръцете, за да не получава много бодене на едно и също място).
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #294 -: Март 18, 2008, 13:34:39 pm »
И аз се бях замислила за замразяване на стволови клетки, но като прочетох това малко се раколебах.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #295 -: Март 18, 2008, 19:29:49 pm »
Здравейте и от мен,мили момичета!
 :bighug:По моя въпрос за Малтофера,искам да се отчета с резултата на желязото:    28 umol\l при реф.ст-ти: 6.0 - 26.0.
Даже е повече отколкото трябва!!!
Определено НЯМАМ нужда от допълнително :wink:
Това,че е повече,надявам се да не е проблем?!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #296 -: Март 18, 2008, 19:41:44 pm »
Браво Ками, хубави резултати :) Аз днес правих нови изследвания, хемоглобин 102 /при долна граница 120/ и док изписа ferro-folga... нещо си 3х2, не съм го купила още, че първо да довърша малтофера. Аз на своя глава го бях спряла, та ми се по скараха за което, док обясни, че ако не пия хапчета ще се стигне до кръвопреливане, което определено е по-опасно :(
А за стволовите клетки не сме решили, а и още не съм проучила в Пловдив къде е възможно да се случи и разбира се цената е от значение.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #297 -: Март 18, 2008, 19:46:39 pm »
В Селена мисля че вземат стволови клетки!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #298 -: Март 18, 2008, 23:05:11 pm »
mpia проверих в сайта им, наистина вземат. Сега остава да решим дали ще се възползваме...Още се колебая, ще ми се да направим един вид застраховка за малкото човече, но от друга страна не съм убедена, че е достатъчно на ниво всичко. Ако е вярно, че стволовите клетки могат да се ползват макс. до 15-та година, как тогава гарантират 20 и 25г. :ask: Високата цена също ме притеснява, просто защото нямам възможност за съжаление да си я позволя с лекота. А и си мисля, че не дай си боже, ако се наложи след време може тогава да си платим за донорски клетки, които са съвместими.

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #299 -: Март 18, 2008, 23:18:04 pm »
До скоро биех фраксито само на ръцете, но лекарката каза, че може и в корема да се бие. Голямо облекчение! Вече не ме боли така. Само не знам до кога ще го бия...

При мен също са синини.Бия го само в корема.Не зная до кога трябва да се бие фраксипарина, но в ин-витро клиниката в Плевен ми казаха, че може да се бие до края без проблем.