0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #240 -: Март 16, 2008, 09:48:32 am »
kameto79, не се притеснявай излишно и не събирай страх.С пазене и почивка и подходящи храни всичко ще се оправи.Моята плацента също беше малко ниско,но сега се вдигна нормално нагоре и се чувствам вече добре след 5 месеца на легло.
Честита да ти е малката принцеса и добре дошла в отбора на панделките!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #241 -: Март 16, 2008, 10:01:14 am »
Здравейте момичета

Надявам се че приемате нови мами.
Аз съм Биби и съм в 8 седмица. Ще се радвам да споделям с вас преживяванията си. :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #242 -: Март 16, 2008, 10:13:54 am »
Добро утро,ранобудни момичета! :bighug:
Повече ме притеснява,че притока на кръв беше намален,но и за това имаше много обяснения:може да се дължи на това,че е още много рано и студено(беше 9ч.сутринта),може да се влияе от моето кръвно,което е доста ниско и от ще много други неща...И ако е енократно това състояние,не е проблем,опасно е ако се задържи така!Не знам,дали на това се дължи и изоставането в растежа???Затова ще съм "на нокти" докато дойде време за следващия преглед.Затова ми се иска постоянно да я усещам и като не се обажда почвам да се притеснявам :? Желая на всички много слънчева и приятна неделя! :cheerleader: :bighug:
Мила не се притеснявай и при мен го има този проблем.Аз що сълзи изплаках!!Ще папкаме правилно, ще почиваме и ще се молим всичко да се нареди.Само не се шашкай като мен,защототова явно много влияе на бебетата.И намен на първия преглед ми обясни същите неща Сигридов и аз като се гипсирах :?после цяла седмица до следващия преглед вяра че всичко ще е наред,нормализираха се засега нещатата,вярно с лекарства,но важното е бебетата да са добре!!!Няма да се даваме на лошите мисли всичко ще е наред!!!

Биби21 добре дошла и лека и безпроблемна бременност,
а на финала здраво бебче!!!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #243 -: Март 16, 2008, 13:19:46 pm »
Момичета имам нужда от съвет. Търся си литература за бременни и за бебенца. Искам да се подготвя, но незнам на какво да се доверя. Можете ли да ме посъветвате? Благодаря ви предварително.  :bighug:

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #244 -: Март 16, 2008, 13:46:44 pm »
"Какво те чака през първата година на детето" и "Книга за майката и бебето". Втората е малко скъпичка (50 лв), но към всеки текст има снимки с подробно описание на всяко действие, а най-хубавото е, че при спешни ситуации може да ползваш Индекса в края на книгата и по този начин да намериш бързо страницата с нужното инфо.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #245 -: Март 16, 2008, 14:00:47 pm »
Аз не съм купувала книги, а мисля че се справям доста добре. Ползвам инфо от нета.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #246 -: Март 16, 2008, 14:20:42 pm »
Аз си купих на Д-р Спок, но май не е много изчерпателна.По-скоро информативна.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #247 -: Март 16, 2008, 16:35:07 pm »
biby21, привет мила!Желая ти леки и безпроблемни месеци до финала! :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #248 -: Март 16, 2008, 18:38:57 pm »
http://www.pe-bg.com/
Биби,на този линк може да намериш доста книги.Пиши на търсене бебе или бременност и ще ти излязат.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #249 -: Март 16, 2008, 18:55:59 pm »
kameto79, по принцип дали има изоставане или бебето според УЗ върви малко по-голямо не се приема за абсолютно. Самият УЗ може да даде отклонение. Колкото повече напредва беременността, толкова по-голямо може да бъде до две или три седмици. При мен реално казваха, че бебето върви по-малко. На самото раждане лекарката ми се обзалагаше категорично, че е наваксало, че и отгоре, щяло да е 4 100, пет минути по-късно, когато се роди, се оказа, че тежи 2 650 :) Така че не се притеснявай от размерите толкова, но си следи другите неща с док. За справка сега моята девойка е бамбина и половина, нищо, че се роди дребосъче, навакса, че и малко отгоре.
Стскам палци и кураж!


Виж това: Колко точно може да бъде ехографското измерване?

Много точно в ранните седмици…и по-неточно с напредването на бременността.

От 5 - 6 г.с. отклонението е +/ - 4 дни.
От 7 - 11 г.с. отклонението е +/ - 5 дни.
От 12 - 16 г.с. отклонението е +/ - 7 дни.
От 17 - 26 г.с. отклонението е +/ - 10 дни.
От 27 - 28 г.с. отклонението е +/ - 2 седмици.
От 29 - 40 г.с. отклонението е +/ - 3 седмици.

 
Ето и линка: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/674/37/

*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #250 -: Март 16, 2008, 19:20:24 pm »
Момичета утре трябва да си направа изследвания за кръвна група, ХИВ, васерман, хепатит и урина, интересува ме трябва ли да е на гладно сутрин или няма значение.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #251 -: Март 16, 2008, 19:34:23 pm »
Малена зависи дали ще ти изследват кръвна захар. За нея има значение да си гладна и жадна. За останалите изследвания мисля че няма значение, но за по-сигурно обади се в лабораторията или на лекаря си.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #252 -: Март 16, 2008, 19:49:46 pm »
Аз мисля, че и за ПКК се изисква да е на гладно.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #253 -: Март 16, 2008, 19:54:24 pm »
Аз мисля, че и за ПКК се изисква да е на гладно.
Да, и урината също.

lb2f
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #254 -: Март 16, 2008, 19:57:30 pm »
biby21 добре дошла в тази хубава темичка :D Желая ти спокойна и безпроблемна бременност! Аз имам 2 книжки за бременни, едната е на д-р Спок и не ми харесва, а втората е "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае, тя е по-подробна и си четeм с бъдещия татко всяка нова седмица какво се случва с бебо :)
« Последна редакция: Март 16, 2008, 19:59:47 pm от maia_st »

*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #255 -: Март 16, 2008, 19:59:17 pm »
Няма да права ПКК и кръвна захар. Интересува ме защото сутрин бебките  :wink: ме събуждат още в 6-7 да ядем и ако не ям ми става лошо. 

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #256 -: Март 16, 2008, 20:28:59 pm »
Ей моми4ета колко много сте изписали немога да смогна да ви про4ета от няколко дни изобщо нямам време! :(
 Много се радвам за новите попълнения в тази теми4ка biby21 4естито и  от мен и лека бременност!!! :D
MALENA да ти кажа 4е и аз се събуждам от глад и ако не ям ми става много зле..... , а и да ви се похваля от ден на ден все по сериозно усещам бебо да мърда и направо се разтапям!!! :D :D :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #257 -: Март 16, 2008, 20:33:36 pm »
Значи, ставаш, пишкаш за урината и след това хапваш обилно. И после бегом в лабораторията.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #258 -: Март 16, 2008, 20:40:09 pm »
Момичета утре трябва да си направа изследвания за кръвна група, ХИВ, васерман, хепатит и урина, интересува ме трябва ли да е на гладно сутрин или няма значение.
за кръвните изследвания на  ХИВ, васерман, хепатит ,кръвна група няма нужда да е на гладно! :Dза урина,ами изпишкваш се сутринта у вас,хапни на бързо и после в лаб :D
« Последна редакция: Март 16, 2008, 20:43:49 pm от adi »
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #259 -: Март 17, 2008, 08:45:52 am »
Благодаря за книгите. щеги разгледам всички и це реша. Уви не мога да ги взема всички.  :lol: :bighug: