0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #220 -: Март 14, 2008, 16:45:19 pm »
Да ви попитам гърдите постоянно ли ви бяха стегнати ?Моите почнаха да растат и да болят а тези дни нещо доста се отпуснаха. Знаете ли дали е нормално?
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #221 -: Март 14, 2008, 16:51:58 pm »
Sany, съвсем нормално си е. Не се притеснявай излишно. Ще минат през още доста фази  :wink:
Ole, аз сама си ги смених :oops: След първата опаковка Матерна си взех сокчетата на Хип и досега си пия тях...Съставът им не се различава особено, но тези повече ми понасят.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #222 -: Март 14, 2008, 17:11:50 pm »
Миленка дано скоро да гушкаш малкото съкровище, тя е малък герой и се моля много скоро да си бъдете в къщи заедно!
Пуки и аз като Мими още в началото имах коремче, което ме притесняваше малко, навсякъде четях, че 4-5 месец чак проличава, а аз от втория съм с панталони с ластик, но явно при всеки е различно. Важното е да се чувстваш добре и бебчо да расте :)
Вики аз правих втора фетална вчера, но предния път док ми каза, че е препоръчително да се направи в 16-17г.с., задължително е във 22-ра.
sany и при мен е така, в началото много бързо растяха, боляха и бяха изключително чувствителни, но вече не са напрегнати и сякаш напоследък няма промяна в големина, само зърната сърбят.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #223 -: Март 14, 2008, 17:47:46 pm »
Милена Б
И аз все се каня да те питам как е твоята героиня :)

Pukanka
както момичетата са ти казали -всичко е много индивидуално. Аз например съм с тесен таз, мнгоо слаба, но въпреки това до 3 месец изобщо не ми личеше, към 4 месец си забелязвах главно аз и мъжът ми, че има леко коремче и чак към 5 вече човек можеше да се досети, че не съм преяла  :wink:

viketo
на мен Марков ми препоръча да отида на преглед към 19-21 г.с. Отидохме, когато бях 20 г.с. След това, ако лекарят прецени към 30-32 се ходи за последно, защото след това вече бебето е много голямо и трудно може да се види всичко.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #224 -: Март 14, 2008, 17:58:51 pm »
Миленка, много се радвам, че твоето малко ангелче е добре. Тя е едно много борбено малко човече и ще се моля бързо да наддаде и да се приберете у дома.  :)

Втора фетална мисля, че се прави м-ду 18 и 22-ра седмица.
Аз съм правила само една в 18-та седмица. Питах доц. Томова кога трябва да правя следващата и тя ми каза, че не е необходимо. Сега само д-р Владимиров ме следи, но той всеки път мери главичка, гръбначен стълб, гледа кръвопотока, органите, така че все едно си е фетална.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #225 -: Март 14, 2008, 18:17:08 pm »
Анелия след лекарствата дето ги пия,кръвотока на бебка влезе в границите и дано изкараме до края,че не ми си мисли иначе!!Другата събота ни е прегледа и ще пиша!!Магнезия го пих рано сутрин и на обед,обаче пак не се получава.Дойде ли вечерта и аз вампирясвам :( Много се уморявам,изнервям и после рев,дали всичко е наред.

Кит Катче, аз въобще не си позволявам бобове,зелета и разни други такива храни,абе много внимавам какво ям.Ама на,пак проблеми.

Лара, и аз пия Хип.

Нали ви има вас и ми помагате, ще се справя!Благодаря момичета!! :bighug:
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #226 -: Март 14, 2008, 19:06:31 pm »
Миленка,пожелавам ви оттук нататък само щастливи мигове с малкото Мише!Бързо да наддава и да скоро да се гушкате вкъщи!Господ ще я пази и всичко ще е наред!Извинявай,че не попитах,но ми беше неудобно и не исках да те притеснявам...Но се радвам,че нещата се оправят!!! :balk_103:

Момичета искам да ви питам,какво да правя?:
Днес ми изписаха да пия Малтофер,но незнам защо??Хемоглобина ми е 120-верно,че е на долната граница,но не е под нея.Мисля първо да си направя изследване само на жлязото и ако е под нормата,тогава да го пия.Вие какво ще кажете???Зна,че е добре да слушам Док.(изписаха ми го от ЖК),но мисля преди това да се консултирам и с Д-р Персенска и Д-р Сигридов какво мислят по въпроса...
Дано не съм ви досадила,защото ако не се лъжа,бяхте обсъждали този въпрос по-рано...Ама много държа на вашите познания и мнение! :balk_81:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #227 -: Март 14, 2008, 22:19:47 pm »


Момичета искам да ви питам,какво да правя?:
Днес ми изписаха да пия Малтофер,но незнам защо??Хемоглобина ми е 120-верно,че е на долната граница,но не е под нея.Мисля първо да си направя изследване само на жлязото и ако е под нормата,тогава да го пия.Вие какво ще кажете???Зна,че е добре да слушам Док.(изписаха ми го от ЖК),но мисля преди това да се консултирам и с Д-р Персенска и Д-р Сигридов какво мислят по въпроса...
Дано не съм ви досадила,защото ако не се лъжа,бяхте обсъждали този въпрос по-рано...Ама много държа на вашите познания и мнение! :balk_81:

Камето, наистина си пусни изследване на желязо, и ако то е ниско тогава започвай с Малтофер-а.
Хемоглобина ти е в норма, а ако и желязото е в норма, не е необходимо да си натоварваш допълнително организма.
Моят хемоглобин варира от 80 до 87, но желязото ми е на горна граница и не приемам никакви желязо съдържащи препарати.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #228 -: Март 14, 2008, 22:25:38 pm »
При първата си бременост имах много нисък хемоглобин.Тогава вместо с лекарства си го оправях с коприва.Супи от коприва.Сега му е и сезона,така че който я обича,да отива да бере.Аз вече направих тази работа.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #229 -: Март 14, 2008, 22:40:59 pm »
Консумирането на салати с червено цвекло също помага за възстановяването на желязото и предпазва от анемия.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #230 -: Март 14, 2008, 23:07:28 pm »
Много,много ви благодаря,момичета,за бързите отговори!!! :bighug:
Като имам резултат ще ви кажа какво е положението.Желая ви слънчев и весел уикенд! :balk_602:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #231 -: Март 15, 2008, 10:07:07 am »
kameto79 ,
на мен на женска консултация ми предписаха Малтофер, при стойности 110, но като отидох при другата си гинеколожка, тя каза, че при тези стойности не е необходимо да го приемам. Пих го за всеки случах, защото бях планирана за секцио, а това бе и причината поради която на ЖК ми го бяха предписали.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #232 -: Март 15, 2008, 19:03:01 pm »
Момичета,от коя седмица почват да растат коремчетата видимо?След петия месец или по-рано?
Индивидуално е бейби.При мен вече личи, ама много личи.Дори нови дрехи се наложи да си купя.Док се бъзика, че трябва да разширяват вратата на клиниката :balk_62:А почти не ям, защотох ми се гади.Ген, пиле, ген.


*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #233 -: Март 15, 2008, 20:04:58 pm »
Отдавна бях пиле. :lol: :lol: :lol:Вече съм кокошка. :wink:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #234 -: Март 15, 2008, 20:07:18 pm »
Ками, и моят хемоглобин е горе-долу като твоя - 12.8. Акушерката каза, че се доближава до долната граница, но е в норма и нямало смисъл да се пие нещо. Каза, че с нарастването на месеците можел да пада още или пък да се задържи, едва ли някой може да прогнозира. Та, в този смисъл ми се струва, че, щом нещата са в норма, няма смисъл да се тъпчем излишно с хапове. Наблегни на храните, които повишават естествено хемоглобина, аз поне гледам така да правя, а ако в бъдеще падне още повече, тогава ще се пият хапове. То, ние от страх сме съгласни веднага "за всеки случай" да почнем да пием всичко, което ни предложат, но дали има реална нужда от това. Така си мисля, може да има и други мнения по въпроса.
« Последна редакция: Март 15, 2008, 21:53:51 pm от DivaRoza »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #235 -: Март 15, 2008, 21:32:57 pm »
моя хемоглобин последно беше 119,това при бременност е перфектно,и няма смисъл да се пие нещо,поне на мен така ми казаха
вече ако падне около 100 се пият дсопълнителни препарати,но пак зависи дали е желязодефицитна анемия или друг вид
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #236 -: Март 16, 2008, 00:17:52 am »
Ето ме отново сред вас,мили момичета!
Искам отново да благодаря на всички за отговорите за Малтофер-а!Няма да го пия,поне засега.
И сега да ви се похваля: бебчето е момиченце :bori_015:
Днес бях на преглед при Др.Сигридов.Мъничето като че ли в началото спинкаше,защото беше много кротко,но като го поразбутахме,се раздвижи и започна да ни се плези :balk_71:Малко се притесних,че е малко по-мъничко от колкото трябва,но Док.ме успокои,че това е нормално :balk_144:Дано да си навакса...Притока на кръв също беше по-слаб,което доста ме разтревожи :balk_145:Засега и това не било проблем,но ако продължи така и занапред не е добре...И последно,плацентата е прикрепена много ниско и ми изписа Магнерот и трябва много да се пазя.
Направо не знам как ще издържа до следващият преглед на 5-ти април????Дано дотогава нещата да се нормализират и бебка да расте здравичка!!!Моля се на Господ да ми я закриля и да си имаме живо и здраво детенце!!!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #237 -: Март 16, 2008, 04:13:21 am »
 Камето79 добре дошла в отбора на мамите на принцеси:) Щом док ти е казал че няма страшно значи няма, само го давай по леко и повече почивка. Всичко ще е наред.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #238 -: Март 16, 2008, 07:44:01 am »
kameto79,честита ти розова панделка :D :D :D

1...за плацента,още може да се вдигне,до скоро и моята беше много ниско ,но сега се вдига :D,ако ли пак неможе да се дигне иска много повече пазене и почивка
2...колко е голямо бебето?ще стискаме палци следващ път да ти кажат хубави новини!и те ще кажат! :Dпонякога бебенца вървят с една седмица напред или назад,това не е голям проблем
всичко ще е наред
 :bighug:
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #239 -: Март 16, 2008, 08:38:19 am »
Добро утро,ранобудни момичета! :bighug:
adi,бебката е с около седмица по-мъничка,но док.каза,че няма страшно,понеже и двамата с мъжа ми сме дребнички и бебчето няма как да е едро:))Повече ме притеснява,че притока на кръв беше намален,но и за това имаше много обяснения:може да се дължи на това,че е още много рано и студено(беше 9ч.сутринта),може да се влияе от моето кръвно,което е доста ниско и от ще много други неща...И ако е енократно това състояние,не е проблем,опасно е ако се задържи така!Не знам,дали на това се дължи и изоставането в растежа???Затова ще съм "на нокти" докато дойде време за следващия преглед.Затова ми се иска постоянно да я усещам и като не се обажда почвам да се притеснявам :? Предишният път всичко беше перфектно,дано и следващия  да е така!!!По отношение на пазенето,давам всичко от себе си:не ходя на работа и през повечето време съм си в леглото....е,не че не ходя никаде де,но гледам да наблягам на почивката и то от самото начало :wink:
Благодаря ви за това,че ми давате кураж!Дай Боже на всички ни да се радваме на здравички бебенца на финала!!!:crossfingers:
Желая на всички много слънчева и приятна неделя! :cheerleader: :bighug: