0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #160 -: Март 13, 2008, 10:11:15 am »
добро утро! :DМомичета искам да ви питам имате ли сърбежи по цяло тяло и как се справяте с тях?ужасно ме сърби цялото тяло.......
другия ми въпрос е как се справяте с запека,аз съм на Дуфалак,всяка сутрин мюсли с прясно мляко но ефект почти няма :(
Ади,спасение няма...И аз съм като теб-със още по-засилени разхлабващи храни,но ефект няма-все мъка за тоя запек.Док каза да почна да се движа,дано се оправи с ходене..Аз пет месеца бях на легло заради кървене.
А за сърбежите,казват,че е нормално,повече мазане с лосиони и това е..Ще търпим..Все са от симптомите на бременността
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #161 -: Март 13, 2008, 10:16:25 am »
При мен пък няма сърбеж, а има парене на кожата между гърдите и корема, точно на гънката, все едно че кожата се разкъсва, много е болезнено. Но както казвате, ще траем.  :D
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #162 -: Март 13, 2008, 10:26:04 am »
Благодаря ви, момичета, за топлото посрещане!

Ади, пробвай да ядеш киви. При мен имаше ефект, изяждах всеки следобед по 5-6бр.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #163 -: Март 13, 2008, 10:46:04 am »
момичета благодаря ви за бързите отговори :D,

zeituni пробвах с киви всеки ден по 3+активия  но ефект никакъв :(,
вчера някаде прочетох че определено трябва да се овеличи прием на фибри.......ако еможе да си наваксва организма,например зимата поради липса на пресни зеленчуци и плодове,имало някакви диетични фибри които се продават в диетичен магазин,но незнам дали стават за бременни?
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #164 -: Март 13, 2008, 11:32:29 am »
Ади и аз бях така, докато не започнах магнеерота. Тогава мойта акушерка ми каза сутрин топла вода с мед, повече течности. Сините сливи и те действат разхлабващо. Ако нямаш компот, вземи сушени, свари ги и пий от сока. Иначе суровите най-добре действам, обаче сега ги няма.
« Последна редакция: Март 13, 2008, 12:06:15 pm от mimi26 »
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #165 -: Март 13, 2008, 11:38:07 am »
Понеже аз си имам запек от преди, а сега стана просто ад,а Дуфалака не ми действа и при двойни дози, засега спасявам положението със по 1 чаша зелева чорба. :lol:Хем много витамин С,хем след няколко часа съм готова.Помага ми и за ниското кръвно,щото нали е соленка.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #166 -: Март 13, 2008, 11:41:39 am »
Пукенке, внимавай обаче със соленото занапред, защото ще започнеш да оттичаш. Снощи аз вечерях с по-соленичко и от сутринта не мога да си свия пръстите на ръцете. Соленото влияе на албумина, а той и без това при бремменост е по-малко, заради разреждането на кръвта.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #167 -: Март 13, 2008, 12:48:20 pm »
Добре дошли на новите бременелки!!!
Pippi много ме успокои, ще се заредя с търпение и чакам  :)
ani4ka в Пловдив още нямаме Хит, ама като идвам до София ще си взема повечко.
На Хип ги има и в Била. И аз тях пия :D
Аз бебче го усетих към 16 г.с., но бях кльощава и плацентата ми е по задната маточна стена...
Бях 53-54кг, но всичко е много индивидуално, така че - не се притеснявай  :bighug:
Adi, и аз имах огромен проблем със запека. Най-вече ми помогна ушаф от сини сливи с лимон и канела и повечко течности :)На курсовете разбрах, че освен на омързеливянето на гладката мускулатура, запекът се дължи на увеличаването на матката, соято притиска и изгъва дебелото черво...

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #168 -: Март 13, 2008, 13:10:48 pm »
ще пробвам с ушав от сини сливи ,въпреки че ми идва много сладко и такива глезотии и мармелади хич не ги харесвам и не ги хапвам . :?Дано да има ефект.тези дни ще отида до диетичен магазин и там ще питам за фибри ,и ще видя дали могат да се прилагат при бременност.
Ади и аз бях така, докато не започнах магнеерота. Тогава мойта акушерка ми каза сутрин топла вода с мед, повече течности. Сините сливи и те действат разхлабващо. Ако нямаш компот, вземи сушени, свари ги и пий от сока. Иначе суровите най-добре действам, обаче сега ги няма.
за меда и аз съм чувала,но немога да го консумирам :(,организма ми не го приема.
а магнерота оказва ли влияние?
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #169 -: Март 13, 2008, 13:16:53 pm »
Аз пия Магнерот от 7 г.с. и от както спря да ми е лошо се наливам с прясно мляко по цял ден. Задължително ходех до тоалетна по веднъж на ден. От една седмица обаче съм на желязо и нещата се затегнаха :? И хемороиди ми излязоха  :(
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #170 -: Март 13, 2008, 13:18:11 pm »
Като една от реакциите след прием, пише диария. Мен не ме хвана точно това, но ми помогна да ходя редовно  :wink:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #171 -: Март 13, 2008, 13:34:45 pm »
Като една от реакциите след прием, пише диария. Мен не ме хвана точно това, но ми помогна да ходя редовно  :wink:
и на мен да ми го изписали тази седмица,но при нужда а не постоянно.
е значи да си го пия спокойно поне запека няма да ми се овеличи и напротив може да се подобрят нещата :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #172 -: Март 13, 2008, 13:53:45 pm »
За какво ви изписват този Магнерот?
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #173 -: Март 13, 2008, 14:05:59 pm »
За какво ви изписват този Магнерот?

Предпазно против контракции.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #174 -: Март 13, 2008, 14:08:00 pm »
Момичета, чета ви тук споменавате плацента на задна стена, на предна стена.
Какво ще рече това? Има ли някакво по-особено значение къде е разположена плацентата.
Моята била на предна стена.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #175 -: Март 13, 2008, 14:10:44 pm »
Аз магнерота го пия от шестия месец, заради контракции. Може и да е повлиял на запека...Но със сигурност не вреди. За фибрите - аз си хапвам мюсли с прясно мляко. Най-ми допада  едно на Нестле, наречено традиционно...Все нещо от тези неща помага, защото иначе щях да видя доста зор с желязото, дето дъвча...
За плацентата - просто се формира и разполага различно. Доколкото знам, когато е по предна стена, бебочето се усеща по-късно, защото стои между него и коремчето на мама...

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #176 -: Март 13, 2008, 15:23:30 pm »
Аз също имам сърбежи по тялото преди бяха повече сега са по малко, аз си мисля да не е от хормоните, защото докато бях на хормонална терапия преди 1 година пак беше така. За запека пия потокалов сок и  ми помага.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #177 -: Март 13, 2008, 15:52:02 pm »
Момичета, чета ви тук споменавате плацента на задна стена, на предна стена.
Какво ще рече това? Има ли някакво по-особено значение къде е разположена плацентата.
Моята била на предна стена.
На момиченцето ни е на предната стена, а на момченцето е на задната. Обаче аз усещам момиченцето по-силно и си го обяснявам с предната плацентата, че е по близо до повърхността на корема...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #178 -: Март 13, 2008, 16:18:46 pm »
Момичета ,запека се дължи освен на хормоните и на допълнителният приема на калций и желязо .....
Опитайте със зелените салати (марули......спанак),яжте плодове който са богати на цеолоза или знаете че ви помагат в такива ситуации и не забравяйте да пиете по 6-8 чаши вода или течности.Внимавайте с броколи че то разхлабва ама и отделя много газове та не е много подходящо... :oops:
За сърбежа на кожата е много особено ...мажете се с каквото се мажете против стрии по 2 пъти на ден и дано помага .
Знам от приятелки минали по тоя път че сърбежа става непоносим през лятото .....освен другите екстри и се потиш и подуваш по-лесно и почти няма нещо което е ефикасно само си търсиш какво те облекчава поне малко . :)

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #179 -: Март 13, 2008, 16:22:36 pm »
Ади, накисваш 1-2 лъжици ленено семе във вода, да постои 1 нощ така, на другия ден го отцеждаш и го ядеш смесено с кисело мляко. Вземи си и такъв хляб, в който има ленено семе. То също помага. Можеш да пиеш по една чаша кафе сутрин 50/50 прясно мляко с кафе. Това също оказва влияние. Пакет мюсли, в които има смокини, сини сливи и ленено семе - също помага.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю