0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #120 -: Март 12, 2008, 09:17:21 am »
Лелееее... супер! Темичката ни се напълни с нови бъдещи мамчета.
Леко бременеене на всички и само положителни емоции!  :balk_5:

Вики, наистина чувството е невероятно! :D Аз усещам вече моят младеж как се движи, а не като в началото само почукване.

Сани, и при мен има такова воднисто течение, сутрин. Мисля, че е нормално при бременност, защото и моята микробиология е чиста. Но за всеки случай както те е посъветвала Вера, пусни едно изследване.

Слънчев и усмихнат ден на всички!  :sunshine:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #121 -: Март 12, 2008, 09:20:39 am »
Лелеее колко нови момичета са се записали :D
Честито на всички, лека бременост и още повече да се пълни тази тема :D

Sany и при мен има слабо течение, но е както казваш еднократно, при мен се получава, когато съм походила  малко повече. МБ ми беше чиста, а моята гинка от ЖК ме убеждава, че било нормално това за бременността.
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #122 -: Март 12, 2008, 09:40:49 am »
И аз съм точно с такова воднисто течение и много се шашках, но явно че е нормално.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #123 -: Март 12, 2008, 09:53:40 am »
Даже знам, че е добре. Защото така се прочиства влагалището от евентуални болестотворни организми, един вид защитен механизъм е. Но за всеки случай, се контролирайте с МБ.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #124 -: Март 12, 2008, 10:15:31 am »
Момичета и аз съм с такова воднисто течение.
От началото на бременността съм с такова.
Уж било нормално при бременност.
Освен него имам и отврене навреме бяло течение без мирис.
Микробиологията ми беше чиста.
Много се изненадох, защото аз често имам гъбички, че дори месец преди да забременя лекувах ентерококи и ешерехия коли.
Дано наистина е нормално и не е някаква инфекция или нещо друго.

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #125 -: Март 12, 2008, 10:18:29 am »
Момичета, да ви питам.
Спрях вече фолиевата киселина.
Какви витамини пиете или сте пили(за вече родилите мами).
Аз пия Центрум матерна, но сама си го назначих да го пия през ден.
Дали правя правилно и дали не трябва да си го пия всеки ден?!
Но пък много противоречиви неща чувам за Матерната.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #126 -: Март 12, 2008, 10:21:25 am »
И аз пия Центрум Матерна-всеки ден!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #127 -: Март 12, 2008, 10:30:25 am »
Стелиана и аз съм на матерна всеки ден.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #128 -: Март 12, 2008, 10:40:56 am »
Добре дошли на новите бъдещи мами, хубаво е че ставаме все повече :D
Stelliana и аз съм на центрум всеки ден, макар че по-рано пиех от течните витамини за бременни на Хип и повече ми харесваше, но сега не мога да си ги намеря.
Момичета нямам търпение вече да усетя бебо, писали сте в предната темичка, че е нормално към 16-17г.с., но аз нищичко не усещам още :?

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #129 -: Март 12, 2008, 10:52:38 am »
Какви витамини пиете или сте пили(за вече родилите мами).
Аз пия Центрум матерна, но сама си го назначих да го пия през ден.

никакви. гледах да ям повече плодове и зеленчуци.

Момичета нямам търпение вече да усетя бебо, писали сте в предната темичка, че е нормално към 16-17г.с., но аз нищичко не усещам още :?

аз го усетих в 21 седмица. не е като да не се бях притеснила, де :) но е нормално всеки да усеща бебето по различно време.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #130 -: Март 12, 2008, 11:22:19 am »
Stelliana и аз съм на центрум всеки ден, макар че по-рано пиех от течните витамини за бременни на Хип и повече ми харесваше, но сега не мога да си ги намеря.
В Хит Хипермаркет има такива витамини - на бебешките щандове, при храните.

Аз пия Пренатал формула, препоръча ми ги аптекарката, като я попитах за Матерна, та реших да ги опитам и съм доволна. След раждането, заради кърменето, ям ежедневно и пресни плодове.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #131 -: Март 12, 2008, 11:43:24 am »
Pippi много ме успокои, ще се заредя с търпение и чакам  :)
ani4ka в Пловдив още нямаме Хит, ама като идвам до София ще си взема повечко.

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #132 -: Март 12, 2008, 11:54:37 am »
Аз пиех Центрум матерна почти всеки ден. На последния преглед д-ра ми каза, че трябвало да ги пия през ден, защото при матерната имало не знам какво си с калциевата обмяна и главичките на бебенцата ставали по-едри. Те моите от самото начало така си вървят и не знам дали има точно връзка с матерната :?
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #133 -: Март 12, 2008, 12:00:50 pm »
И аз съм чувала лоши отзиви за Матерната във връзка с калцинирането и получаването на големи размери на бебетата.
Но пък от др.страна в нея има от всички витамини и минерали, които са необходими,а аз колкото и плодове да ям се съмнявам,че мога да си набавя от всичко това и то редовно да си го осигурявам на организма само чрез храната.
Затова си го определих през ден. Но какво ли разбирам пък аз?!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #134 -: Март 12, 2008, 12:43:34 pm »
И аз намерих едно калкулаторче, последната М беше на 11.02, значи че моето бебче трябва да е скорпионче, ревнало на 17-ти ноември. :lol:/Така е,нали? Не съм объркала сметките или зодията?/ :lol:
Ранните симптоми все са ми били  далечни и съм ги отдавала на внушението на жената.Но сега....  нищо не усещам,ама нищичко,даже гърдите ми не са напрегнати.Трябва ли да се притеснявам?
Мини Маус, не трябва да се притесняваш.И аз нямах, ама никакви симптоми, до поне 8-9 г.с.После започна да ми се повдига.Напрежение в гърдите имах доста по-късно.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #135 -: Март 12, 2008, 12:54:07 pm »
Аз пиех Пренатал. Док ми ги препоръча като най-балансирани. Пиех ги почти всеки ден като само като забравех, ги пропусках. Детенце сега не е с голяма глава, даже напротив. Но пък педиатърът ми се скара че толкова много витамини съм пила, защото имало връзка с фонтанелата (ама не разбрах точно каква). :oops: Така че, разпитайте подробно лекарите си, за да ви предложат най-оптималния вариант.

Мини маус, както са ти казали Джоши и Мари ПЗ, всичко ще бъде наред. :bighug:

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #136 -: Март 12, 2008, 12:55:19 pm »
steissy :welcome_1:
Момичета нямам търпение вече да усетя бебо, писали сте в предната темичка, че е нормално към 16-17г.с., но аз нищичко не усещам още :?
Аз четох, че при първа бременност е нормално да се усети бобокът чак 20-21 г.с.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #137 -: Март 12, 2008, 13:01:18 pm »
Аз усетих Александра чак в 24-25 седмица, щото съм по-закръгленка. :wink: Общо взето не я усещах много много и все се притеснявах. А като отидех на ехограф, тя се въртеше като пумпал, пък дебелокажата й майка нищо не усещаше. :lol: Така че дори и да не ги усещате, те си шават яко вътре. :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #138 -: Март 12, 2008, 13:03:59 pm »
Stivariр имаш ли представа каква е разликата м/у първа и следваща бременност?
Благодаря ви момичета, наистина ме успокоихте, явно се притеснявам излишно  :bighug:

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #139 -: Март 12, 2008, 13:52:18 pm »
Момичета, т.к. в предните ми изследвания за урина имах малко увеличен белтък и урати ме накара да си направя пак изследване на урината.
Сега белтък нямам , урати също, но пък пише плоски епителни клетки.
Това какво ще рече? Имам ли основание за някакво притеснение?
Всъщност пише 4-5 левкоцита, слуз и плоски епителни клетки.
« Последна редакция: Март 12, 2008, 13:57:25 pm от Stelliana »