0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

двурога матка-хидротубация?
« -: Март 05, 2008, 12:45:06 pm »
добър ден момичета!изчетох цялата информация,която намерих в нета/цяла сутрин правя това/ по въпроса..както и темите,които са пускани тук и в бг.мама,коментарите на всички от вас ми изясниха доста неща,но и някои въпросителни останаха...
възможно ли е на хидротубацията  януари месец да не се е видяла преградата в матката?/специално питах док дали щеше да се види ако има,той каза "да",но защо тогава не я е видял?или не ми е казал?/
вчера бях при друг док. и той още на УЗ изказа съмнение,но поиска и цветна снимка ,за да го има черно на бяло..януари месец на ФМ при докторката  при която ходя за ФМ също беше изказала съмнения,но аз не и обърнах внимание,защото си викам "на хидротубацията док каза,че всичко е наред" ,да но..явно не я е видял..или незнам какво да мисля..вече незнам на какво да вярвам ..
ще съм много благодарна на всяко мнение..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #1 -: Март 05, 2008, 17:52:47 pm »
Любопитка, на моята цветна снимка не личи преграда, а само двурога матка без ясно изразен септум. При оперативна хистероскопия за отсраняване на слепване на десния рог на матката докторът не е видял преграда. 8O А при секциото се оказа, че има доста голяма и странна преграда, част от която липсва(най-вероятно при последния спонтанен аборт лекарите в МД са си оставили ръцете при кюртажа.)
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #2 -: Март 06, 2008, 08:37:57 am »
БЛАГОДАРЯ ти  sia  :D!,значи може би невинаги се вижда септум дали има..,но пък това,че е двурога може би трябваше да се види на хидротубацията..
както и да е ще изчакам цветната снимка,да видя какво ще излезе от там..
новият док,каза,че след цветната снимка вероятно ще се наложи лапароскопия и може би на нея вече ще е 100% ясно има или не септум и какъв..а като си помисля,че досега при толкова много гинеколози съм ходила/включително и репродуктивни/ и само сегашния док и докторката дето ми правеше ФМ последните месеци споменаха за двурога матка..никой друг явно не я е видял или пък са решили,че си знам.. :lol:
п.п. много се радвам,че накрая си успяла с бебо..след всички перипетии! :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #3 -: Март 06, 2008, 11:45:21 am »
На лапаро май няма как да се види септума, защото се оглежда отвън. Може да се види до каква степен е друрога.
Иначе на мен ми откриха, че е двурога по доста абсурден начин. Абразираха ме, защото не се виждал сак в матката след кръвоизливите. А като тръгнаха да ме изписват при прегледа докторът който се беше върнал от отпуск видя, че е двурога и видя ясно сак в левия рог, а другия лекар бил кюртирал десния само.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #4 -: Март 06, 2008, 13:41:27 pm »
На лапаро май няма как да се види септума, защото се оглежда отвън. Може да се види до каква степен е друрога.
Иначе на мен ми откриха, че е двурога по доста абсурден начин. Абразираха ме, защото не се виждал сак в матката след кръвоизливите. А като тръгнаха да ме изписват при прегледа докторът който се беше върнал от отпуск видя, че е двурога и видя ясно сак в левия рог, а другия лекар бил кюртирал десния само.
ужас 8O!незнам как не си се разбесняла към този лекар дето не само не е видял,че е двурога ми е и кюртирал не където трябва.. :(
а на мен само от преглед с УЗ изразиха съмнение двама лекари..иначе досега никой друг не споменавал нищо,дори след хидротубацията нищо такова не ми казаха,хем специално питах дали има полип,да не е двурога..четох в разни теми,че зависело от степента на преградата,може би затова невинаги се вижда..
за лапарото док каза,че ще се прави ако се наложи да се отреже част от преградата,взависимост колко голяма излезе на цветната снимка..
мога ли да те питам нещо на лични?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #5 -: Март 06, 2008, 14:06:22 pm »
естествено, че може. :D

п.п. аз беснях в МД цели 3 седмици. 5 дни след въпросната случка, в края на 6 г.с. втория лекар видя даже и сърдечна дейност на ембриончето.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #6 -: Март 06, 2008, 17:00:12 pm »
любопитка на мен при един от последните прегледи, Доки ми каза, че му се струва, че матката ми е двурога. При тези думи аз се опулих на среща му, как така двурога, при толкова лекари съм ходила и всички са ми казвали, че е обърната, но не и двурога. След по-продължително и внимателно оглеждане останови, че просто прави един такъв странен завой. Може и при теб да са се заблудили.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #7 -: Март 06, 2008, 17:30:50 pm »
ами мен доста време ме гледа..и понеже е вторият лекар който го казва,няма как вече да не вярвам..освен това док каза,че иска цветна снимка точно заради доказателствения материал..,за да се вижда ясно каква е!дано не е двурога,защото каза,че зависи какъв е септума ще се наложи да ме режат..за да го отстранят или част от него..иначе точно този док се съмнявам да се е заблудил!
п.п. и моята е обърната като твоята yani4ka_83!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #8 -: Март 07, 2008, 11:09:22 am »
Ако ти препоръча да се премахне част от септума, му се довери. Уайт има такава операция и вече е щастлива мама на прекрасен мъник.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #9 -: Март 07, 2008, 13:59:26 pm »
Ако ти препоръча да се премахне част от септума, му се довери. Уайт има такава операция и вече е щастлива мама на прекрасен мъник.
да,знам бях чела нейни постинги,че е имала неуспешно инсе,икси,че не е искала май да я оперират но като се е решила и махнали септума(или част от него незнам) и като направили пак икси забременяла.. :dance2: износила си го и скоро роди! :D
sia много ти благодаря за подкрепата днес съм по-спокойна...ще се доверя разбира се на док,той знае какво да направи,за да сбъдне мечтата ми :D!
благодаря и на всички,които споделят личните си проблеми и тревоги,за да помагат на нас,на тези които сега тепърва минаваме по-този път...ако не сте вие,ние ще се лутаме в уплахата си и няма да сме така целеустремени!!БЛАГОДАРЯ ВИ  :youwoman:
п.п. надявам се и ние,дори и след като сбъднем мечтата си да помагаме със същия ентусиазъм като вас на други момичета..е,дано има по-малко жени с проблеми и да не се налага да помагме много  :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #10 -: Март 18, 2008, 09:08:38 am »
здравейте само за протокола-вчера беше цветната снимка и др.персенска каза,че няма преграда,но е изразено двурога матката..
имам час след две семици и ще видим какво ще реши док да предприемаме от тук нататък..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #11 -: Март 18, 2008, 17:23:18 pm »
здравейте само за протокола-вчера беше цветната снимка и др.персенска каза,че няма преграда,но е изразено двурога матката..
имам час след две семици и ще видим какво ще реши док да предприемаме от тук нататък..
Любопитка, за кога е твоят час? и аз съм с двурога матка и имам час за д-р Стаменов за 29.03
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #12 -: Март 18, 2008, 17:32:06 pm »
здравейте само за протокола-вчера беше цветната снимка и др.персенска каза,че няма преграда,но е изразено двурога матката..
имам час след две семици и ще видим какво ще реши док да предприемаме от тук нататък..
Любопитка, за кога е твоят час? и аз съм с двурога матка и имам час за д-р Стаменов за 29.03
и аз съм на 29.03  :D,ще ти пиша на лични в колко часът е.. :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #13 -: Април 23, 2008, 11:56:16 am »
А какво е двурога матка, оправя ли се, от какво се получава.
И ние вчера ходихме при д-р Стаменов, но ме прегледа д-р Персенска, освен това, че трябва да ми се прави хистероскопия за премахване на полипи, ми каза, че матката ми е двурога, за първи път от толкова време чувам такова нещо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #14 -: Април 23, 2008, 12:02:54 pm »
А какво е двурога матка, оправя ли се, от какво се получава.

Значи двурога матка е физиологична особенност на матката, което няма как нито да се получи изкуствено, нито да се оправи. По принцип не представлява сериозен проблем за забременяване, а по-скоро за износване на плода. Важното е по време на бременноста да се следиш. Ей виж на Ганка Алекс какъв момък е  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #15 -: Април 23, 2008, 12:56:26 pm »
По принцип не представлява сериозен проблем за забременяване, а по-скоро за износване на плода.
Това за съжаление не винаги е вярно. От хилядите ми консултации при всякакви лекари за 10 г. мненията бяха почти 50:50. Зачетох се из разни американски сайтове и там категорично се премахва септума преди инвитро процедура.
Едната възможност е да се кръвоснабдява септума по-добре от лигавицата и оттам да не може да се развива ембриона.
Втората - имплантация в септума и отново спиране на развитието на ембриона.
Любопитка, напълно е възможно да не се види преградата дори при хидротубация. Значение има, къде и каква е преградата, кой гледа...
Дори при хистероскопията не може съвсем точно да се прецени размера на септума.
Аз съм с две диагностични хистероскопии и при двете се сметна, че преградата не е много голяма. Е да, ама не. При оперативната се оказа, че течността, която вкарват при тази процедура, избутва преградата. Моята почти е покривала шийката. Трябваше им 1.30 ч., за да се преборят с нея.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #16 -: Септември 30, 2008, 19:57:31 pm »
любопитка на мен при един от последните прегледи, Доки ми каза, че му се струва, че матката ми е двурога. При тези думи аз се опулих на среща му, как така двурога, при толкова лекари съм ходила и всички са ми казвали, че е обърната, но не и двурога. След по-продължително и внимателно оглеждане останови, че просто прави един такъв странен завой. Може и при теб да са се заблудили.

И аз минах по този път - първо ми казаха, че съм с обърната, което не би трябвало да ме притеснява. После изведнъж обърнаха плочата и казаха - двурога. Последната ми диагноза, е че матките ми са две!!!От което вече ми се дорева! На мен ми правиха само цветна снимка и оттам тръгнаха всички ужасии
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2008, 17:15:21 pm »
Като ходих вчера за първата инжекция от стимулацията, си разгледах досието.
Доста се шашнах, д-р Персенска е написала много лоша изразена двурогост, с три удивителни.

Какво значи това  :?.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2008, 17:48:49 pm »
Като ходих вчера за първата инжекция от стимулацията, си разгледах досието.
Доста се шашнах, д-р Персенска е написала много лоша изразена двурогост, с три удивителни.

Какво значи това  :?.
по нагоре има чудесни обяснения от white и от rally_pat . :)не ги ли видя?
ще добавя само,че и на мен др.персенска/ тя ми прави цветната снимка/ е писала изразена двурогост с удивителна :) е непомня една ли ,две ли са удивителните..  :wink: . док ми беше обяснил следното - има два вида двурогост :
1-със септум - взависимост дали е частичен или пълен се премахва /както е станало при white/ ...друг е въпросът,че явно невинаги се вижда септума на двурогите матки..
2-просто двурога...най-общо си представи два рога залепени в основата/ще потърся снимки да кача,но може да не е днес/..!тя също е различно изразена..пречи по-принцип за износването знам..не за имплантацията/както може да пречи ако има и септум/
от всичко до тук мога само да кажа -и аз съм със силно изразена двурогост,не видяха септум,но пък от думите на white  още тогава разбрах,че това че не са видели неозначава,че нямаме...никой не ми е предложил още хистероскопия или операция...,тъй че си правя АРТ процедурите и честно казано това не го мисля...
 silvanchence ,опитай се и ти да не го мислиш...повечето от нас сме с толкова други дребни или по-едри проблеми...,че щом не са ти казали в клиниката "трябва да се направи хистероскопия " или "трябва да се направи операция" просто им се довери...и си действай по процедурата без да мислиш матката...сега за нея нищо не можеш да направиш...
Дано нямаме септуми  поне и дано не попречи двурогостта на процедурата в която и да е фаза!
Успех от мен :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: двурога матка-хидротубация?
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2008, 18:45:24 pm »
Силванче ето снимков материал http://www.drmariodavidkov.com/index.php?url=new&page=2&group=2