0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

графика на prettily
« -: Март 02, 2008, 23:05:31 pm »
Здравейте ! Нещо ме притеснява това рязко покачване на Б.Т. . Нормално ли е да го има ? Нищо не разбирам от разчитане на графики , и ще съм много благодарна ако някой ме " светне " какво се случва . Използвам живачен термометър , като меря температурата анално в 9.00 ч.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графика на prettily
« Отговор #1 -: Март 02, 2008, 23:44:06 pm »
Здравейте ! Нещо ме притеснява това рязко покачване на Б.Т. . Нормално ли е да го има ? Нищо не разбирам от разчитане на графики , и ще съм много благодарна ако някой ме " светне " какво се случва . Използвам живачен термометър , като меря температурата анално в 9.00 ч.

Може да е О..все пак ако се задържи така висока поне 10 дни да знаеш че е О..момичетата ще ти кажат и тяхното мнение ..но по принцип е рано да се каже какво е.Изчакай още няколко дни мила :) успех
Re: графика на prettily
« Отговор #2 -: Март 03, 2008, 10:43:48 am »
Здравейте ! Нещо ме притеснява това рязко покачване на Б.Т. . Нормално ли е да го има ? Нищо не разбирам от разчитане на графики , и ще съм много благодарна ако някой ме " светне " какво се случва . Използвам живачен термометър , като меря температурата анално в 9.00 ч.
тестове за О. правиш ли по-принцип?следиш ли ЦС?
трябва поне 3-4 дни да има висока БТ за да се говори,че е имало О...може да е инцидентно покачване..трябва да изчакаш ,за да видиш каква ще е БТ следващите  дни :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графика на prettily
« Отговор #3 -: Март 03, 2008, 22:48:34 pm »
Здравейте отново ! Благодаря ви за отговотите момичета . Днес Б.Т. падна , и предполагам , че наистина е било инцидентно покачване . Сега ще гладам как се развиват нещата. Немислих да правя тестове , но сега май размислих и може да се обадя на мъжа ми да мине след работа да ми купи . Не мислите ли обаче , че вече е късно да ги почвам ? Преди като съм правила започвах от десети ден на цикъла , а сега е вече 13 ден . Иначе Ц. С все още не е такава каквато трябва да е при овулация . Дали пък изобщо ще има ову незнам . Моля ако може и някой друг да се вклчи с мнение по моята графика . Благодаря предварително  :)
Re: графика на prettily
« Отговор #4 -: Март 04, 2008, 06:26:33 am »
направих тест за ову и е отрицателен  :( 
Искам да попитам още нещо - Колко дълго трябва да меря Б. Т ?
Досега съм я мерила по 5 минути . Това достатъчно време ли е
или трябва  да се задържа за по-дълго ?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графика на prettily
« Отговор #5 -: Март 04, 2008, 08:44:21 am »
направих тест за ову и е отрицателен  :( 
Искам да попитам още нещо - Колко дълго трябва да меря Б. Т ?
Досега съм я мерила по 5 минути . Това достатъчно време ли е
или трябва  да се задържа за по-дълго ?

за дигитален-3/4м,за живачен-10 мин.
Re: графика на prettily
« Отговор #6 -: Март 04, 2008, 09:06:17 am »
направих тест за ову и е отрицателен  :( 
Искам да попитам още нещо - Колко дълго трябва да меря Б. Т ?
Досега съм я мерила по 5 минути . Това достатъчно време ли е
или трябва  да се задържа за по-дълго ?
за дигитален-след сигнала дръж още 3-4 минути,защото доста често се забелязва допълнително покачване,след сигнала ако се държи..
аз се ориентирам по ЦС,станели фертилна започвам с тестовете...,но доста месеци следих от рано с тестове+ФМ и т.н.,та затова сега се познавам доста добре и мога да разчитам на симптомите на тялото ми,за да уловя по-бързо О....но ти ако се наблюдаваш от скоро най-добре следвай стриктно указанията на упътването на тестовете!ако според твоят цикъл е трябвало да започнеш по-рано,не се ядосвай..ще започнеш от следващият да се тестваш/а може и да не се наложи :wink:/!УСПЕХ  :D
п.п. на колко дни ти е цикъла?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графика на prettily
« Отговор #7 -: Март 04, 2008, 20:01:21 pm »

[/quote]
за дигитален-след сигнала дръж още 3-4 минути,защото доста често се забелязва допълнително покачване,след сигнала ако се държи..
аз се ориентирам по ЦС,станели фертилна започвам с тестовете...,но доста месеци следих от рано с тестове+ФМ и т.н.,та затова сега се познавам доста добре и мога да разчитам на симптомите на тялото ми,за да уловя по-бързо О....но ти ако се наблюдаваш от скоро най-добре следвай стриктно указанията на упътването на тестовете!ако според твоят цикъл е трябвало да започнеш по-рано,не се ядосвай..ще започнеш от следващият да се тестваш/а може и да не се наложи :wink:/!УСПЕХ  :D
п.п. на колко дни ти е цикъла?
[/quote]
Днес мерих температурата 10 минути , както значи е трябвало и досега . Имах ужасно нарушение на съня обаче . Можеби съм заспала добре към 5 сутринта . От там до 9 са 4 часа , което означава , че все пак е възможно температурата да е вярна .Все още нямам фертилна Ц. С. , което ме притеснява . Даже леко не се е променила а е както в началото на цикъла . Кой знае сигурно точно в месеца когато реших да меря Б. Т ще се окаже , че няма да има ову .Всъщност когато няма фертилна Ц. С , това признак ли е че няма да има ову ? Или ще има но сперматозоидите няма да оцелеят ? Извинявам се, че задавам толкова въпроси , но някои неща ми е трудно да ги разбера .
Цикълът ми варира от 27 до 31 дни . Най- често е 28 , много рядко е с ден два по-дълъг . 

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графика на prettily
« Отговор #8 -: Март 04, 2008, 21:18:17 pm »
Мила прочети този материал.той ще ти помогне да рзбереш много неща. :) и задавай въпроси-тук сме за да си помагаме :)

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=800&Itemid=13
*
Re: графика на prettily
« Отговор #9 -: Март 05, 2008, 00:25:32 am »
prettily О.зависи от това колко ти е дълъг цикъла,хубаво е дамериш БТ преди 08.00,да знаеш че има разлика,ако го мериш преди и след 08.00(от опит ти го казвам).Относно колко часа си спала ще ти кажа,че 3 часа спокоен сън са достатъчни.
Re: графика на prettily
« Отговор #10 -: Март 05, 2008, 03:24:07 am »
Благодаря за съветите момичета !Вече ще меря Б.Т. в 7:30 , колкото и да не ми се иска да си отварям очите по това време. Вторият ми тест също е отрицателен , но вече се съмнявам , че не показва вярно . различен е от тези които ползвах преди ,и май му нямам доверие . Ама и аз съм си виновна като пращам мъжът ми да ги копува , а уж му обясних точно на каква фирма да ми вземе. иначе ако съдя по симптомите които имам мисля че или съм в ову или трябва да е утре . Имам болки в яйчниците и зърната на гърдите ми са чувствителни .След като добре изчетох материала за Ц. С , отидох да проверя как е положението и мисля че има лека промяна към по фертилна Ц. С . Миналият цикъл беше 28 дни , значи е вероятно да има или ще има скоро ову . 
Как мислите , това че съм мерила Б.Т. в 9 часа означава ли че графиката ми е погрешна ? И друго от сега ли да започна да я меря по-рано или да продължа така до края на този цикъл ?
*
Re: графика на prettily
« Отговор #11 -: Март 05, 2008, 18:01:50 pm »
Едва ли ти е погрешна графиката,най-добре започни да мериш БТ в 07.30 от новия цикъл.Има вероятност тестовете да не ти засичат покачването на ЛХ,а може и да си с по-късна О.,но това най-добре ще се види от БТ.
Re: графика на prettily
« Отговор #12 -: Март 06, 2008, 20:22:52 pm »
Като гледам спада на Б.Т. на 15 ден предполагам , че е възможно да имало ову , вие какво мислите ?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графика на prettily
« Отговор #13 -: Март 06, 2008, 20:30:30 pm »
Като гледам спада на Б.Т. на 15 ден предполагам , че е възможно да имало ову , вие какво мислите ?

А хормоните изследвали ли си ? Нещо ти ходи графиката много (прилича на моите затова казвам ) :)
*
Re: графика на prettily
« Отговор #14 -: Март 06, 2008, 20:32:47 pm »
Все още не може да се каже дали е била на 15 ден,трябва да се изчакат още няколко дена поне.
Re: графика на prettily
« Отговор #15 -: Март 06, 2008, 21:44:11 pm »
Здравей ,Sara ! Още не съм правила изследвания на хормоните ,Но трябва да ги направя възможно най скоро . За сега нямам някакви по - сериозни изследвания , но ако до месец два не се получат нещата ще трябва да започнем да се изследваме. Аз съм в Щатите и тук ми е трудно да се оправям със здравната система , хубавото е 4е съвсем скоро ще имам здравна ЗАстраховка и се надявам да станат по -лесни нещата .
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графика на prettily
« Отговор #16 -: Март 06, 2008, 22:10:10 pm »
Здравей ,Sara ! Още не съм правила изследвания на хормоните ,Но трябва да ги направя възможно най скоро . За сега нямам някакви по - сериозни изследвания , но ако до месец два не се получат нещата ще трябва да започнем да се изследваме. Аз съм в Щатите и тук ми е трудно да се оправям със здравната система , хубавото е 4е съвсем скоро ще имам здравна ЗАстраховка и се надявам да станат по -лесни нещата .

Аз съм в Испания мила и прекрасно знам как стоят нещата в чужбина :) ама всичко ще е наред споко скъпа :) от мен успех и дано скоро всички твои тревоги изчезнат :):)
Re: графика на prettily
« Отговор #17 -: Март 06, 2008, 23:16:13 pm »

[/quote]

Аз съм в Испания мила и прекрасно знам как стоят нещата в чужбина :) ама всичко ще е наред споко скъпа :) от мен успех и дано скоро всички твои тревоги изчезнат :):)
[/quote]
Благодаря ти за подкрепата  :flower: :bighug:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графика на prettily
« Отговор #18 -: Март 06, 2008, 23:33:19 pm »

[/quote]
Благодаря ти за подкрепата  :flower: :bighug:
[/quote]

За нищо миличка.Лека вечер ти пожелавам :) до утре :)
Re: графика на prettily
« Отговор #19 -: Март 12, 2008, 22:42:47 pm »
как мислите нормален ли е строежа на графиката ми ?
Четери дена една и съща Б. Т. това как ви се струва ?