0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #200 -: Март 06, 2008, 10:41:12 am »
Нинче, пиле и пуйка има в комбинация с картоф или тиква - които ти сигурно си въвела, на почти всички производители.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #201 -: Март 06, 2008, 12:57:05 pm »
Здравейте моми4ета, бих искала да задам един въпрос относно храненето на дъЩери4ката ми, която е на по4ти 2 месеца.
До преди 2 дни само я кърмех, но ужасно много ми намаля кърмата и е като вода прозра4на :(.Малката не спира да пла4е и мисля 4е е от глад, не спи ве4е 2 ноЩи само пла4е.
Купих АМ днес и и дадох 150 мл и тя се успокой и заспа, но преди малко повърна вси4ко.
Та по съЩество, според вас ако по4на изведнъж да и давам АМ, Ще и пре4и ли на стомах4ето, Ще се стресира ли допълнително? Направо съм объркана и незнам какво да правя.
А може ли някоя по специална храна да ми помогне за възстановяването на кърмата?
Благодаря ви

п.п 4ак в понеделник имам 4ас за педиатъра



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #202 -: Март 06, 2008, 13:40:41 pm »
Елеонор, по-често кърмене, овесени ядки, бирена мая, много течности, може малко и да се цедиш след кърмене по 5 мин например, дори да не излиза нищо, лактогонен чай. Но най-вече често кърмене и никаква добавка. Това ако държиш да кърмиш, при нас имаше такава криза на същата възраст горе долу и продължи повече от 10 дни. Но устоях да не дохранвам и ето все още се кърмим.

П.п. И на детето никакви течности други освен кърма. Без вода, чайчета, сокчета и подобни, както и АМ.
« Последна редакция: Март 06, 2008, 13:46:42 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #203 -: Март 06, 2008, 14:31:40 pm »
Понякога всичко това не помага! Поне при мен.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #204 -: Март 06, 2008, 15:08:10 pm »
Здравейте моми4ета, бих искала да задам един въпрос относно храненето на дъЩери4ката ми, която е на по4ти 2 месеца.
До преди 2 дни само я кърмех, но ужасно много ми намаля кърмата и е като вода прозра4на :(.Малката не спира да пла4е и мисля 4е е от глад, не спи ве4е 2 ноЩи само пла4е.
Купих АМ днес и и дадох 150 мл и тя се успокой и заспа, но преди малко повърна вси4ко.
Та по съЩество, според вас ако по4на изведнъж да и давам АМ, Ще и пре4и ли на стомах4ето, Ще се стресира ли допълнително? Направо съм объркана и незнам какво да правя.
А може ли някоя по специална храна да ми помогне за възстановяването на кърмата?
Благодаря ви

п.п 4ак в понеделник имам 4ас за педиатъра
От опит - това с даването на АМ без да си я захранила е огромна грешка - аз направих така и детето две седмици беше със страхотни колики и запек. След като до сега кърмата й е стигала, значи ще стига пак. При мен просто спря изведнъж, но имах и други лични проблеми, така че се наложи. Бяха 2 кошмарни седмици обаче, така че ако не може само на кърма, захрани я постепенно с АМ.

И аз имам въпрос - кога горе-долу трябва да мине на 5 хранения дневно и какви са интервалите между тях - от два дена ми прави паузи от по 4 часа между храненията през деня, но за сметка на това започна да се буди и да яде и през нощта.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #205 -: Март 06, 2008, 15:32:12 pm »
Понякога всичко това не помага! Поне при мен.
При теб имаше други обстоятелства. Елеонор е кърмила два месеца, значи трябва да могат да се регулират нещата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #206 -: Март 06, 2008, 19:24:42 pm »
БЛАГОДАРЯ ВИ  за отговорите
Васи,аз по принцип пия по около 2 литра на ден те4ности, 4ай от мента и копър и т.н, кърмех на поискване през около 1 30 мин. 2 4аса и се изцеждах , но уви :(
Малката наддаваШе даже по_ве4е от колкото трябва, но изведнъж и при мен се появи здравословен проблем и може би от стреса или и аз незнам от какво, немога и 10 мл.кърма да изцедя.

Да Фоксии аз май сгреШих, заЩото ми се струва 4е детето се 4уди какво става , и преди няколко 4аса като и предлагам гърдата тя запо4ва да пла4е и не спря по4ти 3 4аса плака.Накрая и дадох АМ и изпи едва 50 мл. и сега спинка.
А по въпроса с коликите, тя ги запо4на оЩе от  първата седмица :(


А според вас може ли да редувам АМ И КЪРМА или трябва да кърмя и след това ако е оЩе гладна да предложа и АМ.

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #207 -: Март 06, 2008, 19:28:29 pm »

А според вас може ли да редувам АМ И КЪРМА или трябва да кърмя и след това ако е оЩе гладна да предложа и АМ
Определено второто - ако трябва дохранвай - знам, какво е гладно бебе да плаче. Каквото и да стане, важното е да знаеш, че ти нямаш вина - по някога просто се получава така, но не го оставяй само на АМ - коремчето му трябва да свикне, иначе го стресираш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #208 -: Март 06, 2008, 19:59:57 pm »
Фоксимерси, мила :grouphug:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #209 -: Март 07, 2008, 00:55:30 am »
Колко можеш да изцедиш не е показател колко може да изсуче бебето
Аз, като човек дохранвал първоначално мога да ти дам следния съвет- слагаш на гърда, настояваш детето да си суче, оставяш АМ за най-кризисните периоди- при Стефания това бяха в 3 следобяд и вечер в 21. Тогава давах изцяло АМ, през другото време цедях и кърмех на поискване. Постепенно, явно количеството се е нормализирало спрямо нуждите й, първоначално остана дохранването само вечер, после взе да му намаля количеството- 100, 80, 50  и така до 3 месец махнахме дохранването.
Сега пък се чудя как точно да я отбия, тя АМ не иска и не иска.
Не казвам, че нашия случай е меродавен, но се надявам да ти помогна със съвети.
Каквото и да стане- и на АМ и на кърма, все си расте детето, просто кърменето е по-мързеливия начин.  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #210 -: Март 10, 2008, 00:15:33 am »
МИНИ,мерси за съвета :P
И при нас се оказа, 4е имаме кризисни периоди и не иска малката да су4е(по необясними за мен при4ини), като я сложа на гърдата сутрин в 9 запо4ва да пла4е и следобед към 16. пак.
А през другото време си су4е нормално, така 4е и аз запо4нах да давам изцяло АМ пО време на "кризата".
Дано скоро се нормализират и при нас неЩата.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #211 -: Март 10, 2008, 11:13:15 am »
 Здравейте!
 Бих искала да се посъветвам с вас, че захранването на моя син започна да става проблемно.
 Започнахме с пюре от моркови на Хип когато беше на 5 месеца и половина. Първо с една лъжичка и увеличавахме с по една всеки ден до 7-я , когато получи обрив по ръчичките и крачетата. Спряхме. Пи Фенистил една седмица. След като обрива мина въведохме тиквено пюре на Хип, а след няколко дни и тиква с карофи. Така 8 дни. През това време обрив не се получи, акаше повече, понякога по-рядко и газовете му се увеличиха. Като цяло, обаче, мисля, че го прие добре. На 9-я ден му дадох 8 лъжички пюре от тиква и картофи и 1 лъжичка пюре от ябълка без захар на Овко.( Мислех да въвеждам храни , без да съм заместила хранене) На 10-я смесих от пюрето на Овко с пюре от тиква и ябълки на Хип(увеличих количеството на ябълка) -5 лъжички. Същата нощ (снощи) видях, че има червени петънца, пъпчици по крачетата. Днес смятам да не му давам нищо. Видях в съдържанието на пюрето на Овко, че се съдържа минимално количество царевично брашно. Та сега не знам дали е от ябълката или от царевичното нишесте. Мисля до края на седмицата да продължа да давам пюре от тиква и картофи, а после какво да правя, не знам. Много се обърках вече.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #212 -: Март 10, 2008, 12:17:57 pm »
Frina, на мен ми изглежда странно да даде реакция към моркова чак на седмия ден. Някакси не ми се вярва. Реакцията към вид храна се проявява още същия ден, даже до половин час ако не се лъжа, след приема й. А и не всички зачервявания са свързани с храна. Може да се е получило от някоя дрешка. Аз бих те посъветвала пак да дадеш морков. А що се касае до ябълката, досега не съм чувала за реакции към нея. Дай ябълката на хип или на гербер. Иначе с какво се храните? Ако сте на кърма, може да се е получила и реакция от нещо, което ти си яла.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #213 -: Март 10, 2008, 18:55:19 pm »
Може би трябва да се направи индивидуална схема на захранване на сина ми. Ако някой може да ми препоръча специалист,който да ни изготви ще съм много благодарна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #214 -: Март 11, 2008, 15:07:50 pm »
Може би трябва да се направи индивидуална схема на захранване на сина ми. Ако някой може да ми препоръча специалист,който да ни изготви ще съм много благодарна.

офф, не мисля, че ще ти помогне специалист. в крайна сметка, индивидуална схема за захранване има всяко дете - правена от майка му. имали сте няколко пъпки по крачетата, не бързай веднага да се шашкаш. казвам ти го това отговорно - като майка на дете с алергия към млякото, която е захранвала внимателно и индивидуално.
както вече са ти писали, обрив от храна обикновено се получава от броени минути до най-много 1-2 дни след приема на храната и то обикновено около устата, където е било изцапано с храна, е най-напред обриването. тези пъпчици вероятно не са от хранителна алергия, още повече, че ти си в началото и даваш най-неалергизиращите храни - картоф, тиква, ябълка. с морковите изчакай - противно на общоприетото схващане, те могат да алергизират.
не давай пюрета на Овко, те са всеизвестна гадост. още е пред очите ми едно здраво детенце, което пищя 2-3 часа от колики след като яде точно ябълковото пюре на Овко.

ако толкова държиш на специалисти - в поликлиниката към Педиатрията на бул. Д.Несторов се подвизават прочутите доцентки Маринова и Ковачева. те са гастроентеролози. д-р Мустаков (има сайт, потърси го) пък е прочутият алерголог.

след пюрето от тиква с картофи, аз лично дадох пюре от тиквички на Хип. после пюре от круша на Хип, после броколи, сливи, пащърнак (на Сънвал), карфиол, после моркова, после череша (таман ще им дойде сезона), пуешко и заешко месо и т.н.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #215 -: Март 12, 2008, 11:58:38 am »
Извинявам се ако е писано, но не видях - от кога слагате някаква мазнина в зеленчуковите пюрета?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #216 -: Март 12, 2008, 12:19:19 pm »
аз искам да питам по - големите за киселото мляко.
въведохме го тези дни, добре се прие. чудя се обаче кога и как да го включа в дневното меню. ето го и него най - общо:
8:30 - АМ
11:30 - кус-кус със сирене ( по-рядко попара)
14:30-15 - основното ядене (зеленчуци с месо/жълтък/сирене)
18:30 - каша зърнена с АМ и плод
21:30 - АМ

не е ли време вече да променя малко нещата? Докога ще закусваме и вечеряме АМ, дали да не изместя кус-куса (попарата)като първо ядене в 8:30, после да дам кисело мляко с плод като предиобедна зкуска и съотетно основното ядене да се измести по към обяд. колко АМ трябва да изпиваме на годинка?

в сегашната схема кисело мляко като самостоятелно ядене, пък било и с плод, не вярвам да я държи дълго време сита.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #217 -: Март 12, 2008, 12:28:53 pm »
Извинявам се ако е писано, но не видях - от кога слагате някаква мазнина в зеленчуковите пюрета?

Мари, аз почнах към 10 месец да слагам зехтин.
в готовите пюрета, така или иначе - има мазнина някаква.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #218 -: Март 12, 2008, 13:50:52 pm »
Цвети, ние още закусваме и вечеряме с АМ+плазмон.
е, от 3 месеца включих и друга вечеря преди вечерното АМ, но ако не си го получи ще стане война.
гледай си желанията на детето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #219 -: Март 12, 2008, 14:40:29 pm »
ооо, и ние започваме и завършваме деня с АМ (без плазмон ;)), хем сме "големи".
но това вече не го броя за закуска и вечеря, а за пиячка и душевен комфорт. без "млекото" просто не може - настава революция.
сутрешното мляко, уви, се пие къде 4 сабалента, като стърчи прав "на стобора", сочи с пръст кутията с мляко и дебне да не го прецакаш с броя лъжички случайно  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!