0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #900 -: Август 25, 2008, 17:18:11 pm »
Прегледах темата доста назад,но не намерих на никъде да пише от кога могат да се дават подправки.Като магданоз,копър,кервиз.Не да и ги давам зелени ,а сготвени в пюрето.Например в едни тиквички с ориз добре би паснало малко копър :wink:
Аз само питам не бързам да давам.
Прегледах в доста книги и из нета,но навсякъде попаднах на ранно захранване и в някои рецепти за 4-5 месец са с магданоз други с копър,дори имаше и салати с чесън и черен пипер 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #901 -: Август 25, 2008, 17:36:47 pm »
на този въпрос аз отговарях преди 1-2 месеца в тази тема. в готовите пюрета на Хип и Семпер има такива подправки след 6-тия месец.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #902 -: Август 25, 2008, 17:58:49 pm »
Вече не си спомням обсъждахме ли тук спагетите. Уж гледам да не ги храня по мой вкус, ама тези пюрета със спагети все с домати и едни мазни ми се струват. Мога ли да им направя аз спагети и какво добавяте.

От кога може пюрета с кашкавал, пише след 8 месец, ама ... :?
Благодаря!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #903 -: Август 25, 2008, 22:06:32 pm »
Вече не си спомням обсъждахме ли тук спагетите. Уж гледам да не ги храня по мой вкус, ама тези пюрета със спагети все с домати и едни мазни ми се струват. Мога ли да им направя аз спагети и какво добавяте.

От кога може пюрета с кашкавал, пише след 8 месец, ама ... :?
Благодаря!

"Постните" спагети на Хип /домати и моцарела/ изобщо не са мазни. Но може и сама да им правиш. За рецепта - не знам, не съм по тая част.  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #904 -: Август 25, 2008, 22:24:53 pm »
Аз днес правих телешко с плазмонски кус кус, домати и тиквички. И магданоз сложих. Чудно хубаво стана.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #905 -: Август 28, 2008, 16:11:06 pm »
Мами, помагайте.
Имам педиатър фен на ранното захранване. Държим го още, щото е много отзивчив, добър диагностик, винаги е насреща за помощ, обяснява хубаво и това ми е много важно.
Обаче със захранването няма да се разберем. Той  живее с идеята, че антония вече едва ли не лапа паржоли и кифтета, а тя милата още няма 3 месеца още си го караме на АМ изцяло. Е, ок, давах сокове, докато се усетя обаче като разбрах как това и разваля апетита, рязко ги спрях. Сега тя си хапва по 6 пъти на ден по около 100 мл млекце (което пак не е много, но преди и толкова не ядеше) и си наддава добре и расте.

Обаче сега не искам да влизам в полемики с педиатъра, пък и от доста време директно се правя, че го слушам и си карам само на АМ, обаче идва времето да почваме да се захранваме май. Щерката ще навърши 3 месеца тази седмица. Моля ви, дайте съвет къде какво да прочета, какво перпоръчвате... Знаете как е, нямам много време да ровя по книги и в нета, за да се ориентирам от нула, а ми трябва само малко помощ в началото - каква схема, как се дава, по колко на ден, от кога, какви марки, какво да пригоготвям вкъщи. Подробростите аз ще си ги разуча. Ако има такива теми - не ги намерих и се извинявам предварително.
Знам ,че няма едностранно мнение по въпроса със захранването, правила и закони, но все пак помощ от миналите по този път ще ми е много ценна.

Благодаря!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #906 -: Август 28, 2008, 16:59:15 pm »
Куки, рано е още.
Изчакай поне още два месеца  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #907 -: Август 28, 2008, 17:34:29 pm »
Иначе, погледни това, ще ти бъде от полза като му дойде времето.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.msg183093#msg183093


Ето схема на захранване според Швейцарската Педиатрична Организация, съставена по препоръките на СЗО.

Схема за захранване - PDF


Схема за захранване - PNG


Преводът на схемата е съгласуван с и одобрен от д-р Бърди :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #908 -: Август 28, 2008, 17:55:48 pm »
Супер, Коки, много ти благодаря! Ще потърся как тези храни са разположени и в дневния режим на бебето като хранения. Знам, че е рано, но искам  да съм подготвена.
« Последна редакция: Август 28, 2008, 17:59:44 pm от coookie »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #909 -: Август 28, 2008, 20:52:08 pm »
Куки, хубаво е че се интересуваш от сега. Макар че докато не започнеш със захранването, всичко ще ти се вижда много сложно и страшно. Но това е докато почнеш, после нещата започват да се изясняват. А и тук винаги ще се намери някой да ти отговори на въпросите.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #910 -: Август 29, 2008, 16:58:44 pm »
Не си спомням дали съм прочела някъде, затова ще си попитам. Откога започнахте да давате млечни каши? Аз досега давам само каши без глутен и безмлечни. За глутена съм решила, че ще го въведа към края на 10 или началото на 11 месец, но за млечните каши ми е въпросът. Купила съм примерно на Гербер зеленчукова крем супа, но и тя е със съдържание на сухо пълномаслено мляко.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #911 -: Август 29, 2008, 19:05:31 pm »
Аз дадох точно на вашата възраст, 8 месеца.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #912 -: Август 29, 2008, 23:26:42 pm »
Ако приемем, че това сухо обезмаслено мляко е АМ, може винаги, но ако е обикновено мляко - към годинката, даже и след нея.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #913 -: Август 30, 2008, 12:49:03 pm »
Наде, Васи, благодаря ви за включването.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #914 -: Септември 01, 2008, 14:03:07 pm »
coookie, най-важното за захранването е да имаш предварителна подготовка, после решаваш кога и с какво да започнеш и така постепенно става по-лесно. Мия е захранена на 5,5 месеца със зеленчуково пюре. Прие го много добре. Тя адски трудно прояде каша, чак на 7 месеца. по отношение на педиатъра, постъпи като мен: аз имам 2 педиатърки и за захранването съм слушала изцяло частната ни педиатърка, която е в час с новите тенденции, но все пак трябваше да се отнеса с уважение и към личната ни лекарка. Та 2-3 пъти й казах твърдо, че сок на 2 месеца няма да дам, после след като тя всеки път ме питаше за това и аз започнах да отговарям на въпроса: Даваш ли сокове? И аз, давам. Та така ме остави на мира, а мия си пиеше само мляко докато не започнахме захранването по-късно.
По отношение на млечните каши, понеже аз давам само на Милупа и на Хумана, а те са с АМ, ги давах от самото начало.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #915 -: Септември 01, 2008, 21:44:55 pm »
Момичета, имам следното питане, откога записахте бебоците на детска млечна кухня?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #916 -: Септември 01, 2008, 21:48:16 pm »
ми Стефи не съм я записвала, не й липсва като я гледам
почти сме на обща храна вече, готвя нашето ядене според възможностите тя да яде
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #917 -: Септември 01, 2008, 21:57:03 pm »
Аз също не смятам да я записвам на кухня.  Доставя ми удоволствие да готвя за нея. А имам и време.

Да питам вече в правилната тема - как въведохте вечерята? Някаква работеща система, че по моята нито си изяжда супата (щото и се спи и знае че следва къпане), нито пък след баня си пие млякото, щото вече е хапнала малко супа. И така нищо не е яла и пак се буди гладна през нощта. Та ако споделите вашия опит, ще съм благодарна
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #918 -: Септември 01, 2008, 21:59:19 pm »
е за кво тая супа бе
Стефи почна да вечеря след годинката, някъде към 15 месеца май
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #919 -: Септември 01, 2008, 22:06:10 pm »
Ами само с мляко огладнява. Изпива 200 мл. Повече не иска. Ама се буди в 5 и оглася квартала от глад. Трябва ми нещо по-калорично. Затова се пробвах да давам на вечеря супичка, ама не ми мина номера. :lol: Нея я хапва само на обяд.