0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #860 -: Август 12, 2008, 15:11:43 pm »
Моята винаги е устисквала само на плод. И на 8 (тогава горе долу имах цяло външно хранене), и на 10, и сега. Ама тя ще да е от породата на Марти. Може и без храна да кара. Вчера например яде доволно на обед. След обед и за вечеря само облизваше храната и правеше страхотни гнусни физиономии плезейки се.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #861 -: Август 13, 2008, 09:31:56 am »
Момичета имам една питанка.
Сутрин Рая се събужда в 6.00 и към 6.30 обикновено закусва кърма,
да обаче, кърмата намалява вече. Цока, цока и почва да бута с ръчички,
нерви се, гъне се назад и не иска. Предполагам, че не пуска много като преди.
Опитах веднъж да дам АМ/Хумана/ но не ми се получи. Абсурд да я накрам да
яде от шише, опита го все пак, но не го пи.

Та въпроса ми е, какво мога да давам като закуска в 6.30?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #862 -: Август 13, 2008, 09:49:49 am »
Наде, пробвай първо с шише ама още като се събуди, т.е. в полусъненео състояние, след това цица. Мисля, че така постепенно като усети че шишето пуска по-лесно и повече сама ще се откаже :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #863 -: Август 13, 2008, 10:10:36 am »
Момичета имам една питанка.
Сутрин Рая се събужда в 6.00 и към 6.30 обикновено закусва кърма,
да обаче, кърмата намалява вече. Цока, цока и почва да бута с ръчички,
нерви се, гъне се назад и не иска. Предполагам, че не пуска много като преди.
Опитах веднъж да дам АМ/Хумана/ но не ми се получи. Абсурд да я накрам да
яде от шише, опита го все пак, но не го пи.

Та въпроса ми е, какво мога да давам като закуска в 6.30?
Това че бута, не е признак че не и стига кърмата. Ако и даваш АМ съвсем ще я отбиеш.
По- добре пробвай в 6 и 30 нека си цока колкото иска,  а след това към 9-9 и 30 и предложи кърма + още нещо - като попара или кус-кус.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #864 -: Август 13, 2008, 19:50:27 pm »
Стефи, няма начин да я хвана в полусънено, тя се изправя и
почва да ни вика да ставаме :) Пак ще пробвам с АМ, да видим.

Габи, знам, че това не е признак, ама напоследък кърменето започва да
става изнервящо и за двете ни, и като добавиш и жегата и двете се потим гушнати :wink: Иначе попарата си я хапва в 9.30ч.

Идеята ми беше с какво мога да я нахраня толкова рано, освен АМ.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 19:52:20 pm от Nadyn »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #865 -: Август 13, 2008, 20:18:33 pm »
Да се отчета  :). Пробвах да храня само с плодове пюре. Мари, случайно ли беше, ама издържа 4 часа с него. Може и заради жегите да беше. С една гола круша дето се вика се засити. :D Утре очаквам обстановката да е минирана :lol:

Кажете ми, който храни с бананова каша има ли такава дето е безмлечна? Гледах две, но и двете бяха млечни. На едната пишеше "пълномасленно мляко", а на другата "обезмаслено прясно мляко"  :?

Мога ли да давам вече и грах?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #866 -: Август 13, 2008, 20:48:00 pm »
Не знам да има безмлечна бананова каша.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #867 -: Август 13, 2008, 20:53:01 pm »
Ако пюрето е на Хип най-вероятно в него има ориз - все пак той засища малко.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #868 -: Август 14, 2008, 09:34:41 am »
Роксана, вземи бананова каша на милупа или на хумана -те са си с АМ. Грах, аз давах на 8 месеца.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #869 -: Август 14, 2008, 13:56:01 pm »
Роксана HUMANA имат ябълкова безмлечна,но имат и бананова с АМ с пребиотик за след 4месец,която е добре за захранване.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #870 -: Август 17, 2008, 02:18:04 am »
Искам да ви попитам от кога започнахте да давате сутрин попара на бебето и с какво точно се приготвя?
И още един въпрос освен попара какво друго може да се предложи за ядене сутрин, без да броим кърменето?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #871 -: Август 17, 2008, 09:30:13 am »
Искам да ви попитам от кога започнахте да давате сутрин попара на бебето и с какво точно се приготвя?
И още един въпрос освен попара какво друго може да се предложи за ядене сутрин, без да броим кърменето?
Аз приготвям попарата така:
Счуквам 2 сухара, добавям смачкано сирене с големината на кибритена кутия максимум, добавям половин чаена лъжичка захар и масло 1 бучица на върха на ножа.
Това е дозата, която ми каза педиатърът. Аз приготвям половината - с 1 сухар, от която изяжзаме половината! А, и всичкото това се залива с чай и се захлупва да поеме.
Може да се замени с макарони - кус - кус. Но Ана- Неда засега не ги прие. Тя и попарата трудно прие.
И мен ме интересува с какво още може да се замени за закуска?
Инак от 10 месечна възраст започнах да и предлагам попарата.
Успех!
« Последна редакция: Август 17, 2008, 09:33:57 am от gabi »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #872 -: Август 17, 2008, 19:46:30 pm »
Фоксче, на домашни пюрета карам, без никакви добавки. Зимата ще му мисля като свършат запасите  :?
Благодаря, момичета, ще взема банановата на Хумана. Милупа никак не зареждат тук.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #873 -: Август 18, 2008, 01:33:16 am »
Габи, благодаря за отговора.
Нашата педиатърка ми говореше за попара още на шест навършени месеца, но аз само казах "добре" и още не съм дала, също така и жълтък още не съм дала. Интересното е, че има хора, които ми казват ти така като не й даваш да яде ще я направиш алергична  8O, а не е ли точно обратното, ама какво да им обясняваш.
Роксана, аз съм давала бананова каша на Хумана и се прие много добре, мисля, че не е ника лоша.

Давате ли следобяд кисел, нашата педи много го препоръчва, незнам и аз с какво е полезен и все си мисля, че съдържа глутен /така и не намерих отговор на този въпрос/.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #874 -: Август 18, 2008, 09:47:28 am »
Габи, благодаря за отговора.
Нашата педиатърка ми говореше за попара още на шест навършени месеца, но аз само казах "добре" и още не съм дала, също така и жълтък още не съм дала. Интересното е, че има хора, които ми казват ти така като не й даваш да яде ще я направиш алергична  8O, а не е ли точно обратното, ама какво да им обясняваш.
Тя и нашата  препоръчваше още от 6 месец попарата.....
А жълтък ще и дам след годинката чак.
Кисели не съм давала и никой не ми е препоръчвал. Давам плодови пюрета, но не ги приема с голяма охота...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #875 -: Август 20, 2008, 18:01:09 pm »
Взех аз банановата на Хумана и чета следното в съдържанието: "обезмаслено мляко,..., царевични стърготини,...". Явно ще си правя банановата каша още известно време сама  :?.

Киселите не виждам какво ще допринесат за здравословното и пълноценно хранене на когото и да е. Изобщо преработените брашна лично за мен са много по-бедни на хранителни вещества. Замислете се защо дори в диетите за отслабване се препоръчва пълнозърнестия хляб. В него си е всичко: и фибрите, и нишестето, и витамините... - всичко за правилното и пълно усвояване на съдържимото. Моята скромна препоръка е да правите  зърнено-плодови каши. Купувате си няколко зърнени - безмлечни или млечни в зависимост от възрастта на детето или личното ви предпочитание и смесвате с плодово пюре. За мен това е най-удачният вариант, но всеки с вкусовете си. :wink:

Fia , кисела съдържа глутен, ако е направен от глутеново нишесте, но има и безглутенови: оризово, царевично, картофено.  :)
« Последна редакция: Август 20, 2008, 18:03:17 pm от Роксана »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #876 -: Август 20, 2008, 23:45:28 pm »
Да попитам, че не ми е попадало като информация - Смокини от кога могат да се дават?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #877 -: Август 21, 2008, 08:58:41 am »
хм, сега като се замисля, този плод съвсем съм го забравила :?
незнам, Васе, аз такова не съм дала, но едва ли ще има проблем.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #878 -: Август 21, 2008, 18:38:44 pm »
Ами ние защото имаме в градината, а и аз ги обичам. Иначе и на мен надали щеше да ми дойде на акъла.

П.п. Намерих информация, че се дават след 1 годинка. Много били полезни при запек - това не го знаех.
« Последна редакция: Август 21, 2008, 18:43:18 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #879 -: Август 22, 2008, 15:57:18 pm »
Включвам се и аз в темата. От доста време я чета, но сега имам въпрос.
Ако си мислите, че вече ще захранвам Миша - не, няма да я захранвам за сега. Ще я захраня, като стане на 6,5 месеца.

Имам въпрос към Роксана.
Роксана, знам, че замразяваш пюрета. Искам да направя пюре от праскови. Та, обелвам, пасирам, слагам в бурканчето и после във фризера. Това ли е всичко? Естествено, ръцете, пасаторът и бурканите са добре измити.  Да не изпускам нещо?

Искам да споделя с вас възмущението си от една случка. Преди два дни случайно се запознах със семейство с бебе на 3,5 месеца. Ние бяхме две майки там, като и двете сме с еднакви разбирания по отношение на храненето на децата. Та тези другите, ни питаха с какво си храним децата, ние отговорихме "с кърма". - "А картофи, кисело мляко вече давате ли им?" - питат ни ония. Аз първо помислих, че са някои шегаджии и отговорих, "о да, и биричка сме въвели към картофките вече. :lol:" Оказа се, че тия били съвсем сериозно и си давали на бебето кисело мляко и картофено пюре, освен кърмата. Аз ги изгледах така  8O 8O 8O. "О, как ние имаме и едно по-голямо дете и него така сме го хранили и нищо му няма :)" - ме убеждаваха хората, "нали след 3 месеца вече може."
Възмутих се. А мъжът ми ме разкритикува защо съм искала да наложа моите разбирания. Той каза, че може би според пакистанската школа така се захранва. :) Да съм била по-толерантна към другите.

Бъдете добри и не губете кураж! :)