0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #740 -: Юли 08, 2008, 15:48:36 pm »
Аз имам следното питане: на пакетчетата с кисел прочетох, че съдържат брашно от овесени ядки, това означава ли че съдържат глутен? /на самото пакетче естествено не пише дали е с глутен или без/
Всъщност от кога се въвежда глутена и с какво, в смисъл с каква храна е най-добре да се въведе?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #741 -: Юли 08, 2008, 17:06:58 pm »
Fia, кисел не давам и не мога да кажа нищо по въпроса(нещо не мога да схвана с какво е полезен за бебето 8))!
А глутена въведох някъде преди две, три седмици с бисквитена каша ЛЕКА НОЩ на Hipp в бурканче.
А може да се въведе с всяка инстантна каша съдържаща глутен!

А относно разказа на Касита, като бях на село при мама на такива неща се нагледах относно храненето на едногодишни бръмбазъци, че може косите да ви настръхнат! :(
Аз такива погледи мятах, че на Митака не смееха да подадът!
Майка, милата само казваше "той тва не яде, той тва не яде!" :lol:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #742 -: Юли 08, 2008, 21:41:19 pm »
Честно казано незнам с какво е полезен кисела, аз всъщност незнам и кашите с какво са полезни, но кисел давам следобяд в дните, в които на обяд съм давала месно пюре, защото е по-лека храна от кашата. Доколкото знам глутен съдържащи са пшеница, ръж, ечемик и овес и принципно е полезно вещество, незнам защото трябва толкова да сме внимателни с него, ама по-скоро е на принципа на киселото мляко.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #743 -: Юли 08, 2008, 21:48:41 pm »
защото глутена се води алерген, ако не знаеш, както и белтъка в млякото
честно казано, не зная защо упорито отказвате да попрочетете, преди да констатирате нещо свъхумно  :ask:
ето ти малко размисли http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=90947.msg1584203
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 21:58:36 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #744 -: Юли 08, 2008, 22:03:25 pm »
Глутенът е растителен белтък, съдържа важни аминокиселини, по състав се доближва до белтъка на яйцето.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #745 -: Юли 08, 2008, 22:04:23 pm »
и е силно алергизиращ  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #746 -: Юли 08, 2008, 22:49:05 pm »
Я да питам аз тук мамите, които забъркват/са забърквали кашите с кърма, до колко време най-много преди приготвянето на кашата се изцежда кърмата. Аз все гледам да е току преди приготвянето, обаче не винаги ми е възможно. Днеска например изцедих около 15 минути преди да я забъркам.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #747 -: Юли 08, 2008, 23:39:00 pm »
Доколкото знам глутен съдържащи са пшеница, ръж, ечемик и овес и принципно е полезно вещество, незнам защото трябва толкова да сме внимателни с него, ама по-скоро е на принципа на киселото мляко.

защото прекалено ранното вкарване на глутен в недоразвитата храносмилателна система и нежните черва на бебето може при определени условия да отключи тежко заболяване, наречено цьолиакия или непоносимост към глутена. а отключи ли се такова нещо - то е до живот. и означава човек цял живот да не близва нищо, съдържащо глутен. ще се учудиш колко малко храни са това.

въвеждане на глутен препоръчват след 8-мия месец обикновено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #748 -: Юли 09, 2008, 07:16:47 am »
Няма проблем да направиш кашата и с изцедена и съхранявана известно време кърма в хладилника. Не е задължително да цедиш непосредствено преди забъркване на кашата :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #749 -: Юли 09, 2008, 07:42:58 am »
На мен кашата с кърма не ми се получаваше.
Става много рядка, освен ако не я даваш от шише.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #750 -: Юли 09, 2008, 09:06:24 am »
аз вчера изчетох много рецепти за приготвяне на бебешка храна, реших да направя например картофено пюренце, обаче защо навсякъде пише, че след като се смеси с АМ се слага да кипне на котлона, може ли АМ да се кипва? И друго, как да сложа в картофеното пюре и тиквичка, обелена и също сварена като картофчето ли?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #751 -: Юли 09, 2008, 09:21:37 am »
защо трябва да се кипва АМ? няма логика.
а за да направиш картоф и тиквичка просто ги слагаш да врът заедно, пасираш и готово :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #752 -: Юли 09, 2008, 09:45:54 am »
аз вчера изчетох много рецепти за приготвяне на бебешка храна, реших да направя например картофено пюренце, обаче защо навсякъде пише, че след като се смеси с АМ се слага да кипне на котлона, може ли АМ да се кипва? И друго, как да сложа в картофеното пюре и тиквичка, обелена и също сварена като картофчето ли?

Violet, като се прави картофено пюре за възрастни - кипва ли се повторно на котлона, след като намачкаш картофите и добавиш млякото? не.
по-малко четете бебешки рецепти - забелязала съм, че са пълни с недомислици в повечето случаи. ръководете се от общите си познания за готвене и от здравия разум.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #753 -: Юли 09, 2008, 12:37:22 pm »
Благодаря ви! Джаме в страха си нещо да не сбъркам, да не дам неподходящ продукт по неподходящ начин , а и време и ето ти как здравият разум се загубва, но явно всички минаваме по един  и същ път.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #754 -: Юли 09, 2008, 13:06:11 pm »
Здравейте
От петък започнах да захранвам Мадлен. Започнах с картофено пюре смесено с кърма. Та въпроса ми е по колко горе-долу трябва да изяжда на хранене. Аз засега все още броя лъжичките, но колко най-много гр. трябва да яде на хранене.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #755 -: Юли 11, 2008, 13:22:54 pm »
Бърди казва 150 мл., но според мен всяко дете си е само за себе си. Все пак това е ориентир.

Аз имам въпрос към майките, които вече дават АМ за след 6 месеца. Конкретно за Нутрилон, но може би и при другите марки е така. Гледам таблиците на опаковката и какво ме очудва. На 1-цата за деца на 5 и 6 месеца дават едното хранене да е 210мл. вода и 7 м.л. Като поглеждам на 2-ката -за деца на 6 месеца дозата за едно хранене е 120мл. и 4 м.л. Въпросът ми е: как децата приемат това намалено количество? Предполагам, че хранителните стойности са коригирани, но все пак общото количество течнот намалява и някак си не мога да схвана това.
Извинявам се за тъпия въпрос. :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #756 -: Юли 11, 2008, 13:29:06 pm »
не гледай какво пише по кутиите, давай колкото и до сега си е изяждала :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #757 -: Юли 11, 2008, 14:07:16 pm »
Стефи, благодарско!
С това захранване и хранене на моменти се чувствам като пълен кретен. Горкото ми дете, не е случило на майка  :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #758 -: Юли 11, 2008, 18:54:52 pm »
Бърди казва, че ако при едно хранене се достигне до 150 мл външна храна се счита за заместено
аз не си спомням той да е говорил за максимални количества, при всяко дете е индивидуално тъй като гледам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #759 -: Юли 11, 2008, 22:18:18 pm »
Хайде и аз да питам - ситната днес изяде 180 гр. пюре на обяд и 190 гр. каша следобяд. За нас това е направо невъзможно - АМ-то стига максимум до 170 и то в добри дни. За бебе на 6 месеца, това дали е нормално или е множко? И нормално ли е бебето да яде повече храна с лъжичка, отколкото с биберон?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.