0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #620 -: Юни 06, 2008, 22:46:41 pm »
Адаш, аз не ги беля, само костилките махам и пасирам.

И аз така.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #621 -: Юни 06, 2008, 23:03:29 pm »
Фокси, докато свикне да си ползва устата и за дъвкане, още бая смешни физиономии ще видиш :lol: Ще имате много странни периоди, ще се връща ядене, ще се отказва, като започне да се движи повече, ще наваксва с храненето. Нормално е. Моя син от както ходи на детска ясла си върна едно хранене. Там ги хранят сутрин и той ще не ще закусва - кисело мляко и геврек. Няма как. Та както беше намалил на 4 хранения, сега сме на 5, нищо че е на 2 и половина :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #622 -: Юни 07, 2008, 10:42:26 am »
Sia, благодаря - успокоение е, когато още някой мисли като теб.
Ганка, вие още ли ядете нощем? А иначе физиономиите са голям кодош  :D.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #623 -: Юни 07, 2008, 12:53:04 pm »
Фокси, отказа нощното хранене, но е вкарал едно дневно повече, заради закуската, та затова сме на 5. Да не говорим, че непрекъснато ръба нещо между храненията :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #624 -: Юни 08, 2008, 08:16:30 am »
Да се отчета - провал - вчера да е изяла не повече от 2 лъжички картофено пюре - резултат - вечерта видяхме обрив по дупето - ситни пъпчици, а по ръчичките се появиха по-големи червени, без връх. Не мисля, че това по дупето е от памперса - вярно, че го смених преди 5-6 дни, но такъв памперс съм ползвала и преди по цели големи пакети и обрив не е имало.
Сутринта обривът липсва.
Че спирам захранването е ясно, но кога да започна пак и с какво? Благодарна съм на всякакви идеи. Детето не е фамилно обременено с алергии, но според педиатърът е много бяла, което показвало предразположение.
Иначе е весела и яде АМ като невидяла за разлика от предишните дни.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #625 -: Юни 08, 2008, 08:19:04 am »
Фокси, според мен едва ли е от картофеното пюре, но наистина най-правилното е да изчакаш 1-2 седмици и пак от начало. Можеш да започнеш с оризова каша или ябълка. :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #626 -: Юни 08, 2008, 09:42:20 am »
Фокси, само да ти кажа, че дъщеря ми също е бяла и вечно й е горещо. Даже и по боди като е в къщи. Та аз установих, че маааалко да се изпоти и веднага избиват ситни пъпчици. Даже й по дупето имаше за 2-3 дни. Вечер като е по-хладно за около 2-3 дни минават.
На мен също не ми се вярва да е от картофеното пюре, ама знае ли човек....
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #627 -: Юни 08, 2008, 10:58:20 am »
Фокси, само да ти кажа, че дъщеря ми също е бяла и вечно й е горещо. Даже и по боди като е в къщи. Та аз установих, че маааалко да се изпоти и веднага избиват ситни пъпчици. Даже й по дупето имаше за 2-3 дни. Вечер като е по-хладно за около 2-3 дни минават.
На мен също не ми се вярва да е от картофеното пюре, ама знае ли човек....

Напълно подкрепям. И Александра е много бяла и единствените пъпчици, които и се появяват са от изпотяване.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #628 -: Юни 08, 2008, 12:15:34 pm »
Фокси, започни с ябълка, не с картофи. Ако е много горещо, може и да е от топлината този обрив, не от храна. По принцип хранителните са много ситни пъпки. Под памперса може да е от това, че е мокра, ние имаме в момента почти непрекъснато обрив там, който не мога да оправя, а вече ядем всичко без ягоди, защото от тях се изриваме.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #629 -: Юни 08, 2008, 13:25:08 pm »
Ами след като ви прочетох, за което ви благодаря безкрайно, аз продължих с картофа - обривът го нямаше сутринта, а и акото е съвсем нормално и без промяна. Не знам дали е от картофа, но ситната доста газове изпуска и папа много, за разлика от преди, та реших се и продължих. Мисля евентуално утре да включа и морков, защото картофеното пюре не й харесва много-много, но пък брат й го обожава и само чака да свършим, за да го дояде   :).
Гане, ябълка не ми се иска да включвам от сега, че първите три месеца имахме доста силни колики и ме е малко страх от плодовете.
А обривът най-вероятно е бил от мокър памперс, понеже тя като яде повече и повече пишка, а аз сменям памперсите по старата схема - горе-долу на две хранения, но явно ще трябва да зачестя.
Искам отново да благодаря на всички, които се включиха, без вас щях да се побъркам от притеснение  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #630 -: Юни 08, 2008, 13:46:31 pm »
Фокси, газовете със сигурност са от картофа. По-тежко пюре е и е нормално по-трудно да се разгражда, затова и не се почва с него, а с морков или нещо по-леко, плодово. Не вярвам да върнете коликите, но пък ти преценяваш ситуацията по детето. А памперсите сменяй лятото по начесто, защото се получават обриви. И аз гледам да не го задържам много много, заради това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #631 -: Юни 08, 2008, 14:57:06 pm »
абсурд е хранителна алергия към картофено пюре - еле па проявяваща се с обрив по дупето!

не мисля, че и повишеното газообразуване е от картофа. точно обратното, в ястията от традиционногазообразуващи храни обикновено се слага картоф, за да обере газовете.
едва ли може да се твърди, че пюре от картоф е "по-тежко и по-трудно разграждащо се" пюре от морковеното. въз основа на какви аргументи?

ябълката и морковът, колкото и да ви е странно, са много по-сериозни алергени от картофа, който е практически хипоалергенен. особено морковите. Сънвал даже имат серия хипоалергенни пюрета без моркови - изрично е обозначено това.

при хранителна алергия, най-вероятно е първо да реагира кожата в зоната, която е била в контакт с храната - тоест, около устата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #632 -: Юни 08, 2008, 17:59:35 pm »
Фокси и моето съкровиЩе е с много бяла кожа, и от топлото е с 4ервени обрив4ета, който минават когато е по хладни4ко от самосебе с и.
А нали и аз съм нова4ка от към захранването, да споделя и моят опит от 1 ден :lol:
Запо4нах с ябълка и круШа, както препоръ4ва др. Бърди и страШно много и хареса смесеното пуренце и така искаШе милата оЩе да яде, но малко по малко.
 Един въпрос към напредналите, правили ли те пуренце от праскови и ако да , да споделите опит как, и по какъв на4ин може да се съхраняват домаШно приготвените плодови пуренца?
Благодаря ви предварително :wink:
А и първите дни само 1 път ли давате на ден или на обед и следобед? :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #633 -: Юни 08, 2008, 20:58:20 pm »
eleonor, аз купувам пюре от праскови. И доколкото ми е известно,
на тоя етап се дават Нектарини, без мъх.
Приготвям плодови пюрета и давам вендага, за мен не е добър
вариант съхраняването им.
Давала съм само веднъж на ден, следобяд.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #634 -: Юни 08, 2008, 22:20:23 pm »
eleonor[/color,не е ли малко рано да даваш праскови,та било то и нектарини,нека и другите се включат ,но така мисля.Пробвайте банан.А за приготвянето на пюренца,майка ми миналата година беше направила за малката като ги бели и пасира след това ги затваря в бурканчета от пюре и ги стерилизира.Незнам колко време ги вари,но и до сега нищо им няма.Аз въведох праскова и кайсия към 10месец.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #635 -: Юни 09, 2008, 07:31:11 am »
Фокси и моето съкровиЩе е с много бяла кожа, и от топлото е с 4ервени обрив4ета, който минават когато е по хладни4ко от самосебе с и.
А нали и аз съм нова4ка от към захранването, да споделя и моят опит от 1 ден :lol:
Запо4нах с ябълка и круШа, както препоръ4ва др. Бърди и страШно много и хареса смесеното пуренце и така искаШе милата оЩе да яде, но малко по малко.
 Един въпрос към напредналите, правили ли те пуренце от праскови и ако да , да споделите опит как, и по какъв на4ин може да се съхраняват домаШно приготвените плодови пуренца?
Благодаря ви предварително :wink:
А и първите дни само 1 път ли давате на ден или на обед и следобед? :oops:
Изчакай с прасковите. Въведох ги в осмия месец - белени има два начина за приготвяне: пасирани или настъргани на ренде. Съхранение - в контейнери на Авент или в бурканчета от детска храна, щипка сол и варене.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #636 -: Юни 09, 2008, 08:37:54 am »
Лейди, сол в прасковите???
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #637 -: Юни 09, 2008, 14:25:31 pm »
Сега като стана дума за праскови - трябва ли да са задължително от ония гладките праскови без мъх, или понеже така или иначе ще са белени, може и от тези с мъх?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #638 -: Юни 09, 2008, 14:37:59 pm »
ами не е едно и също, нищо, че ще са белени :wink:
тези с мъха ги водят за по-алергизираща храна.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #639 -: Юни 09, 2008, 16:58:32 pm »
Марипоса няма значение, че ще е белена прасковата.Този мъх пак може да окаже влияние.Аз около 8м започнах с нектаринки и вече 3г само с тях.още не съм давала праскови с мъх. :oops:
17.01.2005                                                                              21.11.2013