0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #480 -: Май 07, 2008, 17:53:22 pm »
Коки, както знаеш според Бърди заместено хранене е, когато детето поеме от 150 гр пюре нагоре, и аз не съм сигурна обаче дали това, че приема мляко след пюрето означава, че храненето не е заместено. По тази логика, на Стефания съм заместила хранения след като я отбих. Аз пък се притеснявам, че не давам достатъчно количество на Стефания  :? като гледам по-малките в групата, ми те повечето ядат около нашето количество храна- 190-250 грама пюре, яде по четири пъти на ден /без бисквитките и солетите,ябълките и бананите/, като последно към 22 яде 250 мл мляко с 3-4 бебешки бисквитки вътре, че иначе не го иска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #481 -: Май 07, 2008, 19:03:18 pm »
Коки,аз зеленчуковите ги готвя.До сега купешко зеленчуково не съм  давала.Ползвала съм замразени и на Бондюел и други-български,но в момента не мога да ти кажа марка.То избор нямаме като не е сезона на различните зеленчуци,а все пак трябва да се разнообразява менюто.
Относно заместването, и аз като теб додавах мляко ,защото иначе не го засищаше.От една седмица пробвам друго нещо и за сега е успешно-зеленчуковото го приготвям като пасирам с около 60мл АМ.Изяжда едно бурканче от 190гр и така става заместването.Поне при нас така се получи.Ето ти и нашето ядене за сверка.Все пак сме набори :wink::
6ч:       160мл АМ
10ч:      120мл АМ(но май ще пробвам шейка пюре-АМ)
13-13:30ч:190гр зеленчуково пюре
16-16:30ч:190гр плодово пюре
20:30ч:   180мл АМ
нещо такова се получи от около една седмица.
Имам и аз един въпрос относно съхранението ,за което Мари пише - Мари,ти слагаш ли АМ в пюрето,което съхраняваш в хладилника?Може ли да се съхранява,когато има АМ в пюрето?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #482 -: Май 07, 2008, 19:14:53 pm »
mini, не се притеснявай бе, ако детето си е спокойно и си наддава. Аз пък започвам да се притеснявам за апетита на Кристина. Ти видя в оная тема какви количества храна изяжда.....Едни ми викат не се притеснявай, радвай се, че яде, други - че съм я тъпчела, което изобщо не е истина. Тя реве и аз категорично мога да кажа, че не се е наяала, не е да ми се струва само. И което е най-интересното - не е дебела, да, съвсем леко пухкавее на моменти, но не дебела. По пресентилите за тегло и ръст сме абсолютно по средата  :? И аз се чудя вече....
Ще отскоча в другата тема да се отчетем пак за менюто ни...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #483 -: Май 07, 2008, 19:21:41 pm »
бе дебелее си детето /моето де/, вече е по-тежка от братовчед си, поне като ги сравняваме вдигайки ги един след друг, а той на годинката беше към 11 кила
ама и Бърди вика- няма точно регламентирано количество
явно Стефания ще да ми е наследила величавата структура  :? дебело дупе и крака  :x

за зеленчуците да кажа, и аз вземам на Бондюел само, два вида- този с броколите, моркови и карфиол, и подобен на него, само че и с грах и зелен боб /ама от този с кръглите шушулки/ вътре
а и Коки, не му ли е рано на Боян за три външни хранения бе, виждам че даваш плодово пюре сутрин
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #484 -: Май 07, 2008, 22:31:29 pm »
Днес за пръв път не му дадох мляко след зеленчука и си беше ок - нахранен.
Моят син колкото му дам толкова ще яде. Даже и да не му стигне, пак няма да мрънка.

Ох, мини, де да знам и аз :? Рано ли му е?
С това плодовото, нали уж не се замествало хранене, за това го бутнах в 10ч, хем обяда да не е в 11ч  :?
Като гледам схемата на Джоши, обаче, нищо общо няма :?

Ох, горкото ми дете не случи на майка. Голям зор ми е това захранване :? Оплетох се като пате в калчища...

Джоши, не може да се съхранява с АМ.
Дали не може да го добавяш после?





*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #485 -: Май 07, 2008, 22:37:07 pm »
ми не замества, ама все пак е ядене различно от мляко, зная ли
аз трето хранене около 10 месеца вкарах
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #486 -: Май 08, 2008, 10:25:38 am »
Джоши, аз по принцип не слагам АМ в пюретата. А пък и не може да се съхранява с АМ вътре.Правя го или само плодово или само зеленчуково. За следобед давам плодово с оризова каша.
коки, изобщо не се самолинчувай! Всяка майка храни детето си така, както чувства, че то има нужда. Изобщо не се притеснявай! Всички минаваме по този път (с оплитането като пате в калчища), защото сме прекалено вглъбени в това, детето ни да се отглежда перфектно. Всички виждаме майките по градинките как хранят децата си. Аз сигурно ще се повторя, но имам племенник, който на 10 месеца ядеше пица от кварталната пицария. Не че го одобрявам, но само искам да кажа, че детето си е живо и здраво (да чукна на глава) и расте страхотен мъж :wink:

Сори за дългия пост :oops:
« Последна редакция: Май 08, 2008, 10:27:28 am от Mari_Pz »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #487 -: Май 08, 2008, 10:50:05 am »
Мари, благодаря ти за подкрепата  :bighug:
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #488 -: Май 08, 2008, 13:16:52 pm »
Мами на пораснали бебоци,дайте акъл!!!От другия месец заминаваме на морето при таткото и цяло лято ще сме там.Алис ще е вече на годинка и се чудя какво ще яде.Там в Кранево не знам да има детска кухня(тя досега не е била на такава) и няма да имам условия за готвене само за нея,а не ми се иска да продължава на пюрета от бурканчета.Та въпроса ми е от кога може да яде по човешка като нашата храна???
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #489 -: Май 08, 2008, 15:23:12 pm »
Коки, и аз се оплитам :wink:.И на мен ми е доста объркано.Нещата се променят.Аз за това съм писала,че режима ни е такъв от около седмица.Може другата да е вече различен.Опитвам се да разгадавам кое му е добре и кое - не.
Аз слагам АМ в зеленчуковото,защото имам чувството,че иначе огладнява доста бързо.Благодаря за отговорите относно съхранението на пюретата.
Аии,ами освен и вие с мъжа ти да минете на детско меню :wink:.Знам ли?Да кажат старшите.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #490 -: Май 08, 2008, 18:55:19 pm »
Мами на пораснали бебоци,дайте акъл!!!От другия месец заминаваме на морето при таткото и цяло лято ще сме там.Алис ще е вече на годинка и се чудя какво ще яде.Там в Кранево не знам да има детска кухня(тя досега не е била на такава) и няма да имам условия за готвене само за нея,а не ми се иска да продължава на пюрета от бурканчета.Та въпроса ми е от кога може да яде по човешка като нашата храна???
Според мен е рано. По-човешка храна бих дала след година и половина.
Една идея - вземи си газов котлон и едно тенджере само за детето. Не е кой знае какво, но пак е нещо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #491 -: Май 09, 2008, 08:40:00 am »
aii, Кранево е град, все пак. не ми се вярва да няма детска кухня.
а за обща храна е малка, особено, ако разчиташ на готвена храна от заведение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #492 -: Май 09, 2008, 09:40:04 am »
Кранево е село, но като се има предвид, че е курортно село, се предполага, че е доста добре развито и наистина най-вероятно ще има детска кухня. Най-добре е мъжът ти предварително да провери. Ако не в Кранево, Балчик е наблизо и там със сигурност ще има. Другият ти вариант - готвиш на полеви условия, както е казала Лейди. За да се улесниш, може да си накупиш изцяло месни пюрета и да ги смесваш със сготвени от теб зеленчуци.
Със сигурност ви е рано да й поръчате една порция от нещо си в заведението.
« Последна редакция: Май 09, 2008, 09:42:10 am от tzvetenze »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #493 -: Май 09, 2008, 10:16:14 am »
aii, аз бих те посъветвала все пак да си вземеш пюрета и да си я храниш с пюрета на морето. Не бих рискувала с готвена храна от заведение, а и да готвиш пак трябва много да внимаваш, защото не е ясно каква е местната вода и как ще се отрази на детенцето. Миналата година, когато водихме Мия на море -тя беше на 1 година и 2 месеца, бях взела всичко оттук -пюрета, сокове, каши, бисквити, мляко и каквото още се сетиш.
<br />[link=http:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #494 -: Май 09, 2008, 10:17:56 am »
Мами, след като е въведено сирене и глутен, нали може да се започне полека-лека с попарка? Как, по-точно в какво съотношение са сухара, сиренето и маслото? С АМ или само с водичка? Мислех си че от другия месец когато ще са на 9месеца, живот и здраве, да хапват и такова нещо :wink:. Аз лично обожавам попарка :).
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #495 -: Май 09, 2008, 12:37:07 pm »
Майчета,мерси за съветите!Ако бяхме за няколко дни на морето,щях да и взема бурканчета,ама ние ще сме най-малко 3 месеца и не ми се иска.Ако няма наблизо детска кухня май ще съм на варианта на Лейди,въпреки че водата там е много кофти и все взимам и за нас минерална.А Кранево наистина е село и има само детска градина,няма ясла. :( Но ще проверим всичко!!! :P
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #496 -: Май 09, 2008, 13:12:28 pm »
ай, ползвайте изворната на Девин. И за пиене, и за готвене.
Предположих, че не искаш да храниш с бурканчета заради дългия престой. Но, ако е само от тези лични съображения и не ви притеснява финансово, не чак такъв проблем да храниш 3 месеца с готови пюрета. ще се улесниш много при пиоложение, че нямаш нужните за готвене условия и ще спестиш време, което ще отделяш за игри и занимания с детето си.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #497 -: Май 09, 2008, 18:16:34 pm »
tzvetenze, аз и сега ползвам изворната на Девин за малката.Колкото за бурканчетата-не е финансов проблема,а това,че ми се иска вече да яде различна от тях храна.А и миналата година си купувах памперси и мляко от Варна.А сега трябва да зареждам постоянно пак оттам,че на село няма такива екстри.Не знам като има градина,дали готвят за по-малки от градинската възраст. И друго щях да питам,Алис нещо напоследък не иска да си пие млякото сутрин и вечер.По-рано пиеше по 230-240 мл АМ,а сега изпива 160-170 мл и не иска повече.Дали е нормално?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #498 -: Май 11, 2008, 00:14:40 am »
Да питам за готвенето на зеленчуковите манджи - от кога може да се добавя лук (стар или пресен) или някакви други добавки (незнам и аз какви :P) Подскажете, че нещо не намерих из темите...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #499 -: Май 11, 2008, 00:34:43 am »
ами в пюретата на Хип има отбелязан лук след 8-я месец. копър също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!