0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #280 -: Март 19, 2008, 23:38:27 pm »
Касси, съотношението картоф, мороков е наоко и на вкус. Единствено месните ще се съобразяваш да е около 5-20%. С мазнинката може да не е от началото, може да изчакаш малко, месец например. Зехтинът да е екстра върджин.
Аз и при захранването съм правила пюрета за два дни. Не е имало проблем. Само че ако правиш за повече време без АМ, него непосредствено преди яденето, там до половин час.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #281 -: Март 20, 2008, 00:31:59 am »
Като стана въпрос за млякото, кога може да се дават пюрета, в които има сухо мляко, или каши със сухо мляко. От вас знам, че кашите до 6мес. трябва да са безмлечи и безглутенови, и да се добавя от АМ, което пият бебетата. Това означава ли, че след навършени 6м. може продукти със сухо мляко :wink:? Ние прескачаме засега кашите, поради наднормено тегло и то бая, но аз имам купени безмлечни, безглутенови на ХИП, предполагам мога да ги дам и след като навършат момчетата 6мес.?!

Касси, ти никаква друга информация ли не четеш??? СУХО мляко няма нищо общо с АМ, сухото мляко е нормално пълномаслено мляко и се дава най-рано след навършена една година.

П. П. Не знам колко трудно се гледат две бебета, както ти казваш, но аз с едно нямам време да седна на компа /правя го само в късните нощни часове/ а ти гледам доста питаш и то само така, за да си питаш, информативно :D

Поздрави

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #282 -: Март 20, 2008, 00:34:38 am »
Касси, аз на малките им правя зеленчуковото като Мари за 2дни, съотношение на зеленчуците 1:кесим  :lol:. Съвсем нямам време да се занимавам да тегля кой зеленчук колко тежи, но ето примерно днес направих 2тиквички,2моркова(средно големи) и 2 картофа(средни), и стана за 2хранения на малките,т.е. 800гр. Беля зеленчуците и варя всичко на куп. В началото и аз мислих да се захраним с готови зеленчукови, но първо тук няма почти никакъв избор и повечето са с 4-5 зеленчука от които грах, лук 8O., второ като им дадох не им хареса, и не на последно място идва ми малко скъпичко(1пюре 1,75евро). Кеф ми е да им сготвя а и е много по-вкусно и става за 20минути.
Не се шашкай, не е толкова сложно колкото изглежда. :bighug:
 П.П.: Хич им нямам вяра на готовите пюрета!!!
« Последна редакция: Март 20, 2008, 00:37:20 am от mecheto »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #283 -: Март 20, 2008, 09:23:41 am »
Я мамите с по-голям стаж да споделят как се слагат магданоз и копър в зеленчуковото-пресен или леко попарен?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #284 -: Март 20, 2008, 10:09:08 am »
Касси, ти никаква друга информация ли не четеш??? СУХО мляко няма нищо общо с АМ, сухото мляко е нормално пълномаслено мляко и се дава най-рано след навършена една година.

П. П. Не знам колко трудно се гледат две бебета, както ти казваш, но аз с едно нямам време да седна на компа /правя го само в късните нощни часове/ а ти гледам доста питаш и то само така, за да си питаш, информативно :D

Поздрави

Не четеш хубаво, Албена! Някъде да казвам, че ще давам сухо мляко на децата си??? Точно този въпрос поставям, че в кашите за бебета над 4 м.в. пише, че има сухо мляко, а всички знаем, че не се дава?! Тоест едно пише на кутиите, а съвсем други са изискванията. И още, сама си гледам децата и то прекрасно. Имам време и тях да гледам, и да си върша домакинската работа и да пиша тук. Въпрос на организация и способности!  :wink:

Мечето, Васи, мерси за съветите.  :D
« Последна редакция: Март 20, 2008, 10:12:41 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #285 -: Март 20, 2008, 10:36:30 am »
Я мамите с по-голям стаж да споделят как се слагат магданоз и копър в зеленчуковото-пресен или леко попарен?
Според мен задължително трябва да са обработени. Аз на вашата възраст домашни пюрета не съм правила. Почнах да готвя по нещо на Мия, когато беше на 11 месеца. Пресните подправки ги изкисвам в студена вода като всички зеленчуци и след това ги добавям малко преди да е готово яденето, а сухите ги слагам да си врат с всичко от самото начало.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #286 -: Март 20, 2008, 11:27:21 am »
От 1 седм.захранвам Ангел с плодово пюре от ябълка на Хипп.1-ви ден по 1л.,2-ри по 2,3-ти по 3л. и така стигнахме до 8л.До сега проблем нямахме,вчера дадох 8л.и днес зад ушенцето и по гръбчето има червени малки точици(не са пъпчици)и около слабините е като подсякан,зачервен,а той до сега не се е подсичал(след смяна на памперс винаги се мием с водичка,мажа с Бочко или Мустела)Погледнах акото-няма слуз или странни нишки,само е малко по-гъста кашичка,а преди беше по-рядка каша.
Възможно ли е да е алергична реакция и какво да направя,да спра ли с пюрето?
До сега давах предиобед,за да следя за реакцци(към 10,45ч.)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #287 -: Март 20, 2008, 12:48:06 pm »
baksisa, спри пюрето, изчакай 10 дни и тогава опитай пак - отначало, с по 1-2 лъжички. следи как ще изчезнат пъпките и зачервеното.

кажете ми, бе майчета - защо толкова бързате да захранвате?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #288 -: Март 20, 2008, 13:00:47 pm »
Jame добре, че си тук, че имам питане - изпринтих си твоята схема за захранване с оризовата каша, че скоро ще я почна /по съвет на педиатърката/, обаче се притеснявам от тая каша съвсем да не го хване запек бебока, то и сега му е много трудно, смяташ ли че може да се влоши положението и друго относно кашите - всъщност кашата задължително ли е да я включвам в менюто или може само пюрета?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #289 -: Март 20, 2008, 13:57:38 pm »
Violet, не мога да прогнозирам за запека. опитай и ще стане ясно. моят син никога не е имал запек, а имаше период, когато 2-3 месеца всеки ден ядеше оризова каша. запича оризовата вода, а не оризът по принцип, още повече, обработеният ориз в бебешките каши.

а кашите, според скромното ми мнение, са нужни за балансираното хранене, защото те дават зърнените храни. за едно балансирано хранене е нужно да се приемат плодове, зеленчуци, месо, млечни изделия, зърнени храни в определено съотношение. без кашите, една от тези групи изчезва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #290 -: Март 20, 2008, 15:10:25 pm »
Violet, при Мия оризовата каша действа точно по обратния начин -разхлабващо. Всеки път, когато е яла оризова каша, малко след това резултатът е в памперса.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #291 -: Март 20, 2008, 19:49:53 pm »
Благодаря ви момичета, като почна ще споделя резултата, че днес половин час го мъчих милият с термометъра, но поне беше успешна процедурата.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #292 -: Март 20, 2008, 22:49:39 pm »
Днес захраних с жълтък 1/4 на обяд, нямаме проблем, следвам схемата, която е дала Джан на Фуси в една тема, а именно, първи ден 1/4, след 3 дни пак 1/4, след 3 дни пак 1/4, след 3 дни 1/2, след 3 дни 1/2 и после вече може 2-3 пъти седмично по цял жълтък. Но ми възниква следното питане:
въвеждането на жълтък очевидно е сравнително бавен процес или по-скоро незнам кога точно се счита за въведен, та може ли междувременно да се въвеждат други неща. Примерно не съм дала спанак и искам да дам, но се чудя кога точно. Докато стигнем цял жълтък ще мине доста време 15 дни примерно, в което време може да си се въведат принципно 2-3 нови храни :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #293 -: Март 21, 2008, 10:34:48 am »
Нина, аз жъртъка съм го въвеждала по по-различен начин. Първи ден слагах по 1 трошичка от четвъртинката в зеленчуковото пюре, на следващия ден 2 трошички и така за 4-5 дни въвеждах цяла четвъртинка и тогава отчитах захранване с жълтък. Цял жълтък дадох май чак след годинката.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #294 -: Март 21, 2008, 10:47:21 am »
Майчета, не знам нищо за копривата и спанака. Кога се въвежда. Тя и Нинка това пита гледам, явно е след 7-и месец спанака. Понеже свеки ще набави от двете домашно производство :wink:, ама твърди, че се натоварвали бъбреците :?, дали е вярно. И че трябвало да се вари с две води копривата :?. Аз хич не съм наясно. Моля за мнение, откога и как се приготвя. Мерси!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #295 -: Март 21, 2008, 11:26:39 am »
Мешко, благодаря ти. Аз попрочетох, четох и за осминки, и за 1/4, посъветвах се и с майка ми и с педиатърката. Колкото и да са с по-остарели виждания, все пак са с опит и те и прецених за разумно да започна с 1/4 при положение, че и не сме обременени фамилно с алергии, а и Криси до сега е ОК. Само се чудех как да го давам в бъдеще и на Джам схемата ми допада, че през ден или всеки ден сега да давам ми се вижда множко. Но това, което в действителност се чудя е мога ли да въведа примерно утре или в други ден нова храна /проготвила съм спанак/ или да поизчакам поне с още едно две давания на жълтък? Аз май бавно действам, все още не съм дала масло, царевица /каша или готово пюре/,разни зърна, ядем само елда и ориз, заек не съм дала още, само пиле и пуйка. Но пък сега като жълтъка се приеме, мисля, малко по-смело да продължа.
Тука майките оня ден ми се фукаха как си хранили децата /наборка на Криси и по-малкък момък от Криси/ с кроасани и ме гледаха леко подигравателно  :lol: Те ако знаят, че кроасан скоро няма да дам, ше ме анатемосат. Аз бая изоставам  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #296 -: Март 21, 2008, 11:41:02 am »
само да уточня, че схемата за жълтъка не е на Джам, а на д-р Бърди. аз просто я повторих.

Нина, заек напълно спокойно можеш да включиш. от това по-нежно и по-хипоалергенно месо няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #297 -: Март 21, 2008, 11:50:34 am »
само да уточня, че схемата за жълтъка не е на Джам, а на д-р Бърди. аз просто я повторих.

Нина, заек напълно спокойно можеш да включиш. от това по-нежно и по-хипоалергенно месо няма.

А, извинявам се, но аз на търсачката намерих от темата на Фуси за осиновеното момиченце и затова така написах, д-р Бърди няма да се обиди, надявам се.

Ами ще дам заек и него го бях подготвила, но имам само Хипски, знам, че бил много вкусен и повечето деца го приемали с апетит. Но трябва да видя и другите съставки. И тогава пък ще е минало повече време с жълтък и ще продължа. Да, така бива. 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #298 -: Март 21, 2008, 12:11:30 pm »
заек с картофи и копър на Хип е много подходящо и няма съставки, които не са за възрастта.
заек с броколи и ориз също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #299 -: Март 21, 2008, 13:12:56 pm »
Те ако знаят, че кроасан скоро няма да дам, ше ме анатемосат. Аз бая изоставам  :wink:
А, Нинче, ами мен направо за луда ще ме вземат, защото Мия е почти на 2 години и кроасан още не е яла :lol: Да не ти пука изобщо. На приятелят на майка ми му се роди внук няколко дни след Мия -та той на 6 месеца салам вече ядеше, а нашата тепърва опитваше зеленчуково пюре.
Заешкото е страхотно, наистина и е едно от любимите пюрета на девойката. Давай смело с него.
<br />[link=http: