0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #220 -: Февруари 14, 2008, 10:56:31 am »
Да си кажа и аз 4естно усетих нещо ама не съм сигурна дали са 4ервата ми или бебо ... не знам мисля  си все 4е няма да го усетя кога ще промърда за 1 -ви път!
Аз отидох една нощ /17 г.с./ до тоалетна и гледам бебка застанала отдясно  :) Като се върнах в леглото си сложих ръката на корема и й се радвам (за първи път виждах, че е на една страна), и тогава усетих някакво трепване. Но не бях сигурна дали е тя. Сега почвам да я различавам от червата и мисля, че е била тя. Но човек никога не може да е сигурен  :lol:
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #221 -: Февруари 14, 2008, 11:01:26 am »
Здравейте, момичета!
Ами къде се губите днес?

Честит Св. Валентин на всички. Да сте живи, здрави, щастливи и много обичани. И дано на днешния Св. Валентин да станат реалност мечтите на много  семейства за бебе. Дай Боже бебе на всички, които копнеят за него. Весел и романтичен празник на всички. Ние малко сме го побългарили и празнуваме и Трифонов ден. За тези, които празнуват Трифонов ден-Честит празник.

Честит празник на виното и любовта!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #222 -: Февруари 14, 2008, 11:03:57 am »
Честит празник на всички бъдещи майчета. Дай боже още мноооого тумбачета!
Весел ден и много обич в сърцата!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #223 -: Февруари 14, 2008, 11:53:10 am »
Честит празник на всички влюбени, обичащи и обичани!

За мен това е най- хубавият Свети Валентин от както сме с моето момче.
И причината е малкото човече, което още сутринта ни честити празника с няколко сладки ритничета. :)

Пожелавам на всички ви един прекрасен, усмихнат и незабравим ден! :flower:

Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #224 -: Февруари 14, 2008, 12:00:04 pm »
здравейте и честит празник на всички бъдещи мами :)
аз след 4-ти  :bfp: се престраших да надзърна тук,преди това явно от суеверие не смеех да погледна и сега си умирам от страх.
теста ми отчете + още преди закъснение.моля някой да ми каже кога най-рано трябва да отида на лекар,а за останалите неща ще се поразровя утре,ако не открия отговори ще попитам де  :oops:
обичам целия свят,такава еуфория ме тресе,че чак се плаша да не сънувам...
*
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #225 -: Февруари 14, 2008, 12:06:10 pm »
На лекар след 7-10 дневно закъснение.
Късмет и красива бременност.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #226 -: Февруари 14, 2008, 13:24:17 pm »
Честит празник на всички! Много любов и щастие!   :bighug:


До всички бъдещи мами от Пловдив:

2 хиляди лева за всяко новородено, жител на Пловдив
Стискайте палци общинския съвет да приеме внесеното предложение  :D
Ей, затова харесвам и Пловдив и пловдивчани! Невероятни сте, най-готините!

Стискам палци за вас.  :D
*
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #227 -: Февруари 14, 2008, 13:38:11 pm »
Честит празник на всички влюбени! Бъдете щастливи и се обичайте! И сбъднати мечти за малки човечета на всички двойки, които копнеят за това щастие!   :balk_9:

*
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #228 -: Февруари 14, 2008, 14:18:53 pm »
Честит празаник и от мен!!!
Да се напълни темичката с още много бременелки!!!
Да са здрави всички бъдещи мами и техните бебчета!!!

Ани, радвам се да те "видя" и тук :D Да погалиш коремчето от нас!!!

Верче стискам палци, да но да го приемат това предложение!!!
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #229 -: Февруари 14, 2008, 17:27:23 pm »
Поздрави за празника на всички бремени ,кандидат бремени и вече гушнали мечтаните си бебчета момичета !!!
Благодаря за топлите думи Вера !!
Оля слушам и изпълнявам!!! :lol:
Кой ще трябва да приеме това предложение ? ииии Защо само за Пловдив?Няма ли нужда от бебета тая страна ?     Аз само така риторично си задавам въпроси  :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #230 -: Февруари 14, 2008, 20:48:37 pm »
Пловдив е the best!  :D  :wink:

Момичета, моля за съвет и мнение. Моя много добра приятелка е бременна в 7-а седмица. Желана и чакана бременност, по норамлен начин :wink:. Ходила е при д-р Евтимова в "Токуда". Тя и е казала единствено да пие фолиева киселина, нищо друго. За витамини и е казала понатам. Аз си спомням, че и аз витамините /Пренатал/ ги почнах по-късно, но как така нищо друго?!! За утрогестан да не говорим. Та какво да пие според вас друго освен фолиевата, правилно ли съм и казала за Утрогестана! И някой има ли мнение за тази лекарка 8)?
Благодаря ви.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #231 -: Февруари 14, 2008, 20:50:10 pm »
4естит празник на вси4ки и от мен!!! :D
 Някой би ли ми казал колко е голям плодът в 15 г.с. :ask:
 
*
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #232 -: Февруари 14, 2008, 21:07:41 pm »
Пловдив е the best!  :D  :wink:

Момичета, моля за съвет и мнение. Моя много добра приятелка е бременна в 7-а седмица. Желана и чакана бременност, по норамлен начин :wink:. Ходила е при д-р Евтимова в "Токуда". Тя и е казала единствено да пие фолиева киселина, нищо друго. За витамини и е казала понатам. Аз си спомням, че и аз витамините /Пренатал/ ги почнах по-късно, но как така нищо друго?!! За утрогестан да не говорим. Та какво да пие според вас друго освен фолиевата, правилно ли съм и казала за Утрогестана! И някой има ли мнение за тази лекарка 8)?
Благодаря ви.
Каси аз съм в 8г.с. И съм на следната терапия-Утрогестан , Центрум Матерна, Фолиева киселина, Аспирин-100мг и Зимафлор.
Но явно при всеки лекар терапията е различна.
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #233 -: Февруари 14, 2008, 21:34:43 pm »
Вики,
ползвай този календар, беше го пуснала Сия в темата 16та част.
Аз го ползвам, макар и да не зная за двуплодна бременност до колко е достоверен.
Питай, ако имаш въпроси по англ. и по абревиатурите.

http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trimester/#Results

Касси,
ако е спонтанно зачената бременност, няма нужда от доп. терапия, а само от фолиева и витамини за бременни.
Ако има болки или кървене, тогава назначават и др. медикаменти.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #234 -: Февруари 14, 2008, 21:54:16 pm »
Касси,и аз си мисля,че когато е спонтанно забременяване и няма други медицински предписания,на този етап освен фол. к-на не се пие нищо.Ако се появи някакъв проблем[недай боже]тогава.
Честит празник и от мен,кой който празнува :lol:!
*
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #235 -: Февруари 14, 2008, 23:44:46 pm »
Касси,
ако е спонтанно зачената бременност, няма нужда от доп. терапия, а само от фолиева и витамини за бременни.
Това не е точно така. Аз съм забременявала все спонтанно, но винаги съм била на някакви задържащи терапии.

Касси, лекарят преценява от какво има нужда бременната жена. Щом така е преценила д-р Евтимова, значи това е достатъчно. Ако твоята близка има някакви притеснения, нека да потърси и второ мнение.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #236 -: Февруари 14, 2008, 23:45:49 pm »
Благодаря ви. Защо си мислех, че утрогестана едва ли не, е задължителен? Той само при бременности след АРТ ли се изписва 8O :oops:?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #237 -: Февруари 15, 2008, 00:11:25 am »
Каси, да пие чаша червено вино :D
Какво се очаква да пие след спонтанна бременност, странно!!!!
Извинявам се, ама аман от недоклатени въпроси.
Поздрави

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #238 -: Февруари 15, 2008, 00:20:38 am »
Каси,според мен също е достатъчна само Фолиевата.Всеки лекар преценява,в зависимост от случая.При мен примерно  беше така -първа бременност(след стимулация)-слагах утрогестан,втора бременност(спонтанна с близнаци)-нищо друго не пих освен фолиева,трета бременност(спонтанна)-дуфастон и то до 30-та седмица + куп други неща(но витамини не съм и няма да пия до края).

 За сърбежите - днес бях на лекар и ми пуснаха и на мен изследвания на черен дроб и жлъчка,сега си чакам резултатите.
<br />
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 18 част
« Отговор #239 -: Февруари 15, 2008, 04:10:22 am »
Да се включа и аз за сърбежа - направо от 2-3 дни е ужасно и нищо не помага.Започнах сериозно да се замислям дали наистина не е от черния дроб,тъй като 2006 преболедувах Хепатит А и се сетих, някой от жените с които лежах как се оплакваха от такова сърбене.В понеделник съм на последна консултация и мисля да искам да ми пуснат едно изследване.Момичета,ако е от черния дроб,ще ми повлия ли за раждането и изобщо на този етап, на който съм аз дали е опасно за бебчо?