0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички, понеже от два месеца насам имам оплаквания като остро парени, боцкане и дрезнене при уриниране и ту се засилва, ту изчезва, а от антибиотици само затихва реших да видя каква е и вашата опитност. Микробиологично изследване на урината правихме, няма бактерии и микроби, а проблема е налице, за това се питам какво ли е. личното лекарка се усъмни за хламидии. В момента ми изписа доксациклин, това вече е 5 антибиотик за последните 2 месеца...А оплаквания гинекологични нямам, или поне нямам признаци на такива.И на какъв специалист да отида.
Опитите за бебе отрицателни...
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #1 -: Януари 26, 2008, 20:04:54 pm »
Хламидия може и да минава без генитални симптоми така Че....
 На мен тези симптоми много ми приличат на хламидия или микоплазма (имала съм ги казвам го от опит)Првия път нямах никакви оплаквания (само тъпи болки ниско долу) и излезнаха хламидия и микоплазма.
 Втория път  имах оплаквания подобни на твойте а налице не излизаше нищо, изпих сумати антибиотици но паренето продължаваше. Стигнах до там да ми снимат бъбреците.После се оказа че отново имам хламидия.
 Отивай на гинеколог за тест за хламидия  и микоплазма и пусни си кръвен за хламидия
 Недйи да пиеш антибиотици на сляпо, спри ги и изчакай да мине поне 1 седмица од последното хапче (антибиотик) за да направиш изследванията
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2008, 16:34:28 pm »
Димитрова, Biljana е права. И аз така се лутах две години в изследвания на урокултура, която се оказваше чиста, освен в случаите, когато не ми се беше възпалил пикочният мехур, в следствие на ... хламидията. А тя може да се открие само при кръвен тест, поне той е най-сигурен(казвам го, защото така ми каза една лаборантка, която има опит в тази сфера). При по-напреднало развитие на инфекцията, се наблюдават болки в корема ниско долу.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2008, 16:43:52 pm »
Цитат
...реших да видя каква е и вашата опитност...
Ти за това ли само писа?
Ние не сме лекари тук.
И както добре са те посъветвали момичетата, иди на лекар, направи си нужните изследвания и тогава пий лекарства. Първо диагнозата - после лечението.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2008, 17:23:53 pm »
А някой може ли да ми каже възможно ли е да нямаш бяло течение или поне да не го забелязваш(т.е. да е оскъдно), а да имаш парене , дразнене във влагалището ?  8O Или го бъркам с парене и смъдене в уретрата ?  :? Как можем да разберем разликата?...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2008, 18:09:40 pm »
Всичко е възможно, не е нужно винаги да имаш "бяло /жълто, зелено/ течение" и тогава да си болен. Всяко неразположение е знак че нещо не е наред. Отиваш на гинеколог и искаш да ти направи нужните изследвания, цитонамазка и т.н.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #6 -: Март 02, 2008, 11:38:58 am »
А някой може ли да ми каже възможно ли е да нямаш бяло течение или поне да не го забелязваш(т.е. да е оскъдно), а да имаш парене , дразнене във влагалището ?  8O Или го бъркам с парене и смъдене в уретрата ?  :? Как можем да разберем разликата?...
Аз имам същи проблем.Парене и смъдене във влагалището , много лек външен сърбеж и пресечено бяло течение.най лошо е след полов акт, все едно, че имам киселина вътре, а и мъжът ми получава обрив и смъдене.Правих изследвания.Нямам гъбички.Откриха някаква бактериална вагиноза, слагах лекарства, но ефект нулев.възможно ли е да са хламидия.Имам отрицателно изследване отпреди три години??
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #7 -: Март 02, 2008, 12:39:38 pm »
Ами аз имах парене след уриниране най-често, придружено в последствие от болка ниско вдясно. Изследвах си 100 пъти урината за бактерии, повечето пъти беше чиста. Изследвах и за гъбички, пак чисто.. Накрая излезе хламидия  :x Лекувах я и сега пак имам дразнене от време на време, но май си е във влагалището! Тези дни ще си взема контролното изследване на хламидия, да видим какъв е резултатът и после ще ти кажа какво е - що е ... Ако искаш пусни си един тест за хламидия, за всеки случай, поне за твое успокоение. Може да са пак тези бактерии, които са ти откривали преди време или пък, ако си пила антибиотици наскоро - да са гъбички. Само изследване ще покаже. Те са не повече от три вида изследвания: посявка на урина; микробиология на влагалищен секрет и тест за хламидия! Някой беше ми препоръчал и цитонамазка, но на мен лкекар ми е казвал, че е за отриване на ранен стадий на рак, така че ... не са ми пускали такова изследване досега. А пък то е задължително след една определена възраст!
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #8 -: Март 31, 2008, 15:40:38 pm »
Момичета и аз имам подобни оплаквания от много време.Последна дисгноза хроничен цистит.С нито един антибиотик не се оправям за по вече от месец.Всеки който е имал цистит знае колко е кошмарно!В последствие ми откриха бактерия Eshirihia Coli(незнам дали я пиша правилно), но тая бактерия е главен причинител на циститни заболявания.А наи гадното е че на мен ми я откриха във влагалището и то в големи количества.даже на една реклама на уринал я има написана бактерията.така че сиректно си пуснете изследвания за нея.Аз съм с 3 аборта,и вече се чудя какво да си изслядвам!Успех на всички
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #9 -: Март 31, 2008, 15:51:36 pm »
Рая, и аз съм с ешерихия коли от края на 2005 до 2006 година изпих сума ти и антибиотици, но бактерията си рецидивира на около 2 месеца  :( Близо година нямах такива оплаквания, а сега пак. Незнам как да се излекувам от нея завинаги и това е ! Сега съм пред процедура и много се притеснявам дали ще ги уморя дотогава  :?
*
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво
« Отговор #10 -: Април 01, 2008, 13:14:02 pm »
хламидиата се лекува по схема.по време на ле4ение се спазва диета и никакъв секс.имахме саштиа проблем ;5год се лекувахме.
« Последна редакция: Април 01, 2008, 13:16:39 pm от zlatevifr »
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #11 -: Април 03, 2008, 16:56:30 pm »
Наистина пустата му бактерия е страшно упорита, но трябва да я изчистим за наше успокоение.И задължително след лечение да се прави контрола!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Хроничен цистит, остър, хламидии или какво???....
« Отговор #12 -: Април 13, 2008, 01:27:20 am »
Рая, и аз съм с ешерихия коли от края на 2005 до 2006 година изпих сума ти и антибиотици, но бактерията си рецидивира на около 2 месеца  :( Близо година нямах такива оплаквания, а сега пак. Незнам как да се излекувам от нея завинаги и това е ! Сега съм пред процедура и много се притеснявам дали ще ги уморя дотогава  :?

Аз съм със същата история, все рецидивира, все имам болки, все пия антибиотици....И аз незнам как ще я премахна за процедурата. Страшна работа!!