0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #160 -: Януари 26, 2006, 10:29:40 am »
абе май беше Диприниван или нещо такова :oops:
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #161 -: Януари 26, 2006, 10:43:05 am »
Мерси!!  :) Ще се тествам наред май.. Така е, като съм си запиляла цялата предишна документация.. :(
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #162 -: Януари 26, 2006, 11:14:32 am »
Упойката се казва ДЕПРИВАН. Почти същото на това което peta е написала:) Ама тя толкова се е вълнувала, че не я е запомнила. Айде на нея и е простено:))
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #163 -: Януари 26, 2006, 11:19:07 am »
Благодаря ти, Gybka!!  :D Още утре ще отида да си направя тест!
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #164 -: Януари 26, 2006, 11:26:00 am »
При пункцията упойката ми беше Деприван, но при сондажа беше друга, забравих й името.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #165 -: Януари 26, 2006, 11:30:24 am »
Цитат на: panda
Моля ви, някой ако знае каква упойка ползва д-р Маркова за сондажа, нека пише!


При мен беше така:

ДИПРИВАН (при пункция)
http://72.14.203.104/search?q=cache:3kb7lt_Dn9UJ:www.medicalbg.com/astrazeneca/products/products05.htm+%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD&hl=bg&gl=bg&ct=clnk&cd=1&lr=lang_bg

КАЛИПСОЛ (при сондаж)
http://72.14.203.104/search?q=cache:9ECSc5DMd1kJ:www.richter.bg/bg/calypsol.htm+%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%81%D0%BE%D0%BB&hl=bg&gl=bg&ct=clnk&cd=1&lr=lang_bg
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #166 -: Януари 26, 2006, 11:36:57 am »
Panda, сигурно е така както казват другите момичета :oops: , моля те слушай тях, а не мен, все пак едно че те са минали от там и друго, че може би не са такива "отнесени от вихъра" като мен. :roll: Благодаря им че се включиха и ме поправиха, ама аз все пак предупредих че не съм сигурна :oops:
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #167 -: Януари 26, 2006, 11:39:17 am »
Цитат на: cygnus
При пункцията упойката ми беше Деприван, но при сондажа беше друга, забравих й името.

Ха така... И после ми обясняват, че трябва да съм спокойна! Е как да стане като всички бързат и няма време един въпрос да зададе човек! Сега ще трябва да гадая или да пробвам наред, докато открия към коя упойка имам алергия. А със сигурност имам.. Ама последно съм се тествала преди 6 години и то не в България!

Peta, всяка информация ми е от полза!  :)
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #168 -: Януари 26, 2006, 11:39:44 am »
Я сега и аз да попитам -Декапептил депо, какви функции има? :oops:
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #169 -: Януари 26, 2006, 11:41:08 am »
Цитат на: borovinka
Цитат на: panda
Моля ви, някой ако знае каква упойка ползва д-р Маркова за сондажа, нека пише!


При мен беше така:

ДИПРИВАН (при пункция)
http://72.14.203.104/search?q=cache:3kb7lt_Dn9UJ:www.medicalbg.com/astrazeneca/products/products05.htm+%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD&hl=bg&gl=bg&ct=clnk&cd=1&lr=lang_bg

КАЛИПСОЛ (при сондаж)
http://72.14.203.104/search?q=cache:9ECSc5DMd1kJ:www.richter.bg/bg/calypsol.htm+%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D1%81%D0%BE%D0%BB&hl=bg&gl=bg&ct=clnk&cd=1&lr=lang_bg


Borowinka!!! Благодаря ти много, мила!!!  :D
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #170 -: Януари 26, 2006, 11:44:07 am »
Panda ползва се или калипсол или диприван;тествай се за двете и мисля че ще е достатъчно.За кратка венозна анестезия се използва един от двата медикамента :)
Успех!!! :)
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #171 -: Януари 26, 2006, 11:51:26 am »
Момичета, обичам ви!
Толкова ми помагате! Трогната съм!!  :D
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #172 -: Януари 26, 2006, 11:52:22 am »
Цитат на: peta
Я сега и аз да попитам -Декапептил депо, какви функции има? :oops:

Пета - това е GnRH агонист.
Използва се да блокира естествената секреция на LH за да не се преизвика преждевременна овулация (пик на ЛХ) по време на стимулацията. Така лекарите имат голям контрол над процесите, които се случват.
Ето виж тук е обяснено много хубаво:
http://www.ivf.bg/?p=82
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #173 -: Януари 26, 2006, 12:04:43 pm »
Благодаря ти Cygnus, страшна си! :balk_21:
Pandi4ka, нали сме за това тук да си помагаме. :kiss:
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #174 -: Януари 26, 2006, 13:34:29 pm »
Пета,успех и от мен стискам палци всичко да мине добре,не се притеснявай много и гледай позитивно!
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #175 -: Януари 26, 2006, 13:52:30 pm »
Цитат на: gesiges
Пета,успех и от мен стискам палци всичко да мине добре,не се притеснявай много и гледай позитивно!


Миличка, благодаря ти.А ти как си? Къде се изгуби? :bighug:
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #176 -: Януари 26, 2006, 15:41:11 pm »
Пета, стискам ти палци и искам да те питам теб и останалите, правили сонда - бихте ли разказали, може и в отделна тема, как по точно се прави: кога, с какъв инструментариум, за колко време, каква е диагностичната цел по-точно и каквото друго се сетите.

Андиа, успех и ти стискам палци! :D

Милички, сега да ви се пооплача малко. Днес направихме инсе №3, първо след махането на полипа. Сега не ме приемайте много сериозно тези, които ще правят инсе, но да ви кажа, такъв зор, такива болки, такова чудо - направо не помня! (а имам 5 операции, от които една коремна).  :cry:  :cry:  Шест-седем пъти не можаха да вкарат "инструментариума"... като всеки опит продължи достатъчно дълго, за да заплача от болка. Шийката ми била много подвижна и "бягала". Първите опити бяха без захващане на шийката, щото при първата инсе това захващане едвам го изтърпях. После опитите бяха със захващане - и пак не ставаше и не ставаше :cry:  Лекарката каза нещо по въпроса за дилетация (разширяване), но като чу че тази шийка е минала през 2 абразио, хидротубация, лапароскопия, хистероскопия и 2 инсе... би трябвало да е достатъчно разширена. Тъкмо вече щяха да викат анестезиолога, да ме седират нещо, оказа се че трябва да викам някой да ме вземе, че бях с колата и бързах да се връщам на работа. Ей, едвам събрах сили за последен път да пробват, а то взе че стана. Много съм стресирана :(  то тече кръв, то боля ... ужас :(  Предните две инсе, особено при втората, нямах никакви проблеми, а я прави същата докторка. Така съм се ошашкала, че за следващия път евентуално се чудя анестезия ли да искам, какво ли ... Едвам се довлякох до работата и още ми треперят краката. Също се притеснявам тези наранявания на шийката, за които лекарите казват, че са нормални, да не доведат до някоя беля?

Иначе днес видяхме първата спермограма ever - нормоспермия. След обработка останаха 18млн, а пък предния път с астенозооспермия имахме след обработка 22 млн.
Инсеминацията пак беше на пукнат фоликул, по мои сметки ок.14 часа след пукането, дано не е много късно. :?
Пак казвам на тези, дето ще правят инсе - това беше един частен случай и да не се шашкат!
Извинете и благодаря, че ме изчетохте, нали знаете, че само с вас (и мъжо) мога да споделя тия изживявания.
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #177 -: Януари 26, 2006, 15:52:49 pm »
Олееее, Фреши, ти ме ужаси :evil:
Важното е, че е свършило, може би това ти е късмета :lol:
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #178 -: Януари 26, 2006, 15:59:36 pm »
Фреши бе, как така, какво така са те мъчили безобразно  8O , и аз знам, че докторката пипа много леко /най-леко от всички/, защо се е получило така?  8O
Дано си е заслужавало да изтърпиш тези болки и инсе №3 да е успешна, от сърце ти го желая! Поздравления за спермограмата!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #179 -: Януари 26, 2006, 16:00:53 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Пета, стискам ти палци и искам да те питам теб и останалите, правили сонда - бихте ли разказали, може и в отделна тема, как по точно се прави: кога, с какъв инструментариум, за колко време, каква е диагностичната цел по-точно и каквото друго се сетите.


Виж сега аз доколкото знам този сондаж се прави само във Варна.Предназначението му е както е казала Cygnus в една др.тема цитирам : "сондажа се прави за да се провери дълбочината на матката, зоната на имплантация и състоянието на цервикалния канал" .На мен лично ми го направиха на 19 ден от началото на цикъла, инструментариума не го видях, защото се прави самата манипулация под упойка, но няма нищо страшно.Екипа е много добър и всичко минава неусетно :lol: .Става за много малко време с упояването и излизането от упойка може би за около 30-40мин. не повече. :oops: Достатъчна ли е информацията? :roll: