0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #100 -: Януари 17, 2006, 09:04:10 am »
Стискам ви палци момичета, моето се отлага чак за март-април.
Здрасти пак!
« Отговор #101 -: Януари 17, 2006, 09:15:20 am »
Здрасти Мели!
Това за Джами е шега разбира се. В дира си говорехме, че все повече момичетата си говорите тук в Зачатие, аз съм регистрирана много отдавна, но никога досега не съм писала тук.
Та Джами като ми каза за форума тук и аз и викам "ами ще се пробвам да пиша там" и тя ми каза, че и тук се пишело на български и нямало нищо сложно  :lol: и ето ме тук.
Затова написах , че ще ми се смее, просто закачка беше  :D
Вчера прочетох доста от темите тук и много ми хареса, мисля , че ще пиша вече тук.
Приятен ден на всички!
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #102 -: Януари 17, 2006, 09:43:00 am »
Време и аз да кажа нещичко :) Чакам си изследванията-рутинните:хламидии,посявка,кръвна картина,урина и ако всичко е ок ,започвам и аз поредния-3 опит ИКСИ.На всички момичета желая успех.Бъдете много спокоини,силни и смели :)  :bighug:
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #103 -: Януари 17, 2006, 10:43:10 am »
Дивна, успех. Нека този опит да ти е последен. Стискам палци за положителен резултат  :goodluck:

Пиши как вървят нещата при теб
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #104 -: Януари 17, 2006, 11:13:56 am »
Явно варненки са решили всичките да започватАРТ процедурите:)Аз няма да започвам сега за да мога да им стискам палци на всичките
:ВЕНИ
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #105 -: Януари 17, 2006, 13:45:31 pm »
Здравейте и от мен момичета.
Най-накрая и аз се завърнах след лапароскопията в средата на декември.
СТИСКАМ ПАЛЦИ на всички, които вече са започнали с АРТ за тази година и дано тя да ни е по-късметлийска.
На мен също ми предстои инсе, но реших януари да си почина, а от февруари с нови сили.... :lol: .
Късмет и кураж и дано заедно с идването на щъркелите на пролет, да има и много форумчета stork-boy
Намерихме нашето синче.
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #106 -: Януари 17, 2006, 16:01:56 pm »
Здравейте :) Приемате ли нови попълнения? Аз вече написах какъв е проблема при нас в БГ-Мамма, затова само накратко ще кажа, че заради лоща спермограма (брой 16,1 млн/мл и никакви активно подвижни, 20% подвижни и 25% бавно подвижни), д-р Стаменов ни препоръча ИКСИ.
Ще направим още малко изследвания на мъжа ми, но най-вероятно това ще е решението. Прочетох доста неща, но имам още да чета.
Лек и успешен ден на всички!
Re: Здравейте дами!
« Отговор #107 -: Януари 17, 2006, 18:09:30 pm »
Цитат на: petiofi
Здрасти и от мен!
Това е първото ми писане тук в Зачатие (Джам ще ми се смее) :roll:
Аз се подготвям за хистероскопия началото на февруари или края на март според зависи.
Желая ви много късмет в бебеправенето през зимата!


Здрасти Мацка :D
Беше ми писала на лични преди 1-2 месеца, отговорих ти няколко пъти, но май не получи отговорите ми? Ставаше въпрос за хистероскопията. Ако не си ги получила, пиши ми тук в темата, да видим какъв е тоя проблем с личните!

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Hi
« Отговор #108 -: Януари 18, 2006, 08:52:05 am »
Здрасти Фреши,
да бе явно има проблем с личните защото получих само първото ти съобщение , а след това като си говорихме с теб, ти каза че си ми писала 2 пъти още, но уви нищо не получих. :roll:
Целувки
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #109 -: Януари 18, 2006, 11:08:45 am »
Цитат на: Meli
Фреши, ти знаеш моето мнение за антиспермалните антитела. Наличието им в кръв не е показателно. Лечение има, ефектът е съмнителен. Трябва да се пробват инсеминации с добра обработка. Наличието на антитела предполага, че при ин витро ще има проблеми, затова се препоръчва ИКСИ. Но не е задължително да е точно така.


Мели, благодаря за отговора, но не ми стана много ясно:
1. Като не е показателно изследването на кръв, друго има ли (за жената говорим)?
2. Има ли смисъл от инсеминации при наличие на антиспермални антитела при жената или е по-добре направо ИКСИ? На какво по-точно пречат.


Благодаря за допълнителните разяснения, които надявам се ще дадеш, гледам няколко мацки се интересуваме от въпроса тук :D
Благодаря ти, Бени!







И аз така
« Отговор #110 -: Януари 18, 2006, 11:19:31 am »
И аз и аз се интересувам живо,
антиспермалните, фосфолипидните и антиовариалните всички са ми положителни :(
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #111 -: Януари 18, 2006, 11:51:09 am »
Петьофи, би ли писала къде ги прави, метод на изследването и резултати?
Благодаря :D
Благодаря ти, Бени!







Ок
« Отговор #112 -: Януари 18, 2006, 12:41:51 pm »
Фрешче, правих ги при Генов на бул. Вардар 22А ли беше , кво беше,
ама всички мацки го оплюха и казаха , че той на всички жени изкарва положителни антитела, та не знам какво да си мисля за мойте.
А за резултратите дай ми мейл моля те да ти ги пусна, че нали съм малко неука :lol:  и не знам какво точно да ти препиша от тях. :oops:
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #113 -: Януари 18, 2006, 13:54:34 pm »
Мда, за Генов, така разправят ... Не си ли мислила да ги повториш на друго място?
Не се притеснявай за изпращането на резултатите, мислих ако са ти под ръка. Нямат ли само една стойност всяко от тези изследвания?
Както и да е  :D
Благодаря ти, Бени!







Да
« Отговор #114 -: Януари 18, 2006, 14:06:05 pm »
Фреши мисля по въпроса , но споредСтаменов първопричина е полипа и засега не бързаме с антителата.
Значи на изледването за фосфолипидните тела пише така:
Кардиолипин - (+) 25,7
В2 гликопротеин - (-) 4,18
и пише така: има данни за антикардиолипидни автоантитела и отсъствие на АВ срещу В2 GPI
Срещу другите има само чертичка.
На изледването за овариалните антитела пише така : положителна за антитела срещу ЗП, като евентуална причина за неуспесни инсеменации.
Изследване за спермоантитела пише така: доказват се спермоаглутиниращи антитела чрез теста на Фриберг в клинично значими титри.
Кво значи всичко това аз въобще и хал хабер си нямам , но говорих по телефона с Д-р Конова, като преди това и ги изпратих по мейла да ги види и тя ми каза, че не е лошо да ги повторим ако реша при нея.
Та така Фрешче мани мани само главоболия, после и полипа и съм я втасала от всякъде, ама няма как ще се боря с тия гадини :lol:
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #115 -: Януари 19, 2006, 12:00:41 pm »
Петьофи, аз хубаво те питах, но и аз нищо не разбрах :roll:  Благодаря, че си писала резултатите все пак, за общото ограмотяване. Аз имам само известен опит с изследванията за антиспермални антитела.
Тук има хубаво отборче мацки, забременяли след отстраняване на полип - така че разкарвай го него първо и да се включваме и ние в групата, дай Боже :D
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #116 -: Януари 19, 2006, 12:38:44 pm »
Фрешче, от твоята уста в божиите уши, нали така казват хората!
Ще го махна полипа възможно най-скоро, само чакам Д-р Стаменов дано вече да е подписал договора си с касата, за да ми излезне ако е възможно по-тънко. Но така или иначе трябва да го направя.
*

    didiA

АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #117 -: Януари 19, 2006, 23:52:58 pm »
Здравейте!
Има ли такава вероятност д-р Стаменов да сключи договор със здравната каса за операциите?!
На мен скоро ми отговориха оттам, че имат договор с касата само за процедурите инвитро, а лапароскопията е на цена 950 лева.[/img]
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #118 -: Януари 20, 2006, 06:26:58 am »
didiA, опитай да говориш за това със самия лекар. Определено има и друго решение за по-малко пари.
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #119 -: Януари 20, 2006, 13:13:51 pm »
с мойто инсе нищо не излезе :( но! да не губим надежда! все пак беше първо и нестимулирано. Следващото задължително ще е със стимулация!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]