0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« -: Януари 04, 2006, 15:38:44 pm »
На успелите през Есента - браво и честито! Който има АРТ-планове за зимните месеци да заповяда да сподели.

Аз чакам цикъл средата на януари, след което смятам да проверя първо миомите какво правят. Дано не растат пропорционално на килограмите!  Наскоро ме набедиха, че имам "дифузна гуша", ама то след толкоз сърми...   Ако няма други непредвидени пречки и усложнения ще почна поредното инвитро. Предпоследното!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #1 -: Януари 04, 2006, 15:41:42 pm »
Аз ще правя инсеминация.
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #2 -: Януари 04, 2006, 15:59:08 pm »
И аз се глася за инвитро :D
*
Re: АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #3 -: Януари 04, 2006, 16:02:12 pm »
Цитат на: borovinka
Ако няма други непредвидени пречки и усложнения ще почна поредното инвитро. Предпоследното!


А защо да не е пък ПОСЛЕДНОТО!
Аз в петък съм на изследване за хламидията и ако всичко е наред, като ми свърши м.,който ще дойде всеки момент отивам да се обадя в центъра и започвам процедурата по ин витро. :)
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #4 -: Януари 04, 2006, 16:07:36 pm »
Мила, защо пък наистина вече това да не ти е последното - засрами се вече  :wink:  :lol:
Иначе и аз се подготвям за ин-витро, но сигурно няма да е в зимните месеци.
Хайде, дано докато дойде моят ред ти вече да си с корема напред  :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #5 -: Януари 04, 2006, 16:12:35 pm »
Ми щото като знам, че е предпоследно ми е широко около врата. Иначе "ПОСЛЕДНО" едно тягостно ми звучи... Ама както се вика: "От вашите уста, в божиите уши!" :)
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #6 -: Януари 04, 2006, 16:47:12 pm »
Borovinka,

Стискам палци да остане последен опит!  :wink:

Успех на всички ни!
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #7 -: Януари 04, 2006, 16:51:21 pm »
А, здравейте, компанията :wink:
И ние мислим януари-февруари да направим още 1-2 инсеминации... Лошото е, че мъжкото много се оплаква от болки и дискомфорт, дали не е от варикоцелето... иначе бактериите уж излекува... отделно имаме малко замразен материал - ще видим какво ще стане :wink:

На всички ви желая висок дух и мноооооооого късмет!!!
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #8 -: Януари 04, 2006, 18:31:12 pm »
това го писах в есенния раздел, но го слагам и тук :)
днес ми беше първото инсе...
доста ми беше любопитно как протича цялата работа, защото общо взето по сайтовете и форумите впечатления от инвитро - бол, ама за инсеминации - имам предвид като процедура в детайли и като усещане, ако щете - не намерих чак толкова много неща.
Като се има предвид колко други неприятни процедури съм минала, тази нито отне много време, нито беше неприятна. Вчера, 14 ден, още не ми се беше пукнал фоликулът, та следобед ми биха Прегнил, който си купих от аптеката (струва 10 лева). Към 11 часа вечерта вече усетих болка в десния яйчник, както и ме беше предупредила лекарката. Днес сутринта мъжо даде сперма - за щастие добра, само дето подвижността нещо не е била съвсем в нормата, но все пак материалът беше подходящ за инсеминация. В 1 часа "цъфнах" на вратата на докторката с обработената сперма, сложена в стерилна инжекция (предупредиха ме да не я изнасям на студено). заведоха ме в едно стайче, сложи ме да легна на леглото, под дупето поставиха една възглавница, та да е по-нависоко, сложи едно катетърче във влагалището и през него със спринцовката вкара материала. цялото нещо отне не повече от 5 минути, не болеше, не беше толкова неприятна, колкото си мислех (все едно ви взимат цитонамазка). и после ми заръча да лежа 3-4 часа. Това е...утре или вдругиден ще повторим процедурата отново, и остава да стискам палци след 2 седмици да има  знам, че може би ще се наложат още няколко такива опита, при някои от които може би ще се стимулира ову-то (въпреки че при мен е ок), но все пак имам вяра и за този път - нищо се не знае... целувки от мен засега и успех на всички!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #9 -: Януари 04, 2006, 19:27:39 pm »
Здравейте момичета,
Аз за съжаление ще пропусна зимната група, защото се възстановявам от мисед. Обаче, през пролетта ще съм отново на линия с дилемата инсеминация или ин-витро. Желая много успех на всички от тази група и вярвайте, че става и в "почивките".  
 :goodluck:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #10 -: Януари 04, 2006, 19:43:17 pm »
Здравейте на всички и пожелавам всеки да успее с каквато АРТ се е захванал. За първи път пиша (престраших се) въпреки че се регистрирах още преди месец. Имам много въпроси, но докато пиша се чудя дали въобще пиша нещо, т.е. дали съм на правилния екран, но ще видя какво ще излезе. Та значи взех решение да опитам инвитро след 5 год. лутане насам натам, но все още не съм наясно с програмата на НЗОК и по точно:кога се подават документи, или вече съм изтървала срока или пък е трябвало да се запиша още миналата година иначе подробностите около документацията вече ги прочетох.И другият ми въпрос е дали съм задължена (ако все пак някъде ми приемат документите) да правя инвитро точно там. Ще съм много благодарна ако някой е тръгнал по моите стъпки тази година да ми съдейства с инфо. Благодаря предварително на всички. :?:
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #11 -: Януари 04, 2006, 20:51:21 pm »
Мелинда добре дошла при нас, дано да не се задържиш тук дълго и ти пожелавам да успееш от първият път.

По въпроса за програмата на НЗОК - документи още не се подават, защото още не е спусната програмата от касата към клиниките със новите изисквания. Предполагам, че това ще стане към края на месеца - поне така беше миналата година.
На въпроса дали си задължена да го направиш в същата клиника - сега не знам какви ще бъдат изискванията по програмата, но миналата година не беше така. Въпреки, че клиниките казваха, че си задължен да го правиш там от където са ти изадени протоколите за програмата. Ще ти дам пример със мен  :lol: , на мен документите ми ги издадоха от софийска клиника и ми казаха, че е задължително да го направя при тях, но аз отидох в друга клиника.
Ще изчакаме да спуснат новата програма от касата към клиниките и тогава започваме подготовката на документите. Ти ако искаш прочети старата и виж какви са изискванията, защото предполагам, че в новата няма да са кой знае какви по различни изискванията
Много успех и ако имаш още въпроси питай  :)
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #12 -: Януари 04, 2006, 21:26:22 pm »
Привет и от мен!
Втората половина на миналата година бях отсвирила проблема и сега новогодишното ми обещание беше да се захвана отново сериозно с борбата за бебе... Та плана е следния: чакам цикъл тези дни, след това среща с док за нов план за действие, който според мен включва - имунологични, на мъжо разширена с-ма и още поне две инсета /ако изследванията не покажат друго/.
След това ще видим.
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #13 -: Януари 04, 2006, 21:33:46 pm »
Дали пък няма да посетиш гр.Плевен за да си направиш имунологичните  :?:   :D
*
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #14 -: Януари 04, 2006, 21:41:42 pm »
взеха да разправят, че и тук ги правят, та незнам за сега дали ще идвам. Ако нещо не е наред - тогава тежката артилерия - Др Конова.

НО ще ме изстрелват командировки и Плевен също е в плана.
Тържествено обещавам да се обадя :D
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #15 -: Януари 05, 2006, 00:37:51 am »
Браво момичета!
Желая успех на всички нас,които  започваме борбата отново!
 :rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #16 -: Януари 05, 2006, 11:11:13 am »
Мидж, нали ме знаеш, че и аз проявявам интерес към имунологичните - споделяй каквото научиш - кои, как, къде, цени, цел...

Боровинка, желая ти успех!
Искам да те попитам стимулациите (ако правиш такива) не се ли отразяват зле на тези миоми? Миомите са естрогенно позитивни. А лекарите не казват ли първо да ги махнеш? Къде правиш опитите?
Стискам ти палци и на другите мацки от компанията !!! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #17 -: Януари 05, 2006, 11:15:16 am »
Цитат на: Lali
Аз ще правя инсеминация.

аз също.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #18 -: Януари 05, 2006, 12:12:01 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Искам да те попитам стимулациите не се ли отразяват зле на тези миоми? Миомите са естрогенно позитивни. Къде правиш опитите?


Точно така, Вятърко!
По лично мое мнение, миомите се появиха след първите два IVF опита, които ми се отразиха изключително зле физически и психически. При последното "замерване" бяха все така 4 на брой, под 2 см. При лапароскопията не са ги пипали, при последния IVF опит казаха, че не пречат. Сега смятам да правя втори опит при доц. Маркова, иначе - пети.
АРТ - какви ще ги вършим през Зимата
« Отговор #19 -: Януари 05, 2006, 13:35:03 pm »
Боровинке, твоите наистина са много мънички и сигурно не пречат :D
Имам две приятелки, които родиха прекрасни дъщерички и по време на бременността се оказа, че имат миоми - изкараха леки бременности :D  Едната даже роди нормално 8O
Късмет, Боровинке! :D
Благодаря ти, Бени!