0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #20 -: Декември 28, 2005, 21:38:16 pm »
Ееее, ЧЕСТИТО и от мен!
Пожелавам ти лека и спокойна бременност, много спокойствие и едно здраво и красиво пухче след 26-27 седмици. Нали така се падат  :roll:
Весели празници
 :bighug:
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #21 -: Декември 28, 2005, 21:48:31 pm »
Честито, jam лека бременност и много късмет  :)
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #22 -: Декември 28, 2005, 22:30:20 pm »
Честито Джам  :lol: Има и такива ,кат мен дето и неофициално не са разбрали,но пък от това по-хубава новина ....Бъди много,много  щастлива :bighug:
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #23 -: Декември 28, 2005, 23:34:36 pm »
Абе кво прайте,бе хора ! Форума ще опустее ! Шегувам се разбира се !Джам,Честито и от мен ! Аз незнаех нито официално,нито не..ей сега влизам и какво да видя ! Успехът ти е поредното доказателство,че ние-останалите не трябва да се предаваме ! Бъди здрава и се пази ! yahoo_17
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #24 -: Декември 29, 2005, 02:40:41 am »
Да опустее я ... брей кви хубави новини се леят тук в последно време хич никой за такъв тип форум да не се сеща :-)
Джам честито и лека бременност ти желая - прекрасно бебече да гушкаш след има няма 6 месеца.
Много е хубаво покрай празниците като се изсипят такива новини. Е и без празници пак ще ги приемем де  :lol:
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #25 -: Декември 29, 2005, 06:47:39 am »
Честито! Пожелавам ти лека бременност и накарая едно малко сладурче :babbycarrage:
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #26 -: Декември 29, 2005, 10:22:09 am »
Честито и от мен!
Щастлива съм, че добрите новини се увеличават всеки ден.
Желая ти лека бременност. И без проблеми.
Не може да има пълно щастие....
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #27 -: Декември 29, 2005, 10:31:20 am »
Джами, официално честито и от мен - възможно най-леката и спокойна бременност ти желая! :D

Едно бебе ли чакате?
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #28 -: Декември 29, 2005, 10:36:05 am »
Честито Джам! Много се радвам за тебе!  :bighug:  и ти желая лека бременност и най-сладкото бебче!  yahoo_17
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #29 -: Декември 29, 2005, 10:36:21 am »
:P
ЧЕСТИТО!
Страхотна предпразнична новина!
Желая ти от сърце всичко да е наред и да си щастлива майка-заслужаваш го!!!
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #30 -: Декември 29, 2005, 10:52:52 am »
Честито, jam! И успешен завършек!


АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #31 -: Декември 29, 2005, 11:01:21 am »
Честито Jam!!!  

:balk_47: за прекрасната новина.

Желая ти леко бременеене и най-прекрасния бебок.

:occasion10:
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #32 -: Декември 29, 2005, 11:05:16 am »
Честито,Джам!Прекрасна новина.Да си жива и здрава,много спокойна и глезена.Да се радваш на всяка секунда от вълшебството,както се вглеждаше до сега в симптомите преди М.И след 6 месеца да гушнеш най-здравото и най-красивото бебе на земята,да го чуеш после как казва "мамо",да тръгне на училище и .... Честито ВЪЛШЕБСТВО!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #33 -: Декември 29, 2005, 11:24:45 am »
мили момичета, благодаря ви от сърце за хубавите думички! :)
нека опустява този форум, аз отдавна си мечтая да опустее и да го прекръстим, я на форум "Детска градина", я нещо друго бебешко-тематично, пък пак ще има къде да си приказваме... :)

отговарям на зададените въпроси, като най-напред накратко историята ми досега:

при мен - наличие на овулация (малко късна, с къса ЛФ), проходими тръби, напреднала възраст - 38 години. при мъжа ми - варикоцеле 3-та степен (според Кацаров), което не сме оперирали, постоянно наличие на бактерии в еякулата, които не можахме да изтребим досега с никакви антибиотици, намалена концентрация (12-20 млн/мл, варираща), намален брой бързоподвижни (32%-45%, вариращ), Крюгер 11% нормални форми. мъжът ми намали силно цигарите (пушеше по 1.5 кутии на ден, сега по 7-8 цигари), спря напълно алкохола (вкл. и бирата), пиеше антиоксиданти и малко трибестан в последно време.

какво сме правили:
-през октомври 2004 естествено забременяване, доказано с кръвен тест и много скоро след това ранен спонтанен аборт в 6-та г.с.
-през ноември 2004 неуспешна първа инсеминация на спонтанен цикъл.
-през януари 2005, втора инсеминация, този път с Клостилбегит, ново забременяване, последвано от мисед аборт и кюртаж (ембриончето беше много дребно и изобщо не прояви пулс).
след това една стимулация с Меногон, неуспешна (не образувах дом.фоликули) и отменена инсеминация, после една стимулация с Гонал-Ф (практически неуспешна, зорлем направих 2 дребни фоликула) с неуспешна трета инсеминация.
- октомври 2005, четвърта поред инсеминация отново с Клостилбегит, един хубав фоликул, доста добри показатели на спермограмата (след обработка 35 млн с 90% подвижност), на спукан фоликул, която доведе до бременността.

след миседа ходих при доц.Конова в Плевен, направих консултация с нея и тя ми назначи множество генетични и имунологични изследвания, които показаха единствено много леко завишена стойност на Aнти-beta2GP-I - IgG. по препоръка започнах профилактично да пия по 100 мг аспирин дневно. веднага след инсеминацията д-р Владимиров ми назначи и хепарин (Фраксипарин 0.3) през 2 дни, също така и 3 инжекции Прегнил 5000 за поддръжка на лутеалната фаза. Утрогестанът вагинално през ЛФ се подразбира.

след като се установи бременността, изпратих кръвен серум в лабораторията на доц.Конова за повторно изследване, както тя ме беше инструктирала, резултатът отново показа леко завишение. предложена ми беше терапия с вливане на гама-глобулин, но за сега се въздържам от нея. вместо това, д-р Владимиров ми назначи инжекции хепарин всеки ден, като продължавам с аспирина. повторих Aнти-beta2GP-I в имунологията на МА-София, там резултатът излезе в норма. така че засега продължавам антикоагулантната терапия с надежда това да е достатъчно, но тепърва ще се консултирам отново по този въпрос.

това е в синтезиран вид историята, ако имате допълнителни въпроси - насреща съм.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #34 -: Декември 29, 2005, 11:51:42 am »
Честито jam!
Много се радвам на тази новина!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #35 -: Декември 29, 2005, 11:59:06 am »
Малеее! Аз такава блейка ли съм наистина че не съм видяла още вчера. Честито Джами! Пази се много! Радвам се за теб много ти го заслужаваш! Не че другите не го заслужават ама ти сякаш не се оплакваш от нищо и помагаш и на другите на всичкото отгоре и се справи сама.  :blowingdust:  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #36 -: Декември 29, 2005, 12:14:16 pm »
Цитат на: Starlet
... на всичкото отгоре и се справи сама.

Ами сама :lol:
С помощта на Владимиров, ама да не издребняваме. :wink:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #37 -: Декември 29, 2005, 12:20:05 pm »
Цитат на: Lali
Ами сама :lol:
С помощта на Владимиров, ама да не издребняваме. :wink:


Е сигурна съм че си ме разбрала правилно  :lol: и само се закачаш с мен  :lol: Просто Джами не се оплаква  и т.н.  Силна е психически.  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #38 -: Декември 29, 2005, 12:45:53 pm »
Цитат на: Starlet
Просто Джами не се оплаква  и т.н.  Силна е психически.  :lol:


Силна е, силна е, ама бременните оглупяват и тежко им на околните :wink:  :twisted:  :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #39 -: Декември 29, 2005, 12:59:43 pm »
Цитат на: StefiZ
бременните оглупяват и тежко им на околните :wink:  :twisted:  :P


док каза, че немало такова нещо!!!  :lol:

(само Cygnus прави изключение)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!