0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Божествени тела
« Отговор #420 -: Февруари 27, 2008, 23:02:35 pm »
Общо взето основното се припокрива с дюкан, само дето при дюкане има и забрани за зеленчуци през определен период. Забраненото е забранено и при двете, разрешеното е разрешено и при двете, почти де.
Аз нещо подобно направих 1 месец, спазвах този хранителен режим, демек режима на Жекова и свалих 4 кг.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #421 -: Февруари 27, 2008, 23:06:29 pm »
Да, но тук за разлика от Дюкан се забраняват млечни продукти.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #422 -: Февруари 27, 2008, 23:09:27 pm »
Да, ама и това в крайна сметка е друг режим, то нали не може да има 100% съвпадение. просто реши кое ти е най-лесно приложимо и започвай.
За дюкана да кажа, ужасно скъпа е. Тези диетични храни са в пъти по-скъпи от другите.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Божествени тела
« Отговор #423 -: Февруари 27, 2008, 23:22:57 pm »
Само едно уточнение - десетте кила ги свалих за два месеца и половина, не за един :wink:
Мари, правиш доста грешки в диетата, затова не сваляш равномерно. За рецепти погледни този сайт:
http://dukanskirecepti.wordpress.com


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Божествени тела
« Отговор #424 -: Февруари 27, 2008, 23:32:28 pm »
Ми и мойте рецепти са от там де, аз още първия път като го пусна, го разгледах. А кои са грешките ми, казвай докато е време да се поправям.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Божествени тела
« Отговор #425 -: Февруари 28, 2008, 00:09:19 am »
Значи първите 5 дни ако ти кажа к`во съм яла, направо аз се чудя как издържах - бутче и половина, 10-на наденички от онези малките, 5-6 телешки кифтаци, 3 кренвирша и 1 коф. кис. мляко. Умрях си от глад, накрая предпочетох да не ям.
Защо си яла толкова малко? за тази диета е важно да се яде докато се заситиш иначе организмът ще продължава да е в състояное на стрес и ще задържаш килограми.
Наденички не може - имат соя, консерванти, хрущяли, пък и месото не го знаеш какво е и с колко сланина е. Кренвирши не може по същата причина.
Днес съм на П ден. Ядох следното:
закуска - палачинка от овесени и пшенични трици, мляко, яйце, извара с пълнеж от телешко филе и сос от обезмаслен катък, кисело мляко, копър и чесън на прах (обикновено с полагаемите за деня трици си правя 2 палачинки, за да имам нещо за из път), кафе с мляко и подсладител
12 - пушено пилешко бутче без кожата
малко по-късно няколко парчета телешко и пуешко филе
късен следобяд - голяма купа пилешка супа
вечеря - пъстърва на фурна
днес ме домързя, но обикновено си правя желиран крем или фалшив крем-карамел и си хапвам късно вечерта
над 2 литра течности

Напиши и твоето, ако искаш...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Божествени тела
« Отговор #426 -: Февруари 28, 2008, 00:24:42 am »
Мери, твърдо се отказвам от Дюкан.продължавам си по стария начин.плодове,зеленчуци,месо на скара, к.мляко с мюсли,супи.ще видим какво ще стане след 2-3 седмици и какъв ще е резултата.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Божествени тела
« Отговор #427 -: Февруари 28, 2008, 05:45:09 am »
Защо си яла толкова малко? за тази диета е важно да се яде докато се заситиш иначе организмът ще продължава да е в състояное на стрес и ще задържаш килограми.
Наденички не може - имат соя, консерванти, хрущяли, пък и месото не го знаеш какво е и с колко сланина е. Кренвирши не може по същата причина.
Днес съм на П ден. Ядох следното:
закуска - палачинка от овесени и пшенични трици, мляко, яйце, извара с пълнеж от телешко филе и сос от обезмаслен катък, кисело мляко, копър и чесън на прах (обикновено с полагаемите за деня трици си правя 2 палачинки, за да имам нещо за из път), кафе с мляко и подсладител
12 - пушено пилешко бутче без кожата
малко по-късно няколко парчета телешко и пуешко филе
късен следобяд - голяма купа пилешка супа
вечеря - пъстърва на фурна
днес ме домързя, но обикновено си правя желиран крем или фалшив крем-карамел и си хапвам късно вечерта
над 2 литра течности

Да разбрах, че не трябва да ям такива колбаси, аз ги и спрях вече де /по-късно разбрах за соята/. Ядох толкова малко защото аз не съм месарка и изведнъж на толкова много месо, предпочитах да не ям, отколкото да ям гадейки ми се. С яйцата покрай японската диета чудо, бяхме много скарани, но сега вече се сдобряваме.
Отчитам го като голяма грешка това, че започнах диетата без да съм набавила основните неща, които са позволени. Сега съм си поръчала доста неща и утре трябва да отида да си ги взема, дано ми докарат най-вече триците. Но при всички положения пак няма да мога да го докарам на толкова ядене колкото твоето, ти си яла 5 пъти, явно трябва да се пригаждам за толкова често ядене и аз. Вчера например ядох два пъти, просто не ми се ядеше повече, какво да правя при това положение, да ям ли без да изпитвам нужда? Иначе вода пия, до 2 л. не мога да стигна но около 1.5 пия.
П+З нямам проблем, но с дните на П, ми е много трудно. Аз така като гледам през тези дни май повече налитам на млякото, изварата , яйцата, отколкото на месото.
Много се радвам, че се включи и ще се радвам от време на време да си казваш менюто.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #428 -: Февруари 28, 2008, 10:01:46 am »
Аз също трябваше да забравя за млечните продукти :(.
Дневното ми меню не е много разнообразно:
Сутрин - препечена филийка хляб
Обед - пил.шишче(80 гр.) + доста голяма зелева салата
Вечер - Здушено пил.филе (около 100 гр)+зеленчуци
Това ядох вчера.Днес ще ям подобно,но на обед ще си взема свинско шишче,а вечерта ще ям телешко.
Но Мимка,тия 10 - 20 кг дето ги пише,не може да стане.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Божествени тела
« Отговор #429 -: Февруари 28, 2008, 11:50:57 am »
Мацки, записвам се и аз във вашата темичка, че нещо напоследък съвсем качих :( Мисля да продвам Дюкан като високо протеинова диета защото съм сигурна, че ще даде резултат.
Понеже четох малко по-напред, че на някои от вас им се доспива, това да знаете, че се дължи на повишен прием на въглехидрати. Имайте предвид, че и в яйцата и млякото има въглехидрати както и във всички плодове и зеленчуци.
Та значи, живот и здраве от следващата седмица се включвам и аз. :D

*
Re: Божествени тела
« Отговор #430 -: Февруари 28, 2008, 12:44:46 pm »
Злати, аз до колкото четох за дюкана и видовете храни, въглехидрата в яйцата специално са малко, просто не могат да повлияят. Те са най чистия протеин. За нискомасленото 0.1% мляко също. А за зеленчуците си права, то и затова някои са забранени по време на 1-ва и 2-ра фаза.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #431 -: Февруари 28, 2008, 13:25:55 pm »
въглехидрата в яйцата специално са малко, просто не могат да повлияят. Те са най чистия протеин. За нискомасленото 0.1% мляко също.

Точно така си е. Злати,това за приспиването ако е било за Дюкан(нещо не съм го видяла в темата,уж я чета всеки ден :oops:), със сигурност НЕ Е от повишен прием на въглехидрати - в Дюкана почти няма такива.
Да не говорим,че повишен прием на въглехидрати би трябвало да има точно обратния на приспиването ефект,в подкрепа на което мога да цитирам следното:"Въглехидратите са неотменим елемент на всички храни и главен доставчик на енергия за организма. По време на храносмилането скорбялата и захарите, които са най-важните видове въглехидрати, се разпадат в глюкоза. Тя осигурява основната енергия, необходима на мозъка и централната нервна система." 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Божествени тела
« Отговор #432 -: Февруари 28, 2008, 13:44:40 pm »
Не казвам, че за Дюкан се отнася доспиването. просто някъде напред в нечий постинг го прочетох. Не съм следила досега темата и не знам кой какъв режим спазва затова и не твърдя, че се е приспивало на някоя "дюканка" :) Иначе за въглехидратите, бях чела някъде, че точно при предозиране с тях и точно заради повишаване нивото на инсулин след приема им, може да ти се доспи. Не мога да го обясня с медицински термини, както го четох, но определено това беше извода. Иначе съм пределно наясно, че високо протеиновите диети водят до бързо сваляне. Затова и си избирам този режим. По-важното е после да се стабилизират килограмите и затова ми харесва, че в Дюкан има подходяща схема за този случай. Иначе съм привърженик на "Зоната", но малко ми е поомръзнала и не мога да я спазвам на работа. Иначе добре ми действаше. :D

*
Re: Божествени тела
« Отговор #433 -: Февруари 29, 2008, 11:10:02 am »
Да се отчета!
Незнам каква е точно диетата, която карам... :oops:
Дори незнам колко кила съм (кантара ни е велик, дава разлика от плюс, минус 10 кила), но ще съдя по дрехите!

Вчера съм изяла 2 краставици с диетична сол и 2 пържоли-печени, с диетична сол.Литър и половина минерална вода.И никак не съм гладна.Преди малко изядох една пържола, имам и за следобед една, за довечера ще му мисля.
*
Re: Божествени тела
« Отговор #434 -: Февруари 29, 2008, 11:11:26 am »
Мимке,за по-добър резултат смени свинските пържолки с пилешки  :)
*
Re: Божествени тела
« Отговор #435 -: Февруари 29, 2008, 11:12:54 am »
Ами в безвъглехидратната диета казват, че свинското е позволено.Пък и го имаме в изобилие във фризера  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Божествени тела
« Отговор #436 -: Февруари 29, 2008, 17:10:54 pm »
Ами в безвъглехидратната диета казват, че свинското е позволено.Пък и го имаме в изобилие във фризера  :oops: :oops: :oops:

  Не се черви чак толкова! :D Мани я Жекова, тя от слаботия вече не знае какво приказва. Аз така знам месо и салата. Под месо разбирай - кой с каквото разполага. :D
*
Re: Божествени тела
« Отговор #437 -: Февруари 29, 2008, 18:29:11 pm »
Не се черви чак толкова! :D Мани я Жекова, тя от слаботия вече не знае какво приказва. Аз така знам месо и салата. Под месо разбирай - кой с каквото разполага. :D

 :lol: :lol: :lol:

*
Re: Божествени тела
« Отговор #438 -: Февруари 29, 2008, 18:31:06 pm »
да ама сега като развърти чукове и бухалки..........
*
Re: Божествени тела
« Отговор #439 -: Февруари 29, 2008, 18:42:09 pm »
мъничко оффф :oops: :oops: :oops:

абе мацко, аз що бой съм изяла с него ми ти чук, мислиш ли, че още ме е страх? :lol:
Няма да спамя повече! :oops: