0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Месечно "питане"
« -: Декември 22, 2005, 14:40:54 pm »
Малко е необичайно да пиша точно в този раздел, но все пак като не знам питам дори и аз. :)

Искам да ми обясните като на Мъж, на какво се дължи нередовния цилък при жените. Имам предвид наистина нередовен - появява се през 30-45 дни и понякога и през повече. Иначе когато дойде - кървенето си е нормално - нито повече нито по-малко ????
Месечно "питане"
« Отговор #1 -: Декември 22, 2005, 14:43:05 pm »
Да не би да ти закъснява Бигбен? :wink:

Ами предимно стрес, диети, хормонални причини и други.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Месечно "питане"
« Отговор #2 -: Декември 22, 2005, 14:44:42 pm »
Цитат на: wassilena
Да не би да ти закъснява Бигбен? :wink:

Ами предимно стрес, диети, хормонални причини и други.


На мене никога не ми закъснява :D

Не имам предвид като фактор които влияе за по-продължителен предиод или няма такова нещо ???
Месечно "питане"
« Отговор #3 -: Декември 22, 2005, 14:48:05 pm »
Бигбен, Васи ти е написала - хормонални нарушения. Също и ПКЯ (като вид хормонално нарушение).

Жената на брат ми е така - идва й три-четири пъти в годината, но, слава Богу, забременя и роди нормално.

А може и да става дума за специфика на организма. Не всички жени са с 28-дневен цикъл. Има с по-къс, с по-дълъг, възможно е и с драстично по-дълъг.
*
Месечно "питане"
« Отговор #4 -: Декември 22, 2005, 15:58:42 pm »
Здравсй,
моят цикъл е такъв без да имам хормонални нарушения.Просто винаги овулацията ми е м/у 19-25 ден и аз си мисля че от там идват дългите цикли.когато съм говорила с лекари казват че не е фатално и предписват Противозачатъчни или Дуфастон.Преди съм пила дуфастон той ми регулира цикъла за 2/3 месеца и после старата песен на нов глас.Обикновенно ми се случва около смяната пролет/лято.Не съм сигурна че е от това но така си го обяснявам.
А друг е въпроса ако се цели забременяване.Тогава ми изписват Клостилбегит за да се издърпа овулацията напред после прегнил и после луда жена в къщи стои та гледай.
Месечно "питане"
« Отговор #5 -: Декември 23, 2005, 13:58:57 pm »
Здравей, Бигбен. Първото е хормоните, а другото е поликистоза на яйчниците. При мен беше второто - цикъла ми е на 35 - 38 дена. Сега чакам резултата от лапарото.