0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #260 -: Януари 29, 2008, 12:42:41 pm »
И аз да приветствам Кети с добре дошла! :welcome_1: Малко късно :wink:, но не пречи, нали!

На pgzenga, dekiki и White -
Прекресна среща с най-здравичките бебенца!

Викторийке,
 :hug2:Да оздравяваш, ей! :wink:

Аз наблягам на многото портокали, грейпфрути, киви, ябълки, мандарини, че и лимони и гледам от там да си набавям натурални витамини, че да си подсилвам имунитета. Отделно от това си вземам и "бременните" витамини, а от скоро започнах и рибено масло като добавка, че в него се съдържат Омега 3 ненаситени мастни киселини, които "задържат бебето в корема" - помагат да не се случи преждевременно раждане.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #261 -: Януари 29, 2008, 13:16:35 pm »
Бе кво става с таз Наха бееее :lol:

вече си има дъщеричка и темичка :)

pgzenga, dekiki, White, леко раждане!

*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #262 -: Януари 29, 2008, 13:54:01 pm »
здравейте моми4ета,като гледам ве4е сме 4 на финалната права пожелавам леко и базпроблемно раждане на вси4ки. :bighug:
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #263 -: Януари 29, 2008, 13:57:49 pm »
azaia,Прекрасна среща с дългочаканото бебенце!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #264 -: Януари 29, 2008, 14:22:55 pm »
Миленка,Pippi мерси за пожеланията! :hug2:
Azaia,леко раждане и на теб миличка и незабравима първа среща с малкото :sunshine:!
Pgzenga,ти къде в Плевен ще раждаш?Аз живот и здраве ще бъда в новата болница Авис медика и ако и ти си там нищо чудно да се засечем!
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #265 -: Януари 29, 2008, 17:41:51 pm »
 Милен4е благодаря за пожеланията ве4е се 4увствам по добре!!! :flower: слава богу явно не е от страшния грип а настинка!!!
pgzenga, dekiki,White пожелавам ви леко раждане и  вси4ко да е като по вода!!!
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 17:44:01 pm от Виктория »
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #266 -: Януари 29, 2008, 17:56:03 pm »
Azaia,леко раждане и незабравима и вълнуваща среща със сбъднатата ти мечта.

dekiki, относно това къде ще ражда pgzenga ще ти кажа, че тя е избрала да ражда във Втора клинична база(там където аз родих). После и от двете ще чакам мнения и разкази за раждането на вашите мечтани бебета. Леко раждане!

Виктория, хубаво е да чуем че вече се чувстваш по-добре и че гадния грип те е подминал. Да се пазиш много.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #267 -: Януари 29, 2008, 19:21:17 pm »
 Благодаря janeta   :wink:
Моми4ета някой да знае какво озна4ава съкращението СУЕ на моята куми4ка днес са и излезли резултати от кръв и урина вси4ки иследвания са в норма само това било в пове4е от допустимото  :( не знам кого да питам благодаря предварително!!!а и като си представя 4е и моите иследвания ще ги взема утре и направо........дано вси4ко е нормално ще ви пиша утре!!!
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #268 -: Януари 29, 2008, 19:23:52 pm »
Скорост на утаяване на еритроцитите-при бременност е нормално да е завишено.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #269 -: Януари 29, 2008, 19:30:26 pm »
Благодаря ти mpia за бързия отговор а до колко???Тъй като и аз утре ще взимам моите да не се ошашкам нещо защото ще ги нося на док.4ак след две седмици!Така или ина4е утре ще пиша за моите като ги взема да се успокоя много ми е притеснено
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #270 -: Януари 30, 2008, 10:28:13 am »
На момичетата,който са на финала искам да пожелая леко и безпроблемно раждане!!!
Искам да ви попитам,тези който ще разждат или вече са родили със секцио каква упойка предпочетохте пълна или епидурална?На мен сега ми предстои консултация с анестезиолог,за да си уговоря с каква упойка ще съм и още не съм решила :(.От всичко прочетено и според гинеколога ми май е по-добре да е епидурална,но мен ме е страх...и вообще нищо не съм решила,а време няма.

*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #271 -: Януари 30, 2008, 12:09:21 pm »
Благодаря ти mpia за бързия отговор а до колко???Тъй като и аз утре ще взимам моите да не се ошашкам нещо защото ще ги нося на док.4ак след две седмици!Така или ина4е утре ще пиша за моите като ги взема да се успокоя много ми е притеснено

СУЕ може да е в пъти над допустимото и не е проблем при бременност. на мен док въобще не ми е пускал СУЕ по време на бременността, защото така или иначе е завишено, а няма отношение.

станкова, доколкото знам в бг не правят секцио с епидурална. слагат спинална, която те обездвижва от кръста надолу. според мен това е по-добрият вариант, защото си в съзнание и виждаш бебето като се роди. все пак зависи от твоите предпочитания :) успех!

*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #272 -: Януари 30, 2008, 12:31:53 pm »
На момичетата,който са на финала искам да пожелая леко и безпроблемно раждане!!!
Искам да ви попитам,тези който ще разждат или вече са родили със секцио каква упойка предпочетохте пълна или епидурална?На мен сега ми предстои консултация с анестезиолог,за да си уговоря с каква упойка ще съм и още не съм решила :(.От всичко прочетено и според гинеколога ми май е по-добре да е епидурална,но мен ме е страх...и вообще нищо не съм решила,а време няма.
Аз раждах с пълна упойка, просто бебето тръгна и нямах време за консултация с анестезиолог. Ако имаше време не знам как бих постъпила - и мен ме беше страх от упойката. Това, което губиш при пълната упойка е да чуеш първия плач, да дадеш първата целувка...
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #273 -: Януари 30, 2008, 12:59:46 pm »
А няма ли възможност да се ползват онези упойки, не знам как се казва. Дето ти я вливат през абоката, спиш си и като спрат вливането се събуждаш? На хистерото и пункцията бях с такава.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #274 -: Януари 30, 2008, 15:40:34 pm »
Моми4ета да се похваля взех си изследванията отидох при ли4ната защото нямаше да издържа до след 2 седмици-вси4ко е нормално и в допустимите стойности!!! ве4е съм спокойна!!!
Прегръщам ви вси4ки
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #275 -: Януари 30, 2008, 20:12:12 pm »
По въпроса за упойките:
Епидуралната аналгезия се прилага при нормално раждане, при раждане чрез Секцио Цезарея - спинална анестезия или пълна такава. Епидуралната аналгезия е само обезболяване, но не и упойка. Аз, по принцип, съм привърженик на нормалното раждане, но при многоплодна бременност се прилага Секцио. Така че, предпочитам спинална упойка - не виждам защо да бъда приспивана. Искам да съм там и тялом и духом и да знам какво се случва. :D

Ако Мпиа се включи, навярно и по-добре ще го обясни.

В тази връзка имам въпрос (може и глупав да ви се стори) към вече родилите със секцио или към Мпиа.
Майка ми ме е родила чрез секцио преди 31 години и ми е разказвала, че 24 часа след операцията не е трябвало да приема нито течности, нито храни. Едва след 24ия час, са и дали да ближе някакъв резен лимон. Освен това е била много изтощена от операцията и в продължение на около 2 седмици не е можела да ме къпе, не е имала сили.
Та, въпросът ми е: и сега ли е така? Или в днешно време нещата не стоят така?
Благодаря предварително.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #276 -: Януари 30, 2008, 20:22:44 pm »
Момичета, да се отчета и аз...
Днес бях на преглед при д-р Емин в Плевен и насрочихме датата за секциото - 04.02. /понеделник/.

Малко се притесних от резултатите от направеното УЗИ. 8O За последните 3 седмици очаквах бебето да е наддало повече, а не само 310 гр. Сега е 2633 гр. За плацентата пише 1-2 ст. на зрялост.
Терминът ми е 17-18.02. и до момента плодът винаги е отговарял на срока на аменорията.
Сега като заключение пише същото, но АС и НС отговарят на по-ранна седмица /след ст-стите им пише +/-21d/... Другите показатели /BPD, FL/ се отклоняват max  с 2-3 дни.

Мислите ли, че има повод за притеснения?

Док не каза, че има нещо обезпокоително, но съмнението не спира да ме измъчва.
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 20:26:25 pm от pgzenga »
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #277 -: Януари 30, 2008, 20:23:08 pm »
Милена б, определено не стоят така нещата  :wink:
Аз от третия ден се грижа сама за детето

pgzenga , според мен няма за какво да се тревожиш. В тези напреднали седмици е доста трудно да се измери бебето.
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 20:27:13 pm от коки »
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #278 -: Януари 30, 2008, 20:40:56 pm »
Та, въпросът ми е: и сега ли е така? Или в днешно време нещата не стоят така?

Мисля, че как ще се чувстваш след секциото е индивидуално и зависи как е протекла операцията. Ако няма усложнения би трябвало след 3-4 дни да си в кондиция. За яденето - в русенското АГ не ни дадоха да ядем в деня на секциото и на следващия също( не че след това имаше изобилие от храна), но още на другата сутрин ни юрнаха да ставаме в 5 сутринта. 8OАз си мислех, че родилките си почиват и си подремват до късно, но ми разбиха илюзиите още в реанимацията, когато в 5 часа светнаха лампите и ни погнаха с мерене на кръвно, температура и т.н. А понеже там е като Бастилията - никакви посещения още на 3 ден вземах без проблем стълбите от 1 до 4 етаж, натоварена с няколко чанти.
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 20:43:29 pm от Galia »
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #279 -: Януари 30, 2008, 21:15:04 pm »
Милена всеки се въстановява индивидуално.
Едно време са правили огромни вертикални разрези, а сега са хоризонтални, ниско долу и съвсем малки.
Мен 2006г.-като ме оперираха от миома- не ми дадоха да ям 3 дни, та чак на 4-ия изядох 2 лъжици супа. А от 2-рия ден само глътки вода. И това беше , защото не бях пуснала газове.
Иначе от 2-рия ден се движих, но когато става въпрос за секцио и да гушнеш бебчетата, които толкова дълго чакаме -сигурно няма и да усещам ,че ме боли. :)
Иначе и аз предпочитам нормалното раждане, защото на 2час може да ходиш. :)