0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #240 -: Януари 28, 2008, 10:15:38 am »
пиеш ли но шпа или папаверин?
ако те боли много силно се обади на док.,иначе може да те боли от разтягането на матката.гледай да почиваш
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #241 -: Януари 28, 2008, 11:23:17 am »
Нищо не пия,но май ще се наложи...нормални ли са тези болки в 14-та седмица?
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #242 -: Януари 28, 2008, 11:31:19 am »
Кали, може и контракции да са, може и наистина да е от разтягане. Обади се на лекаря си. Най-вероятно ще ти предпише но-шпа, но не си го самоназначавай.
Пипи, много мерси за обясненията. Ще имам предвид всички съвети.
Ако устискам да 6-ти февруари, ще се видя още веднъж с Диков.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #243 -: Януари 28, 2008, 12:30:56 pm »
Кали,може и контракции да са.При мен започнаха точно в 14-та г.с. и от тогава съм на Магнерич и Но-Шпа.Ако ги имаш още,обади се да питаш лекаря си,какво да правиш.
<br />
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #244 -: Януари 28, 2008, 17:21:15 pm »
pgzenga, dekiki като ви гледам лентичките вече сте на финалната права. Желая ви леко и безпроблемно раждане и бързо възстановяване. Ще чакак с нетърпение новини от вас.

Виктория малко по напред съм написа какво стана с мен през бременността. Бях настинала и нелекувана. Иди на лекар който бързо да ти предпише лечение с подходящи лекарства. Аз карах с чай, лимони и от личния лекар някяакви смучещи таблетки. Това е неправилно-родих преждевременно в 35 г.с. и се оказа че плацентата е заразена от вирусното заболяване(аз я видях-беше цялата на бели гнойни петна). Добре, че на бебето му нямаше нищо и не беше минала инфекцията от плацентата на него. Моля те от сърце-не пренебрегвай вирусните неразположения и не ги лекувай с бабини методи. Иди на лекар!
Бързо оздравяване и леко бременеене.
(П.П. не исках да те притесня, а да споделя моя опит от това)
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #245 -: Януари 28, 2008, 17:52:50 pm »
Виктория малко по напред съм написа какво стана с мен през бременността. Бях настинала и нелекувана. Иди на лекар който бързо да ти предпише лечение с подходящи лекарства. Аз карах с чай, лимони и от личния лекар някяакви смучещи таблетки. Това е неправилно-родих преждевременно в 35 г.с. и се оказа че плацентата е заразена от вирусното заболяване(аз я видях-беше цялата на бели гнойни петна). Добре, че на бебето му нямаше нищо и не беше минала инфекцията от плацентата на него. Моля те от сърце-не пренебрегвай вирусните неразположения и не ги лекувай с бабини методи. Иди на лекар!
Бързо оздравяване и леко бременеене.
(П.П. не исках да те притесня, а да споделя моя опит от това)
[/color][/color]

Виктория, както ти е казала Жанета непременно отиди на лекар. Със самолечение не става. Това е вирус и трябва адекватно лечение.
Мен от грипа и вирусите най-много ме е страх. Направо се побърквам.

Жанета, добре че не се е отразило на бебето и всичко е наред.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #246 -: Януари 28, 2008, 18:01:28 pm »
Илиана права си, че е добре че не е минало на бебето. Неонатолозите казаха, че дори е по-добре че се е родило сега а не по-късно защото в тази заразена плацента е щяло да се роди разболяно и да му вливат една камара лекарства. Лекувайте грипа и много да се пазите ,че наоколо е грипна епидемия.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #247 -: Януари 28, 2008, 18:38:55 pm »
janeta, мерси за пожеланията! :thankyousign:

ani4ka, как пиеш Коризалията? :balk_160: И аз от днес съм малко хремава и ме наболява гърлото, та мисля да пия нещо хомеопатично...
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #248 -: Януари 28, 2008, 18:47:06 pm »
момичета, друго хомеопатично лекарство, което наистина има ефект и е позволено от лекарите при бременност - осцилококцинум.препоръчвам го с 2 ръце. мен ме спаси от грипа, когато всички в офиса кихаха и кашляха.
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #249 -: Януари 28, 2008, 20:15:39 pm »
pgzenga,
както си пише в листовка, ама си признавам, че пропусках някои часове, като по този начин изсмуках почти два пъти по-малко хапчета, отколкото се падаха за целия ден. Но пак помогна!
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #250 -: Януари 28, 2008, 20:27:57 pm »
janeta благодаря за съвета!
още снощи звъннах на ли4ната и тя дойде да ме прегледа вкъщи понеже през деня в кабинета е ужас от болни,каза 4е нямам хрипове и температура нямам само кашлица с отхра4ване и отпадналост,изписа ми-сироп за кашлицата Мукоплан на д-р Тайс,таблетки за сму4ене,Фервекс 1 дневно, калций и цвят от лайка да го варя и с 1 4.л.сода да си правя инхалации за кашлицата  :wink: като се пооправя мисла да отида на консултация да видим беб4ето как е да се успокоя много ми е притеснено........
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #251 -: Януари 28, 2008, 20:46:08 pm »
janeta,мерси миличка за пожеланието!
Да ви кажа,че вече нямам търпение да видя моето слънчице и още от сега понякога ми се пълнят очите със сълзи от вълнение и се моля всичко да мине ок!
Pgzenga и White,и на вас момичета[паралелно с мен :lol:]пожелавам леко раждане и здрави бебчета!
Благодаря на всички за невероятната подкрепа! :bighug:
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #252 -: Януари 29, 2008, 07:23:55 am »
Момичета и аз съм болна, кажете каква температура се поддържа при бременост, когато не бях настинала ми беше 36,8-36,9 а сега имам 37,3-4, мисля да отида на лекар но все се притеснявам да пия лекарства, а от друга страна се притеснявам да не стане по лошо?засега нямам кашлица имам само хрема която е ужасна,никога не съм имала такава хрема.... :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #253 -: Януари 29, 2008, 07:56:48 am »
sany Ако жената е бременна, температурата по време на цялата бременност остава  леко повишена. мисля от 37-37,3...37,4
При простуди,хреми ,температута....можеш да пиеш парацетамол, високите нива на естроген по време на бременността, които водят до изсушаване на слизестите мембрани и набъбването им – това кара запушения нос от настинка или грип да се усеща много по-неприятно.
Ако се услужнят нещата и вдигнеш висока температура то непременно се обади на твоя лекар ,за да ти назначи необходимото лечение!Иначе пи чайчета ,хапвай мед,пробвай да си правиш инхалации с лайка за хремата или пак си направи капки от морска сол.Желая ти бързо оздравяване :D
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #254 -: Януари 29, 2008, 09:13:17 am »
Благодаря ти много за отговора и аз си мислих че е нормално да е таква температурата , защото не ми е студено. непременно ще отида на лекар ако се усложнят нещата.Тук вируса е само с хрема та се надявам да ми се размине бързо.Благодаря ти
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #255 -: Януари 29, 2008, 09:21:05 am »
Eто и от мен една експресна рецепта против грип.Действа неотказно и може да се ползва от бременни.
Сутрин,обед и вечер се взема по един осцилукокциум,ангин хил и по един течен вит.С.Между осцилукокциума и ангин хила трябва да има 15 мин почивка,понеже са хомеопатични.Ако не се спре грипа,може да се атакува с по-големи дози от тях-на 15 минути по едно хапченце.Излиза доста скъпо,но вече ме спасява два  пъти от вирусите,дето ми ги носят вкъщи.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #256 -: Януари 29, 2008, 09:21:32 am »
Dekiki, благодаря ти за пожеланията! Леко и безпроблемно раждане и на теб, и на Мира!
Аз съм съвсем на финалната права. Утре съм на преглед в Плевен. Ще раждам секцио там и мисля утре да си тръгвам със сака, защото д-р Емин може да реши раждането да е до края на тази седмица. Иначе, уговорката ни е за седмицта 04.02.-08.02.2008 .

Дано гърлото и хремата да се пооправят :(, започнах да пия Коризалия и много, много чай с мед.
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 09:33:39 am от pgzenga »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #257 -: Януари 29, 2008, 09:28:46 am »
Момичета-кокичета, бързо да оздравявате! Вярвам, че ще бъде така и че скоро ще гушкате здрави и пухкави бебчета.

pgzenga, май ти си вече наред скоро. Пожелавам ти леко раждане и те чакаме в седмичната тема.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #258 -: Януари 29, 2008, 09:55:08 am »
white, леко раждане миличка и бързо възстановяване. Ще чакаме новини с нетърпение от теб. :P
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #259 -: Януари 29, 2008, 12:30:54 pm »
Бе кво става с таз Наха бееее :lol: