0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #220 -: Януари 26, 2008, 10:18:30 am »
Привет, Кети. :D
Леки и безоблачни месеци до срещата с най-прекрасното бебе.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #221 -: Януари 26, 2008, 11:27:04 am »
Кети добре дошла в темата на дългоочакваната бременност.
Желая ти леки и безоблачни 9 месеца и най-прекрасната и мечтана среща на финала. Успех миличка.

Касси видях те с малките на снимка от изписването й в списание "Мама" което си купих още предния месец. Леле колко много са пораснали вече. С какво се храните(с кърма или АМ)? Да са ти живи и здрави малките сладури!
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 11:33:54 am от janeta »
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #222 -: Януари 26, 2008, 13:14:06 pm »
Кети добре дошла в тази хубава темичка, леко и безпроблемно бременеене и едно здраво бебче на есен :D

Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #223 -: Януари 26, 2008, 13:27:03 pm »
Кети, добре дошла и от мен! Лека бременност и красиво и здраво бебче накрая!
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #224 -: Януари 26, 2008, 13:54:33 pm »
 :D Добре дошла, Кети!!!Леко бременеене и здраво бебче!!!
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #225 -: Януари 26, 2008, 14:33:17 pm »
Окончателно се спрях на Диков и засега на нормално раждане, ако няма изненади. :D

White, обсъждахте ли с Диков раждането? защото при мен винаги беше много натоварено положението и не му оставаше много време за разговори, но когато отидох да раждам нормално и ми видя картона каза, ооо, 4 години стерилитет, защо не си ми казала, аз ако знаех, друг подход щях да имам към теб и щях да те убедя за секцио. даже ми се накара. друг е въпросът, че аз всеки път му казвах, че доктор владимиров ме праща при него (те се познават много добре), но повече въпроси не ми е задавал, а аз нямах възможност да си питам даже за всичките си мои притеснения, които имах по време на бременността.
иначе доктор Диков има много опит и е професионалист, но му е много натоварена програмата.

Кети, лека бременност!
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 14:35:52 pm от Pippi »

*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #226 -: Януари 26, 2008, 16:12:12 pm »
Пипи, обсъждахме уж нещата. И аз като папагал повтарям всеки път, че съм пациентка на д-р Стаменов. Дори оперираната ми матка не го притесни при последната ни среща.
При теб защо се наложи да преминете към секцио?
Кога отиде в болницата?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #227 -: Януари 26, 2008, 17:05:31 pm »
отидох на 4 януари вечерта с чести, но нередовни и не много болезнени контракции, ама понеже терминът ми беше на 5 януари, вече много се бях изнервила от чакане и отидохме да видим какво ще правим. имах 4 см. разкритие и ме приеха. доктор диков дойде към 10, включи ми система с окситоцин, накара ми се, че не съм му съобщила за стерилитета (и за паническото разстройство, което имах преди), после почнахме да раждаме... и така около 10 часа, но нещо не се получи нормално, не усещах добре напъните (контракциите и болките ми бяха по-силни от чувството за напън) и съответно не напъвах правилно. към 6 часът докторът каза, че вече час главичката си стои на едно място, което е опасно за бебето, и минахме към секцио.

П.С. това да не ви плаши, при всеки раждането минава различно. важен е резултатът - най-хубавото и обичано бебе :D

white, ако имаш възможност, настоявай пак да обсъдите нещата! разбира се, естественото раждане е най-добре, но всичко си зависи от отделния човек и обстоятелствата около него. а той е много зает и невинаги има време да обърне необходимото внимание на всяка пациентка.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #228 -: Януари 26, 2008, 17:09:02 pm »
janeta, благодаря за вниманието. Снимката в списанието е от вкъщи, а не от изписването и там са месец и половина  :D. Сега ако ни видиш кооооолко сме големи :wink:. Не кърмя, на АМ-Фризолак са. А ти как се справяш, кърмиш ли?  :D

ketti, добре дошла и безоблачни месеци на бременеене.  :D


По темата за Диков, явно и той е луднал от много пациентки, и я виж ти какво име си е извоювал вече, браво, браво. Ама това със стерилитета и секциото е безумие, поне според мен. Аз познавам лично няколко мацки, които родиха нормално след стерилитет. Една оттях е Bora82 :D. Успех на всички!

White, чакам :photo:,знаеш откъде!!  :D
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 17:15:43 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #229 -: Януари 26, 2008, 17:40:00 pm »
Касси, аз пък бях решила че снимката е от изписването й. Упс, сори :oops:, но пък снимката е много готина.
Аз кърмя в момента. На 4-я ден след раждането бяха на път на сложат на бебчо сонда защото не искал да яде от шише. Но когато ме качиха при него в Неонатологията и той като по чудо започна да се храни(за радост на всички). Просто на косъм му се размина сондата. И на 5-я ден му предложих гърдата си и той засука. И така една седмица сучеше и после от веднъж отказа. Толкова се разтроих от това. Аз много исках да го кърмя(страшно е приятно изживяването) И така 1 седмица се цедях иму давах от шише. А после прочетох доста неща по темета за недоносените бебета и кърменето. И когата преди 3 дни му предложих отново гърдата той засука за моя огромна радост. И сега в момента суче от мен.(стискайте ми палци да продължи да се храни от гърдата занапред)

Момичета, които сте бременни моля ви не пренебрегвайте нито едно малко неразположение през бременността. Аз бях леко грипна  и резултата беше заразена плацента(слава богу, че не е минала на бебето) и отделно тъпия ми гинеколог е трябвало да ми направи серклаж в 4-5 месец. И цялото това невежество доводе до преждевременното раждане на Теди. да са живи издрави лекарите и акушерките от Интензивния сектор на Неонатологията в Плевен. Страхотни професионалисти! Пазете се от некадърни лекари защото последствията са за ваша и на детето сметка.
Леко бременеене на всички бременелки! :D
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 17:42:04 pm от janeta »
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #230 -: Януари 26, 2008, 21:12:17 pm »
Кети, честита радост! Пожелавам ти безпроблемна бременност и много сладки мигове с дългоочакваното бебче!

За Токуда - аз във вторник съм на прелгед и на Ден на отворените врати, така че ако някой има конкретни въпроси, да ме използва за посредник ;)
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #231 -: Януари 26, 2008, 21:50:37 pm »
Кети,добре дошла в една от най-хубавите темички!Пожелавам ти незабравими мигове с растящият живот в теб-невероятнно е!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #232 -: Януари 27, 2008, 00:13:02 am »
Нахита май нещо се изгуби :wink:. Дано всичко мине идеално и скоро да ни зарадва с прекрастни новини!
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #233 -: Януари 27, 2008, 09:07:16 am »
Кети, честито и от мен!
Прекрасни и безпроблемни 9 месеца ти желая!

Момичета, вчера цял ден, а и през нощта усещам едно потрепване на коляното /както потрепва око или клепач/. Много ми е неприятно... :(
Случвало ли ви се е подобно нещо?
Мисля, че в скоро време съвсем ще се побъркам. Колкото приближава раждането, толкова по-нервна ставам... 8O
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #234 -: Януари 27, 2008, 14:45:27 pm »
Моми4ета помагайте,леко съм настинала какво мога да взимам всеки казва 4е нищо не трябва да пия!??? :( :( :(Страх ме е да не направя нещо на бебо сега пия 4ай4ета и се разтривам,ям плодове и сок от лимон и си пия витамините!!!
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 14:48:03 pm от Виктория »
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #235 -: Януари 27, 2008, 14:57:50 pm »
Можеш да взимаш парацетамол, ако се чувстваш зле! Не прекалявай със затоплянето обаче!

И дано леката настинка да не премине в по-сериозна! Ако се случи - бегом при доктора за лечение!!!
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #236 -: Януари 27, 2008, 16:13:14 pm »
Ако вярваш на хомеопатията, може Осцилококцинум. Парацетамол само ако имаш над 37,5 температура, даже 38 и не повече от 3-4 пъти на ден.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #237 -: Януари 27, 2008, 18:45:28 pm »
И от мен нещо хомеопатично: след двудневно цедене на сок от лимон, разбъркан с мед, чайове и витамини си купих Коризалия (5,22 лв.) и въпреки, че бях изпълнена със съмнения, на другия ден имаше осезаемо подобрение. До вечерта вече се чувствах абсолютно здрава.
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #238 -: Януари 27, 2008, 20:03:07 pm »
Много ви благодаря моми4ета какво щях да правя без вас!!! :wink:Но май ще се ходи при ли4ната сега взех да кашлям една гадна кашлица с хра4ки  :( незнам дано се оправя ...много ме страх за беб4о да не стане някоя беля  :balk_144: :balk_145:
*
Re: Темата на бременните-17 част
« Отговор #239 -: Януари 28, 2008, 09:51:40 am »
Момичета,мен пък много ме боли корем от вчера..и цяла нощ ме стяга и сега продължава..направо съм изумена 8Oот какво ли може да е,ниско долу...и малко на спазъми/като контракция/ :(
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.