0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #220 -: Септември 23, 2010, 21:13:43 pm »
Принципно се правят 2-3 плаки, а разширителя :lol: (с нещо подобно е свързано истинското му име) си стои там, с един друг инструмент се захваща шийката и се поставя катетър с който се вкарва контраста. След това се правят 2-3 снимки и всичко това е 3-5 минути. Търпи се.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цветна снимка
« Отговор #221 -: Септември 24, 2010, 10:08:13 am »
Не знам какво е плака, признавам си. :oops:
Не исках да знам подробности за това, което ще ми правят, реших, че за тази манипулация ще се доверя на лекарката. Не мога да преценя дали извади разширителя, аз се бях съсредоточила да гледам горната дясна лампа в стаята:))Каза ми да се изкашлям силно и че ще усетя леко защипване. Аз се изкашлях максимално силно и нищо не усетих--честна дума:)Когато махаше, това, което ме зашипваше-беше същото-пак кашлях, пак нищо не усетих.
Контрастното вещество го вкара на два пъти-спря след около десетина секунди, защото мен малко ме заболя, наистина абсолютно търпима болка, след това продължи пак и тъкмо, когато чаках супер силната болка , за която четох във форумите,(заради която момичета правят ЦС с упойка) тя каза-готово.
Нямам почти никакво кървене, само няколко капки около час след това и съвсем малко контрастно вещество изтече. Не съм пила допълнително аулин или нош-па, само преди снимката.От началото на манипулацията до края е не повече от 4-5 минути-всичко, промивка и т.н.
С мен беше едно момиче, което трепереше буквално като лист-бледа, изтормозена и много притеснена. После каза, че се чуства зле.
Не подценявам факта, че при всеки болката е индивидуална, но като "преминала" тази преграда мисля, че нито е толкова страшно, нито толкова боли, но психическата нагласа (или прекомерното четене по форуми-тук слагам и себе си в кюпа) може да изиграе много лоша шега.
След около час бях на работа, а в края на деня бях забравила, че съм била на ЦС-сутринта-така добре се чуствах.
Да не пропускам факта, че от лекар до лекар сигурно има разлика. Д-р Янакиева я виждах за първи път, не съм и пациентка, но и тя, и сестрата, и рентгеноложката бяха много, много мили.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #222 -: Септември 24, 2010, 11:23:53 am »
Аз също нямах лоши или нетърпими усещания на моята цветна снимка. Не съм взимала обезболяващи предварително - болката е като първи ден при по-болезнен цикъл. Обаче си мисля, че нивото на болка зависи от резултата т.е. проходими или не са ти тръбите.
Така, това го минах следва - хистероскопия :P ще пиша в другата тема за преживаването следващата седмица.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: цветна снимка
« Отговор #223 -: Септември 24, 2010, 15:11:01 pm »
Според мен резултата няма никакво значение относно болката - моите тръби са напълно проходими, а болката беше доста силна. Мисля че най-голямо влияние върху това колко ще те боли играе именно психическата нагласа. На първата ми цветна снимка ме беше много страх и боля много, на втората - понеже вече знаех какво ме чака, макар че процедурата беше по-дълга, болка почти не усетих.
Благодаря за информацията за д-р Янакиева - мисля да пратя моята приятелка там :-)

26.09.2019
Re: цветна снимка
« Отговор #224 -: Септември 24, 2010, 15:31:23 pm »
yanicka, ти къде прави снимките?


*
Re: цветна снимка
« Отговор #225 -: Септември 24, 2010, 15:45:33 pm »
Аз съм от Варна - първата ми снимка е в Олимед, а втората в АГ Варна. Иначе повода да пиша в темата беше, че търся къде в София моя приятелка да си направи снимката.

26.09.2019
*
Re: цветна снимка
« Отговор #226 -: Октомври 05, 2010, 00:47:07 am »
Направих Цветна снимка в Първа АГ"Света София"/бивша"Тина Киркова"/.Получих две плаки и бележка с резултат.  Не съм ползвала болкоуспокояващо.Последва леко кървене,което до края на деня спря.

Схемата е такава :   няколко дни преди месечния цикъл се прави микробиология и кръвно изследване за Хламидия,    при добър резултат- цветната снимка в първите чисти дни след края на цикъла.

повода да пиша в темата беше, че търся къде в София моя приятелка да си направи снимката.
Ако нямате уговорка с конкретен лекар, там координирането се осъществява от медицинската сестра в кабинет 100 на 1ет. ; Раб.време от понеделник до петък/8.00-14.00/
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 00:56:58 am от marsi »

Re: цветна снимка
« Отговор #227 -: Януари 31, 2011, 19:07:12 pm »
Здравейте!Искам да ви попитам пречи ли цистита да си направя цветна снимка? Защото имах намерение за тази седмица, но сега през студените дни циститът ми пак се появи, а никак не ми се иска да отлагам това изследване. Случвало ли се е на някого?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: цветна снимка
« Отговор #228 -: Януари 31, 2011, 19:36:21 pm »
Хм, на мен ми предстои след около 2 седмици цветна снимка, а нищо не ми споменаха за микробиология :ask:
*
Re: цветна снимка
« Отговор #229 -: Януари 31, 2011, 20:08:14 pm »
Някои клиники правят микробиология, други не.
Ако си в добра клиника, не се тревожи.
На мен не ми е правена.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #230 -: Януари 31, 2011, 20:32:21 pm »
И на мен ми предстои ЦС след около 2 седмици, казаха ми, че ще бъде с упойка и нищо няма да усетя. Дано е така, не понасям на болка...
П.П. Микробиология ми е направена.
Re: цветна снимка
« Отговор #231 -: Януари 31, 2011, 20:52:13 pm »
Здравейте!Искам да ви попитам пречи ли цистита да си направя цветна снимка? Защото имах намерение за тази седмица, но сега през студените дни циститът ми пак се появи, а никак не ми се иска да отлагам това изследване. Случвало ли се е на някого?
Задължително се консултирай с лекар! От д-р Стаменов знам, че при цистит не трябва да се прави ЦС, докато не се преодолее проблема!


Re: цветна снимка
« Отговор #232 -: Февруари 03, 2011, 14:07:02 pm »
И на мен ми предстои цветна снимка след няколко дни,но и на мен на са ми пускали микробиология

Вярвам!!!!
Re: цветна снимка
« Отговор #233 -: Февруари 03, 2011, 14:15:01 pm »
На мен и при двете цветни снимки в месеца преди снимката ми взеха влагалищен секрет за микробиология.
Личното ми мнение е, че трябва да се провери първо за инфекции преди да се направи ЦС.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка
« Отговор #234 -: Февруари 03, 2011, 16:21:38 pm »
Радостинка, и аз доколкото разбрах, трябва да няма никакви инфекции, за да се направи ЦС. Затова е и микробиологията. За съжаление, при последната ми взета проба се откриха инфекции, които първо трябва да излекувам, едва тогава ще правим ЦС. Много вероятно е някои лекари да си спестяват тези изследвания, което не ми изглежда редно.
Re: цветна снимка
« Отговор #235 -: Февруари 03, 2011, 16:24:00 pm »
Точно за това, трябва да се направи  :), виж за спестяването на изследвания  :? :? :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: цветна снимка
« Отговор #236 -: Февруари 03, 2011, 17:05:08 pm »
аз някъде нагоре може да съм го писала (сори, ако се повтарям).

Правила съм и хидротубация и ЦС.

При хидрото ми искаха ПКК и МБ. Това го правих в клиниката на Др. Владимиров.

На ЦС докторката изискваше да имам МБ не по-стаа от 1 месец. СЛед многото ми инсета имах такава на по-малко от месец, която забравих да взема от клиниката. На самата ЦС докторката се възмущаваше защо не я нося и каза, че за всеки случай ще ме "промие" (нещо подобно беше), за да избегнем "разнасяне" на инфецкция в случай, че имам такава. ЦС я правих в Тина Киркова.

Аз също съм ЗА да се прави МБ преди ЦС.
Успех!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #237 -: Март 06, 2011, 19:30:27 pm »
..ЦС я правих в Тина Киркова...
Колко време предварително записа час? С упойка ли беше и каква беше цената?
Re: цветна снимка
« Отговор #238 -: Март 07, 2011, 09:14:46 am »
Ами там не е точно такава схемата. Момичета от форума ми дадоха телефона на една докторка. Аз й се обадих и се разбрахме в кой ден да отида. Мисля платих 120 лв (не съм на 100% сигурна). Без упокйка я правих!

Дано съм ти била полезна!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #239 -: Март 07, 2011, 09:21:50 am »
Дано съм ти била полезна!
Да, много! Сега ако може и телефона на лични...  :youwoman:
Две плаки, както обикновено?