0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка
« Отговор #340 -: Октомври 17, 2011, 16:26:11 pm »
Да, Лили, поради давността. И за мое щастие, резултата от 2-рата ЦС е мнооого по-добър от първия. Така, че - заслужава си! :wink:
Супер, дано!
Re: цветна снимка
« Отговор #341 -: Октомври 28, 2011, 16:49:13 pm »
Здравейте момичета. Вчера мина и моята цветна снимка  и искам да ви кажа, че страхът е много по- голям от болката. Почти не ме боля, болката е все едно ти идва цикъла. Правих я в Тина Киркова- и съм доволна. За щастие и резултатът е отличен. Сега продължаваме напред и ако няма бременност до 3 месеца, ще пробваме с инсе. Успех на всички момичета и не се страхувайте, болката е търпима.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #342 -: Януари 11, 2012, 12:57:45 pm »
Здравейте момичета,

Искам да попитам някои правил ли е цветна снимка в клиника "Вита" - гр. София, да сподели впечетления.

Re: цветна снимка
« Отговор #343 -: Февруари 21, 2012, 13:35:10 pm »
Здравейте момичета
август месец правих цветна снимка при д-р Кателия Алекснадров във Варна.Резултата беше две напълно проходими тръби без забележки.На 14,01,2012 имах извънматочна бременност с обилно количество кръв в корема.Премахната ми е дясната тръба.В епикризата за лявата ми тръба пише без о.б.След операцията на 07,02,2012 пуснах хламидии,уреаплазми и микоплазми в Генетика.Изследването беше направено чрез влагалищен секрет.Резултата е отрицателен на всички изследвания.Лекарката ме уверява,че няма нужда да правим цветна снимка при това положение на лявата тръба.Иска ми се все пак да чуя и вашето мнение по въпроса.Тя обясни че цветната снимка е правена сравнително скоро и поради липсата на инфекции и липсата на притеснения от лапароскопията няма смисъл сега да правим цветна снимка.
Re: цветна снимка
« Отговор #344 -: Февруари 28, 2012, 15:40:58 pm »
Момичета преди време беше писано в тази тема, че в клиника "Малинов" не изискват микробиология преди цветна снимка. Моля за актуална информация какво трябва да нося и какви изследвания да направя за цветна снимка в "Малинов".




My first, my last, my everything!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #345 -: Февруари 28, 2012, 16:54:39 pm »
Момичета преди време беше писано в тази тема, че в клиника "Малинов" не изискват микробиология преди цветна снимка. Моля за актуална информация какво трябва да нося и какви изследвания да направя за цветна снимка в "Малинов".
barklet,на мен никакви изследвания не са ми искали.Попитай на регистратурата,те ще ти кажат какво да направиш.Ще се качиш на 4 етаж,до администрацията,после слизаш на 1 етаж,плащаш 120 лв на регистратурата и чакаш да те извикат.Цветната снимка се прави в стаята до имуноложката дето е,на 1 етаж.Изпий 1 аулин преди това!Успех!
Re: цветна снимка
« Отговор #346 -: Март 13, 2012, 07:46:05 am »
Здравейте момичета
август месец правих цветна снимка при д-р Кателия Алекснадров във Варна.Резултата беше две напълно проходими тръби без забележки.На 14,01,2012 имах извънматочна бременност с обилно количество кръв в корема.Премахната ми е дясната тръба.В епикризата за лявата ми тръба пише без о.б.След операцията на 07,02,2012 пуснах хламидии,уреаплазми и микоплазми в Генетика.Изследването беше направено чрез влагалищен секрет.Резултата е отрицателен на всички изследвания.Лекарката ме уверява,че няма нужда да правим цветна снимка при това положение на лявата тръба.Иска ми се все пак да чуя и вашето мнение по въпроса.Тя обясни че цветната снимка е правена сравнително скоро и поради липсата на инфекции и липсата на притеснения от лапароскопията няма смисъл сега да правим цветна снимка.
Това най-добре го знае доктора ти. Аз имам направена цветна снимка, след 4 мес.-лапароскопия и според моя лекар нямаше нужда от нова ЦС. На самата лапароскопия всичко се оглежда достатъчно обстойно. Обаче за хламидията, по-добре си направи и кръвен тест, защото ако има стара инфекция, тя не може да се разбере с влагалищен секрет. По този начин се хваща само свежа инфекция.
Re: цветна снимка
« Отговор #347 -: Март 20, 2012, 13:52:52 pm »
Здравейте момичета
август месец правих цветна снимка при д-р Кателия Алекснадров във Варна.Резултата беше две напълно проходими тръби без забележки.На 14,01,2012 имах извънматочна бременност с обилно количество кръв в корема.Премахната ми е дясната тръба.В епикризата за лявата ми тръба пише без о.б.След операцията на 07,02,2012 пуснах хламидии,уреаплазми и микоплазми в Генетика.Изследването беше направено чрез влагалищен секрет.Резултата е отрицателен на всички изследвания.Лекарката ме уверява,че няма нужда да правим цветна снимка при това положение на лявата тръба.Иска ми се все пак да чуя и вашето мнение по въпроса.Тя обясни че цветната снимка е правена сравнително скоро и поради липсата на инфекции и липсата на притеснения от лапароскопията няма смисъл сега да правим цветна снимка.
Това най-добре го знае доктора ти. Аз имам направена цветна снимка, след 4 мес.-лапароскопия и според моя лекар нямаше нужда от нова ЦС. На самата лапароскопия всичко се оглежда достатъчно обстойно. Обаче за хламидията, по-добре си направи и кръвен тест, защото ако има стара инфекция, тя не може да се разбере с влагалищен секрет. По този начин се хваща само свежа инфекция.
За Хламидия правих кръвен тест преди 5 месеца-трите вида и всичко беше отрицателно.
Re: цветна снимка
« Отговор #348 -: Септември 13, 2012, 18:12:49 pm »
Здравейте,предстои ми да ми правят цветна снимка другия месец в св. София-бившата Тина Киркова.Някой има ли идея колко струва тази снимка?  :?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #349 -: Септември 13, 2012, 18:32:17 pm »
*Sunny*Angel* ,моята ЦС беше там миналата година, мисля че около 120-150лв ако няма промяна от тогава.
Кой ще ти я прави там ,или някой лекар те изпраща?

Re: цветна снимка
« Отговор #350 -: Септември 14, 2012, 08:05:33 am »
Най-вероятно ще ми я прави д-р Щерева-каза че сам си купуваш контрастното вещество,ама забравих да я питам за цени...
*
Re: цветна снимка
« Отговор #351 -: Септември 14, 2012, 09:46:45 am »
Да сам си купуваш някъде около 7лв. беше.Успех.

Re: цветна снимка
« Отговор #352 -: Април 23, 2013, 18:18:39 pm »
Здравейте!!! Днес беще първичният ми преглед в клиника НАДЕЖДА при д-р Цветков! Предстои ми цветна снимка, имам страхове не много големи, но искам да ви попитам тъй като ще ми я прави д-р Цветков, някакви мнения за самия доктор, на първия предглед ми направи изключително добро впечатление?!!
Re: цветна снимка
« Отговор #353 -: Април 23, 2013, 21:50:52 pm »
Здравейте! Моята цветна снимка предстои в клиника Надежда, при д-р Цветков! Страхувам се мъничко, но ме интересува дали имате инфо за този лекар в клиниката на д-р Стаменов?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #354 -: Април 23, 2013, 23:03:48 pm »
Здравей!
За отзиви за д-р Цветков попитай в темата на клиника Надежда:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49061.840;topicseen


Re: цветна снимка
« Отговор #355 -: Април 25, 2013, 11:59:49 am »
Аааа дали с пълна упойка да си направя ЦС илии кажете? Защото доста се страхувам от болка, изчетох коментарите ви и незнам какво да правя?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #356 -: Април 25, 2013, 12:34:56 pm »
Дали да ползваш упойка или не е твое решение.Аз лично не ползвах, боля ме, но при мен едната тръба е със сраствания.Ако нямаш проблеми няма да те боли.

Re: цветна снимка
« Отговор #357 -: Април 25, 2013, 17:52:55 pm »
tzvetelina86, всеки преценя сам за себе си дали иска или не. Аз бях с пълна упойка и не защото не търпя на болка, момента го налагаше.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #358 -: Април 26, 2013, 16:10:24 pm »
Аааа дали с пълна упойка да си направя ЦС илии кажете? Защото доста се страхувам от болка, изчетох коментарите ви и незнам какво да правя?
Единствената причина, поради която аз мислех да си направя цс с упойка беше за да не направя спазъм и тръбата да изглежда запушена на снимката, а всъщност да няма проблем. Е, цс без упойка и лапаро (с упойка) показаха един и същ резултат - една малко проходима и една съвсем непроходима. Сега (1-2 години след първата) направих хидротубация (миналото лято правих калолечение и исках да проверя дали е имало някакъв резултат) и ми излязоха две проходими тръби. За последното нямам коментар, но мисля тази година ако успея пак да отида на калолечение.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #359 -: Април 27, 2013, 13:11:51 pm »
Момичета къде във Варна, мога да направя цветна снимка? Трябва да я изпратя в клиника Мемориал, Турция. ПОнеже там е доста скъпо, реших да я направя в България.