0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка
« Отговор #320 -: Септември 27, 2011, 11:17:56 am »
Да това го прочетох и точно така направих, ноооо
 :x след като вчера се обадих към 14.30 ч да попитам как стои въпроса със записването на часове, ми отговориха, че трябва да се обадя сутринта понеже - в този кабинет в който записват сега нямало никой. И аз реших вместо да се занимавам по телефони да отида на място - попитах на регистратурата и там ме упътиха към кабинет 100, бях в 8 ч там съответно и тяхното работно време е от 8, познайте дали имаше някой. Към 8.20 благоволи да се появи Катето - която както разбрах е акушерка или сестра не знам точно. Казах и, че искам да си запиша час за цветна снимка и въпроса беше "Кой те праща?", аз казах от клиника Щерев и отговора беше " Ама ние от доста време не правим снимки, някъде от юли", попитах защо и ми беше обяснено, че доктора който ги правил бил в отпуск, попитах до кога - "Ами някъде до края на октомври, ама вие защо не отидете в Шейново те и там правят..." Да ви кажа не знам защо, но имам усещането, че ме излъга, все пак там има и още две докторки, които също мисля, че правят. :x
 
Копирах си поста от бг мама, че не ми се пишеше наново, мнението ми, че ме излъгаха се затвърди след като една друга съфорумка писа, че през март също е ходила, но обяснението е било "че докторката, която правела снимки си имала вече частен кабинет и може евентуално, когато прави снимки на нейните пациенти да ме вмъкне", друго момиче пък питаше дали са си поправили рентгена понеже бил развален, явно тя има трета информация.
Жалко е и недопустимо, че апаратура закупена с държавни пари се използва, явно само за избрани пациенти.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 11:23:00 am от makaa »
*
Re: цветна снимка
« Отговор #321 -: Септември 27, 2011, 16:05:57 pm »
makaa ,аз правих ЦС там на 29.06.11 без никакъв проблем,но след уговорка с моята лекарка и заедно с д-р Червеняшки ми я направиха. Рентгена работеше , незнам защо са те отпратили

*
Re: цветна снимка
« Отговор #322 -: Септември 27, 2011, 16:29:41 pm »
Ами честно казано не знам и аз, имам само някакви предположения, аз и за това попитах каква е процедурата по записване на час, точно защото прочетох в темата , че схемата не била точно такава, а трябва да се обадиш на някаква лекарка и т.н.
В крайна сметка ако рентгена не функционира от 3 месеца, поради "отпуск" на даден лекар, все пък на регистратурата да знаят, а и при моя опит да запиша час предполагам, че нормалния отговор, ако това е вярно е, че в момента не правят, а не въпроса - Кой те праща?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #323 -: Септември 27, 2011, 16:47:29 pm »
Ами честно казано не знам и аз, имам само някакви предположения, аз и за това попитах каква е процедурата по записване на час, точно защото прочетох в темата , че схемата не била точно такава, а трябва да се обадиш на някаква лекарка и т.н.
В крайна сметка ако рентгена не функционира от 3 месеца, поради "отпуск" на даден лекар, все пък на регистратурата да знаят, а и при моя опит да запиша час предполагам, че нормалния отговор, ако това е вярно е, че в момента не правят, а не въпроса - Кой те праща?
Ами ти преценяваш,мен ако по този начин ме отпратят директно отивам на друго място или просто ще изчакам лекаря си да ме насочи някъде.
Успех ти желая и хубав резултат!!!

Re: цветна снимка
« Отговор #324 -: Септември 30, 2011, 14:34:05 pm »
Здравейте, включвам се в темата понеже моята докторка също предложи ЦС и ми обясни някои неща, които не видях в тази тема /изчетох я цялата/ и бих искала да ги споделя с вас, просто информативно:
1) ЦС се прави до 11 ден от цикъла, след като е спряло кръвотечението понеже ако има кръвотечение, може течността, която се слива да се слее с клетките /менструалното течение са живи кръвни клетки/ и предизвикват болест/забравих й името/ която водела до стерилитет
2)прави се до 11 ден за да не сте в овулация, понеже тогава яйчника се отваря за да излезе яйцеклетката и оцветителната течност съответно може да попадне в яйчника и да го увреди;
Освен това каза че не се бебеправи този месец след ЦС, защото ако остане от течността може яйцеклетката да абсорбира от нея и съответно при евентуална бременност да се увреди плода.
Понеже при мен понякога до 10ти ден има леко течение/прицапване/, а после става късно, варианта е да съм на противозачатъчни, за да избегнем овулацията през съответния месец.
Re: цветна снимка
« Отговор #325 -: Септември 30, 2011, 21:36:01 pm »
Здравейте момичета, изчетох почти цялата тема и до тук разбрах, че преди цветна снимка трябва да се направи микробиология, уреаплазма, микоплазма и хламидия, и в деня на снимката се пуска ПКК /на някои места и СУЕ/. Също така както е писала byala_kala снимката се прави до 11-12 днес на цикъла.
Та исках да попитам трябва ли да има актуални изследвания за СПИН, сифилис /Васерман/, хепатит /A,B,C/? Пие ли се антибиотик преди снимката или се пие след нея? И има ли други изследвания, който се искат преди да се направи цветната снимка или в деня, в който ще се прави?

Предварително благодаря!
Re: цветна снимка
« Отговор #326 -: Октомври 01, 2011, 09:01:11 am »
Djuli-2011, СПИН, сифилис /Васерман/, хепатит /A,B,C/ не са от задължителните преди цветна снимка, тях трябва да имаш задължително преди АРТ процедура.
Антибиотик се пие след ЦС, но ако лекаря прецени, не всички изписват след манипулацията, така че ако не ти бъде назначен не се притеснявай.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: цветна снимка
« Отговор #327 -: Октомври 01, 2011, 12:20:02 pm »
Благодаря ти за отговора radosttinka.
Re: цветна снимка
« Отговор #328 -: Октомври 03, 2011, 15:57:12 pm »
Здравейте,
byala_kala откъде взе тази информация...аз съвсем се шашнах като я прочетох. Моята ЦС ще е на 11 ден...но аз все си мисля, че овулацията ми също е на 11 ден... и после защо да не се бебеправи същия месец!!! моя лекар не каза такова нещо, а само да нямаме полови контакти, докато имам зацапване.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: цветна снимка
« Отговор #329 -: Октомври 03, 2011, 17:37:57 pm »
Моята ЦС беше на 9 ден, лекарка каза също да нямаме полови контакти 1-2 седмици и че после можем да опитваме за бебе,даже било много вероятно след снимката да се забременее,ноо  :balk_144: аз нямам късмет защото вече минаха 3м.и няма :bfp:за това продължаваме напред

Re: цветна снимка
« Отговор #330 -: Октомври 04, 2011, 09:21:34 am »
Dragony, не искам да шашкам никого - това е информацията, която моята лекарка ми даде и исках да я споделя с вас, за да имате в предвид. Аз последния път понеже бях в първи ден от цикъла, а вече имах час и само си поговорихме с моята докторка, която много подробно ми обясни за ЦС и както вече писах не се съгласи да ми я прави без да пия противозачатъчни понеже менстр.течение ми е доста дълго, а след това пък има вероятност да съм в Ову.
Ти попитай и твоят лекар за повече информация. Относно бебеправенето съм писала пак какво ми каза докторката в предния пост.
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 09:25:09 am от byala_kala »
Re: цветна снимка
« Отговор #331 -: Октомври 04, 2011, 09:28:11 am »
byala_kala, след като те притеснява продължителната менструация, може да пробваш да след като започне да пиеш калций с витамин С (от тези разтворимите) при мен винаги помага да спре по-бързо кървенето. Така може и да имаш по-рано чист ден, за да направите ЦС.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: цветна снимка
« Отговор #332 -: Октомври 04, 2011, 11:29:56 am »
byala_kala, след като те притеснява продължителната менструация, може да пробваш да след като започне да пиеш калций с витамин С (от тези разтворимите) при мен винаги помага да спре по-бързо кървенето. Така може и да имаш по-рано чист ден, за да направите ЦС.
Мерси, Радостинка!Това ще го пробвам за мой комфорт че с това течение по 10 дена ми се взема здравето. Иначе за ЦС така или иначе няма да се бебеправи месеца, когато ще ми я правят и не е проблем един месец да съм на противозачатъчни. Аз за сега ще изчакам с ЦС, поне докато не направя фоликуметрия и спермограма на мъжа ми, за да видим дали ще излезе някакъв проблем.
Re: цветна снимка
« Отговор #333 -: Октомври 04, 2011, 11:48:26 am »
Драгонче,
нали гледат на ехограф преди ЦС, ако има някаква опасност да се прави около овулация със сигурност ще се съобразят. За пазенето - според мен, ако нещо увреди яйцеклетката на толкова ранен етап просто няма да се стигне до бременност.
Re: цветна снимка
« Отговор #334 -: Октомври 04, 2011, 18:04:32 pm »
И аз си мислех, че ще ме гледат с ехограф...но не, казаха че няма нужда. Единственото предупреждение беше...докато имам зацапване - без полови контакти...и първия и втория път едно и също предупреждение. Аз все пак се надявам, днес не, но след ден, два...да хванем яйчицето :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: цветна снимка
« Отговор #335 -: Октомври 04, 2011, 19:31:04 pm »
А дано :)
*
Re: цветна снимка
« Отговор #336 -: Октомври 14, 2011, 13:56:57 pm »
Моята цветна снимка мина, за щастие всичко е наред, ще споделя как протече всичко, за да е в полза на други момичета. Имах час за 16.00, трябваше да съм един час по-рано в клиниката гладна и жадна. Беше с пълна упойка, заспах и се събудих след около 15 минути без никакви болки, дори се върнах до стаята ходейки. Останах още 2 часа в клиниката под наблюдение. Единственото нещо при мен беше малко по-силното кървене от нормално, но беше 2-3 дни. Това е, страшно няма, стига да е добър резултата. Снимката беше при д-р Даскалов в Медикус алфа Пловдив.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #337 -: Октомври 17, 2011, 10:05:12 am »
ПП. Аз ще правя в края на месеца за втори път :wink:
A защо втори път? Колко време мина от първата цс? Питам, тъй като и аз обмислям нова цс, за да проверим за нови запушвания.
Re: цветна снимка
« Отговор #338 -: Октомври 17, 2011, 12:14:14 pm »
ПП. Аз ще правя в края на месеца за втори път :wink:
A защо втори път? Колко време мина от първата цс? Питам, тъй като и аз обмислям нова цс, за да проверим за нови запушвания.
lili2011, доколкото съм срещала разни мнения из форума, давността на една снимка е около 6 месеца/1 година, а преди започване на АРТ процедура винаги е хубаво да има една скоро направена.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка
« Отговор #339 -: Октомври 17, 2011, 14:53:19 pm »
Да, Лили, поради давността. И за мое щастие, резултата от 2-рата ЦС е мнооого по-добър от първия. Така, че - заслужава си! :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho