0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка
« Отговор #260 -: Март 09, 2011, 11:01:44 am »
Аз правих ЦС в Малинов преди около месец въобще не са ми и прелагали упойка, а и аз не съм искала.Сега като се замисля май щях да поискам ако знаех какво ме чака.Болеше зверски.Аз си го обяснявам с едната ми запушена тръба.Абе беше си гадно и се надявам да не ми се налага да го повтарям.

*
Re: цветна снимка
« Отговор #261 -: Март 09, 2011, 11:25:54 am »
Аз също съм пациентка на д-р Даскалов, на твое място бих направила при него ЦС. Поне ще си сигурна, че резултатът е действителен.
Re: цветна снимка
« Отговор #262 -: Март 09, 2011, 11:41:10 am »
И аз така мисля, но исках и вас да чуя. Благодаря ви!
Re: цветна снимка
« Отговор #263 -: Март 09, 2011, 20:42:30 pm »
И да, смятам, че пълната упойка при ЦС е превземка и ненужно обременяване на организма, ако още от ЦС се панираш и искаш упойки просто не виждам как ще продължиш напред.
Извинявай КЪДИ , обаче мнението ти относно това , че ЦС с упойка е превземка е повече от нелепо!
П.С.Моята ЦС също беше с упойка и да ти кажа честно вече имам 2 опита зад гърба си /за съжаление!/ така че не виждам къде е проблема с "продължаването напред" ... , че ми стана интересно ???
« Последна редакция: Март 09, 2011, 20:48:15 pm от evita1717 »
*
Re: цветна снимка
« Отговор #264 -: Март 09, 2011, 20:51:09 pm »
Именно защото в повечето случаи цветната снимка е едва началото на "пътя", защо да не си спестим излишна болка и дискомфорт? Въпросът ми е риторичен.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #265 -: Март 09, 2011, 21:02:57 pm »
За пълна упойка ли става дума?

Ако е така, аз имам голям страх от дълготрайните последици върху мозъка - хич не са за пренебрегване.
Re: цветна снимка
« Отговор #266 -: Март 09, 2011, 21:05:04 pm »
За пълна упойка ли става дума?

Ако е така, аз имам голям страх от дълготрайните последици върху мозъка - хич не са за пренебрегване.
То една камара неща са вредни ако вземем да разсъждаваме в тази насока ... стимулациите да не би да са по-малко опасни ......
*
Re: цветна снимка
« Отговор #267 -: Март 09, 2011, 21:18:12 pm »
Вижте момичета,

прагът на болката е различен при различните хора. Не може да се обобщава - "зверски боли" и "въобще не боли".

Упойките, с които се прави ЦС и пункция са много леки упойки. Пациентката не се интубира, извежда се от упойка след 20-30 минути и ако организмът е здрав - не е нищо опасно. Аз за мен мога да кажа, че държа на болка. Имам ЦС и пункция на 1 фоликул без упойка. Ако може да се избегне упойката - добре. Но не виждам смисъл и да се припада на масата.  

Определено стимулациите не са безвредни. НО когато, отново казвам организмът е здрав и не се "скача" от опит в опит - нещата са преценени и не би трябвало и това да е проблем.
Успех на всички!
« Последна редакция: Март 09, 2011, 21:21:10 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: цветна снимка
« Отговор #268 -: Март 09, 2011, 21:22:48 pm »
Вижте момичета,

прагът на болката е различен при различните хора. Не може да се обобщава - "зверски боли" и "въобще не боли".

 Ако може да се избегне упойката - добре. Но не виждам смисъл и да се припада на масата. 

Определено стимулациите не са безвредни. НО когато отново казвам организмът е здрав и не се "скача" от опит в опит - нещата са преценени и не би трябвало и това да е проблем.
Успех на всички!
:good_post: :good_post: :good_post:
*
Re: цветна снимка
« Отговор #269 -: Март 09, 2011, 22:04:26 pm »
...да кажа,че в Малинов правят цветни снимки само на пациентки на клиниката.Лично съм питала.Ако някое момиче е от друго място,а иска да си направи там снимка,няма да се получи  :?

 Болката е относително нещо,но аз разсъждавам така,за две минути процедура не си заслужава да те тъпчат с отрови.Толкова кратка е обикновено и внезапната болка при зъболекар,а се изтърпява със сигурност
 Успех на всички,на които им предстои!

 п.п да кажа,че при мен нямаше никаква болка
*
Re: цветна снимка
« Отговор #270 -: Март 09, 2011, 22:13:19 pm »
Това със зъболекаря тотално ме убеди, че трябва да е с упойка ЦС.   :jump12: Като се наложи, отивам само с изричната уговорка, че ще ми сложат упойка преди да ми бъркат в устата.
За всеки прагът на болката наистина е различен. Нека не поставяме прибързани епитети.
Re: цветна снимка
« Отговор #271 -: Март 11, 2011, 17:40:03 pm »
Здравейте! И аз правих цветна снимка с упойка в МАЛИНОВ.Заспиваш за секунди ,и веднага след процедурата те будят,и си чисто нов.Нищо не боли и веднага може да си ходиш.Аз съм от провинцията и 250км.се чувствах добре. Не съжалявам за упойката.Успех на всички и смело напред! :)
*
Re: цветна снимка
« Отговор #272 -: Март 11, 2011, 23:26:50 pm »
Здравейте момичета !Наскоро си направих цветна снимка и в началото бях взела решение да е с упойка от всичко прочетено бях наплашена и с течение на времето взех да не търпя на болка.Но точно в деня на процедурата поради факта,че трябваше веднага да тръгна и да правя връзки с разни автобуси си казах това е началото на една дълга "битка"ще стискам зъби и ще изтрая болката,защото не можех да си позволя да изчакам да мине действието на упойката да се съвзема и т.н.Бях предубедена ,че ще ме  боли ,но си обещах ,чи ще изтрая.
Вярвайте ми самата процедура беше пет минути с дезинфекцията и вливането на течността секунди в които усетих едно напрежение и лек дискомфорт в стомаха и това беше.Когато лекарят каза ,че е приключил не повярвах.Оказа се,че при мен поне изобщо не ме боля.Веднага си тръгнах нямах проблеми и след това днес е 5 ден.Ще видя този месец дали ще има промяна в цикъла от тази процедура както пишат др.жени,че влияело незнам.В моя случай дали с упойка или без упойка цената беше една и съща.Бих препоръчала не се страхувайте бъдете силни и вярвайте си повече няма да сбъркате.Поздрави.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #273 -: Март 17, 2011, 19:14:05 pm »
Мина и моята ЦС днес следобед. Абсолютно никаква болка нямам, нито дискомфорт. Упойката беше магическа, събудих се като от приятен сън. :)
Re: цветна снимка
« Отговор #274 -: Март 17, 2011, 19:21:28 pm »
Serendipity, а резултата?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка
« Отговор #275 -: Март 17, 2011, 19:24:16 pm »
Радостинка, на едната тръбичка се вижда нещо, което може да е хидросалпингс или сраствания. Другия месец ще правим лапаро, за да се види какво точно е.  :?
Re: цветна снимка
« Отговор #276 -: Март 17, 2011, 19:32:15 pm »
Serendipity:?, каквото и да е доктор Даскалов (нали при него беше) ще вземе правилното решение.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка
« Отговор #277 -: Март 17, 2011, 19:37:41 pm »
Радостинка, да, при д-р Даскалов съм и му имам пълно доверие. Щом препоръчва лапаро, за да се види какво има, значи така ще направим. :)
*
Re: цветна снимка
« Отговор #278 -: Март 17, 2011, 20:35:31 pm »
Момичета, незнам дали е мястото тук да попитам но можете ли да ме насочите към място в София без клиника Малинов , където да направя ЦС , както и цените на процедурата изследванията преди нея. Имам чиста МБ от преди няколко месеца , не съм запозната с останалото. Със спермограмата ще е трудно, но все пак...
*
Re: цветна снимка
« Отговор #279 -: Април 16, 2011, 02:51:42 am »
Момичета гледам,че за упойките се чудите колко увреждат...Веднага ви казвам,че аз съм с над 30 пълни упокйи до 20 тата си годишнина...Не ми се влиза в подробности защо-просто доста операции са ми минали през главата поради тежка вродена аномалия...Та както и да е...Ако трябва да съм със скъсен живот или увреждания някакви на мозъка или други органи трябваше вече да съм при Св.Петър....Така,че спестявайте си болките и си слагайте упойка и стига с тея глупости,че една упойка скъсявала живота с години и увреждала до Н-та степен....Другото което е тази упойка която се слага за снимките трае около 5 мин. Моята най дълга пълна упойка траеше 11 часа а съм си жива и наред с мозъка и всички органи...Прилагам ви и една моя снимка за да видите,че си имам всичко и зъби и коса и лице и изобщо не съм състарена за 29 годишната си възраст...Снимките са правени преди около 2 месеца някои от тях,другите са от миналата година...
Сега да ви попитам каква е подготовката за цветната снимка?Какво се прави преди нея,какви свещички се слагат и т.н. много моля да ми обесните ако е удобно...
« Последна редакция: Април 16, 2011, 10:05:26 am от mini »