0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка
« Отговор #160 -: Април 05, 2010, 10:11:33 am »
Здравейте :balk_64:
Ако някой е правил цветна снимка много ще се радвам да сподели как точно протича процедурата, болезнено ли е и т.н. Знаете ли, дали ако мц е редовен на 28дни, +/-2дни, пак ли може да има проблем с тръбите. Разбрах, че ако има запушване на трабите или възпаление, може да се види само с цветна снимка. Много ви благодаря за коментартите  :bighug:
И честито Рождество Христово :balk_45:

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: цветна снимка
« Отговор #161 -: Април 05, 2010, 11:15:53 am »
Моята ЦС е правена с пълна упойка за 5-10мин.и нищо не усетих нямаше болка,а това че МЦ е редовен не означава,че тръбите ти са добре.Защото аз също съм с редовен Мц но сега съм вече без тръби,но ти не се притеснявай направи си ЦС и ако имаш проблем той ще следва да се реши така че действай и него мисли предварително и не гадай излишно.А за това,че как могат да се видят тръбите да ли са добре,може най-добре да се разбере с лапаро,но на снимката ако има проблем също ще се види.Дано при теб всичко е наред.Успех
Re: цветна снимка
« Отговор #162 -: Април 05, 2010, 14:39:28 pm »
много благодаря :bighug:

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цветна снимка
« Отговор #163 -: Април 05, 2010, 15:53:55 pm »
Пупсита аз ти препоръчвам да направиш ЦС задължително с упойка!

Успех и добър резултат!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #164 -: Април 05, 2010, 16:41:01 pm »
И двете ми цветни снимки са без упойка. Ако се наложи да правя трета - пак ще е без да е приспят. Болката е точно за 2 минути и при мен се търпеше.
Успех и добри резултати!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цветна снимка
« Отговор #165 -: Април 05, 2010, 17:35:59 pm »
ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО!
Аз скоро правих цветна снимка.Болката май е за 5 секунди.Преди това бях доста наплашена,но не бих си слагала упойка за такава манипулация.На страха очите са големи,но все пак избора си е твой.Успех и след ЦС ни пиши как е минала!
пп.РОЖДЕСТВО Е НА КОЛЕДА :D


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: цветна снимка
« Отговор #166 -: Април 05, 2010, 18:17:45 pm »
на мен също ми предстои трета по ред цс и отново ще я прав без упойка  :wink:
все пак болката е поносима, пък и нали всички тези процедури ни водат към раждането на детенце и трябва да търпим  :wink:
не е нещо особоно, важно е да си спокойна и така, всичко минава за минута, даже няма и толкова - докато се вкара контрастното вещество.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #167 -: Април 05, 2010, 18:44:41 pm »
pupsita,не се притеснявай болката е за много кратко време и е търпима.Аз съм много страхлива,но въпреки това я направих без упойка. Успех!
*
Re: цветна снимка
« Отговор #168 -: Април 05, 2010, 18:52:24 pm »
И аз съм голяма пъзла и исках с упойка, ама ми казаха, че не може. Не знам защо не можело. Имам само една тръба и то запушена. Малко е гадно, ама аз си казвах, когато ми беше по-гадничко и почиваха с вкарването на контраста. Е, когато съвсем не издържах им казвах, че не мога повече. Ама то и самият лекар си усеща. На хидротубацията, обаче, ми беше по-гадно.
Ама то си е индивидуално. Има момичета, които нямат оплаквания. Пък болката е наистина за кратко и се преживява. Аз пък имам способността да забравям гадните усещания. Та ако се наложи, пак да мога да ги повтарям,  :)
« Последна редакция: Април 05, 2010, 18:54:36 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: цветна снимка
« Отговор #169 -: Април 06, 2010, 07:55:34 am »
Много ви благодаря!
Днес трябва да ми излезе резултата на микробиологията, и ако всичко е ок, снимката ще я правя към края на месеца след лелката. Що се отнася до упойката и аз незнам, снимка ще си правя в Тина Киркова(бившата), незнам там дали изобщо предлагат.
Успех на всички с това което сте се заели!  :flower:

*
Re: цветна снимка
« Отговор #170 -: Април 06, 2010, 10:30:42 am »
Точно там я правих, в бившата Тина Киркова. Без упойка. Ама рентгеновия кабинет е много добър. То аз такъв цирк спретнах, че чак рентгенологът дойде да ме успокоява. Стискам палци всичко да е наред!  :crossfingers:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цветна снимка
« Отговор #171 -: Април 06, 2010, 11:35:20 am »
Момичета аз съм с доста висок праг на болка, но въпреки това направих спазъм от болката на ЦС и се наложи да правим втора! Първата показа абсолютна непроходимост и в двете тръби, а втората вече с упойка - трудно но проходими!
Моята беше в Тина Киркова през 2006г.
Re: цветна снимка
« Отговор #172 -: Април 06, 2010, 18:50:18 pm »
и на мен ми е правена цветна снимка в СВ.София без упойка болката е поносима.Пожелавам ти вси4ко да е на ред.УСПЕХ! :wink:
Re: цветна снимка
« Отговор #173 -: Април 07, 2010, 13:21:10 pm »
Здравейте на всички! Аз живея в Англия и ми назначиха цветна снимка, от която много се страхувам, защото попитах дали е нужно да пия болкоуспокоителни преди това и те ми казаха, че може евентуално да си взема един ибупрофен?!!! А, от това, което чета тук си мисля, че не е безболезнена процедура. Моля ви, ако има някой, който е правил такава снимка тук в Англия, да пише как е минало! Благодаря на всички! Поздрави!
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: цветна снимка
« Отговор #174 -: Април 07, 2010, 14:50:39 pm »
И аз съм правила 2 цветни снимки- и 2-те без упойка. Болката е за кратко и е напълно поносима. Не бойте се, изтрайва се:-)
Успех и най-важното е добри резултати
Re: цветна снимка
« Отговор #175 -: Април 08, 2010, 15:17:19 pm »
Здравейте и от мен и тук да попитам,някоя от вас правила ли е снимката в АГ Шейново  :)
Re: цветна снимка
« Отговор #176 -: Април 10, 2010, 09:53:57 am »
Така здравейте и от мен мина и мойта снимка,имаше болка но за 10 минутки мина,ие резултатът е една запушена тръба,само едната пропуска  :(
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: цветна снимка
« Отговор #177 -: Април 10, 2010, 11:24:55 am »
Здравейте и от мен и тук да попитам,някоя от вас правила ли е снимката в АГ Шейново  :)
да и не бих повторила там повече за нищо на света. не разчитат резултатите, молиш се за това, което се полага и накрая винаги си с проблем за да ходиш отново и отново. това е лично мнение, сигурно има и доволни, но най-важно е да имаш вяра на доктора си.
Nikita_761 , какво е мнението на доктора, все пак едната пропуска и има шансове за забременяване, стига да няма други проблеми.
успех пожелавам на всички
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: цветна снимка
« Отговор #178 -: Април 11, 2010, 14:29:20 pm »
Да наистина има шанс и той е 50%,ако не стане така има и други начини и няма да се отказваме :)
Re: цветна снимка
« Отговор #179 -: Май 13, 2010, 10:07:30 am »
Извинявам се, че вдигам отново тази тема.
Питах лекарката  кога ще ми правят цветна снимка (опитите за бебе за спрени до есента) и тя каза, че най-добре по време на същия цикъл, в който започнем отново опитите, защото така се продухвали тръбите. Чета, че след цветна снимка, често се изписва антибиотик, лекарството няма ли да повлияе на евентуална бременност?
Има ли смисъл да чакам до есента или да настоявам да я направим сега, поне да знам дали има евентуални проблеми и да мога да направя нещо междувременно. Някак си..бавно ми се струва всичко.
Благодаря