0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка
« Отговор #120 -: Юни 23, 2009, 21:35:24 pm »
Момичета мина и моята ЦС вчера - отново безболезнена и пак показа проходима дясна тръба. Днес почувствах няколко пъти болки в дясно около яйчника /поне в тази област бяха/. Не си спомням при първата ЦС как беше, обаче да се притеснявам ли, при вас как беше след това?
Re: цветна снимка
« Отговор #121 -: Юни 23, 2009, 21:43:01 pm »
  Аз чувствах дискомфорт цял месец,че дори и повече след ЦС.Много се шашках и си мислех,че са ме увредили,но постепенно всичко отшумя.  :P  Успех ти желая  :P  и не се притеснявай!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: цветна снимка
« Отговор #122 -: Юни 24, 2009, 00:55:49 am »
а аз нищо не чувствах след ЦС.. всичко си беше, като че нищо не са ми правили. само на следващия ден ми се появи зацапване за около 2 дена .. ама лекичко ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: цветна снимка
« Отговор #123 -: Юни 27, 2009, 17:49:52 pm »
Здравейте,
преди 1 сeдмица доктор Стаменов лично ми направи цветна снимка с упойка по мое настояване.  Не усетих нищо и след 2 часа си бях fit. Аз не издържам хич на болка и затова предпочетох упойката. Не съм имала къревне или зацапване. Резултата беше  положителен за мен. Eдната тръба се оказа проходима.  Незнам дали да повярвам!? Прдеи 2 години ми беше направена лапароскопия в друга клиника и резултата беше сраствания и запушени  2 тръби. Какво милсите? Възможно ли е да се е отпушила едната тръба?
*
Re: цветна снимка
« Отговор #124 -: Юни 27, 2009, 17:58:14 pm »
Azzara,
Най-вероятно е по време на лапароскопията тръбата да е направила спазъм и да не е пропуснала контрастно вещество и по този начин са изтълкували ,че тръбата е запушена.Няма как тръбата от самосебе си да се отпуши.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 18:00:09 pm от me4kata »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #125 -: Юни 28, 2009, 10:21:25 am »
Щом се вижда на рентгена - значи я има. :)
Успехи!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цветна снимка
« Отговор #126 -: Януари 04, 2010, 14:56:46 pm »
Момичета тук отдавна никой не е писал, но не намерих по-скорошна тема...
Скоро приключи първият ми опит ИКСИ. Преди началото док каза, че не е необходимо да се прави цветна снимка. Аз имам 2 лапароскопии, но преди повече от 10г. Едната поради извънматочна бременност, другата поради сраствания. След втората забременях спонтанно. Раждането беше секцио. При толкова интервенции не е ли редно да се направи ЦС? Смятам след няколко месеца да стартирам втори опит, но док каза, че не е необходимо да проверява проходимостта на тръбите и категорично изключва възможността за хидросалпингс. Възможно ли е при преглед с УЗ да се установи липсата или наличието на такъв проблем?

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: цветна снимка
« Отговор #127 -: Януари 04, 2010, 15:34:45 pm »
Ако хидросалпинкса е голям се вижда и на УЗИ (ако е мъничък обаче, няма да се види), но споерд мен задължително преди ИКСИ си направи нова ЦС. Все пак влагаш толкова много средства, товариш организма си със стимулации, влагаш и много надежди. Нека си спокойна, че правиш всичко необходимо.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: цветна снимка
« Отговор #128 -: Януари 04, 2010, 16:00:47 pm »
Момичета тук отдавна никой не е писал, но не намерих по-скорошна тема...
Скоро приключи първият ми опит ИКСИ. Преди началото док каза, че не е необходимо да се прави цветна снимка. Аз имам 2 лапароскопии, но преди повече от 10г. Едната поради извънматочна бременност, другата поради сраствания. След втората забременях спонтанно. Раждането беше секцио. При толкова интервенции не е ли редно да се направи ЦС? Смятам след няколко месеца да стартирам втори опит, но док каза, че не е необходимо да проверява проходимостта на тръбите и категорично изключва възможността за хидросалпингс. Възможно ли е при преглед с УЗ да се установи липсата или наличието на такъв проблем?
Няма как лекарят ти с обикновен УЗ преглед да ти каже със сигурност дали имаш хидросалпинкс или не. Иказването му, че е невъзможно да имаш, без да ти е направил изследване за проходимост на тръбите (цветна снимка, хидротубация или лапароскопия) е меко казано несериозно.
И изобщо как стигнахте до решението ИКСИ, без едно от най-важните изследвания? Дай малко повече информация.
Фактът, че имаш дете не е гаранция, че при теб няма проблем.   
Re: цветна снимка
« Отговор #129 -: Януари 04, 2010, 17:02:08 pm »
Опитвам се да забременея от 4,5г. Преди две години забременях спонтанно и бременността завърши с мисед 9г.с. Ходих при случайни лекари и направих изследвания като: полови хормони, щитовидна жлеза, хламидии и редица други. Всичко това преди две години и всичко беше в норма /на мъжа ми само спермограма/. ЦС никой не пожела да правя, може би заради скорошното ми забременяване. В крайна сметка 2009 отидох в специализирана клиника и при изследването на хормони в комбинация с фоликуметрия и преброяване на антр. фоликули се оказа, че имам намален яйчников резерв. Решението за Инвитро/ИКСИ беше на лекаря. Според него нямаше смисъл от Инсе или повече изследвания. Тъй като имах положителен резултат за кратко си мисля може ли причината да е хидросалпикс. Другата седмица съм на контролен преглед след неуспеха. Тепърва ще търсим причините. Чудя се защо док не пожела ЦС преди процедурата?

*
Re: цветна снимка
« Отговор #130 -: Януари 05, 2010, 10:55:43 am »
Неуспехът може да се дължи на много причини. Може да е факт, дори когато всичко изглежда наред.

Но все пак, влагайки толкова много - и емоции и средства - в тези процедури, би трябвало да направим няколко основни неща, преди да ги предприемем. Да ме извинява лекарят ти, но да разчита само на УЗ преглед е малко небрежно, не мислиш ли? Пиша от свое име какво бих направила аз - не бих пропуснала преди АРТ-процедура да проверя състоянието на тръбите. Проблем при тях наистина може да провали процедурата.


Re: цветна снимка
« Отговор #131 -: Януари 05, 2010, 11:00:14 am »
Благодаря, това ще е  следващата крачка... Ако док пак ми откаже най вероятно ще сменя клиниката.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цветна снимка
« Отговор #132 -: Януари 05, 2010, 14:22:31 pm »
Цветна снимка, не хидротубация!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цветна снимка
« Отговор #133 -: Януари 05, 2010, 14:36:39 pm »
Цветна снимка, не хидротубация!
Благодаря.
Да ЦС ще бъде. Проблема е там, че Владимиров не сметна за нужно да назначи. Аз го попитах, когато видяхме падащото ЧХГ и той отново каза, че няма смисъл... да правя такава преди следващата процедура. В крайна сметка сама ли да си я назнача?!

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: цветна снимка
« Отговор #134 -: Януари 05, 2010, 15:39:18 pm »
Всеки един гинеколог ще ти направи цветна снимка ако твоя не иска.Така че си я направи за твое успокоение,защото аз не си направих за втория опит и той отиде по дяволите.Сега всичко отначало,но ще правя и операция заради появил се хидросалпинкс понеже не си направих ЦС преди иксито.Моя савет е да си направиш ЦС преди да започнеш процедурата.
Стискам ти палци. :crossfingers: :crossfingers:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: цветна снимка
« Отговор #135 -: Януари 05, 2010, 15:40:37 pm »
Цветна снимка, не хидротубация!
Благодаря.
Да ЦС ще бъде. Проблема е там, че Владимиров не сметна за нужно да назначи. Аз го попитах, когато видяхме падащото ЧХГ и той отново каза, че няма смисъл... да правя такава преди следващата процедура. В крайна сметка сама ли да си я назнача?!

А, ако му кажеш, че настояваш за цветна снимка за твое успокоение? Така или иначе ти си плащаш и емоционалното ти състояние не е без значение. Не знам къде се направи обаче, защото в клиниката май няма рентген.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: цветна снимка
« Отговор #136 -: Януари 05, 2010, 15:50:54 pm »
Предполагам, че работи с някой. Все пак сигурно е имал все някоя пациентка без ЦС...
Благодаря момичета. Ще се възползвам от времето до следващата процедура и ще я направя, независимо дали док ще ми я назначи.

Re: цветна снимка
« Отговор #137 -: Януари 05, 2010, 18:27:32 pm »
Привет, Милето6!
Владимиров не само, че не прави цветни снимки, ами и не ги поглежда даже и да му ги занесеш готови! Това - от опит го знам! Така че - намери къде да си направиш цветната снимка и лекар, който да ти я разчете после!
И на мен ми обясняваше как щял да види на УЗИ, ако има хидросалпингс /щял да се активира, ако го има/, ама като започне стимулацията. И какъв е смисъла?
Re: цветна снимка
« Отговор #138 -: Януари 05, 2010, 23:02:50 pm »
И на мен ми обясняваше как щял да види на УЗИ, ако има хидросалпингс /щял да се активира, ако го има/, ама като започне стимулацията. И какъв е смисъла?


Точно от това тръпки ме побиват. Само като си помисля, че има дори минимална възможност неуспеха да се дължи точно на това. Просто не знам как да процедирам. Определено да смениш клиниката и всичко да започне отначало е доста тегаво...
В момента тръгвам отзад напред. Дали Владимиров назначава някъде ЦС или аз трябва да си реша къде да я правя?

Re: цветна снимка
« Отговор #139 -: Януари 05, 2010, 23:31:46 pm »
Виж, аз бих си направила цветна снимка някъде другаде - поразгледай в темите за ЦС. И дано всичко е ОК с тръбите - това обаче да ти го разчете лекаря, който я прави и си направи процедурата при Владимиров като си започнала при него. Иначе е добър специалист, но не ми е ясно защо не зачита ЦС? Не мога да си го обясня. Ако обаче има нещо нередно с тръбите, би могла да му я покажеш и да му обясниш, че на своя глава си я направила и се е диагностицирало нещо. Тогава вече ще мислиш варианти. Но пък най-добрия вариант е да няма проблеми по тръбите - пожелавам ти го от сърце! А иначе - аз не мисля, че Владимиров назначава някъде цветни снимки, но пък може и да греша - не знам.
В подфорума Стерилитет при жената има доста теми за ЦС - потърси там.
Успех, Милето!
« Последна редакция: Януари 05, 2010, 23:36:54 pm от barbaron0708 »