0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Можете ли да кажете изследванията ми дали са в нормата? и има ли нещо за притеснение
LH 6.22
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-
 
 FSH 6.62
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5
 
 Estradiol 151.9
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-193
 
  Благодаря ви!!!
 
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
На кой ден от цикъла са правени изследванията?
Ако си ги правила в началото на цикъла (фоликулярна фаза), мисля че са перфектни, но нека и другите момичета се изкажат :) Успех!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Stanley_78, blue_sky :bighug: Много късмет и дано са успешни инсе-тата!!! Къде беше процедурата?

Момичета, 10-ти ден от цикъла ми е. Разболявам се обаче, докога и какво мога да пия без да попреча на стимулацията и след това на продцедурата?
Кога започнахте със стимулацията? Аз все си мислех, че стимулацията започва в началото на цикъла - до 5-и ден 8O, поне при мен досега е било така, а и последния път на 8-ми ден Док ми каза, че е вече късно за стимулирано инсе 8O.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 13:03:33 pm от elma »
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
На 3-ти ден от цикъла правих. Мерси много
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
 Елма, стимулацията започнах 2-ри ден вечерта след прегледа при доктора. Започнах с клостилбегит 5 дни 2х1/2т. След това 4 меногона сложихме от 8-ми до 11-ти ден.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Аааа, добре, значи не съм в грешка :) Защото аз досега съм пила лекарства за стимулиране, но не с последващо инсе, а си мислех, че трябва стимулацията да започне по същото време, затова се изненадах, че стимулацията ти ще започва след 10-и ден :), но не съм разбрала правилно :) Както и да е...дано да е станало чудото :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Момичета, успех на всички и дано тази година е щастлива за всички момичета във форума. :)
 Аз този месец пропускам, за следващия ще видим   :(.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Аз не съм се изказала като хората. Имах впредвид, че се разболявам към 10-ти ден и дали това няма да попречи на стимулацията.
Успех на всички в новата тема!!!
Дано да има поводи за радост!
*
Елма, аз съм извън България. Моята беше на ЕЦ, така че нищо не мога да ти кажа по въпроса за стимулациите.
Късмет и на теб, и на всички останали момичета!  :goodluck:
Ще докладвам другия вторник.  :wink:

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Аз не съм се изказала като хората. Имах впредвид, че се разболявам към 10-ти ден и дали това няма да попречи на стимулацията.
Говори с твоя лекар,нека ти каже какво можеш да пиеш.......аз при едното инсе бях се разболяла,док ми каза да пия фервекс ,витамини.....и за 2-3 дена се оправих.
Така че се лекувай,по-лошо е ако се разболееш след инсе.Успех! :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Аз не съм се изказала като хората. Имах впредвид, че се разболявам към 10-ти ден и дали това няма да попречи на стимулацията.
Говори с твоя лекар,нека ти каже какво можеш да пиеш.......аз при едното инсе бях се разболяла,док ми каза да пия фервекс ,витамини.....и за 2-3 дена се оправих.
Така че се лекувай,по-лошо е ако се разболееш след инсе.Успех! :D
adi, аз мислех, че на stanly_78 инсеминацията мина, сега май трябва да й стискаме палци :), нека ме поправи, ако греша :oops:
Късмет и на теб, и на всички останали момичета!
Ще докладвам другия вторник.  :wink:
Аз ще остана за февруари вероятно, с тоя моя объркан цикъл.... :oops: Сега чакам началото на следващия цикъл за да отида при Док и да видим какви ще ги вършим :)
blue_sky, ще чакаме с нетърпение резултата от теста, дано да е +++ :bighug:
Момичета, успех на всички и дано тази година е щастлива за всички момичета във форума. :)
 Аз този месец пропускам, за следващия ще видим   :(.

Ей, момиче-горе главата :wink: Всички минаваме по пътя на разочарованието. Стискам ти силно палчета на теб и на всички мацки.Сигурна съм че и ти вярваш ,че си заслужава т всичките тези страдания и разочарования,които при нас определено вървят преди желаното от нас щастие :balk_21:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Да, но после и щастието ни ще е по-голямо. :hug2:

За съжаление има някои родители, които не осъзнават какво съкровище са децата. Преди няколко седмици в супера една майка така крещеше на детето си, че направо ми идваше да скоча да й забия един шамар. :fighting:  Беше около 4-5 годишно и си било загубило шапката. Голяма работа, случва се на всеки, камо ли пък на дете. А то милото гледаше виновно в земята. Три пъти я засекох и излязох доста изнервена. :x 

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Момичета, да ви попитам. Знаете ли дали се правят задължитено хормонални изследвания в началото на цикъла, в който предстои стимулирано инсе? Може би да, а :ask: Последните ми хормонални изследвания са от септември месец. Май ще трябва да отида при Док още първи или втори ден от цикъла за да не пропусна някой етап от процедурата и да се размина с инсе-то следващия месец :oops:
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Според мен няма да има време в един цикъл и изследвания и начало на стимулацията
Троите хормонални са сравнително от скоро
Докторът ме извика в началото на цикъла само да види дали нямам задържан фоликул и понеже нямаше започнахме, не ми е препоръчвал изследвания
Относно моето инсе, наистина мина  :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Относно моето инсе, наистина мина  :D
Значи сега  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :)
А иначе за изследванията питам, понеже май някъде съм чела, че хормоните са различни във всеки цикъл, а нали на база техните показатели се определя как и с какво ще се осъществи стимулирането.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Според мен нашите лекари имат поглед върху нас, посредством направени преди това фоликулометрии и прегледи и предценят как ще реагираме. Моят доктор примерно докато следеше стимулацията в двишение ми казваше какво ще правим. По отношение на забременяването незнам дали ще се получи, Божа работа, но ми каза, че схемата която съм приложила е точната за мен. Налучкали сме я един вид и ако се наложи пак да инсеминираме ще е по този начин. Успех на всички и благодаря за стиснатите палци!  :crossfingers: и аз на вас  :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
stanley_78, според мен си напълно, напълно права :), ама аз нали съм си една паникааа, все да има нещо, за което да се притеснявам :D, а и честно казано много разчитам на инсеминацията :), не искам да прецакам нещо от немърливост и незнание. А относно стимулацията, май наистина си знаят хората, като се замисля....предния път Док ми изписаха клостил направо 2 табл. + прегнил 10000 Ед. (предната ми лекарка ми беше изписала по 1табл. и ефекта беше нулев) и имаше резултат (ову де - не бременност), жалко че тогава не направихме инсе...тая овулация при мен...голям проблем... :(
*
От утре и аз започвам стимулация с клостилбегит. Стискам си палци да има ефект и да направим първа инсеминация.
С мъжки фактор сме (астенотератозоспермия) 4% по Крюгер.
Разбира се шансовете ни са имагинерни, затова не се надявам...настроила съм се към инсеминацията все едно ще ходя на зъболекар.
Ако не успеем- икси.

пък дано тази тема завърши с повече успешни инсета :)