0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #700 -: Ноември 17, 2012, 17:34:34 pm »
Изоставане от Нормалното Психично Развитие  :?
     
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #701 -: Ноември 17, 2012, 18:41:23 pm »
ааа  8O  кофти... за другата година и аз се записвам за подаръците за децата...
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #702 -: Ноември 19, 2012, 21:26:10 pm »
Има ли актуални размери за децата тази година? Смятам да огледам нещо за декемврийчето, само че обувките му все №35 си стоят?!
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #703 -: Ноември 19, 2012, 22:21:08 pm »
За съжаление, размерите не са актуални. Според мен - не рискувай с обувки.
     
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #704 -: Ноември 28, 2012, 12:23:43 pm »
20.12.1991   Е.А.И.   Ж   vessska - ИНПР  48      37   - ама 21 години води ли се, че е дете?
Здравейте! Понеже аз съм въпросната vessska и тъй като наближава рождения ден на "моето" "дете", та искам да попитам като ще става на 22 години, сигурно ли е,че е още в дома? Гледам в списъка, че няма много такива деца - само още едно, освен моето, което е толкова голямо. Може ли да се получи сигурна информация дали тези "деца" са все още в дома, за да не пращаме подаръци на директорката, примерно...
Don't worry, be hippy
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #705 -: Ноември 28, 2012, 12:25:30 pm »
ВеТи, детето ти е с ИНПР т.е. Изоставане от Нормалното Психично Развитие, което означава, че би трябвало още да е в дома.

Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #706 -: Ноември 28, 2012, 12:29:27 pm »
Ясно ми е, че е с ИНПР, но едва ли ги държат до 50 годишни в дома... но ще пратя подарък, няма проблем, дори съм го измислила вече :)
Don't worry, be hippy
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #707 -: Ноември 29, 2012, 08:36:22 am »
Вети, сега виждам въпроса ти. Твоето дете през тази година е напуснало дома. Когато има новопостъпили или напуснали деца, директорката ни информира.
     
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #708 -: Ноември 30, 2012, 12:49:23 pm »
Благодаря ти, Дани! Кандидатирам се за ново детенце, ако има свободно. Ще следя темата.
Don't worry, be hippy
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #709 -: Ноември 30, 2012, 21:21:28 pm »
Уважаеми съмишленици, приятели и членове на сдружение "Зачатие",

На годишното общо събрание на членовете на Сдружение Зачатие, проведено на 16.06.2012 г. в Хасково се взе решение да се прекрати инициативата "Рожденик" за децата от ДДЛРГ "Н.Й.Вапцаров", гр. Роман, считано от 01.01.2013 г.

В продължение на няколко години, приятелите на сдружение "Зачатие" изпращаха подаръци за рождените дни на над 100 деца от дома в град Роман. Всички тези подаръци бяха индивидуално обмисляни, орисвани с много обич и придружени от лично и топло послание към детето. Ние силно вярваме, че тази наша любов към децата е стоплила много детски сърчица!

Надяваме се, че настоящите и бившите възпитаници на ДДЛРГ "Н.Й.Вапцаров" ще си спомнят за организираните от сдружение "Зачатие" коледни тържества за децата, придружени от събирани с труда на много дарители подаръчета, хранителни помощи и личното присъствие на наши доброволци.

Ние твърдо вярваме, че направеното добро не умира. То си намира почва, покълнва, расте и на свой ред хвърля нови семенца на доброта по света. Затова, сега е време да продължим напред, към нови хоризонти...

Сдружение "Зачатие" е отворено към предложения за нови каузи, в които можем да бъдем полезни според своите цели, предмет на дейност и възможности.
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #710 -: Декември 03, 2012, 10:37:36 am »
Странно, с какви мотиви? Дори не съм член на сдружението, така че нямам право да се бъркам в решенията, но все пак - участвах за кратко с изпращане на подаръци и мселех да продъбжа, а сега?
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #711 -: Декември 03, 2012, 11:12:42 am »
 8O :? :( .... може просто да смените дома с някой друг из страната....
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 11:15:30 am от rosefromstars »
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #712 -: Декември 03, 2012, 11:47:58 am »
а, аз още от сега бях сметнала, че майското ми дете ще има голям празник, че става на 18 :)
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #713 -: Декември 03, 2012, 12:51:17 pm »
Момичета за съжаление инициативата е много добра, но не получаваме актуални размери на децата от години, само на новопостъпилите са такива, нямаме връзка с повечето потребители тук, който са заявили, че пращат подарък и не на последно място при нашите ходения в Роман се видя, че Социалното заведение има много спонсори и децат са обгрижвани, доколкото е възможно това в едно такова място.

Както пише и по-горе, отворени сме за нови каузи, предлагайте.

Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #714 -: Декември 03, 2012, 13:51:19 pm »
Тъкмо и аз исках да се включа  :(.
Аз мога да отида до домовете в Русе има за мънички дечица ,на които можем да помогнем с дрешки, а има дом и за по големи деца ,които може да поемем за рожденните дни .
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #715 -: Декември 03, 2012, 15:12:35 pm »
Когато преди 7г. започнахме да работим с този дом наистина имаха огромна нужда, но през последните 2-3г. при посещенията ни там директорката ни разказа, че има доста спонсори, което си личеше и от добре ремонтираната база, направения чудесен дневен център за деца с увреждания, добре облечените дечица и т.н. Явно директорката си върши добре работата, за това решихме, че е време да помогнем с каквото можем на някой друг дом. Така че момичета много се радвам, че има активност от ваша страна и нека всеки, който иска да провери за такъв дом в неговия район. :)
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #716 -: Декември 03, 2012, 15:27:15 pm »
А, значи се мисли за подобен род инициатива, просто ще се смени адресата. Радвам се! Бих участвала отново. Освен всичко останало за мене е много приятно да избирам подарък за конкретно дете, макар да не го познавам и да си представям какво би го зарадвало и пр.
*
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #717 -: Декември 03, 2012, 18:48:29 pm »
Надявам се, че скоро ще намерим друг адресат и ще продължим да подаряваме радост  :D. Аз също с голямо вълнение избирах подарък за моето детенце. Занимавах се с темите, свързани с инициативата и изпращането на информация за децата. Винаги съм приемала тази задача много сериозно и отговорно. Затова ми беше много странно, а понякога и дразнещо, че хората, които се сещаха да върнат отговор, се брояха на пръстите на ръцете ми. Друг неприятен момент е когато потребител, поел ангажимент към дете, не е посещавал форума месеци наред. Започва голямото чудене как да се свържеш с него, дали детето ще получи подарък... Започнем ли нова инициатива ще трябва да изгладим нещата, които куцаха до сега.





     
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #718 -: Декември 03, 2012, 20:07:30 pm »
И аз се надявам, че ще се намери друга кауза. За първи път тази година участвах, избирах подаръка на детенцето с голямо вълнение, гледахме го и го разглеждахме с мъжа ми и си представях как му се радва и то :)
Незнаех, че трябва да върна обратна връзка дали съм пратила подаръчето, извинявам се :oops:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Рождените дни на децата от Роман
« Отговор #719 -: Декември 04, 2012, 13:32:38 pm »
Знам, че в Бургаски регион има един дом за изоставени дечица с малформации и тежки заболявания. Ще се постарая да попитам къде се намира и т.н.