0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май, май ще бъдещ по къс протокол.
И аз бях така първия път – започваш с Примолут нор – това са хапчета – сутин и вечер. След като ги спреш би трябвало да ти дойде цикъла и от първия или втория ден на цикъла започваш с инжекциите Декапептил 0.1 (Dp 0.1 - 20 ампули) всяка сутрин – те продължават до края на стимулацията.
Р 100 и Р 50 предполагам, че е Пурегон 100 и 50 единици – това са пак инжекции, които се поставят всеки ден по индивидуална схема. Аз бях в началото сутрин 100 единици + 100 вечер, на 7-я ден увеличихме дозата на 150 + 150.
........................

Тези не ги знам какви са:
E 2 mg- 1 опаковка
PF- 1 опаковка преднизолон Ф
A- 1 прахче аулин си мисля че е
A 100 - 1 опаковка докарва ми на горното :)
N 0.4- 1 опаковка фолиева киселина
NS- 1 опаковка

Misi, и аз си помислих за къс, но не ми се върза с това:
Цитат
А на друг лист ми каза сега от 7ми да започна 10 дни Примулут Нор 2 пъти дневно по 1 табл.
Аспирин,Неофолик и Преднизолон Ф всяка вечер по таблетка и половина до второ нареждане.
От 9ти трябва да почна Dp 0.1 всяка сутрин в 9 .00 часа.  А като свърша принулут нора на следващия ден да отида да ми видят естрадиола.  
В смисъл хем пие примолута а след два дена започва и декапептила...и понеже няма да й е дошло.... :)
Не ми хареса нещо - това, че лекарката първо е казала едно, което, по ми прилича да е къс след като някъде там би трябвало да ти дойде, а след това просто е казала 7ми, защото си бързала ?!?! Извинявам се, но явно аз нещо не разбирам това кво общо има с бързането- седмица и нещо не е чак толкоза от значение, поне за мен де.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 13:57:17 pm от BLACK_ROSE »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....


Тези не ги знам какви са:
E 2 mg- 1 опаковка
PF- 1 опаковка
A- 1 прахче
A 100 - 1 опаковка
N 0.4- 1 опаковка
NS- 1 опаковка



Преднизолон F
Аулин
Аспирин
Неофолик

Последното не го знам.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
В интерес на истината и на мен нещо не ми се връзва, но предпочитам да
не коментирам.
Все пак лекарката си знае работата( не знам до колко, но това е друг въпрос).
Да бе, верно че е аспирин протект  :lol:
За последното все още мисля  :D
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Pukanka,
Ако на 20 декември ти е бил последния цикъл, значи на 7-ми януари ти е 19-тия ден. Пиеш Примолут 10 дни, заедно с Декапетила 0.1, значи все пак след Примолута трябва да се изчака да ти дойде цикъла и тогава да се почне стимулацията. Нали така розичке?
Pukanka,
Ако на 20 декември ти е бил последния цикъл, значи на 7-ми януари ти е 19-тия ден. Пиеш Примолут 10 дни, заедно с Декапетила 0.1, значи все пак след Примолута трябва да се изчака да ти дойде цикъла и тогава да се почне стимулацията. Нали така розичке?

Ми Миси, аз не съм пила примолута. И двата пъти бях по дългия.
Започнах с микродозите декапептил на 21 ден от цикъла.
Като ми дойде се пуска естрадиол да се види дали нивото му е под 50.
Започва стимулацията заедно с половин доза всеки ден от декапептила.
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Pukanka,аз бях със същите лекарства и по същата схема точно както я е обяснила Миси.Преднизолон F,аспирина и неофолик се пият от началото до деня на теста.Е 2 е Естрофем,той заедно с Утрогестана се почват от пункцията до теста и ако е положителен се продължават до второ нареждане.
И според мен това е дълъг протокол.
Между впрочем ти къде ще правиш IVF? Аз бях във Варна при Маркова и като чета твоя протокол сигурно и ти си там?
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Миси,според мен трябва да изчака да й дойде и тогава почва с Декапептила.Поне при мене беше така.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Вярно, че Е 2 мг. е Естрофем.
Но не винаги Естрофема се почва с Утрогестана в деня на пункцията.
При мен Утрогестана беше от деня на пункцията,
а Естрофема на 7-ми ден от трансфер.


dekiki, не е при Маркова, а в "Майчин дом".

Вече взе да ми се изяснява картинката.
На 9-ти януари е 21-ви ден от цикъла, тогава почва микродозите.
На 16-ти(или 17-ти) януари може би ще почне стимулацията.

« Последна редакция: Януари 04, 2008, 14:58:18 pm от eganeva »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Pukanka,
Ако на 20 декември ти е бил последния цикъл, значи на 7-ми януари ти е 19-тия ден. Пиеш Примолут 10 дни, заедно с Декапетила 0.1, значи все пак след Примолута трябва да се изчака да ти дойде цикъла и тогава да се почне стимулацията. Нали така розичке?


Не съм розичката, ама така излиза. :wink:
Ееееееееее, ще разберем по-нататък. :D
Честита Нова Година,желая на всички нас сбъднати мечти през тази година.Аз ще правя инвитро февруари при др Стаменов,одобрена съм по програмата от касата , stork-boyжелая успех на всички момичета
*
NS- 1 опаковка[/color]

Ще да е No Spa  :)
*
Ама какви сте ми милички и добрички.Много ви обичам.  :bighug: Докато ме нямаше 2 часа и сте ми обяснили всичко.
Да започвам ли според вас спокойно  Примолут нора в понеделник и само два дена след него  Декапептила или да звъня на лекарката да я питам защо е така.Вързват ли се двете лекарства да се приемат заедно? Действително на 9ти,когато трябва да почна Декапептила ми се пада 20-21 ден от последната менструация,но защо ми е тогава да пия 10 дни този Примулут нор?

В Майчин дом Варна ще съм.Малко ми е смешно,и странно да съм там, ама нали все някой трябва да се престраши и за там. :lol:Голям смях ще падне особено с оня заек Сариев.Той ми  е голяма скица.   
Междувременно се чух и с Конова. Два три дни след първите ампули Пурегон трябва да ми се влеят 40 ампули имуновенин. 
А NS било Ножпа. :lol:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Pukanka, ами щом така ти е казала докторката - довери й се. Или пък се чуйте да уточните нещата. Само си мисля, че след тези 10 дни Примолут Нор и 8 ампули Декапептил ще трябва да изчакаш да ти дойде цикъла и тогава да започнете стимулацията.
А както ти е писала и black rose - 20 ампули Декапептил и на мен ми се струват много. Уговори се с аптеката да ги върнеш ако ти останат или пък ги купувай на части.

Май ще вървиме заедно с теб в процедурата и аз някъде към 20/22 януари би трябвало да започна стимулацията. Успех и ни дръж в течение!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
NS- 1 опаковка[/color]

Ще да е No Spa  :)
Леле, вече сме станали половин докторки - гледай как разнищихме всичко.  :wink: :balk_47: :balk_46:
*
Pukanka,
Ако на 20 декември ти е бил последния цикъл, значи на 7-ми януари ти е 19-тия ден. Пиеш Примолут 10 дни, заедно с Декапетила 0.1, значи все пак след Примолута трябва да се изчака да ти дойде цикъла и тогава да се почне стимулацията. Нали така розичке?

Ми Миси, аз не съм пила примолута. И двата пъти бях по дългия.
Започнах с микродозите декапептил на 21 ден от цикъла.
И аз бях по дълъг протокол първия път,Примолут Нор пих 10 дни,след което като ми дойде започнахме декапептил микродози - 12 дни,измерихме естрадиола - 16,та от 13-ия ден се включи и Пурегона.Микродозите декапептил си продължиха още 8-9 дни до края на стимулацията.
Втория път също пих Примолут нор 10 дни,но се наложи да прекратим опита, тъй като имах някакъв неспукан фоликул/кистичка,която все още си стоеше там и след като ми дойде МЦ(след Примолута),така че нещата се отложиха за след Нова година.
 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Няма смисъл да умуваме. :wink:
Явно при всички е различно. :D
*
Повече от докторки сте даже.Щото те понякога незнаят или пропускат нещо, а на вас и на форума изобщо винаги може да се разчита. :)
Обадих се на лекарката си, потвърди дните за лекарствата 7ми и 9ти. Уточнихме и часа на сондажа ми за  10ти.  Лекарствата ги купих вече и Халачева пред мене уговори ако останат да ги върна при условие че пазя касовата бележка.Общо лекарствата които написах ми излязоха 2065 лв.Незнам много ли е. Яков пък днес ми каза че след пункцията се лежи 1 ден в болницата?Това защо? 8O
Ох, олекна ми. Какво щях да правя без вас, незнам.Едва ли щях да стигна дотук.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Общо лекарствата които написах ми излязоха 2065 лв.Незнам много ли е.


Даже е малко. :wink:
Пурегон 50 на каква цена е?
*
Общо лекарствата които написах ми излязоха 2065 лв.Незнам много ли е.


Даже е малко. :wink:
Пурегон 50 на каква цена е?


Мила ,купувах всичко накуп.Сега погледнах касовата бележка, на която пише просто Лекарства и не са отделени като цена. Погледнах и пурегона, те са и сини и розови опаковки.На тях също няма цена. Притесни ме и това, че на опаковката не пише кой е вносителя.Нали уж по закон трябва да пише кой е? 8O