0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ОТ МЕН!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Честита Нова Година и от мен!
Пожелавам на всички тази година да им е късметлииската.Да има много положителни емоции и положителни тестове.Много сбъднати мечти и прекрасни бебенца!!! :balk_5:
Честита Нова Година!
Нека ни донесе много сбъднати мечти! :babbycarrage:
Честита нова година момичета!Искам да ви пожелая много късмет и само +++ тестчета.
*
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Дано тази темичка се напълни с много, много положителни тестове!!! :D
УСПЕХ НА ВСИЧКИ! И ВЯРВАЙТЕ, ЧЕ ЩЕ СТАНЕ!!! :D


yahoo_17 stork-boy yahoo_17 stork-boy yahoo_17 stork-boy stork-boy yahoo_17 stork-boy yahoo_17 stork-boy yahoo_17 stork-boy yahoo_17
*
Честита нова година момичета. Ето че и аз се присъединявам към вашата тема, но като пълен лаик. На 19ти януари започвам стимулации, но още не знам нищо и чакам вашите съвети и подкрепа.Това което незнам е дали да избера инвитро или икси, и при много нисък естрадиол от месеци наред и  висок тестостерон стимулациите имат ли полза? Между другото колкото и да се колебаех ще правя инвитрото при Халачева.Лаборантката там ми сподели че е правила вече 5 процедури, 3 били успешни.Знам че е малко джаста праста, но не ми се чака Маркова какво ще решава. Днес й оставих папката с изследванията си, а утре ще ми даде рецептата за стимулациите.
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 21:43:33 pm от Pukanka »
*
Pukanka  :crossfingers: всичко да мине както трябва и резултата да е  :bori_005:-на есен!
*
Pukanka, успех! Не се притеснявай, че не си запозната с процедурата. Лекарите си знаят работата! Стискам палци!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Pukanka, успех и от мен. Аз също съм лаик по темата и докато дойде моят ред, все ще се образовам. :D Ти май ще си първата за тази година и ти пожелавам мнооого късмет и успешен резултат на края  :wink:

*
Момичета,къде мога да задам няколко въпроса,тука да не развалям темата ?Интересуват ме някой неща за стимулациите.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Пуканка, добре дошла. И тук може да питаш и отделна тема да си пуснеш за стимулацията /даже май имаше такава назад във времето/, няма проблем. Аз лично ще ти отговоря с удоволствие и дано ти бъда полезна. Успех и знай, че няма място за притеснение.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Pukanka,
Инвитро или ИКСИ – това ще реши доктора ти. В повечето клиники се застраховат с Икси, когато има някакъв проблем при мъжа. При мен първия опит беше класическо инвитро, сега ни предстои икси, защото се оказа, че при мъжа ми има проблем с подвижността на сперматозоидите.
А за стимулацията също има писано доста, но не се притеснявай – питай.
Ти знаеш ли вече с какви лекарства ще бъдеш стимулирана и по какъв протокол?
Аз започвам на 12 януари по дълъг протокол, ще ме стимулират с Гонал.
Успех!
*
Благодаря ви много.Ще питам от тука докато не ми се скара модератор, защото не искам да отварям специална тема с моите въпроси. А те са: Стимулациите не са ли свързани с цикъла? Защото днес като ходих при лекарката ми, тя реши да почна от 7ми, тоест след 3 дни. Последния ми цикъл беше на 20 декември. Незнам по къс или дълъг протокол съм и въобще незнам какво е това. Имам рецепта пред себе си, и на нея имам изписани следните неща:
P 100 - 10 ампули
Р 50 - 20 ампули
Dp 0.1 - 20 ампули
Pr 5000 Е - 2 ампули
Utr - 4 опаковки
Pr 1500 -3 ампули
E 2 mg- 1 опаковка
PF- 1 опаковка
A- 1 прахче
A 100 - 1 опаковка
N 0.4- 1 опаковка
NS- 1 опаковка
Primulut NOR - 1 опаковка

Това ми е по рецепта. А на друг лист ми каза сега от 7ми да започна 10 дни Примулут Нор 2 пъти дневно по 1 табл.
Аспирин,Неофолик и Преднизолон Ф всяка вечер по таблетка и половина до второ нареждане.
От 9ти трябва да почна Dp 0.1 всяка сутрин в 9 .00 часа.  А като свърша принулут нора на следващия ден да отида да ми видят естрадиола.  Засега знам само това.  Коментирайте моля ви.
Стимулацията си е свързана с цикъла.
Трябва да те е питала кога ти е дошло за последно и с каква дължина ти е цикъла,
за  да прецени кога да започнете.
Така като гледам явно ще си по дългия портокол.
Явно ще си с Пурегон. На каква доза ще си, казаха ли ти?
Малко завишено ми се вижда количеството на декапептила,
дано да можеш да върнеш в аптеката, ако ти остане нещо.
Успех :)
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 13:22:46 pm от BLACK_ROSE »
*
Стимулацията си е свързана с цикъла.
Трябва да те е питала кога ти е дошло за последно и с каква дължина ти е цикъла,
за  да прецени кога да започнете.


Ми вчера като ми гледа цикъла първо реши че ще почна от 19ти , а днес като отидох отново, ми каза че понеже съм бързала ще почна от 7ми. По тази логика не се съобразява с цикъла ми и може би иска да го предизвика с този Примулут Нор когато тя иска. Незнам.Трябва да правя и вливания на имуновенин на всичко отгоре а Конова още не ми е отговорила кога и как? Изобщо съм голяма паника днес.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Никой няма да ти се кара!
Питай спокойно. :D
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Май, май ще бъдещ по къс протокол.
И аз бях така първия път – започваш с Примолут нор – това са хапчета – сутин и вечер. След като ги спреш би трябвало да ти дойде цикъла и от първия или втория ден на цикъла започваш с инжекциите Декапептил 0.1 (Dp 0.1 - 20 ампули) всяка сутрин – те продължават до края на стимулацията.
Р 100 и Р 50 предполагам, че е Пурегон 100 и 50 единици – това са пак инжекции, които се поставят всеки ден по индивидуална схема. Аз бях в началото сутрин 100 единици + 100 вечер, на 7-я ден увеличихме дозата на 150 + 150.
Когато доктора прецени, че фоликулите са достигнали определения размер се спират тези инжекции – т.е. стимулацията приключва и следва за се предизвика изкуствено овулация, а това става с Прегнил 5000Е (Pr 5000 Е - 2 ампули).
Следва пункция и после трансфер.
Тези предполагам за за след трансфера:
Utr - 4 опаковки - утрогестан
Pr 1500 -3 ампули – Прегнил инжекцийки, тук пак е индивидуално – аз го слагах на 1-ви, 5-ти и 7-ми ден след трансфера

Тези не ги знам какви са:
E 2 mg- 1 опаковка
PF- 1 опаковка
A- 1 прахче
A 100 - 1 опаковка
N 0.4- 1 опаковка
NS- 1 опаковка
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 13:40:44 pm от misi »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....


Това ми е по рецепта. А на друг лист ми каза сега от 7ми да започна 10 дни Примулут Нор 2 пъти дневно по 1 табл.
Аспирин,Неофолик и Преднизолон Ф всяка вечер по таблетка и половина до второ нареждане.
От 9ти трябва да почна Dp 0.1 всяка сутрин в 9 .00 часа.  А като свърша принулут нора на следващия ден да отида да ми видят естрадиола.  Засега знам само това.  Коментирайте моля ви.


Аз лично не се наемам да коментирам това.
Не съм достатъчно запозната.
Аз почнах с Декапептил 0.1 на 2-ри ден от цикъла и Пурегон от 3-ти ден.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
А на друг лист ми каза сега от 7ми да започна 10 дни Примулут Нор 2 пъти дневно по 1 табл.
От 9ти трябва да почна Dp 0.1 всяка сутрин в 9 .00 часа.  А като свърша принулут нора на следващия ден да отида да ми видят естрадиола.  Засега знам само това.  Коментирайте моля ви.
А чакай - моя грешка - black rose е права - май е дълъг протокол това.
Т.е. на 7-ми януари започваш Примолут нор, и на 9-ти януари Декапептила - микродози. След 10 дни си на преглед и ще видиш как ще продължите.
Чакай да не те объркам нещо - слушай доктора си и УСПЕХ!!!