0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

опит за забременяване
« -: Декември 26, 2007, 21:42:57 pm »
Със съпругът ми от 4 месеца се опитваме да забременея но не се получава. Преди време имах често възпалени яйчници, пиех противозачатъчни с лечебна цел /имах киста на левия яйчник 4 см/ , ходя редовно на преглед но не се получава. На един от прегледите в диагнозата беше написано на италиански ecopatern endometriale, но докторът ми каза че нямам основание за тревога. Наистина ли е така?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: опит за забременяване
« Отговор #1 -: Декември 26, 2007, 23:26:48 pm »
След като лекар ти е казал, че няма повод за притеснение му се довери, ако не, отиваш при друг. Мисля си обаче, че е хубаво още някой друг месец да се отдадете на любовта си без да си натоварваш съзнането с това "... дали е станало бебето". След това ако все още не е станало започнете със спермограма.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: опит за забременяване
« Отговор #2 -: Декември 26, 2007, 23:36:46 pm »
Със съпругът ми от 4 месеца се опитваме да забременея но не се получава. Преди време имах често възпалени яйчници, пиех противозачатъчни с лечебна цел /имах киста на левия яйчник 4 см/ , ходя редовно на преглед но не се получава. На един от прегледите в диагнозата беше написано на италиански ecopatern endometriale, но докторът ми каза че нямам основание за тревога. Наистина ли е така?
Правете още два-три месеца опити с таймиране на овулацията и ако не се стигне до положителен тест - направете цветна снимка и спермограма в клиника по стерилитет.
Успех и весели празници! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: опит за забременяване
« Отговор #3 -: Декември 27, 2007, 06:53:05 am »
В домашни условия О. може да се засече с измерване на БТ и тестове за О.
Успех от мен и скоро да се похвалиш с добра новина  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    siska_rs

  • ***
  • 153
  • Обичайте и бъдете обичани!
Re: опит за забременяване
« Отговор #4 -: Януари 04, 2008, 17:05:31 pm »
 :)Ние с моя мъж пък откакто решихме да си бебеправим имаме повече желание за секс!До прди 2 месеца пиех противозачатъчни и първия месец цикъла беше точно,но миналия месец ми дойде чак на 35-я!И понеже не се е нормализиралне знаем кога е овулацията,но преливаме от любов и сме решили да опитваме всяка вечер :)Ще опитваме докато имаме желание,но не и по задължение! :D