0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #820 -: Юни 24, 2011, 09:22:09 am »
Хайде да вмъкна в хубавата ни темичка и малко красоти от България http://www.senseofbulgaria.org/index_real.php
Re: Оценка на моториката
« Отговор #821 -: Юни 24, 2011, 22:56:41 pm »
Прекрасно :)
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #822 -: Юни 27, 2011, 12:50:33 pm »
http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/06/27/1112917_triavna_miasto_za_jiveene/
Чудесен репортаж. Дано е достоверен... .

***
http://www.youtube.com/watch?v=mmCnQDUSO4I
http://www.youtube.com/watch?v=I5Z4EzGoF0A
http://www.youtube.com/watch?v=DdYvkwu8ijc

Шостакович...един от тримата най-велики композитори на 20 век. Другите двама? :) Рахманинов и Малер.
Лично мнение  :wink:
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 14:27:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #823 -: Юни 27, 2011, 14:12:22 pm »
До тук всичко е вярно. От гледна точка на туриста. На всичко това отгоре е един от най-евтините градове.
Трявна е един наистина прекрасен град, но местните хора мислят друго.
От 13г.имам възможността да отсядам там по за няколко дни 5-6 пъти в годината. Зная гледните точки и на двете страни.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #824 -: Юни 27, 2011, 21:31:25 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=B40Y-VZmolE

В.А.Моцарт, "Дон Жуан". Т.нар. ария на Мадамина ( "Мадамина, това е списъка").
Великият Шаляпин, разбира се.

http://www.youtube.com/watch?v=57PqPh1HQSs

Предсмъртен Монолог на Борис от операта "Борис Годунов" на Мусоргски. Най-чистият запис, който намерих досега.
Ще оцените по достойнство великия бас :)

На снимката е бащата на Шаляпин. Див и необразован човек, той бедният е виждал бъдещето на своят син в писарството или в ролята на дребен прислужник...и съобразно тази си "визия" жестоко е избивал детето понякога (често) и силно пиян.
Но съдбата се разпореди иначе, и така се появи на света най-великият бас на всички времена.
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 21:36:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #825 -: Юни 28, 2011, 13:17:33 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=w-FUcCSvf9g


http://www.youtube.com/watch?v=_jiPPVx8UmQ

"...гледам морето без кураж,
  гледам скалите без кураж,
   имам мъка
  тази Неделя нещо ми липсва...
  Цигански късмет, кажи какво ме чака"
« Последна редакция: Юни 28, 2011, 13:26:10 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #826 -: Юни 28, 2011, 15:02:03 pm »
Докторе,

Искам да Ви върна към първата страница на тази тема. С какво бихте захранили дете по това време на годината? Сега ябълките и крушите са от другия край на света и доста химически обработени. Остава оризовото брашно, но след него какво?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #827 -: Юни 28, 2011, 15:06:45 pm »
Ябълки има. Череши, пъпеш, "голи" праскови, кайсии като втори плод <<<<<  в малки количества в началото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #828 -: Юни 28, 2011, 22:19:03 pm »
Благодаря Ви!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #829 -: Юни 29, 2011, 11:51:00 am »
http://esquire.ru/wil/leonid-bronevoy
Интервюта на много интересни хора на страницата на Руската версия на "Ескуайр".

Отдолу е "лентата" и може да изберете персона.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #830 -: Юни 30, 2011, 12:03:23 pm »
Снимки от вчерашна Атина.
В Бг такива неща не са възможни- Бг народ търпи. Затова го и "третират" като "нищото".
"На стена можеш да се опреш, само ако ти оказва съпротива" казват гърците. В пряк и преносен смисъл.
Животът е един, и затова хората се борят да е по-добър. Защото е един. И се живее ДНЕС, а не УТРЕ.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 12:17:29 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #831 -: Юни 30, 2011, 12:19:28 pm »
Пак да кажа - Докторе, внимавайте! Ако може махнете се от Гърция за известно време, напрежението много ескалира и както чувам българите са основни "отдушници" на гърците.
Просто, много се пазете, всички ви мислим.
[/url][/url]
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #832 -: Юни 30, 2011, 12:26:05 pm »
Просто, много се пазете, всички ви мислим.

И аз снощи докато гледах новините смислях д-р Бърди  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #833 -: Юни 30, 2011, 12:28:18 pm »
Засега е спокойно.
Но да изброим някои от мерките:

* 800 лв годишна "такса" за всички, които упражняват свободни професии. Това като "такса", без връзка с данъчна декларация.
* За всяко нещо, което притежаваш, си задължен да декларираш сума- например  кола 1200 к, трябва задължително да декларираш 8000 лв годишно. За апартамент 70 кв.м.- 24.000 лв годишно. И така всичко се сумира. Ако декларираш по-малко за дадената година- не важи, и те облагат по горната схема, сумирайки всичко което имаш на свое име.
* 1% от заплатите- такса за безработните.
* доходи над 80.000 лв годишно- извънредно облагане 10% ( това отделно от данъчната декларация).
*23% ДДС за всичко.
*месечни здравно осигурителни вноски- от 500лв до 1400лв. За 6м - 3000-7200 лв. На всеки 3 години сумата се увеличава с 25%.

Такива работи... не е като в Бг . :wink:
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 12:40:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #834 -: Юни 30, 2011, 12:42:09 pm »
Още снимки- кликнете за да видите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #835 -: Юни 30, 2011, 16:38:45 pm »
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=932416

Не бива да се злорадства по чужди проблеми. Не е възпитано и коректно. И е лош "омен"- утре и на нас същото може да се случи. Но за нас 200 млрд Евро НИКОЙ няма да даде- бъдете сигурни!
Гърция има сложни и тежки проблеми. БГ ги има и същите, и по-тежки. Към това се прибавя и фактът, че за БГ на НИКОГО в ЕС "не му пука", докато за Гърция- на всички "им пука". И не само заради "опасност от срив". А защото Гърция се приема част от Европа, интегрална и неразделна, докато Бг- не. Тъжно, но факт. В наши ръце е да го променим.
За Европейците, Словения и Хърватия значат повече отколкото Бг и Румъния умножени по 2.

Гърция има и хубави филми. Не е вярно написаното. Тео Ангелопулос е световно име. Има много хубаво книгоиздаване и вътрешен културен живот. Е, зависи от това, кой от какво се интересува. Много хора не ги интересуват тези неща. Но в УК е по-тежко в тази област. Така че... .
Няма в Гърция "почивки за чай". Не знам от къде го е взел това. Гърците по принцип чай не пият, с изключение на студен, и то по плажове и кафенета. И то рядко.

Написаното е пресилено... .
Аз лично в частни изказвания съм бил винаги много критичен към Гърците. Така е.
Но всичко каквото в момента имам, го имам от Гърция.
И колкото и малко да имам- имам свобода. За мен това е всичко.
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 00:47:53 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #836 -: Юни 30, 2011, 16:45:11 pm »
докторе, на следващия ден след тази публикация, пак в 24 часа четох една добра статия-отговор. написана от българин (непознато за мен име), очевидно добре запознат със съвременната гръцка история, култура и политика.

но някои от нещата, писани в тази статия, и Вие сте ги споделял, а и ние сме ги виждали с очите си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #837 -: Юни 30, 2011, 16:48:30 pm »
Не са нужни такива статии- ако имаме да доказваме нещо- нека направим държавата си сносна за живеене. Нека я направим Швейцария.
Това стига. От думи полза няма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #838 -: Юни 30, 2011, 17:01:53 pm »
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=932416
Но за нас 200 млрд Евро НИКОЙ няма да даде- бъдете сигурни!
Гърция има сложни и тежки проблеми. БГ ги има и същите, и по-тежки. Към това се прибавя и фактът, че за БГ на НИКОГО в ЕС "не му пука", докато за Гърция- на всички "им пука". И не само заради "опасност от срив". А защото Гърция се приема част от Европа, интегрална и неразделна, докато Бг- не.

Д-р Бърди, нима има значение дали българин или немец пише статията? И защо България не получава същата финансова помощ?

Макар и да не зная дали приетите от гръцкото правителство мерки за справяне с дефицита и дълга на страната са правилните, принципно погледнато, не виждам никаква логика гърците да протестират, че Европа не желае да продължава да издържа лежерния им начин на живот, докато други европейски страни се раздират вътрешно, но прокарват същите болезнени реформи. Германия и Франция го направиха, Англия го прави сега, дори в момента има стачка на държавните служители по повод намалените пенсии... И това тези страни го правят отгоре на по-висока проиводителност, по-късно пенсиониране, по-организирани обществени финанси и изрядно събиране на данъците.

Противник съм на дивия американски капитализъм с изстискване на работника и минимални или изобщо липсващи обществено финансирани блага като образование, здравна осигуровка, платено майчинство, помощ за безработни и стари хора... Но бих разбрала единствено ако немецът или французинът се вдигнат на бунт да защитават този начин на живот, защото те поне се самоиздържат.

Докато друг плаща сметката, наистина не разбирам от кое недоволстват гърците? Мисля, че трябва да се сърдят на себе си и управниците си. А всеки дълг се плаща, поне мен така са ме учили родителите ми.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 18:27:53 pm от цигу »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #839 -: Юни 30, 2011, 18:48:29 pm »
Единственото, което има значение в този живот, е как си го изживял.
Всичко останало е суета. Суета е и Д-р Сиърс, рекламиращ бонбони. Или някое тяхно светило позьор.
Нищо по-сладко от кафенце в 22 вечерта, или сладолед-ванилия, с две бисквитки в този час.
Или да си поръчам вкусна рибка или октопод или сепия( яли ли сте сепия? ) в крайморски ресторант. Масите ги слагат на 50 см от брега- водата шуми край теб, вятърът подухва, и всичко е толкова вкусно... .
Или да отида и да поседя до морето в топла Августовска вечер, с краченца потопени в топлата вода, гледайки рибарите наоколо. И после в тъмни нощни часове да се върна у дома, да си пусна климатика и да почовъркам из компютъра си. Или посред зима да вървя с леко палтенце.

Тези неща не ги заменям за плажовете в Малибу, или за фалшивите Американски "ценности", или за живота на УК англичанина, който цял живот е на помощи, в държава, в която 5% са крезове, останалите драпат цял живот.
Или с живота на немеца, който слага децата си в 18 вечер да спят, защото в 06 е на работа. От която други печелят милиарди и се разхождат с папионки из културните Музикални фестивали, а той самият е само на една заплатка и 3 седмици ваканция. Макар че немците са работливи и организирани, и аз имам слабост към тях... .
Ела да ги видиш тук тези немци и англичани- като отвързани от клетка са през 3 ите им летни седмици на свобода от толкова обичаните им родни правителства.


Да живееш този живот е изкуство, "занаят".
Не са нужни много пари, нито да ги крадеш от някого.
Нужно е да знаеш как.
А само това остава, когато един ден дойде денят да гушнеш чемширчето за вечен сън, и обръщайки се назад, си спомняш само изживяния си робски живот, или това как си тичал по моловете за евтинка "промоция".


Американската мечта има един недостатък- не казват че може да я имат само 1% от желаещите.  :)
Останалото драпа и се надява. И в това минава целият му живот- драпане и надяване. И в слугуване на някого, с надеждата един ден да станеш Господар. Да, ама местата за "Господари" в Америка, Ук, Германия са наследствено право -растеш толкова, колкото ти дават. Повече не може! И заемаш мястото Господарско само ако е свободно, и ако няма претендент родна порода. Тоест- никога.

Цигулчице, за Гърците си права. И мързеливички са, и надменни, и не работещи.
Но всеки си носи кръста, и си плаща греховете в този живот. И всичко се пише някъде.
И идва ден на Страшният съд.
Но също е факт, че алкохолизъм в Гърция почти няма, че Гърците изобщо не употребяват психотропни лекарства, и че живеят добре. В Гърция почти няма тежка престъпност от Гърци, масови убийци, системна употреба на наркотици в мащабите на ЕС/САЩ.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 20:38:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.