0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #560 -: Март 02, 2011, 19:27:56 pm »
Едва ли не му излиза "ъ"-то, има думи изписани правилно с "ъ", дори "към" на едно място е написано правилно. Може би господина изписва "а" вместо "ъ" както в смс.
Думите " не знам " масово се пишат като една.

Аз пък ужасно много обичам да пиша името Райса с "й".
 :jump12:







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #561 -: Март 02, 2011, 19:30:48 pm »
Просто не ми е ясно, как е възможно човек да пише с толкова много правописни грешки...клавиатурата ли му е дефектна? или? "Ъ"- то не му излиза?

не му е дефектна клавиатурата. това е нивото на грамотност на хората под 30 години в масовия случай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #562 -: Март 02, 2011, 22:11:46 pm »
Не, просто са свикнали да пишат на маймуница, а там Ъ няма и ползват А вместо него. И когато им се случи да пишат на кирилица все пак, навика си стои и по инерция си ползват А. А че масово хората са неграмотни - факт...То и в нашия форум някои потребители не правят изключение :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #563 -: Март 03, 2011, 13:13:25 pm »
http://www.helikon.bg/books/166/132009_gestapo---miuler.-verbovachni-razgovori.html

Това е много интересно четиво. За съжаление точният превод е  "Мюлер- вербовъчни беседи". Тъй като по определение "беседа" е "...Свободен, непринуден разговор". Каквато е и същността на книгата ( ако изобщо всичко там е вярно). И тези беседи са били стенографирани в 3 екземпляра. И не е било само "разговор", а опит за вербуване в рамките на свободен, непринуден разговор ( тоест, беседа).


Както и да е :) книгата е много, много интересна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #564 -: Март 03, 2011, 13:20:31 pm »
Просто не ми е ясно, как е възможно човек да пише с толкова много правописни грешки...клавиатурата ли му е дефектна? или? "Ъ"- то не му излиза?

не му е дефектна клавиатурата. това е нивото на грамотност на хората под 30 години в масовия случай.


Ааааа има неграмотни хора и над 30 години. Шефката на мъжа ми, която е над 30г., главен счети пише с адски много правописни грешни. 
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката
« Отговор #565 -: Март 03, 2011, 15:24:42 pm »
Жасмин, ще ме прощаваш, ама обръщението "счети" също е доста неприятно като звучене
точно колкото и "док", и "гинката" за гинеколог жена
нищо лично, нали знаеш  :)
Докторе, добре завърнал се сред нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Оценка на моториката
« Отговор #566 -: Март 03, 2011, 15:47:17 pm »
Самите счетоводители се наричат така. Около мен са поне 7-8 и никой не казва "Аз съм счетоводител", всички казват "счети".
[/url][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #567 -: Март 03, 2011, 18:11:14 pm »
Подобни обръщения нямат общо с грамотността, това са жаргонни изрази. Док също е разговорно съкращение, което не е измислено във форума. И на английски също се използва.
А нещо за педиатърът и педката да кажете :mrgreen:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #568 -: Март 03, 2011, 19:34:00 pm »
За " гинката" не бях чувала  :lol:.
А "педиатърът" винаги ми е било странно  :P.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #569 -: Март 07, 2011, 03:15:08 am »
Абе  хора, какви "гимнастики" правите на здрави деца? то мъничето като рита цял ден си прави най-добрата "гимнастика".
Природата ги ражда всичките деца "кекави", че да чака от нас чрез "гимнастики" да и  поправяме "грешките"? ( същото казвам и на упорито занимаващите се с "дърпане", "забелване" и т.н. ненужни неща)

Обличайте широчко, извеждайте редовно, без да прехранвате.
Гушкайте при първа възможност, и то множко и дълго. И си търсете (намерете) добър Педиатър.
Останалите неща се подреждат сами.

И... релаксирайте най-накрая... .
http://www.youtube.com/watch?v=muYb5HMG9tc
« Последна редакция: Март 07, 2011, 03:48:55 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #570 -: Март 07, 2011, 10:00:38 am »
Ами, доктор Бърди, излиза ми ти онзи ден една кинезитерапевтка по телевизията на 75 години и подхваща здраво бебе на около 2 месеца и започва да му огъва ръцете надолу към тялото както лежи по корем. Или го влачи по колене да "ходи" и още един куп работи. После казва че тези упражнения са до 4 месец. И...  показват нейна книга с упражнения. А най- интересното е че госпожата каза как тези упражнения развиват мозъка, демек интелекта. И аз клета майка, чието дете след раждането на ехограф е открита киста на мозъка (коята докторът твърди че ще изчезне) се връзва и се вижда как си купува книгата, почва изтезанията и хоп бебето ми става умно.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #571 -: Март 07, 2011, 12:34:27 pm »
Smaraidi, тази жена я гледах и аз по ТВ. Честно да ти кажа, не знам как майката на бебето и позволи да прави такива неща с горкото бебенце. Не мога да разбера кому е нужно на първо място да мъчи бебенцето си по този начин и второ - да си натоварва и без това претоварената програма от грижи по бебето. Според мен това е начин да се изкарват пари от доверчивостта на родителите. Жалко :(
Аз лично мойто бебе почти никога не съм го масажирала, изключвам масажчетата на корема за запека. Бабите (и дядовците) много ме укоряваха гласно и негласно за това, но аз някак не чувствах, че е нужно да го правя и ми беше жал да подмятам горкото безпомощно същество по този начин.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #572 -: Март 07, 2011, 13:41:39 pm »
Miriam, тази Даниела си гледа преди всичко външния вид и кариерата и после децата. И съм сигурна че има бавачка че и в множествено число.  Сега на мястото на бременната тема ще има бебешка, та ще видим нататък  :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #573 -: Март 08, 2011, 00:51:37 am »
Ето това правя с "писанията" на всякакви антиваксинационни "активисти".
Детето е съгласно...   :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=RP4abiHdQpc

Така реагира бебето на вестта, че ваксините били "ненужни":
http://www.youtube.com/watch?v=5P6UU6m3cqk
« Последна редакция: Март 08, 2011, 00:59:14 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #574 -: Март 08, 2011, 10:45:29 am »
във въпросното ТВ предаване продължават да канят съмнителни специалисти.
Опитах и аз веднъж гимнастика, защото я имам тази книга, детето не хареса упражненията и го оставих сам да се развива. Да ми пищи детето и да се гърчи, защото трябвало да му правя гимнастика - безумие и половина.

Д-р. Бърди - много весели клипчета, от сърце се смях с децата :lol:
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Оценка на моториката
« Отговор #575 -: Март 08, 2011, 10:59:24 am »
Не съм правила гимнастика на децата, макар да са родени недоносени и да са три.
Отидохме при ортопед на 3 месеца, доктора ги прегледа, показа ми какво да правя с крачетата им и ме посъветва да го правя само ако на тях им е приятно. А те за първи път се смяха на глас точно с тези упражнения, които успях да правя не повече от месец:) После им омръзна и не им харесваше а на мен пък не ми оставаше време. Скоро пак ще ги водя, защото трябваше на 11 месеца да отидем (профилактично) но не успяхме.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #576 -: Март 08, 2011, 11:27:17 am »
Д-р Бърди, със сълзи се смях на клипчетата! :D
И аз не правя гимнасика на детето, то на мен прави. :D Толкова е жилава и подвижна.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #577 -: Март 08, 2011, 11:38:53 am »
Докторе, усмихнахте деня ми с тези приятни клипчета. :D
Няма нищо по-хубаво от чистосърдечния детски смях!
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #578 -: Март 08, 2011, 15:19:23 pm »
Ех, че хубав е бебешкият смях - толкова искрен, неподравен и заразителен! Смях се от сърце! :jump12:
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #579 -: Март 08, 2011, 15:38:55 pm »
 :lol: