0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #540 -: Януари 28, 2011, 16:12:15 pm »
Малко в страни от горезапочнатата тема, за което се извинявам, но смятам, че следната статия би била интересна за майките на момченца http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/
http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=37873.40

Бях писал за това преди повече от 6 години... .
Проследете после дискусията, и как и други се убеждават в правотата на написаното от мен ( и практики навсякъде, разбира се).
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 16:14:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #541 -: Януари 28, 2011, 16:36:21 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=FceBNPv3KW0 - Защо да не даряваме на институциите за изоставени деца и какво можем да направим, за да помогнем.
Погледнах много внимателно.
Аз лично съм много против такъв начин на представяне на нещата.
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 00:19:02 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #542 -: Януари 29, 2011, 02:00:48 am »
Да, може и по други начини да се говори за реалността в домовете за деца (сещам се за едно предаване на Карбовски например, разкриващо грозни сцени и постъпки по грозен начин). А може и да не се говори изобщо или да угасим сетивата си за тези проблеми, които не ни засягат лично - и без това имаме достатъчно грижи по своите си деца. Но децата в институциите - обсъждани или скрити - ще са си пак там с проблемите си.
Пуснах линка с тази презентация с желанието да се замислим как можем да помогнем, без да даваме пари, чийто разход не можем да контролираме пряко - в по-голямата си част те не стигат до децата (черпили са ме със сок от помощи). Да нарисуваш овца, да прочетеш приказка или да нанизваш с децата оцветени макарони, да подариш от времето си е огромна помощ. Като това не означава да откраднеш от времето за своето дете - то също може да поиграе с децата, и за него би било полезно. Поне аз мисля това да правим, като се приберем...
И да, извинявам се за спама :)
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #543 -: Януари 29, 2011, 20:43:41 pm »
И да, извинявам се за спама
 :good_post: :D :D :D
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #544 -: Февруари 21, 2011, 00:14:01 am »

Цитат
На пръв поглед - нищо Като се вгледаш и помислиш...
Двете жени в носии са селянки. Момиченцето пред едната е също селянче.И то е със сукманче. Младата жена в края, обаче е облечена с рокля. Момиченцето пред нея е също в рокличка и с панделки. Ясно. Това са граждани, дошли на село. Да, ама не! Мадата жена с роклята ,само работи в града. запазила е старото селско сплитане на косата на плитки. Най-интересното е детето в средата. Като го погледнеш, май е момиченце... Да ,ама не е. Това е момченце! Облечено е в ... завязка. Когато детенцето излезе от пеленките, т. е. станат му мънички, му се завързвала завязката. Нещо като престилка но на ... голо дупе. когато му се приискало да се облекчи ,то само навдигало поличките и ... Така ходело ,докато стане достатъчно голямо, за да може да се контролира. Тогава момиченцата ги обличали в сукманчета ,а момченцата в гащи.
Още нещо интересно има. Обувките. Дечицата са с толкова големи обувки... Да ги носят по -дълго време... Снимката е правена през 1954 г.
От албума "Когато светът си събуваше потурите" на Български фолклор/Фейсбук. Има доста интересни




Баща ми е носил "завязка". За протокола 42 набор е.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #545 -: Февруари 21, 2011, 14:03:05 pm »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #546 -: Февруари 28, 2011, 17:55:49 pm »
За съжаление ми е невъзможно повече да отговарям в "реално време" на поставени въпроси.
Ще се включвам когато мога и колкото мога -  повече за да предпазвам от реални и скъпо струващи грешки.
Иначе чета редовно форумът.

Четете внимателно написаното- по повечето въпроси всъщност е писано много и изчерпателно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #547 -: Февруари 28, 2011, 18:49:54 pm »
Докторе, благодарим Ви, че все пак четете тук и  сте с нас!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #548 -: Февруари 28, 2011, 19:37:49 pm »
И Оскар се присъжда на.... Колин Фърт за "Речта на Краля". ( хубав филм наистина).
« Последна редакция: Февруари 28, 2011, 19:40:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #549 -: Февруари 28, 2011, 20:31:01 pm »
добре сте се завърнал, Докторе!  :)

много харесвам Колин Фърт и с нетърпение чакам да видя "Речта на краля".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Оценка на моториката
« Отговор #550 -: Март 01, 2011, 11:11:01 am »
Честита баба Марта на Вас докторе и на всички майчета, пишещи тук. Бъдете здрави, румени и засмени.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #551 -: Март 01, 2011, 13:23:35 pm »
ЧБМ на всички!

Много хора може би не знаят, но този мъж освен че е помогнал на Краля да преодолее говорния си дефект, всъщност се е занимавал предимно с деца.
И е бил един от най-добрите логопеди в УК през периода 1925-1953.

Лайънел Лог (1880-1953), Австралиец, човек без формално медицинско образование в специалността му  ( но тогава такова не е имало, така или иначе), напуснал училище на 16г възраст.
Трябва да е бил забележителен човек също.
Снимката тук е от 1937, от студиото на Бассано ( известен Английски Кралски фотограф).
На втората снимка е младият  Лайънел Лог със съпругата му Миртл ( снимка от годежа им 1906 (7?) Пърт, Австралия)
Мисля, най-голямата полза от филмът ще бъде да се обърне по-голямо внимание на логотерапевтите като една значима професия, която може да помогне на много деца. И не толкова в сферата само на заекването, колкото в сферата на правилното произношение и говорене. За нас в Бг- огромен проблем. 2/3 от говорещите "политици", които слушам от Бг, не могат без "Ааааа", "ъъъъ...", "шъ видим", вездесъщото " Амааа...", странни речеви "конструкции" и абсолютно компрометирана граматика. Да не говорим за литературен Бг език... .
« Последна редакция: Март 01, 2011, 18:07:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #552 -: Март 01, 2011, 13:59:43 pm »
          :D  ЧБМ  и на вас, д-р Бърди!
    :D Да сте здрав и да пишете тук!
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #553 -: Март 01, 2011, 21:17:03 pm »
Бърди, много Ви мислих вече.
Ще се радвам да Ви чета от време на време.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #554 -: Март 01, 2011, 22:21:54 pm »
Докторе, Честита Баба Марта! Да сте здрав!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #555 -: Март 01, 2011, 22:46:39 pm »
Честита Баба Марта.

Изгледахме 'Речта на краля'. Темата за логопедите е наши дни мисля е по-актуална от всякога, както за деца, така и за възрастни. Начинът по-който говори човек, ораторската му дарба, умението да ангажира публиката, да я заинтригува, до голяма степен определя колко успешно ще се възприеме и самият човек и изказаното от него.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #556 -: Март 01, 2011, 22:56:08 pm »
Честита Баба Марта! Да сте много здрави и засмени!

П.п. Д-р Бърди, радвам се, че отново сте сред нас.  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката
« Отговор #557 -: Март 02, 2011, 11:48:51 am »
Честита Баба Марта! Да сте много много здрав!

"Речта" и в частност Фърт-Ръш-Картър са прекрасен тандем и невероятни актьори!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #558 -: Март 02, 2011, 18:43:50 pm »
Просто не ми е ясно, как е възможно човек да пише с толкова много правописни грешки...клавиатурата ли му е дефектна? или? "Ъ"- то не му излиза?

"...ЗдравеиЙте колеги, и аз сравнително отскоро имам туинго 94г, двигателя с верига, и направо се ужасих кагота (когато) уж я засякох колко ми гори изваЪн-градско (предварително искам да кажа че вече прочетох публикуваната тема отност ( без т)но разхода)........Така значи, по-принцип саЪм от София вече иначе саЪм родом от Павликени и решаваме с моята баЪдеща саЪпруга да си отидем до Павликени да саЪобщим новината. И така отивам си аз на Shell-а да си паЪлня резервоара, и на дисплея ми показва че имам тази червената точка+още една напълвам резервоара и ми събра още 29л така излиза че тази червената точка+другата са 11л. Незнам (Не знам) точно колко километра са до Павликени, но навращане ( на връщане) към София ми светна лампичката някаЪде каЪм 24км преди София, а по-моя километраж който ваЪобще незнам ( не знам, за Бога!) дали може да му се вярва бях изминал 470км, червената лапичка светна  оранжево и аз предпочетох да не рискувам а да си досипя малко бензин.....както и да е......но така излиза че ми гори 8,5-9л/100км което е как да кажа......направо незнам ( не знам)...нереално."

http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=110721.0
« Последна редакция: Март 02, 2011, 18:52:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #559 -: Март 02, 2011, 19:15:09 pm »
 :lol: :lol: :lol:

Автомобилните форуми са пълни с такива бисери. В мнения, в подписи, в заглавия на теми.