0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, отодавна ме мъчи един въпрос, та ще го задам. Пък и нали няма глупави въпроси ....
Има ли връзка между ранен аборт и стимулирано инсе? Доколкото прочетох, в повече от половината случаи ранният аборт се дължи на хромозомни дефекти, а при стимулираното инсе имаме /в повечето случаи/ два и повече фоликула, следователно и повече от една яйцеклетка?
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 16:33:52 pm от avre »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: има ли връзка между ранен аборт и стимулирано инсе
« Отговор #1 -: Декември 19, 2007, 16:33:56 pm »
Цитат
... а при стимулираното инсето имаме /в повечето случаи/ два и повече фоликула, следователно и повече от една яйциклетка?
Е, и!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: има ли връзка между ранен аборт и стимулирано инсе
« Отговор #2 -: Декември 24, 2007, 08:16:12 am »
Хм,интересно....
Първата ми реакция беше да отговоря НЕ!Няма.
Но сега като се замисля...не става въпрос за количеството яйцеклетки, а за тяхното качествено изменение.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: има ли връзка между ранен аборт и стимулирано инсе
« Отговор #3 -: Декември 24, 2007, 11:49:12 am »
Няма връзка.

Усещането ми е, avre, че търсиш невероятни обяснения за нещо, за което медицината има ясно и общоприето обяснение. Не знам защо не искаш да го приемеш и се опитваш да откриеш нещо друго. Така се измъчваш излишно, а това не е добре за тебе.

Намерих ти една популярна статия - http://www.sharedjourney.com/loss/overview.html, виж дали ще ти е от полза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: има ли връзка между ранен аборт и стимулирано инсе
« Отговор #4 -: Януари 08, 2008, 10:01:03 am »
Мели, благодаря че ми писа - много се надявах.
Просто след случилото се съм много объркана и хабя излишни сили и време за всякакви щуротии, които ми минават през главата.
Ще си почина психически и после ще продължа да се боря.